01 فوریه

جراحی زیبایی بازو یا براکیوپلاستی

عمل جراحی زیبایی بازو یا براکیوپلاستی :

جراحی زیبایی بازو از طریق حذف چربی و پوست اضافه بازو، سبب لاغرتر شدن و سفت شدن ظاهر آن می شود.

لیپوماتیک

تعریف :

وقتی بیماران از بازوهای خود ناراضی و ناراحت هستند، معمولا دو موضوع را بیان می کنند: اول آنکه پوست و چربی اضافی بازویشان آویزان و بد حالت است و دیگر اینکه بازویشان بسیار بزرگ است. بسیاری از بانوان اظهار می دارند که پوشیدن بلوزهای بدون آستین در جمع برای آنها بسیار ناراحت کننده بوده و پیدا کردن لباسی مناسب به دلیل بزرگ بودن بازویشان سخت است و اغلب آنها مجبورند لباسی بزرگتر از سایز خود را بخرند. اگر موارد گفته شده، جزو نگرانی های شما نیز هست، شما بهتر است جراحی زیبایی بازو را انجام دهید. دکتر مجید نداف کرمانی در جراحی زیبایی بازو یا براکیوپلاستی تجربه قابل توجهی را دارد چرا که این جراحی را برای بسیاری از بیماران که تحت عمل جراحی چاقی قرار گرفته اند، انجام داده است.

عمل زیبایی بازولیپوماتیک

مکانیسم عمل براکیوپلاستی یا جراحی زیبایی بازو چیست ؟

براکیوپلاستی (جراحی زیبایی بازو) با هدف خارج کردن توده چربی و پوست اضافی بازو ها به منظور لاغر شدن و صاف شدن بازو ها انجام می گیرد.

این اهداف از طریق:

 • لیپوساکشن یا خارج کردن چربی های اضافی ناحیه مورد نظر
 • حذف مستقیم پوست اضافی ناحیه بالای بازو

قابل انجام بوده که در نتیجه آن مقدار قابل توجهی از چربی و پوست اضافی ناحیه بالای بازو حذف می شود که این عمل از سمت آرنج و گسترش به داخل زیر بغل ادامه می یابد.

جراحی زیبایی بازولیپوماتیک

چه کسانی کاندیدای مناسبی برای براکیوپلاستی هستند؟

بهترین کاندیدا ها برای این عمل افرادی هستند که شل شدگی و آویزان بودن پوست ناحیه بالای بازویشان، مهم ترین دلیل ناراحتی و نارضایتی آنهاست. تغییرات پوستی اغلب به دلایل تغییرات وزنی (افزایش / کاهش وزن)، اثرات تخریبی نور خورشید، سن و یا ژنتیک افراد اتفاق می افتد.

 • بسیاری از بیمارانی که سایز بازوهایشان بسیار بزرگتر از سایز سایر اندام آنهاست ، و آنها به دنبال متناسب کردن بازوهایشان نسبت به بدنشان هستند.
 • برخی از بیمارانی که بازوهایشان به دلیل کاهش شدید وزن به دنبال رعایت رژیم های غذایی کاهنده وزن و یا جراحی های چاقی، شل و آویزان شده است.
 • برخی از افرادی که با افزایش سن، دچار افتادگی در ناحیه بازو شده اند و اگر این عمل را انجام ندهند، به مرور زمان گسترش می یابد.

این عمل باید بر روی افرادی انجام شود که در وضعیت سلامت کامل به سر می برند. انجام این عمل جراحی برای تمامی سنین قابل انجام است. دکتر مجید نداف کرمانی به منظور اطمینان یافتن از سلامت کامل تمام بیمارانی که قرار است تحت عمل براکیوپلاستی قرار بگیرند، ارزیابی جامعی را بر روی آنها انجام می دهد.

جراحی بازولیپوماتیک

ملاحظات ضروری در عمل جراحی براکیوپلاستی

 • اسکار قابل رویت!

یکی از مهم ترین نکات در جراحی زیبایی بازو، اسکار آن است که از ناحیه زیر بغل شروع شده و تا ناحیه آرنج پیش می رود. معمولا یک سری محدودیت هایی در رابطه با منطقه ای که اسکار بازو در آن قرار گرفته، وجود دارد. مثلا در پوشیدن لباس های بدون آستین. البته تعداد افرادی که خواهان حذف پوست اضافی بازوهایشان هستند بیشتر از افرادی است که در پی تغییر اسکار ناشی از حذف پوست اضافی در بازوهایشان می باشند.

