تلفن ۲۲۱۳۴۹۹۷ آدرس تهران، سعادت آباد، میدان کاج، خ نهم، پ ۱، ط ۲، واحد ۱۰

تفاوت لیپوماتیک با ابدومینوپلاستی

در این مقاله در ابتدا توضیحاتی در رابطه با لیپوماتیک و ابدومینوپلاستی داده می شود و پس از آن تفاوت این دو روش با یکدیگر مورد بررسی قرار داده می شود تا در صورتی که شما خواستار زیبایی اندام خود و از بین بردن چربی های اضافی بدن خود هستید اطلاعات لازم را بدست آورید. یکی از نکات مشترک میان ابدومینوپلاستی و لیپوماتیک را، اهمیت بالای انتخاب درست جراح زیبایی برای انجام آن می دانیم.

تفاوت لیپوماتیک و ابدومینوپلاستی

لیپوماتیک

امروزه بسیاری از افراد دچار اضافه وزن هستند که برای کاهش اضافه وزن و زیبایی اندام خود روش های بسیار متعددی را امتحان کرده اند ولی نتیجه دلخواه خود را دریافت نکرده اند لیپوماتیک یکی از روش های نوین و جدید پیکرتراشی است که امروزه بسیار مورد استفاده قرار می گیرد با استفاده از این روش افرادی که دچار اضافه وزن موضعی هستند می توانند نتایج دلخواه خود را دریافت کنند. لیپوماتیک با حذف چربی های موضعی رضایت کامل بیماران را فراهم می سازد.

برخی از چربی های موضعی که در نقاط مختلف بدن مشاهده می شود مانند بازوها، باسن، پهلو و ران پا موجب عدم رضایت افراد از اندام خود می شوند که برای رها شدن از این چربی های موضعی روش های مختلفی ارائه شده است یکی از این روش ها لیپوماتیک است که تا حدودی اضافه وزن را کاهش می دهد و ظاهر زیبایی را در اندام های بیمار ایجاد می نماید.

به گونه ای که در ناحیه مورد نظر برای انجام لیپوماتیک سوراخی به اندازه 2 الی 5 میلی متر ایجاد می شود و لوله کانولای دستگاه لیپوماتیک از طریق سوراخ های ایجاد شده وارد بافت چربی می شود و سلول های چربی را با استفاده از امواج مادون صوت تخریب می کند. در این روش سوختگی و نکروزپوست مشاهده نمی شود.

عوارض ناشی از جراحی لیپوماتیک

حال که با نحوه انجام عمل و مزایای آن آشنا شدید لازم است تا عوارض جانبی لیپوماتیک نیز آشنا شوید که از مهم ترین آن ها می توان به موارد زیر اشاره کرد:

 • کبودی
 • داشتن حالت تهوع و استفراغ بعد از عمل
 • ایجاد عفونت
 • نامتقارن شدن محل هایی که چربی از آن استخراج شده است.

ابدومینوپلاستی

روش ابدومینوپلاستی برای از بین بردن چربی های اضافی شکم و پهلو مورد استفاده قرار می گیرد و این نوع از جراحی برای افرادی مناسب است که در ناحیه شکم خود دارای چربی های اضافی هستند و حجم چربی به مقداری زیادی است که شکم حالت افتاده وآویزان پیدا کرده است ونمی توان با استفاده از لیپوماتیک این چربی های را خارج کرد. پس ازجراحی ابدومینوپلاستی چین و چروکی مشاهده نمی شود و پوست شکم کشیده و صاف می شود. یکی ازمشکلاتی که بعد از بارداری پیش می آید افتادگی شکم است که با جراحی ابدومینوپلاستی می توان این مشکل را برطرف نمود. تفاوت لیپوماتیک با ابدومینوپلاستی در این است که لیپوماتیک برای افرادی مناسب است که دارای چاقی موضعی می باشند و ابدومینوپلاستی برای افرادی مناسب است که دارای شکم بزرگ و آویزان هستند.

