لوگو سایت دکتر مجید نداف کرمانی
برای مشاهده آدرس و شماره تماس از طریق لینک رو به رو اقدام کنید. لینک اپلیکیشن
Search
Close this search box.

تزریق چربی به سینه، روشی برای خوش فرم کردن سینه ها

دکتر مجید نداف کرمانی / عمل های سینه / تزریق چربی به سینه، روشی برای خوش فرم کردن سینه ها

مدت هاست که تزریق چربی به نواحی مختلف بدن در میان مردم رواج پیدا کرده است. تزریق چربی به سینه یکی از این اقدامات می باشد که امروزه انجام آن در میان خانم ها متداول است. بسیاری از خانم ها برای این که سینه هایی بزرگ تر، خوش فرم تر و رو به بالا داشته باشند، روش تزریق کردن چربی به سینه را انتخاب می کنند.

تزریق چربی به سینه

تزریق چربی به سینه چیست؟

تزریق چربی یا Fat Grafting یکی از اقدامات زیبایی نوین است که در آن چربی اضافی بخش های مختلف بدن را استخراج کرده و از آن برای افزایش حجم و جوانسازی بخش هایی همچون صورت، باسن و سینه بهره می گیرند. مزیت تزریق چربی به سینه نسبت به سایر روش های زیبایی پستان این است که در آن  از چربی های بدن خود فرد برای جوانسازی و حجم دهی سینه ها استفاده می شود.

آیا تزریق چربی باعث بالا کشیدن سینه ها می شود؟

لیفت سینه با تزریق چربی نیز برای خانم ها و دختران امکان پذیر می باشد. افرادی که دارای سینه های افتاده و شلی هستند؛ به راحتی می توانند با تزریق کردن چربی، مشکلات مربوط به افتادگی سینه های خود را برطرف کنند. البته در نظر داشته باشید که تزریق چربی به سینه روشی تهاجمی محسوب نمی شود و به همین دلیل به اندازه جراحی لیفت سینه ماندگاری و تاثیر ندارد. به این ترتیب تنها می توان افتادگی سینه جزئی را برطرف نمود.

روش انجام تزریق چربی به سینه

در ابتدا برای تزریق چربی به سینه های خود باید به یک جراح پلاستیک خوب مراجعه کنید تا وضعیت سینه ها و همچنین سلامت بدنی شما بررسی و معاینه شود در خصوص مراحل تزریق چربی به سینه می توان به موارد زیر اشاره کرد:

مشاوره

اولین قدم برای انجام هر گونه اقدام زیبایی، انجام مشاوره است. در حقیقت تا زمانی که جراح پلاستیک با شما در رابطه با همه جوانب اقدام زیبایی مورد نظرتان صحبت نکرده و همه اطلاعات لازم را در اختیارتان قرار نداده است، نباید عجولانه برای انجام یا عدم انجام آن تصمیم گیری کنید.

استخراج چربی

پس از صحبت کردن با پزشک و بررسی وضعیت شما نوبت به آن می رسد که نقاطی مانند شکم، پهلوها، ران ها و … برای استخراج چربی بررسی شوند. قبل از آن که چربی به سینه تزریق شود؛ باید چربی مورد نیاز و مناسب از طریق روش لیپوساکشن از نواحی مختلف بدن استخراج شود.

آماده سازی چربی

پس از استخراج چربی تغییراتی را مانند پالایش کردن چربی ها به کمک سانتریفیوژ بر روی آن انجام می دهند تا چربی مناسب برای تزریق به سینه آماده سازی شود.

تزریق چربی به سینه

پس از آماده سازی چربی، پزشک بخش هایی از سینه شما را که نقاط مناسبی برای تزریق می باشند را مشخص می کند. تزریق چربی به نقاط اشتباه از سینه ممکن است عوارض خاص خود را به همراه داشته باشد. پس از مشخص شدن محل مورد نظر، انتقال و تزریق چربی به سینه انجام می شود.

تزریق چربی به سینه دارای نتایج طبیعی است.

مهم ترین مزیتی که تزریق کردن چربی به سینه ها دارد، طبیعی بودن این روش می باشد. زیرا در این روش از هیچ گونه مواد شیمیایی و مضر برای زیبا کردن سینه ها استفاده نمی شود. در واقع با کمک چربی های بدن خود افراد، سینه های آن ها به فرم دلخواهشان می رسند. تزریق چربی ظاهری طبیعی تری را به ارمغان خواهد آورد.