البته درجه واضح بودن اسکار از هر فردی به فرد دیگر متفاوت است و البته مشاوره دکتر نداف با بیمارانش در رابطه با این عمل جراحی منوط به پذیرفتن یک اسکار قابل رویت هنگام پوشیدن لباس بدون آستین توسط آنهاست. برخی از بیماران اسکار خود را با لوازم میکاپ پنهان کرده اما دسته ای دیگر نیازی به این کار ندیده و به راحتی با اسکار خود کنار می آیند.

لیپوماتیک

 • شل شدگی پوست اغلب به دنبال کاهش وزن های شدید رخ می دهد

دکتر مجید نداف کرمانی درعمل جراحی بازو ، معمولا در ابتدا پوست را بیش از حالت نرمال سفت و کشیده می کند، که بهبود نهایی در ظاهر پوست نیازمند گذر چند ماه زمان است. از آنجا که به دنبال جراحی براکیوپلاستی میزان الاستیسیته پوست کاهش می یابد، تمایل پوست به آویزان شدن کم می شود.

لیپوماتیک

 • برش های جراحی در براکیوپلاستی

همان طور گه قبلا ذکر شد یک برش جراحی در این عمل از ناحیه زیر بغل شروع شده و تا ناحیه آرنج پیش می رود.این اسکار همچنین می تواند بر روی سمت داخلی بازو و یا سطح پشت بازو هم قرار گیرد.در جلسه مشاوره دکتر مجید نداف کرمانی، مکان این اسکار را به شما نشان داده و این اجازه را میدهد که با توجه به مزایا و معایب این روش ، تصمیم گیری نهایی را انجام دهید.

برش دیگری به اندازه 2-3 میلیمتر در قسمت بالای بازو ، در ناحیه پشت بازو به منظور لیپوساکشن و خروج چربی اضافی این ناحیه داده می شود.

در برخی از کیس ها جراح ممکن است از تکنیک اسکار کوچک بازو بهره ببرد. البته متاسفانه بسیاری از بیماران کاندید مناسبی برای انجام این تکنیک نیستند. اما در جلسه مشاوره این مورد بررسی خواهد شد و در صورت قابلیت اجرا، به بیمار پیشنهاد می شود.

لیپوماتیک

 • جزئیات عمل زیبایی جراحی بازو

دکتر مجید نداف کرمانی عمل جراحی براکیوپلاستی را برای بیمارانش تحت بیهوشی عمومی انجام میدهد. وی قبل از انجام عمل، مناطقی را که قرار است تحت لیپوساکشن و حذف پوست اضافه قرار بگیرد، مشخص می کند. هنگامی که شما بیهوش هستید،دکتر نداف در ابتدا عمل لیپوساکشن را به منظور کاهش حجم بازو و تسهیل در حذف پوست اضافی تان در مرحله بعد انجام می دهد. سپس به حذف پوست اضافی و چربی متصل به آن می پردازد. وی همچنین توجه ویژه ای را به میزان حذف چربی و پوست اضافی از بازوها می کند، چرا که در غیر این صورت، پوست بازو ممکن است تنگ تر و گشاد تر از حالت نرمال شود. پس از آن محل برش بخیه زده شده و پانسمان می شود. مشابه این عمل بلافاصله بر روی بازوی دیگر هم انجام می شود و در نهایت پس از پایان این اعمال، شما به هوش خواهید آمد.

لیپوماتیک

دوره نقاهت پس از براکیوپلاستی

 • بازیابی بلافاصله پس از براکیوپلاستی

پس از عمل جراحی لیفت بازو، بیمار بلافاصله به اتاق ریکاوری منتقل می شود. و در آنجا تحت نظارت کامل پرستاران ریکاوری به منظور بررسی همه جانبه حالش قرار می گیرد. زمانی که شرایط بیمار از نظر دکتر نداف برای مرخصی مناسب بود، به وی اجازه داده می شود که از بیمارستان مرخص شود.

