28 ژانویه

جراحی بازسازی سینه

جراحی بازسازی سینه

جراحی بازسازی سینه  توسط دکتر نداف کرمانی با تکنیک های جراحی پلاستیک متعددی قابل انجام است که به ایجاد یک  سینه نسبتا طبیعی از نظر سایز، شکل و ظاهر منجر می شود . درجراحی بازسازی سینه در بعضی موارد بخشی از بافت پستان(Lumpectomy ) برداشته می شود که منجر به ایجاد شکل بهتر در سینه می شود. زمانی که Lumpectomy درقسمت تحتانی یا مرکزی  سینه انجام شود، از طریق دستکاری در بافت پستان و ایجاد تغییر، نتایج بهتری از نظر زیبایی قابل دستیابی می باشد.

در جراحی بازسازی سینه زمانی نیازبه ماستکتومی خواهد بود که در جراحی تومور بطور کامل برداشته نشده باشد و بافت سینه قبلا دستکاری و تغییر محل داده باشد.

جراحی باز سازی سینه

مراحل جراحی بازسازی سینه

گام اول : بیهوشی :
داروهای بیهوشی در حین عمل جراحی برای راحتی بیمار تجویز می شود. انتخاب های موجود شامل IV-Sedation و بیهوشی عمومی می باشد، دکتر نداف کرمانی برای شما بهترین انتخاب را انجام می دهد.

گام دوم : تکنیک فلپ ( انتقال عضله ) به منظورتغییر محل عضله، چربی وپوست در بازسازی سینه برای ایجاد برجستگی در سینه انجام می گیرد.

Tram flap : در این تکنیک از عضله و چربی و پوست شکم برای بازسازی سینه استفاده می شود.

Latissimus Dorsi Flap : در این تکنیک از عضله و چربی و پوست در پشت برای بازسازی سینه استفاده می شود.

گاهی یک فلپ می تواند یک سینه را بطور کامل بازسازی کند ، اما معمولا منجر به ایجاد عضله و بافت می شود که باید از ایمپلنت استفاده کرد.

گام سوم : پوست سالم کشیده می شود تا پوشش برای ایمپلنت ایجاد شود.
گام چهارم : قرار دادن ایمپلنت از طریق جراحی برای ایجاد برجستگی سینه
گام پنجم : پیوند پوستی یا سایر تکنیک های مخصوص برای ایجاد Nipple and Areola ( پوست رنگی نوک سینه )

نکات مهم در مورد خطرات و سلامتی بازسازی سینه:

اگر چه بازسازی سینه منجر به ایجاد یک سینه جدید می شود، اما نتایج کاملا متغیر است. تصمیم در مورد عمل جراحی سینه کاملا شخصی است شما باید تصمیم بگیرید آیا فواید ناشی از جراحی بازسازی سینه ، اهداف شما را برآورده می سازد و آیا عوارض احتمالی قابل قبول می باشد .

در بازسازی سینه افراد حس سینه قبلی خود را نخواهند داشت. وخطوط برش قابل مشاهده ناشی از بازسازی سینه یا ماستکتومی همیشه در سینه وجود خواهد داشت. از خطرات احتمالی بازسازی سینه می توان به عفونت، خونریزی، ترمیم بد در محل برش و خطرات بیهوشی اشاره کرد.

منتظر نظرات و پیشنهادات شما عزیزان هستیم

با تشکر مدیریت سایت دکتر نداف کرمانی فوق تخصص جراحی پلاستیک

 

درباره نویسنده

drnadaf
دکتر مجید نداف کرمانی پس از طی دوره پزشکی عمومی و تخصص جراحی عمومی دوره 3 ساله فوق تخصصی جراحی پلاستیک و ترمیمی را در دانشگاه شهید بهشتی در بهترین مرکز جراحی پلاستیک ایران گذرانده و عضو انجمن جراحان پلاستیک و زیبایی ایران می باشد. با انجام عمل های زیبایی همچون : عمل زیبایی بینی ، جراحی بینی گوشتی ، عمل بینی استخوانی و... جراحی سینه شامل پروتز سینه ، لیفت سینه و ... جراحی لاغری با لیپوماتیک ، پیکرتراشی ،ابدومینوپلاستی و ...

پاسخ

بیست − یک =