با تزریق چربی به سینه، با یک تیر چند نشان بزنید!

با تزریق کردن چربی به سینه هایتان علاوه بر افزایش زیبایی سینه ها، به اندام ایده آل هم می رسید. زیرا چربی های اضافی که در نواحی مختلف بدن شما وجود دارد؛ برای تزریق به سینه ها برداشته می شوند. علاوه بر حذف چربی های اضافی، می توانید با تزریق چربی سینه هایی بزرگ، خوش فرم و رو به بالا داشته باشید. همچنین لیفت سینه نیز به کمک تزریق چربی ممکن است.

مشاهده رضایتمندی ها و نمونه کارها

مراقبت های لازم بعد از تزریق چربی به سینه

پس از تزریق کردن چربی به سینه ها، دوران نقاهت و مراقبت کوتاه تری را نسبت به جراحی پروتز سینه را خواهید داشت و بهتر است در این زمان کوتاه، به دستور پزشک خود و توصیه های وی توجه کنید تا به نتیجه دلخواه و مورد نظر خود برسید. برخی از مهم ترین توصیه های مراقبتی بعد از تزریق چربی عبارتند از:

  • ممکن است بدن برخی از افراد به تزریق چربی واکنش هایی مانن حساسیت، کهیر، تورم و … نشان بدهد؛ بهتر است در این موارد حتما پزشک خود را در جریان بگذارید و از انجام هرگونه اقدام خود سرانه پرهیز کنید.
  • سعی کنید از استعمال دخانیات پرهیز کنید. چرا که مواد شیمیایی داخل سیگار سبب تخریب بافت چربی، ایجاد عفونت و … می شوند.
  • در برخی از موارد نیاز است تا برای مدتی از گن و یا پوشش های طبی مناسبی برای سینه های خود استفاده کنید.
  • بهتر است تا 10 الی 14 روز از خوابیدن بر روی سینه های خود و همچنین مالش دادن آن ها خودداری کنید.
  • بهتر است پس از تزریق چربی از مصرف داروهای ضد انعقاد خون بپرهیزید.

برخی از عوارض احتمالی تزریق چربی به سینه

تزریق چربی به سینه به خودی خود بی خطر و مطمئن می باشد اما اگر این روش در یک مرکز نا معتبر و یا توسط و یک پزشک کم تجربه انجام شود؛ قطعا عوارضی برای شما به همراه خواهد داشت. سینه خانم ها یک عضو حساس می باشد پس بهتر است در تزریق چربی برای آن ها دقت و حساسیت کامل وجود داشته باشد. برخی از عوارض احتمالی تزریق کردن چربی به سینه شامل موارد زیر می باشد:

  • ایجاد عارضه میکرو کلسیفیکاسیون که در آن کلسیم در بافت سینه ها رسوب می کند و خطراتی را به دنبال دارد.
  • از بین رفتن سلول های چربی و یا آب شدن آن ها
  • بروز کیست های مختلف در سینه
  • ایجاد عفونت در بافت سینه
  • درد، تورم و کبودی

سوالات متداول

خلاصه مطلب

تزریق چربی به سینه در واقع یک روش زیبایی سینه محسوب می شود که پزشک برای تزریق از چربی بدن خود فرد استفاده می کند. توجه داشته باشید که استفاده از این روش برای بزرگ کردن سینه ها علاوه بر مزایا بسیار زیادی که به همراه دارد ممکن است از عوارض بسیار ناچیزی نیز برخوردار باشد که با مراجعه به بهترین جراح پلاستیک و رعایت مراقبت های بعد از عمل این عوارض به نسبت کاهش می یابند. اگر قصد انجام بزرگ کردن سینه های خود با تزریق چربی را دارید می توانید جهت مشاوره به دکتر مجید نداف کرمانی بهترین جراح پلاستیک در تهران مراجعه کنید.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

مطالب مرتبط
آیکون سایت دکتر نداف کرمانی

"*" indicates required fields

برای مشاهده نمونه کارهای جراحی شکم، فرم زیر را پر کرده
و منتظر پیامک کد تایید باشید.