عوارض و خطرات ابدومینوپلاستی

از شایع ترین عوارض ایجاد شده بعد از ابدومینوپلاستی می توان به موارد زیر اشاره کرد:

 • ایجاد تورم در ناحیه جراحی شده
 • خونریزی
 • نامتقارن شدن بدن
 • به جا ماندن جای اسکار و محل بخیه ها
 • داشتن درد زیاد
 • ایجاد تغییرات پوستی
 • واکنش نسبت به دارو های بی هوشی

در انتها با مشاهده یک از این عوارض لازم است تا حتما این موضوع را به پزشک خود گزارش دهید.

تفاوت ابدومینوپلاستی و لیپوماتیک در محل جراحی

نواحی مختلفی از بدن که چربی اضافه دارد با کمک جراحی لیپوماتیک می توان آنها را استخراج کرد، مثل:

 • شکم
 • پهلو
 • بازو
 • غبغب
 • پشت
 • خارج ران

در مقابل عمل ابدومینوپلاستی تنها در ناحیه شکم انجام داده می شود که نتیجه عمل باعث بهبود عضلات شکم و حذف پوست های اضافی در این ناحیه می شود.

تفاوت ابدومینوپلاستی و لیپوماتیک از لحاظ کاندیدا

علاوه بر تمامی موارد گفته شده کاندیدای هر یک از جراحی های نام برده نیز با یکدیگر متفاوت هستند به عنوان مثال:

 • افرادی که از علاوه بر شکم، پهلو و ران چاقی دارند چون پوست شکم آن ها افتاده نیست می تواند گفت که جراح لیپوماتیک برای آن ها بهترین گزینه است.
 • افرادی که شکم چاق و پوست افتاده ای دارند جراحی ابدومینوپلاستی برای آن ها بسیار مناسب است چرا که در سایر بخش های بدن هیچ نوع مشکلی وجود ندارد.
 • افرادی که علاوه بر کاهش وزن دچار افتادگی پوست شکم نیز شده اند می توانند هر و این جراحی ها را به طور همزمان با هم انجام دهند.

نکته ای که حتما باید توجه داشته باشید این است که انتخاب نوع روش جراحی حتما می بایست توسط پزشک بعد از بررسی و معاینه های اولیه انتخاب شود.

لیپوماتیک یا ابدومینوپلاستی؟

لیپوماتیک و ابدومینوپلاستی هر دو از روش های لاغری شکم می باشد، در صورتی از روش ابدومینوپلاستی استفاده می شود که پوست شکم حالت افتاده ای داشته باشد، برای اینکه بدانید کدام روش مناسب شما می باشد باید بررسی و معاینات لازم توسط بهترین جراح پلاستیک در تهران صورت گیرد.

ابدومینوپلاستی نسبت به لیپوماتیک تهاجمی تر می باشد، در صورتی که چربی های تجمع شده در شکم بسیار زیاد باشد به گونه ای که پوست شکم حالت افتاده و آویزان پیدا کرده باشد با برش در نواحی مورد نظر ( قسمت تحتانی شکم و دور ناف) چربی های تجمع شده و اضافی برداشته می شود و فرم بسیار زیبایی در شکم ایجاد می شود ، بدلیل افزایش سن و زایمان های متعدد برخی از زنان با مشکل افتادگی پوست شکم مواجه هستند و این افتادگی باعث برهم خورد تناسب اندام آن ها شده است ابدومینوپلاستی در این افراد گزینه بسیار مناسبی می باشد.

لیپوماتیک در افرادی بکار گرفته می شود که پوست آن ها حالت ارتجاعی خود را حفظ کرده است و افتاده و آویزان نمی باشد، با استفاده از لیپوماتیک می توان مقدار خاصی در اندازه مشخصی چربی از شکم یا سایر نواحی بدن استخراج کرد، افرادی که شکم های بسیار بزرگی دارند کاندیدای مناسبی برای لیپوماتیک نمی باشند.

