08 فوریه

کوچک کردن سینه در مردان

کوچک کردن سینه در مردان ( ژینکوماستی )

اگر به دنبال درمان ژینکوماستی هستید، دکتر نداف به شما کمک می کند تا سینه کوچک و یکنواختی داشته باشید.

 • -مقدمه
 • -این عمل چکار می کند
 • – این عمل برای چه کسانی است؟
 • -مسائلی که باید این عمل درنظر گرفت
 • -برش ها این عمل
 • -به کدام نوع کوچک کردن سینه نیاز دارید؟
 • -جزئیات روش کوچک کردن سینه مردان
 • -دوران نقاهت پس از جراحی ژینکوماستی
 • -ریسک ها و مشکلات

مقدمه:

بزرگ شدن سینه مردان به نام ژینکوماستی شناخته می شود. ژینکوماستی معمولا ناشی از تغییرات هورمونی دوران بلوغ است. در بیشتر مردان، رشد سینه در دوران بلوغ موقتی است اما در برخی از آنها دائمی می شود. افزایش وزن نیز عامل مهمی در ادامه رشد سینه است و بسیاری از بیماران به خاطر انباشت بافت چربی دچار بزرگ شدن سینه می شوند (لیپوماستیا). بسیاری از بیماران ترکیبی از لیپوماستیا و ژینکوماستیا دارند. علت آن هر چه باشد، بیماران به خاطر ظاهر خود خجالت می کشند. این افراد از موقعیت هایی مانند شنا؛ تعویض لباس در رختکن های عمومی یا رفتن به ساحل اجتناب می کنند. کوچک کردن سینه در مردان یک روش جراحی پلاستیک است که باعث می شود با بر گرداندن تغییرات مربوط به رشد سینه مردان، سینه شما عادی به نظر برسد.

کوچک کردن سینه چه کار می کند (در مردان) ؟

جراحی ژینکوماستی باعث بهبود ظاهر سینه مردان با برداشتن بافت های سینه و بافت نرم همراه که ظاهر نامطلوب ایجاد می کند، می شود. این امر به صورت زیر انجام می شود:

 • برداشتن بافت غده ای سینه (ژینکوماستی)
 • برداشتن بافت های چربی سینه (لیپوماستیا)
 • برداشتن پوست اضافی (در صورت لزوم)
 • بالا بردن یا کوچک کردن نوک سینه

دکتر نداف به دقت شما را معاینه می کند تا تعیین کند برای رسیدن به ظاهر مطلوب به چه روش جراحی نیاز دارید.

کوچک کردن سینه آقایان

چه کسانی کاندید کوچک کردن سینه هستند (در مردان)؟

اگر بیمار مرد با سینه بزرگ هستید که ناشی از رشد بافت های غده ای باشد یا انباشت چربی، ممکن است به جراحی ژینکوماستی برای کوچک کردن سینه خود علاقه داشته باشید. بیماران مرد با شرایط زیر می توانند از این عمل استفاده کنند:

مردانی که بافت سینه اضافی زیر نوک سینه دارند.

-مردانی که بافت سینه یا بافت چربی اضافی دارند، بدون اینکه پوست اضافی داشته باشند.

-مردانی که بافت چربی فراوان همراه با پوست اضافی و افتادگی سینه دارند.

مسائلی که باید در جراحی کوچک کردن سینه مردان درنظر گرفت

اصلاح بزرگ شدگی سینه مردان با برداشتن بافت های اضافی در سینه به معنی برداشتن کل بافت های سینه نیست. رایج ترین مشکل ناشی از جراحی کوچک کردن سینه مردان، برداشتن بیش از اندازه بافت ها و ایجاد فرورفتگی است. این مشکل به سختی درمان می شود و حتی ظاهر را بدتر از اول می کند. دکتر نداف دقت زیادی در زمان می کند تا از این مشکل جلوگیری کند. برخی بیماری های خاص یا عوارض جانبی داروهای خاص نیز باعث بزرگ شدن سینه مردان می شود. این عوامل را باید شناخت و قبل از جراحی درنظر گرفت. دکتر نداف نیز شما را مطمئن می کند که جراحی بهترین درمان برای شماست.

