تلفن ۲۲۱۳۴۹۹۷ آدرس تهران، سعادت آباد، میدان کاج، خ نهم، پ ۱، ط ۲، واحد ۱۰
میزان ماندگاری لیفت صورت

ماندگاری جراحی لیفت صورت

با بالا رفتن سن و کاهش کلاژن سازی، حالت ارتجاعی و شادابی پوست صورت از بین می رود. امروزه روش های مختلفی برای تحریک رفع افتادگی و جوانسازی پوست وجود دارند. تاثیر گذارترین روش در بالا کشیدن پوست صورت، جراحی لیفت صورت است. در این مقاله می خواهیم همه موارد موثر بر میزان ماندگاری نتیجه جراحی لیفت صورت را بررسی کنیم و تفاوت آن با دیگر روش های جراحی و غیر جراحی را به اطلاع شما برسانیم.

میزان ماندگاری لیفت صورت

ماندگاری کدام روش لیفت صورت بیش تر است؟

دو روش کلی برای لیفت صورت وجود دارند که به انواع جراحی و بدون جراحی تقسیم می شوند. روش های بدون جراحی شامل تزریق چربی، تزریق ژل، بوتاکس، لایه برداری، لیفت صورت با لیزر و …هستند. ماندگاری روش های بدون جراحی لیفت در مقابل روش جراحی لیفت صورت خیلی کم است؛ البته این روش های بدون جراحی برای افراد در سنین زیر 30 سالی توصیه می شود که دارای چروک کم عمق هستند. در این مقاله تمرکز ما بر روی روش جراحی لیفت صورت و ماندگاری آن خواهد بود. با ما همراه باشید.

ماندگاری روش های مختلف جراحی لیفت صورت

عوامل متعددی مانند بالا رفتن سن، آلودگی هوا و سبک زندگی نادرست موجب چین و چروک پوست می شوند که لیفت صورت با جراحی بهترین راه برای رفع این مشکلات است و روشی ماندگار و مطمئن برای بالا کشیدن و رفع افتادگی پوست صورت می باشد. با جراحی لیفت صورت اعتماد به نفس فرد دوباره بر می گردد.

در روش جراحی لیفت صورت، سفت کردن پوست صورت و بافت های گردن انجام می شود. این روش را می توان در اطراف چشم  یا خط فک استفاده کرد. روش جراحی با دو روش بی حسی یا بیهوشی کامل انجام می شود. لیفت صورت با جراحی به سه روش تقسیم می شود که در ادامه میزان ماندگاری هر یک از آن ها را مورد بررسی قرار خواهیم داد:

ماندگاری لیفت صورت کلاسیک

روش کلاسیک لیفت صورت را با بی هوشی عمومی انجام می دهند. در این تکنیک، برش هایی در اطراف صورت ایجاد می شوند و در پشت ناحیه گوش و زیر چانه هم با زدن برش، پوست های اضافی و افتاده برداشته می شود. برش های ایجاد شده در اطراف صورت با بخیه بسته می شود.

ماندگاری لیفت صورت به روش کلاسیک از هر تکنیک دیگری بیش تر است. چرا که میزان تغییرات ایجاد شده بر روی پوست و عضلات صورت از همه دیگر روش های بالاتر است. ماندگاری نتیجه لیفت صورت به روش کلاسیک در حدود 10 سال یا بیش تر است. البته یک مشکلی که روش کلاسیک جراحی لیفت صورت دارد، میزان برش زیادی است که برای انجام آن ایجاد می شود.

نمونه کار لیفت کل صورت

ماندگاری لیفت صورت با اندوسکوپی

لیفت اندوسکوپیک صورت روشی است که امروزه در صدر تکنیک های مورد استفاده برای لیفتینگ صورت قرار گرفته است. دلیل این میزان محبوبیت، عدم نیاز به ایجاد برش های وسیع برای انجام جراحی لیفت صورت اندوسکوپیک، نتایج درخشان و ماندگاری بالاست. میزان ماندگاری نتیجه لیفت اندوسکوپیک صورت، 7 سال یا بیش تر است.

ماندگاری مینی لیفت صورت

روش مینی لیفت برای افرادی استفاده می شود که پوست صورتشان افتادگی و شلی کم تری دارد. در این روش از برش های ریزی استفاده می شود و میزان لیفت صورت به اندازه روش کلی (کلاسیک) نیست. در روش مینی لیفت پوست صورت را با برداشتن چربی اضافی در عمق عضله های پوست، سفت تر می کنند و چروک را کامل از بین می برند. این روش با بی حسی انجام می شود. ماندگاری این روش هم در حدود 5 تا 7 سال است.

لیفت ابرو
لیفت صورت آقایان
جراحی لیفت گردن

مهم ترین عوامل موثر بر ماندگاری نتیجه لیفت صورت

همان طور که در ابتدای این مقاله گفتیم، موارد متعددی می توانند بر روی میزان ماندگاری نتیجه جراحی لیفت صورت موثر باشند. در ادامه هر یک از این مسائل را مورد بررسی قرار داده ایم. اصلی ترین فاکتورهای تاثیر گذار بر روی میزان ماندگاری و دوام لیفتینگ صورت عبارتند از:

میزان مشکلات در ناحیه غبغب

روش لیفت صورت با جراحی برای کسانی که دارای علائم پیری در سن چهل سالگی هستند مناسب است. در صورتی که شما کاندیدا و داوطلب خوبی باشید و جراحی لیفت صورت انجام دهید، میزان ماندگاری نتیجه این اقدام بالاتر خواهد رفت. مهم ترین ویژگی هایی که شما را به یک گزینه مناسب برای انجام جراحی لیفت صورت تبدیل می کنند، عبارتند از:

