دکتر مجید نداف کرمانی | فوق تخصص جراحی پلاستیک و زیبایی

اینستاگرام

@drnadafkermani

شماره تماس

021 - 22134997

نشانی

سعادت آباد،بالاتر از میدان کاج،خیابان نهم، ساختمان کاج،پلاک1

عمل پروتز سینه

دکتر مجید نداف کرمانی

فوق تخصص جراحی پلاستیک و زیبایی

در این مقاله جناب آقای دکتر مجید نداف کرمانی عمل پروتز سینه پرداختند که از شما دعوت میکنیم این مقاله را مطالعه بفرمایید .
مدت زمان مطالعه این مقاله مقاله :
۲۵ دقیقه
آنچه می خوانید...

بزرگ کردن سینه یا عمل پروتز سینه

آیا به بزرگ کردن سینه و عمل پروتز سینه علاقه دارید؟ جراحان پلاستیک موافقند که پروتز سینه جزو روش های رایج و محبوب هستند. بیماران از نتیجه می ترسند اما وقتی پروتز سینه به درستی انجام نشود تبدیل به تجربه بسیار سختی می شود.انتخاب جراح مناسب با تجربه کافی اهمیت زیادی دارد. جراحی پروتز سینه بر پایه انتخاب نوع و اندازه مناسب پروتز و مبتنی بر خواسته ها و معاینه بیمار است. دکتر نداف کرمانی در فرایند تصمیم گیری شما را هدایت می کند.

یکی از سوالات متداولی که در زمینه پروتز سینه پرسیده می شود این است که آیا پروتز سینه تاثیری در بارداری و شیردهی دارد یا خیر که برای دریافت پاسخ این سوال می توانید فیلم زیر را مشاهده نمایید 

جراحی سینه به طور کلی برای از بین بردن و رفع طیف گسترده ای از مشکلات جسمی بانوان انجام می شود. بدین معنا که اگر به هردلیلی ( دلایل ارثی و ژنتیکی و یا دلایل محیطی مثل تصادف، بالارفتن سن، زایمان و غیره…) در سینه و پستان خانم ها مشکلاتی پیش بیاید تحت عمل جراحی سینه قرار می گیرند و اقدامات مختلفی برای سینه هایشان انجام می شود.

جراحی سینه شامل اقدامات گسترده ای می شود از جمله:

 • بزرگ کردن سینه ( پروتز سینه )
 • فرم دادن به سینه
 • کوچک کردن سینه هایی که بسیار بزرگ هستند و ….

*این نکته را در خاطر داشته باشید که سینه های بزرگ نیز می تواند برای بانوان مشکل ساز باشد، از جمله اینکه منجر به گردن درد و یا کمر درد گردد و یا اینکه تناسب بدنی آنها را از بین ببرد.

*لیفت و پروتز سینه این روزها بخشی از اقداماتی است که برای سینه های خانم ها در حال انجام است

مزیت های جراحی پروتز سینه
فواید انجام پروتز سینه برای کاندید های جراحی سینه

دلایل انجام جراحی پروتز سینه در خانم ها چیست؟

دلایل متعددی وجود دارد که خانم ها خواهان انجام عمل پروتز سینه هستند، در ادامه دکتر نداف کرمانی به بیان برخی از این دلایل خواهند پرداخت.

سایز و فرم سینه

بسیاری از خانم ها به با کاهش سایز سینه بعد از زایمان و یا به طور ارثی از کوچک بودن سینه ها رنح می برند و خواهان انجام این جراحی زیبایی هستند.

همچنین در برخی از خانم ها دیده شده است که دارای سینه ها نا متقارن هستند که جراحی پروتز سینه می تواند بسیار کمک کننده باشد.

بعد از بارداری

از دلایل عمده جراحی پروتز سینه، افتادگی سینه ها و کاهش حجم آن ها بعد از زایمان و شیردهی است. در واقع خانم ها زمانی که سینه های افتاده خود را مشاهده می کنند با کاهش اعتماد به نفس رو به رو بوده و با انجام این جراحی، اعتماد به نفس به آن ها باز می گردد. با این حال برخی از خانم ها نیاز به انجام این جراحی در کنار جراحی لیفت سینه هستند.

بعد از ماستکتومی

یکی از مواردی که پروتز سینه بسیار کمک کننده است، در خانم هایی است که به دلیل بیماری هایی مانند سرطان یکی یا هر دو سینه خود را از دست داده اند. این جراحی زیبایی سینه می تواند در کاهش اثرات منفی بیماری و از دست دادن سینه ها بسیار کمک کننده باشد. زیرا با انجام این جراحی سینه ها تقریبا به فرم قبلی خود باز می گردند.

