لوگو سایت دکتر مجید نداف کرمانی
برای مشاهده آدرس و شماره تماس از طریق لینک رو به رو اقدام کنید. لینک اپلیکیشن
Search
Close this search box.
لیپوماتیک و بارداری

لیپوماتیک و بارداری

یکی از سوالات متداولی که متقاضیان لیپوماتیک از دکتر نداف کرمانی فوق تخصص جراحی پلاستیک می پرسند این است که آیا امکان بارداری بعد از لیپوماتیک وجود دارد یا خیر؟ یا اینکه لیپوماتیک خللی در بارداری بوجود می آورد ؟

در پاسخ به این سوال دکتر نداف کرمانی می فرمایند لیپوماتیک هیچ مانعی برای بارداری ایجاد نمی کند بنابرین نگرانی در این رابطه نداشته باشید .

لیپوماتیک و بارداری
لیپوماتیک و بارداری

یکی از روش های جدیدی که برای لاغری موضعی امروزه بسیار مورد استفاده قرار می گیرد لیپوماتیک است که قابل مقایسه با روش های دیگر نمی باشد . لیپوماتیک تحت بی حسی موضعی انجام می شود و نیاز به بی هوشی عمومی نیست بنابرین بعد از انجام لیپوماتیک هیچ گونه از عوارض بی هوشی مشاهده نمی شود از مزیت های دیگر این روش می توان به این مورد اشاره کرد که پوست بعد از لیپوماتیک دچار شل شدگی و افتادگی نمی شود .

آیا لیپوماتیک و بارداری با هم در تضاد اند ؟

یکی از نگرانی های افرادی که خواهان انجام لیپوماتیک هستند این است که نمی توانند در آیند ه باردار شوند در صورتی که این نگرانی کاملا بی مورد می باشد و همانطور که گفته شد هیچ گونه خللی در بارداری بعد از لیپوماتیک بوجود نمی آید .

برخی از افراد تصور می کنند پس از تخلیه چربی شکم قابلیت ارتجاعی خود را از دست می دهد و در دوران بارداری مشکل ساز می شود که این یک تصور اشتباه می باشد ، لازم به ذکر است که لیپوماتیک قابلیت لیفت پوست را دارد به همین علت است که بعد از آن پوست حالت افتاده و آویزان پیدا نمی کند ولی این موضوع بدین معنا نمی باشد که پوست حالت ارتجاعی خود را از دست می دهد .

نتیجه گیری

فردی که لیپوماتیک انجام داده است به راحتی می تواند بعد از آن باردار شود و هیچ گونه مشکلی در بارداری آن بوجود نمی آید . در لیپوماتیک هیچ گونه برش طولانی بروی پوست زده نمی شود بلکه از طریق شکافت بسیار ریز لوله کانولا وارد پوست می شود. اما توصیه می شود زنانی که قصد باراداری دارند برای لیپوماتیک عجله نکند و بعد از زایمان اقدام به انجام این کار نمایند زیرا بعد از بارداری پوست کمی حالت افتاده و آویزان پیدا می کند که می توان با لیپوماتیک این مشکل را برطرف کرد .

منتظر نظرات و پیشنهادات شما عزیزان هستیم

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

مطالب مرتبط
آیکون سایت دکتر نداف کرمانی

"*" indicates required fields

برای مشاهده نمونه کارهای جراحی شکم، فرم زیر را پر کرده
و منتظر پیامک کد تایید باشید.