02 نوامبر

آمبولی بعد از لیپوماتیک

آمبولی بعد از لیپوماتیک

همه ی جراحی های زیبایی و درمانی، عوارض بعد از جراحی در همه ی افراد دیده می شود. حتی در جراحی لیپوماتیک نیز ممکن است دیده شود. با این حال اگر جراحی توسط فوق تخصص پلاستیک انجام شود. اما به طور کلی هیچ جراحی بدون عوارض نخواهد بود. در ادامه دکتر نداف کرمانی فوق تخصص جراحی پلاستیک نیز در خصوص جراحی لیپوماتیک و عوارض آن صحبت خواهند کرد.

آمبولی بعد از لیپوماتیک

عوارض جراحی لیپوماتیک

در ناحیه هایی که کانول ها وارد و خارج شده اند، بروز کبودی و تورم عادی است. این تورم و کبودی که بیشتر قرمز رنگ است، موقتی است و بعد از 4 روز از جراحی لیپوماتیک بر طرف خواهد شد. بیمار می تواند به راحتی بعد از جراحی به فعالیت های روزانه خود بپردازد.

پوشیدن گن بعد از جراحی لیپوماتیک

یکی از مهمترین کارهایی که باید بعد از جراحی لیپوماتیک انجام داد، این است که گن مخصوص را باید پوشید. این گن علاوه بر این که از عضلات تازه شکل گرفته محافظت می کند، از ورم نیز جلوگیری می کند. پوشیدن این گن به مدت 2 ماه به طور شبانه روزی باید صورت گیرد. می توان بعد از این مدت، با تجویز جراح پلاستیک فقط برخی از ساعات روز گن را پوشید.

نتایج جراحی لیپوماتیک

نتایج جراحی لیپوماتیک در هر ناحیه ای که انجام شود، بین 3 تا 6 ماه زمان می برد که به طور کامل شکل بگیرد.

آمبولی بعد از جراحی لیپوماتیک

آمبولی بعد از جراحی زمانی خارج می شود که چربی از ناحیه مورد نظر به طور اشتباه چربی وارد خون شود و با جریان خون وارد قلب شود که در آخر فرد سکته خواهد کرد. در جراحی لیپوماتیک، آمبولی به ندرت اتفاق می افتد ولی در لیپوساکشن ممکن است، رخ دهد. همچنین در افرادی که دارای فشار خون هستند و لیپوماتیک کرده اند، نیز آمبولی دیده می شود. پس جراح نباید اجازه ی جراحی دهد.
درد بعد از لیپوماتیک
عمل لیپوماتیک زیاد سخت نیست و به عنوان عمل سرپایی حساب می شود. بعد از جراحی نیازی به بستری شدن نیست.

دکتر مجید نداف کرمانی فوق تخصص جراحی پلاستیک و زیبایی در زمینه انجام کلیه جراحی های زیبایی صورت و بدن مشغول به فعالیت هستند.برای دریافت مشاوره و راهنمایی در خصوص ” آمبولی بعد از لیپوماتیک” می توانید با ایشان در تماس باشید. در صورت تمایل می توانید با شماره مطب ایشان تماس بگیرید. شماره مطب : 22134934 و 22134997 . همچنین می توانید با پیج اینستاگرام ایشان در ارتباط باشید.

ماساژ بعد از جراحی لیپوماتیک

بعد از گذشت چند روز از جراحی، ناحیه مورد نظر باید توسط جراح پلاستیک ماساژ داده شود.

دلایل انجام جراحی لیپوماتیک

بیشترین متقاضیان جراحی لیپوماتیک خانم ها هستند که به دلیل زایمان های متعدد و یا کاهش و افزایش وزن افتادگی شکم و عضلات آن را پیدا می کنند. پس بنابراین این جراحی به دلایل مختلف انجام می شود.
همچنین در برخی از خانم ها به دلیل آن که دارای اضافه وزن بوده اند و وزن خود را کاهش داده اند و افرادی که با ورزش کاهش وزن انجام داده اند، ولی همچنان دارای شکم و پهلوی افتاده هستند، جراحی لیپوماتیک را انجام می دهند تا به تناسب اندام برسند.
امروزه آقایان هم به این جراحی روی آورده اند و برای رسیدن به تناسب اندام و زیبایی این جراحی را انجام می دهند.

پاسخ

دو × دو =

Call Now Button