31 دسامبر

عکس جراحی ژنیکوماستی

ژنیکوماستی

جراحی ژنیکوماستی در مردانی صورت می گیرد که بافت سینه در آن ها زیاد باشد یا به اصطلاح سینه های بزرگتر از حد نرمال داشته باشند.

شاید شما هم با مردانی مواجه شده باشید از داشتن سینه های بزرگ خجالت می کشند و نسبت به این عارضه حس خوبی ندارند. در دنیای امروزی داشتن هیکل مناسب امتیاز مثبتی در زیبایی و جذابیت فرد دارد.

در این مقاله به علت ژنیکوماستی و جراحی کوچک کردن سینه می پردازیم.

علائم ژنیکوماستی

ژنیکوماستی در اصطلاح پزشکی به بزرگی سینه در مردان اطلاق می شود.

بزرگ بودن سینه برای بسیاری از آقایان مطلوب نمی باشد و مردانی که با بزرگی سینه مواجه هستند در صدد راه حلی برای رفع این مشکل می باشند. جراحی  ژنیکوماستی تکنیکی نوین برای اصلاح بزرگی سینه در آقایان می باشد.

عکس ژنیکوماستی

عکس ژنیکوماستی

علت ژنیکوماستی

بزرگی سینه در مردان (ژنیکوماستی) ممکن است در یکی از سینه ها یا هر دو سینه اتفاق افتد. علت اصلی این امر به طور قطعی مشخص نمی باشد اما می توان علل زیر را در بزرگی سینه ی مردان دخیل دانست:

  • اختلالات هورمونیک در مردان (ایجاد اختلال در هورمون های جنسی)
  • تاثیر مواد دارویی (بطور مثال: آنتی آندروژن که باعث ترشح پرولاکتین زیاد می شود که این امر ممکن است در بزرگی سینه ی مردان تاثیرگذار باشد.)
  • مصرف مواد مخدر
  • عوامل ژنتیکی و وراثتی
  • افزایش سن

در برخی موارد به علت افزایش سن (معمولا در سنین 50 تا 69 سال) شاهد بزرگی یا افتادگی سینه در مردان می باشیم.

دکتر مجید نداف کرمانی ، جراح پلاستیک در تهران و عضو جراحان زیبایی و پلاستیک ایران می باشند. شما عزیزان می توانید برای انجام جراحی کوچک کردن سینه و کسب راهنمایی های لازم از ایشان؛ از طریق زیر با ایشان ارتباط برقرار کنید:

شماره تماس: 02122134934

صفحه اینستاگرام دکتر نداف کرمانی

ژنیکوماستی در نوجوانان

از عوامل مهم و تاثیر گذار در ایجاد ژنیکوماستی در نوجوانان می توان به نکته ی حائز اهمیت، تغییرات هورمونی در این سن اشاره کرد.

بزرگی سینه ی پسران در سن بلوغ در نتیجه ی تغییرات هورمونیک در آن ها می باشد، که معمولا با گذر زمان و بدون نیاز به اقدام درمانی خاصی از بین می رود.

نمونه ژنیکوماستی توسط دکتر نداف کرمانی

نمونه ژنیکوماستی توسط دکتر نداف کرمانی

نحوه ی انجام ژنیکوماستی

در ژنیکوماستی با بهره گیری از روش های لیپولیزر یا ساکشن می توان مقدار چربی مازاد را از سینه خارج و سایز سینه را کوچک کرد.

  • البته انتخاب روش جراحی ژنیکوماستی طبق نظر فوق تخصص پلاستیک صورت می گیرد تا تخلیه ی چربی با در نظر گرفتن سایز مناسب و حفظ زیبایی سینه انجام شود.
  • البته لازم به ذکر است؛ اگر ژنیکوماستی ناشی از مصرف مواد دارویی یا تغییرات هورمونیک باشد ممکن است با ایجاد تعادل هورمونی و یا راهکارهای غیرجراحی دیگری، این عارضه را برطرف کرد.

با مراجعه به پزشک بافت سینه ی شما مورد بررسی قرار می گیرد و علت بزرگی آن از طریق انجام آزمایش ها و تست های مرتبط مشخص می گردد. بعد از مشخص شدن علت پزشک بهترین راهکار درمانی را برای رفع بزرگی سینه انتخاب می کند.

نمونه ژنیکوماستی توسط دکتر نداف

نمونه ژنیکوماستی توسط دکتر نداف

نتیجه گیری

جراحی کوچک کردن سینه در مردان یا همان ژنیکوماستی باید زیر نظر بهترین جراح زیبایی سینه صورت گیرد تا موارد مهمی از جمله: فرم مطلوب، سایز مناسب و قرینگی سینه در حین جراحی رعایت شود.

موفقیت در عمل ژنیکوماستی نیاز به دانش و مهارت بالای پزشک دارد. بنابراین در انتخاب پزشک خود نهایت دقت را به خرج دهید تا جراحی موفقیت آمیز و بدون عارضه ای داشته باشید.

پاسخ

19 − 12 =

Call Now Button