لیپوماتیک بهتره یا ابدومینوپلاستی

حا که با هر کدام از این دو جراحی آشنا شدید ممکن است این سوال در ذهن شما ایجاد شود که جراحی لیپوماتیک بهتره یا ابدومینوپلاستی؟ از طریق کدام جراحی می توان بهترین نتیجه را دریافت کرد؟

امروزه جراحی لیپوماتیک چون از مزایای بسیار بیشتری به نسبت ابدومینوپلاستی برخوردار است خیلی مورد توجه افراد قرار گرفته است.

از همه مهم تر بعد از استخراخ چربی با لیپوماتیک می توان آن ها را به دیگر قسمت های بدن تزریق کرد.

تفاوت لیپوماتیک با ابدومینوپلاستی در چیست؟

با ابدومینوپلاستی فقط می توان چربی هایی که در شکم است را استخراج کرد و افتادگی پوست شکم را برطرف کرد در واقع ابدومینوپلاستی یک روش جراحی زیبایی شکم است در صورتی که با لیپوماتیک که یک روش برای لاغری موضعی است می توان از نواحی مختلف بدن مانند بازو، باسن، ران و پهلو چربی های اضافی را استخراج کرد و فرم زیبایی را در این نواحی ایجاد کرد.

در لیپوماتیک برای استخراج چربی ها از یک دستگاه مخصوصی استفاده می شود که مجهز به یک لوله به نام کانولا است اما در ابدومینوپلاستی برای استخراج چربی و از بین بردن افتادگی پوست جراحی صورت می گیرد.

سوالات متداول

خلاصه مطلب

ما در این مقاله در خصوص تفاوت ابدومینوپلاستی و لیپوماتیک صحبت کردیم، همانطور که خوانید هر دو این جراحی ها با یکدیگر متفاوت هستند و تنها نکته اشتراکی بین این دو جراحی وجود دارد مراقبت های بعد از عمل و قابل استفاده بودن چربی استخراج شده می باشد. شما عزیزان می توانید جهت دریافت مشاوره از دکتر مجید نداف کرمانی بهترین جراح پلاستیک در تهران می توانید با شماره های مطب تماس بگیرید.

لیپوماتیک شکم و پهلو

لیپوماتیک شکم و پهلو

امروزه افراد بسیاری مخصوصا خانم ها با چاقی موضعی در قسمت شکم و پهلو خود مواجه هستند و این امر موجب برهم خوردن تناسب اندام

دکتر مجید نداف کرمانی

دکتر مجید نداف کرمانی

دکتر مجید نداف کرمانی، پس از طی دوره پزشکی عمومی و تخصص جراحی عمومی دوره ۳ ساله فوق تخصصی جراحی پلاستیک و ترمیمی را در دانشگاه شهید بهشتی در بهترین مرکز جراحی پلاستیک ایران گذرانده و عضو انجمن جراحان پلاستیک و زیبایی ایران می باشد. با انجام عمل های زیبایی همچون: عمل زیبایی بینی، جراحی بینی گوشتی، عمل بینی استخوانی و... جراحی سینه شامل پروتز سینه، لیفت سینه و... جراحی لاغری با لیپوماتیک، پیکرتراشی، ابدومینوپلاستی و...

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

2 پاسخ

 1. با سلام
  من میخواستم هم زمان جراحی ابدو و لیپوساکشن بازو را در یک جلسه انجام بدهم
  امکان پذیر هست ؟

  1. سلام بله اگر از سطح سلامتی مناسبی برخوردار باشید امکانش هست

آیکون سایت دکتر نداف کرمانی

"*" indicates required fields

برای مشاهده نمونه کارهای جراحی شکم، فرم زیر را پر کرده
و منتظر پیامک کد تایید باشید.