از مهمترین علت و جذاب ترین مزایای عمل پروتز سینه این است که سینه ها با سایر بخش های بدن هارمونی پیدا کرده و خانم ها حس بهتر و زیباتری نسبت به خود دارند.

مشکلات زنان در ناحیه پستان ها و سینه هایشان به طور کلی می تواند شامل موارد زیر باشد :

 1. افتادگی و شلی

افتادگی و شل شدگی پستان ها به علل مختلف به وجود می آیند. مثلا زایمان، بالار فتن سن، شیر دهی، کاهش وزن به طور ناگهانی و…

 1. کوچکی بیش از حد ( به دلیل ارثی و ژنتیکی)
 2. بزرگی بیش از حد
 3. برداشتن سینه به دلیل تومور های بدخیم در ناحیه سینه ( سرطان سینه )

همه عوامل فوق می توانند دلیلی باشند بر اینکه یکی از اقدامات درمانی و یا زیبایی از سوی پزشکان انجام شود.

بسیاری از افرادی که دکتر نداف کرمانی مراجعه می کنند، به اشتباه توقع دارند که با پروتز سینه، لیفت سینه ها اتفاق بیوفتد که این تصور اشتباه است و خانم هایی که افتادگی سینه دارند، باید جراحی همزمان لیفت و پروتز سینه را انجام دهند.

مشاهده عکس های پروتز سینه در اینستاگرام کلیک نمایید 

چه کسی کاندید پروتز سینه است؟

می توانید در شرایط زیر از پروتز سینه استفاده کنید:

 • -می خواهید سینه شما بزرگتر باشد.
 • -می خواهید لباس شنا متناسب شما باشد.
 • -اندازه سینه شما متناسب نیست.
 • -به خاطر بارداری، شیردهی، کاهش وزن یا پیری اندازه سینه شما کاهش یافته است.
 • -به خاطر کاهش وزن دچار افتادگی سینه شده اید.
پروتز سینه خانمها

سایر شرایط برای کاندیداها

 • -بیماران باید سلامت عمومی داشته باشند. قبل از جراحی دکتر نداف کرمانی سلامت عمومی شما را ارزیابی می کند.
 • -سیگاری ها باید 2 هفته قبل از جراحی سیگار کشیدن را ترک کنند.
 • -بیمارانی که شیردهی دارند، باید 4-8 هفته بعد از پایان شیردهی منتظر بمانند تا اندازه واقعی سینه تعیین شود.
 • -بیماران باید توقعات واقعی داشته باشند.

نحوه انجام پروتز سینه به چه صورت است؟

ایمپلنت سینه یا پروتز سینه یکی از کم عارضه ترین و کم خطرترین روش های دستیابی به تناسب اندام است. در این روش می توان به راحتی سینه های کوچک را به سینه های بزرگ و خوش فرم تبدیل کرد، و اعتماد به نفس بیشتری به دست آورد. اما آیا می دانید نحوه ی انجام پروتز سینه چگونه است؟

بسیاری از خانم ها برای ان که زیباتر شوند، یا مشکلات سینه های خود از جمله افتادگی و عدم تقارن آن را برطرف نمایند، به سراغ روش پروتز سینه می روند. برای اینکه بدانیم نحوه ی انجام پروتز سینه به چه صورتی می باشد، لازم است ابتدا در مورد روش های قرار دادن پروتز سینه اطلاعاتی به دست آوریم. 

زیرا هر یک از روش ها، مزایا و معایبی دارند و تکنیک خاصی برای قرار گرفتن در بدن به خود اختصاص می دهند. پزشکان متخصص ابتدا تمامی شرایط بیمار را بررسی می کنند، سپس بهترین روش جراحی پروتز را به ایشان اعلام می دارند. با ما همراه باشید.

بهترین روش های قرار دادن پروتز سینه کدامند؟

برش های مختلف بر روی بدن انجام می شود، تا پروتز درون سینه قرار گیرد. یکی از این روش ها، برش زیر سینه است. نحوه ی انجام پروتز سینه با برش زیر سینه را باید متداول ترین نوع برش به شمار آوریم. بیشتر پزشکان این روش درمانی را انتخاب می کنند.