برش مورد نیاز برای کوچک کردن سینه مردان

هر روش جراحی نوعی زخم به جا می گذارد. دکتر نداف متخصص در ایجاد کوچکترین زخم قابل مشاهده است و این برش ها را در جایی ایجاد می کند که دیده نشوند. علت بیماری و میزان بزرگی سینه در انتخاب نوع عمل جراحی کوچک کردن سینه مردان مهم است. اگر سینه از بافت چربی تشکیل شده باشد،با لیپوساکشن که با برش های ریز انجام می شود، درمان می شود. اگر بافت غده ای نیز وجود داشته باشد، برش کوچک در امتداد لبه پایینی هاله اطراف نوک سینه و برداشتن بافت غده ای سینه لازم است. اگر پوست اضافی وجود داشته باشد، لازم است برداشته شود. برش ها از یک برش ساده تا برش های طولانی تر فرق می کنند. جدول زیر نوع جراحی مناسب برای شکل های مختلف بزرگ شدن سینه مردان و برش های مورد نیاز را نشان می دهد. پوشیدن هر نوع لباسی باعث پوشیده شدن این زخم ها می شود. این زخم در هاله اطراف نوک سینه در مرز بین پوست تیره و روشن قرار می گیرد. موهای سینه نیز به پنهان شدن زخم ها کمک می کنند.

نیاز به چه نوع برشی جهت عمل ژینکوماستی دارید؟

در جراحی کوچک کردن سینه مردان، شدت و علت بزرگ شدن سینه نوع روش جراحی لازم را تعیین می کند و اینکه چه نوع برشی باید به کار رود.

نوع جراحی لازم برای شکل های مختلف بزرگ شدن سینه در مردان

روش های ترکیبی را می توان به کار برد که بستگی به معاینه بیمار دارد.مثلا لیپوساکشن به همراه برداشتن بافت غده ای سینه درمان ترکیبی رایج است.

دوران نقاهت بعد از عمل ژینکوماستی

در خانه باید استراحت کنید. می توانید فعالیت های سبک مانند تماشای تلویزیون، غذا درست کردن و مطالعه را انجام دهید اما خود را خسته نکنید. سینه ممکن است ملتهب و کبودی مشخص در هفته های 3-1 داشته باشد. سینه شما ممکن است 10-7 روز درد داشته باشد و باید در این مدت دارو مصرف کنید. اکثر بیماران بعد از 7-5 روز به سر کار برمی گردند. یک هفته بعد از جراحی دکتر نداف شما را ویزیت می کند و بخیه ها را می کشد و درمان شما را ارزیابی می کند. می توانید ورزش سبک را 2-1 هفته بعد از جراحی شروع کنید. از فعالیت شدید تا6-4 هفته بعد از جراحی خودداری کنید. ممکن است در ابتدا سینه پرتر به نظر برسد. این امر طبیعی است و 3-1 ماه طول می کشد تا تورم برطرف شود. با کاهش تورم؛ متوجه می شوید که شکل سینه طبیعی است.

ریسک ها و مشکلات همراه با جراحی اصلاحی ژینکوماستی

هر جراحی ریسک های خاص و مشکلات بالقوه ای دارد. جراحی ژینکوماستی روشی با ریسک کمتر است. ریسک های کلی عبارتند از خونریزی، عفونت، زخم ها و ریسک های بی هوشی. دکتر نداف ریسک های مربوط به این عمل را در زمان مشاوره با شما مطرح می کند.

درباره نویسنده

drnadaf
دکتر مجید نداف کرمانی پس از طی دوره پزشکی عمومی و تخصص جراحی عمومی دوره 3 ساله فوق تخصصی جراحی پلاستیک و ترمیمی را در دانشگاه شهید بهشتی در بهترین مرکز جراحی پلاستیک ایران گذرانده و عضو انجمن جراحان پلاستیک و زیبایی ایران می باشد. با انجام عمل های زیبایی همچون : عمل زیبایی بینی ، جراحی بینی گوشتی ، عمل بینی استخوانی و... جراحی سینه شامل پروتز سینه ، لیفت سینه و ... جراحی لاغری با لیپوماتیک ، پیکرتراشی ،ابدومینوپلاستی و ...

One thought on “کوچک کردن سینه در مردان

 1. حسن حاکی - جولای 8, 2017 در 12:01 ب.ظ

  سلام . اقای دکتر من بعد عمل ژنیکو ماستی سینه هام حالت تو رفتگی پیدا کردن .نعلبکی شکل شدن . میخواستم ببینم با عمل مجدد درست میشه

  پاسخ

پاسخ

شانزده − 14 =