لوگو سایت دکتر مجید نداف کرمانی
برای مشاهده آدرس و شماره تماس از طریق لینک رو به رو اقدام کنید. لینک اپلیکیشن
Search
Close this search box.
علت ایجاد عفونت بعد از پروتز سینه

درمان عفونت بعد از پروتز سینه

دکتر مجید نداف کرمانی / عمل های سینه / درمان عفونت بعد از پروتز سینه

عفونت بعد از پروتز سینه یکی از شایع ترین عوارض بعد از جراحی محسوب می شود که در صورت بروز لازم است تا حتما پیگیری های لازم انجام شود، چرا که برروی نتیجه بعد از جراحی توسط بهترین دکتر پروتز سینه بسیار تاثیر می گذارد. ما در این مقاله قصد داریم تا درمورد این موضوع توضیح کاملی را به شما ارائه دهیم پس تا انتهای این نوشتار همراه ما باشید.

عفونت بعد از پروتز سینه

عفونت بعد از پروتز سینه

یکی از مهم ترین اهداف انجام عمل پروتز سینه ایجاد فرم و ظاهری زیبا در سینه ها است ولی با توجه به مزایای زیادی که این جراحی می تواند به همراه داشته باشد در مقابل لازم است تا حتما نسبت به مهم ترین عوارض آن یعنی عفونت بعد از پروتز سینه حتما توجه شود.

چون در جراحی پروتز سینه جسم خارجی در سینه برای ایجاد فرم زیبا قرار داده می شود پس لازم است تا بعد از عمل تمامی مراقبت های بعد از عمل را به درستی و با دقت بالا انجام داد تا از ایجاد عفونت جلوگیری شود، چرا که ایجاد عفونت خطرناک بوده و یکی از عوامل به وجود آمدن زخم های مزمن و سلولیت سطحی پوست خواهد شد.

ذکر این نکته بسیار حائز اهمیت می باشد که در بعضی از مواقع ممکن است عفونت وارد خون شود تا به دیگر بخش های بدن برسد از همه مهم تر عدم چشم پوشی از این موضوع می تواند پروسه درمان را کمی سخت یا حتی منجر به مرگ فرد شود.

با توجه به تمامی موارد گفته شده توسط جراح پلاستیک خوب در تهران لازم است تا عفونت بعد از پروتز سینه را حتما جدی بگیرید تا به هیچ عنوان سلامتی شما تحت تاثیر قرار نگیرد علاوه بر آن نتیجه مثبت را نیز از عمل خود دریافت کنید.

 علت ایجاد عفونت بعد از پروتز سینه

با تشخیص ایجاد عفونت ابتدا لازم است تا حتما علت اصلی ان مشخص شود. از همین رو از مهم ترین عواملی که می تواند منجر به ایجاد عفونت بعد از پروتز سینه شود می توان به موارد زیر اشاره کرد:

نوع تکنیک استفاده شده برای انجام عمل

عدم استریل بودن اتاق عمل و محل جراحی

شرایط جسمانی خود فرد و داشتن بیماری های زمینه ای

عدم رعایت درست مراقبت های بعد از عمل

چاقی

پس با توجه به اهمیت بالای این موضوع اگر قصد انجام این جراحی را دارید لازم است تا جراحی خود را نزد جراح پلاستیک خوب انجام دهید تا نتایج مثبت و خوبی را نیز از عمل خود دریافت کنید.

عفونت بعد از پروتز سینه چه علائمی دارد؟

یکی از مهم ترین نکاتی که بعد از جراحی لازم است حتما توجه کنید این است که در طی دوره نقاهت بعد از عمل اگر هر کدام از علائم گفته شده که نشان دهنده عفونت است تا مشاهده کردید لازم است تا هر چه سریع تر پزشک خود را در جریان قرار دهید تا اقدامات درمانی مناسب را برای رفع این مشکل انجام دهد این علائم عبارتند از:

  • تب
  • ترشحات چرکی از نوک سینه
  • قرمز شدن پوست سینه
  • ملتهب شدن اطراف سینه
  • خستگی زیاد
  • داشتن حالت تهوع بعد از عمل

ولی باید گفت که هر کدام از علائم گفته شده صرفا نشان دهنده عفونت هم نیست ولی نیاز به پیگیری دارد. همچنین بعضی از نشانه های گفته شده ممکن ادامه دار باشند که حتما نیاز به درمان دارد.

درمان عفونت بعد از پروتز سینه

درمان عفونت بعد از پروتز سینه

همانطور که علائم نشان دهنده عفونت لازم است تا حتما جدی گرفته شوند درمان نیز از اهمیت بسیار بالایی برخودار است پس زمانی که در زمان معاینه پزشک تشخیص دهد که عفونت ایجاد شده لازم است تا حتما به منظور درمان اقدامات مناسبی انجام شود.

عفونت اگر خیلی زود تشخیص داده شود می توان با مصرف دارو مشکل ایجاد شده را رفع کرد ولی در مقابل اگر عفونت خیلی گسترش پیدا کرده باشد لازم است تا اقدامات درمانی دیگری همانند جراحی برای خارشج کردن پروتز انجام داده شود البته که بعد از خارج شده نمی توان برای بازسازی تزریق چربی انجام داد.این عارضه به هیچ عنوان به سایز پروتز سینه ارتباطی ندارد.

خانم هایی که قصد انجام این جراحی را داند یا اخیرا تحت عمل جراحی قرار گرفته اند لازم است تا دقت داشته باشند تا به هیچ عنوان به این مرحله نرسند.

سوالات متدول

سخن پایانی

امیدواریم در این نوشتار توانسته باشیم تا شما را یکی از مهم ترین عوارض عمل پروتز سینه یعنی عفونت آشنا کرده باشم پس با توجه به تمامی نکات گفته شده لازم است تا در ابتدا در انتخاب پزشک دقت کافی را داشته و در مرحله دوم با مشاهده هر کدام از علائم عفونت حتما پزشک خود در جریان قرار دهید.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

مطالب مرتبط
آیکون سایت دکتر نداف کرمانی

"*" indicates required fields

برای مشاهده نمونه کارهای جراحی شکم، فرم زیر را پر کرده
و منتظر پیامک کد تایید باشید.