البته در برخی موارد نیز پزشک تشخیص می دهد که بهتر است روش دیگری را برای انجام این کار انتخاب کند. اما این تغییر روش، مبتنی بر صلاح بیمار است. نحوه ی انجام پروتز سینه با برش زیر سینه به این صورت است که، جراح یک برش به طول 4 تا 5 سانتی متر زیر سینه ایجاد می کند.

پس از آن به راحتی می تواند پروتز را در محل مورد نظر خود جایگذاری نماید. حتما به خاطر داشته باشید که این روش درمانی نیاز به مهارت و تخصص بالایی دارد. در صورتی که پزشکی در مورد پروتز سینه مهارت کمی داشته باشد، ممکن است برای بیمار مشکلات زیادی در این زمینه به بار آورد. 

نحوه ی انجام پروتز سینه با روش دیگر، به صورت برش زیر بغل است. در این روش که به ندرت توسط پزشکان توصیه می شود، جراح دید کافی برای جایگذاری پروتز بر روی سینه نخواهد داشت. از این رو افراد کمی هستند که این روش ایمپلنت سینه را انتخاب می کنند. 

روش سوم برای جایگذاری پروتز، ایجاد برش در دور هاله سینه است. نحوه ی انجام پروتز سینه با ایجاد برش در دور هاله سینه، به گونه ای است که پزشک نمی تواند اسکار زخم را به خوبی پوشش دهد. به همین دلیل بیشتر پزشکان متخصص این روش را برای انجام پروتز انتخاب نمی کنند. 

نحوه ی انجام پروتز سینه در ماندگاری پروتز سینه تاثیر گذار است؟

بدون تردید این مسئله که پزشک تا چه میزان مهارت و تخصص برای انجام پروتز سینه دارد، می تواند در نتیجه و مدت ماندگاری پروتز سینه او تاثیر گذار باشد. اما لازم به ذکر است که تمامی پروتز ها نیز همچون دیگر تجهیزات پزشکی، دارای تاریخ انقضا و تولید مشخصی می باشند.

این که پزشک چه روشی را برای جایگذاری پروتز در سینه انتخاب می کند، با این که تا چه مدت پروتز می تواند در سینه بماند، دو مقوله مجزا هستند. از این رو نمی توانیم بگوییم نحوه ی انجام پروتز سینه به ماندگاری بیشتر آن درون سینه کمک می کند.

به طور کلی پروتز ها زمانی که تاریخ انقضای خود را از دست می دهند، باید به سرعت تعویض شوند. با این وجود بهتر است بدانید که برخی از تجهیزات پزشکی دیگر مادام العمر هستند. اما بیشترین مدت ماندگاری پروتز سینه، 10 الی 20 سال می باشد. تا زمانی که پروتز دچار مشکل یا عارضه ای نشود، می توان از آن در بدن استفاده کرد. 

آیا شیردهی بعد از پروتز سینه اشکال دارد؟

حتی اگر پزشکان و جراحان متخصص بهترین نحوه ی انجام پروتز سینه را برای جایگذاری پروتز انتخاب کنند، باز هم این عمل می تواند منجر به کاهش تولید شیر در بدن مادر شود. علت بروز این مشکل به دلیل موارد زیر است:

 • آسیب دیدن غدد شیری، اعصاب، جریان خون و مجرای لنف در حین برش سینه برای جراحی پروتز
 • ایجاد فشار بر روی سینه در اثر محل قرار گیری و اندازه پروتز
 • فقدان بافت های عملکردی سینه به دلیل بزرگ کردن غیر طبیعی سینه ها
 • جای زخم بر روی سینه که باعث درد، سفت شدن و کج شدن سینه شود
 • حساس شدن سینه پس از جراحی پروتز و نحوه ی انجام پروتز سینه
 • ترشح شیر پس از پروتز، در اثر ورم سینه 

بیمارانی که قصد دارند اقدام به جراحی پروتز سینه نمایند، بهتر است این نکته را در نظر داشته باشند که ممکن است پس از پروتز، برای بدن آنها مشکلاتی ایجاد شود. از این رو لازم است پیش از پروتز، با پزشک متخصص و با تجربه در این زمینه مشورت نمایند. 

آیا انجام سفر هوایی با پروتز سینه امکان پذیر است؟

افراد زیادی درگیر این سوال هستند که ایا می توانند پس از انجام پروتز سینه، به صورت هوایی مسافرت انجام دهند؟ زیرا شایعاتی در این خصوص بیان شده است، که پرواز با پروتز سینه خطرناک است. باید بیان نماییم که نحوه ی انجام پروتز سینه با سفر هوایی ارتباطی ندارد. 