لیپوماتیک

 • دوره نقاهت پس از براکیوپلاستی در منزل

در هفته اول پس از عمل براکیوپلاستی بیمار لازم است که از انجام هرگونه فعالیت با دست های خود پرهیز کند. در این هفته دست ها پانسمان شده اند و در حالت خواب و نشسته باید کمی بالا تر از بدن قرار بگیرند. توصیه ما به بیماران این است که زیر هر دست خود یک بالش قرار دهند ، این کار کمک شایانی به کاهش نورم دست ها، کاهش درد و سرعت در روند بهبودی آنها میکند. بازوها در 1-2 هفته اول ممکن است در لمس دردناک باشند. احساس سوزشی مختصر هم در بازوها برای 1-2 هفته اول طبیعی است. دکتر نداف اجازه انجام فعالیت های سبک را به بیماران از پایان هفته دوم به بعد می دهد اما انجام هرگونه فعالیت ورزشی با بازوها برای 4 هفته پس از عمل ممنوع است. معمولا دکتر نداف چند داروی مخدر و مسکن را برای اکثریت بیماران به مدت تا یک هفته پس از عمل براکیوپلاستی برای کاهش درد تجویز می کند.

لیپوماتیک

 • ملاقات با جراح پس از آبدومینولاستی

اولین ملاقات پس از عمل با دکتر نداف یک هفته پس از انجام براکیوپلاستی خواهد بود. وی در آن جلسه پانسمان بازوها را باز کرده و بخیه ها را می کشد. پس از آن دوباره بازوها را پانسمان میکند. البته این پانسمان قابل تعویض بوده و باید پس از هر استحمام عوض شود. .ملاقات بعدی با دکتر نداف ،دو هفته ، شش هفته و شش ماه ، پس از عمل جراحی خواهد بود. که در هر ملاقات وی میزان وضعیت بهبودی زخم ها را بررسی خواهد کرد.

مانند تمام اعمال جراحی ، براکیوپلاستی هم عوارض و خطرات خود را دارد. در این جراحی، خطرات نادرند اما وجود دارند. در اولین جلسه مشاوره براکیوپلاستی، دکتر نداف تمامی خطرات و عوارض مربوطه در این جراحی را برای بیماران خود به طور کامل شرح می دهد.

لیپوماتیک

با تشکر، مدیریت سایت دکتر مجید نداف کرمانی

لیپوماتیک

درباره نویسنده

drnadaf
دکتر مجید نداف کرمانی پس از طی دوره پزشکی عمومی و تخصص جراحی عمومی دوره 3 ساله فوق تخصصی جراحی پلاستیک و ترمیمی را در دانشگاه شهید بهشتی در بهترین مرکز جراحی پلاستیک ایران گذرانده و عضو انجمن جراحان پلاستیک و زیبایی ایران می باشد. با انجام عمل های زیبایی همچون : عمل زیبایی بینی ، جراحی بینی گوشتی ، عمل بینی استخوانی و... جراحی سینه شامل پروتز سینه ، لیفت سینه و ... جراحی لاغری با لیپوماتیک ، پیکرتراشی ،ابدومینوپلاستی و ...

One thought on “جراحی زیبایی بازو یا براکیوپلاستی

 1. حدیث - نوامبر 19, 2018 در 7:56 ق.ظ

  با سلام.
  حدود دوسال پیش جراحی براکیو پلاستی انجام دادم که البته برا من جنبه اصلاحی داشت و به توصیه پزشک انجام شد.من مبتلا به پولیو میلیت هستم و از عصا برا راه رفتن استفاده میکنم بدلیل نوسانات وزن پوست ناحیه بازو شل شده بود ولی همچنان ساز بازو بزرگ بود و بدلیل تماس ناحیه زیربغل با عصا دچار مشکل میشدم که پزشک راه رفع مشکل را جراحی کاهش حجم بازو تشخیص داد.متاسفانه نه تنها ظاهر بازوهای من از اول بدتر شد و کوچک نشد بلکه به درد عذاب آوری در این مدت مبتلا شدم که دستم مدام حالت گزگز و خواب رفتگی و انقباض شدید عضله دارد و همچنین قدرتش خیلی کم شده طوریکه حتی برا گرفتن عصا مشکل دارم.به پزشکان مختلف مراجعه کردم ولی متاسفانه درد من را متوجه نمیشدن یا اگر هم میفهمیدن راه درمانی نتونستن به من نشان دهند.نوار عصب گرفتم مشکل عصب نداره.حالا از شما خواهش میکنم اگه راه درمانی وجود داره، حتی اگه شده با جراحی مجدد ‌کمکم کنید.از لطف شما سپاسگزارم

  پاسخ

پاسخ

نه − شش =