 • شل شدگی زیاد در ناحیه لپ و گونه
 • ایجاد پوست اضافی در زیر فک
 • چربی و پوست اضافی در گردن
 • خط خنده با عمق زیاد

اجرای درست تکنیک های لیفت صورت

جراحی لیفت صورت دارای مزیت های زیادی است. لیفت صورت با جراحی از بهترین و ماندگارترین عمل های زیبایی است که در صورتی که درست و اصولی انجام شود، دارای مزیت های زیر است:

 • زیبایی بخشیدن به فک و قسمت های مختلف صورت
 • جوانسازی و سفت شدن پوست صورت و گردن
 • از بین بردن کامل چین و چروک ها
 • برطرف کردن غبغب
 • برجستگی خط فک

انجام درست مراقبت های بعد از عمل

برای افزایش ماندگاری نتیجه جراحی لیفت، انجام درست مراقبت های بعد از عمل لیفت صورت خیلی مهم است. شما می توانید با در نظر داشتن مراقبت های زیر ماندگاری نتیجه را بیشتر کنید:

 • تا 72 ساعت بعد از عمل لیفت به پزشک خود مراجعه داشته باشید.
 • یک هفته بعد از عمل برای برداشتن بخیه های جراحی به پزشک خود مراجعه کنید.
 • برای ماندگاری نتیجه عمل لیفت باید داروها به موقع و سر ساعت تا زمان تعیین شده توسط پزشک مصرف شوند.
 • از کمپرس سرد برای سریع تر شدن روند درمان و بهبود کبودی و تورم استفاده کنید. یخ را نباید مستقیم روی صورت گذاشت.
 • مصرف سیگار و الکل باعث کند شدن روند بهبود و متورم شدن بیشتر صورت می شود؛ پس بهتر است به مدت دو هفته از مصرف آن ها خودداری کنید.
پست مرتبط - هزینه لیفت صورت

ایا لیفت صورت دائمی است؟

لیفت صورت حدود 10 سال ماندگاری دارد. نکات مهمی برای ماندگاری جراحی لیفت صورت وجود دارند. ماندگاری نتیجه عمل بستگی به رعایت نکات دارد. عواملی مانند سن، نوع پوست و تجربه و مهارت پزشک هم روی ماندگاری نتیجه عمل لیفت اثر زیادی دارد. کسانی که پوست افتاده تری دارند باید در انتخاب پزشک و روش جراحی دقت لازم را انجام دهند.

جراحی لیفت به مدت سه ساعت انجام می شود. فرد 10 روز بعد از عمل می تواند فعالیت های روزمره خود را آغاز کند. میزان مراقبت و رسیدگی فرد به پوست دارای اهمیت زیادی است که در ماندگاری نتیجه عمل تاثیر دارد. برای ماندگاری نتیجه لیفت صورت رعایت نکات زیر لازم است:

 • در معرض نور مستقیم آفتاب قرار نگیرید. مراقبت از پوست در مقابل آفتاب را جدی بگیرید و از ضد آفتاب مناسب استفاده کنید.
 • تا حد امکان آرایش نکنید ولی در صورتی که علاقه به آرایش دارید از لوازم آرایش با کیفیت و مرغوب استفاده کنید.
 • استرس را در زندگی کم کنید. استرس موجب چروک های بیشتر و ماندگاری نتیجه عمل را کم می کند.
 • تغذیه مناسب و سالم داشته باشید. از میوه ها و سبزیجات تازه که دارای انواع ویتامین ها هستند و باعث کلاژن سازی می شوند استفاده کنید. تغذیه ناسالم به پوست شما آسیب می زند.
 • برای جوان ماندن پوست خود کرم های آبرسان مصرف کنید.
 • برای هیدراته شدن پوست خود از نوشیدن روزی 7 لیوان آب، غافل نشوید.
 • مصرف سیگار باعث پیری زودرس پوست می شود و ماندگاری لیفت صورت را کم می کند.
 • هر چقدر بیشتر از پوست خود مراقبت کنید و این کار را دقیق انجام دهید ماندگاری نتیجه جراحی لیفت بیشتر می شود.
لیپوماتیک شکم و پهلو

لیپوماتیک شکم و پهلو

امروزه افراد بسیاری مخصوصا خانم ها با چاقی موضعی در قسمت شکم و پهلو خود مواجه هستند و این امر موجب برهم خوردن تناسب اندام

دکتر مجید نداف کرمانی

دکتر مجید نداف کرمانی

دکتر مجید نداف کرمانی، پس از طی دوره پزشکی عمومی و تخصص جراحی عمومی دوره ۳ ساله فوق تخصصی جراحی پلاستیک و ترمیمی را در دانشگاه شهید بهشتی در بهترین مرکز جراحی پلاستیک ایران گذرانده و عضو انجمن جراحان پلاستیک و زیبایی ایران می باشد. با انجام عمل های زیبایی همچون: عمل زیبایی بینی، جراحی بینی گوشتی، عمل بینی استخوانی و... جراحی سینه شامل پروتز سینه، لیفت سینه و... جراحی لاغری با لیپوماتیک، پیکرتراشی، ابدومینوپلاستی و...

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

آیکون سایت دکتر نداف کرمانی

"*" indicates required fields

برای مشاهده نمونه کارهای جراحی شکم، فرم زیر را پر کرده
و منتظر پیامک کد تایید باشید.