لوگو سایت دکتر مجید نداف کرمانی
برای مشاهده آدرس و شماره تماس از طریق لینک رو به رو اقدام کنید. لینک اپلیکیشن
Search
Close this search box.
آیا بعد از جراحی زیبایی شکم میتوان باردار شد؟

آیا بعد از جراحی زیبایی شکم میتوان باردار شد؟

دکتر مجید نداف کرمانی / عمل جراحی شکم / آیا بعد از جراحی زیبایی شکم میتوان باردار شد؟

جراحی زیبایی شکم یا همان ابدومینوپلاستی عمل زیبایی است  که بر روی شکم به منظور کاهش چربی و پوست های اضافی در این ناحیه انجام می شود. بعد از آن که این پوست وچربی اضافی ازناحیه شکم برداشته شد، عضلات شکمی به هم نزدیک تر شده و بازسازی می شود و نتیجه ی جراحی شکم ، داشتن شکمی صاف و محکم است.

آیا بعد از جراحی زیبایی شکم میتوان باردار شد؟

دکتر نداف کرمانی فوق تخصص جراحی پلاستیک این نکته را بیان می کند که ابدومنیوپلاستی یک جراحی برای کاهش وزن نیست، بلکه این جراحی به منظور کاهش سایز و اندازه انجام می شود وافرادی که افتادگی شکم و پهلو به دلیل حجم چربی و کاهش الاستیک پوست دارند، کاندید مناسب جراحی زیبایی شکم هستند و با رعایت اقدامات و مراقبت های قبل و عمل که توسط جراح بیان می شود، در نتیجه ی جراحی تاثیر گذار است.

همچنین افرادی که دارای رژیم غذایی و برنامه ی ورزشی سالم با شرایط بالا هستند، بهترین کاندید جراحی زیبایی شکم هستند.

حالا این سوال را برخی از دختران و خانم های عزیز قبل از انجام ابدومینوپلاستی از دکتر نداف کرمانی می پرسند که آیا بعد از جراحی زیبایی شکم میتوان باردار شد؟

در ادامه این مطلب پاسخ این سوال بیان می شود.

آیا بعد از جراحی زیبایی شکم میتوان باردار شد؟

باردار شدن بعد از ابدومنیوپلاستی یا همان جراحی زیبایی شکم بلامانع بوده و خانم ها می توانند بارداری را تجربه کنند. اما جراحان پلاستیک به دلیل داشتن برخی از دلایل  موارد، توصیه می نند که بهتر است بعد از بارداری و زایمان این جراحی انجام شود.

برخی از این دلایل عبارتند از :

  • انجام جراحی زیبایی شکم در خانم ها بیشتر به دلیل افزایش حجم چربی، افتادگی پوست و جدا شدن عضلات بعد از حاملگی و افزایش حجم که در این مدت داشته اند، بیشتر انجام می شود. طی این جراحی عضلاتی که از یکدیگر فاصله پیدا کرده اند، به یکدیگر نزدیک شده و جای آن ها اصلاح می شود. که در خانم هایی که بارداری را تجربه نکرده اند، ممکن است طی دوره ی بارداری و در زمان رشد جنین این عضله ها به جای قلبی خود باز گردند و شکم حالت قبلی خود را بگیرد.

دکتر مجید نداف کرمانی فوق تخصص جراحی پلاستیک و زیبایی در زمینه انجام کلیه جراحی های زیبایی صورت و بدن مشغول به فعالیت هستند.برای دریافت مشاوره و راهنمایی در خصوص این که ” آیا بعد از جراحی زیبایی شکم میتوان باردار شد؟ ” می توانید با ایشان در تماس باشید. در صورت تمایل می توانید با شماره مطب ایشان تماس بگیرید. شماره مطب : 22134934 و 22134997 . همچنین می توانید با پیج اینستاگرام ایشان در ارتباط باشید.

  • خانم هایی که می خواهند باردار شوند، باید این نکته را به جراح ابدومینوپلاستی خود بازگو کنند تا در زمان اصلاح عضلات شکمی، میزان کمتری این عضلات به هم نزدیک می شود تا برای مادران  عزیز در دوران بارداری  دچار مشکل نشوند. باید این نکته را در نظر داشت که 2 الی 3 سال بعد از ابدومنیوپلاستی، می توانند باردار شوند. با این حال فرم شکم ممکن است به حالت قبل بازگردد.
  • به دلیل جراحی هایی که بر روی شکم و بخیه هایی که زده می شود، ممکن است رشد جنین با اختلال رو به رو شود، پس توصیه می شود که خانم هایی که می خواهند باردار شوند، این جراحی را به تاخیر بیاندازند و بعد از 6 از زایمان خود این جراحی را انجام دهند.
دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

مطالب مرتبط
آیکون سایت دکتر نداف کرمانی

"*" indicates required fields

برای مشاهده نمونه کارهای جراحی شکم، فرم زیر را پر کرده
و منتظر پیامک کد تایید باشید.