یعنی اگر بیماری دوره ریکاوری بعد از عمل را به خوبی طی کند، می توانند تمامی فعالیت هایی که پیش از انجام عمل اقدام به انجام آنها می نموده است را، انجام دهد. از جمله سفر با هواپیما. اما در چنین حالتی این سوال مطرح می شود که آیا بلافاصله پس از جراحی پروتز سینه می توان اقدام به پرواز نمود؟ 

باید بگوییم خیر. بهتر است بیمار حداقل 24 ساعت پس از جراحی پروتز سینه منتظر بماند، سپس برای پرواز اقدام کند. البته بیشتر پزشکان توصیه می کنند که بسته به نحوه ی انجام پروتز سینه بهتر است بیمار بین دو روز تا یک هفته از انجام هر گونه پروازی خود داری کند. 

لازم است بیمار منتظر بماند تا بدن او به حالت طبیعی خود بازگردد سپس سفر هوایی با پروتز سینه داشته باشد. در صورتی که پس از عمل با هیچ عارضه ای همچون عفونت و درد مواجه نشد، می تواند فرایند طبیعی زندگی خود را در پیش گیرد. 

اقدامات پیش از انجام عمل پروتز سینه

 1. همواره پیش از انجام هرگونه اقدام پزشکی اعم از درمانی و زیبایی شرایطی که باید در نظر گرفته شود این است مراجعه کننده به لحاظ عمومی شرایط جسمی سالمی داشته باشد. به همین جهت به مراجعین همیشه توصیه داریم اگر به هردلیلی قرص هایی مصرف می کنید با پزشک درمیان بگذارید و یا اینکه سابقه بیماری و یا جراحی های دیگری دارید را با وی درمیان بگذارید. مبادا بعدها منجر به بروز مشکلاتی شود که جبران ناپذیر باشد.
 2. زنانی که از دخانیاتی چون سیگار، قلیان استفاده می کنند باید حتما تا دو هفته پیش از انجام عمل ترک کنند. زیرا که این موضوع باعث ایجاد مشکلاتی خواهد شد.
 3. زنانی که باردار هستند و یا شیردهی می کنند نمی توانند این عمل را انجام دهند. به جهت اینکه در بارداری و شیردهی سایز سینه واقعی زنان مشخص نیست باید پس از بارداری و یا شیر دهی زمانی سپری شود تا پزشک بتواند اندازه واقعی آنها را تشخیص دهد و اقدامات لازم را انجام دهد. معمولا دو ماه بعد از اتمام شیردهی این عمل جراحی قابل انجام است.

پروتز های سالین و سیلیکون

پروتز های سینه دو نوع هستند: سیلیکون و سالین

پروتز سالینی پس از تعبیه با مایع(سرم) پر می شود و نیاز به برش کوچکتری برای جایگذاری دارد و کم هزینه تر است. همچنین کمتر از پروتز سیلیکون طبیعی به نظر می رسند و ممکن است مناسب بیماران بسیار لاغر نباشند. پروتز های سیلیکونی حاوی ژل سیلیکون هستند؛ طبیعی تر به نظر می رسند و برای کسانی که خواهان احتمال چین خوردگی کمتر پروتز هستند، مناسب می باشد. همچنین گران تر از پروتز های سالین هستند و نیاز به برش بزرگ تری جهت گذاشتن پروتز دارند. هر نوع پروتزی مزایایی دارد. انتخاب شما براساس این تفاوت هاست و ممکن است عوامل شخصی دیگری را نیز درنظر بگیرید. در زمان مشاوره، دکتر نداف کرمانی ارزیابی کامل انجام می دهد و پیشنهاداتی می کند تا شما را در این فرایند راهنمایی کند. با توجه به نوع ،که انتخاب می کنید، بیماران باید بدانند که پروتز سینه ممکن است در طولانی مدت خالی شود. ریسک خالی شدن حدود 1 درصد در سال است و در بیشتر بیماران به مدت 20-10 سال سالم باقی می مانند. دکتر نداف کرمانی در مورد جزئیات با شما صحبت می کند.

تعیین اینکه کدام نوع پروتز برای شما بهتر است ،به عواملی بستگی دارد که دکتر نداف کرمانی ارزیابی می کند و شما را آگاه می نماید.

چطور اندازه پروتز سینه را انتخاب کنیم ؟

در زمان مشاوره، دکتر نداف کرمانی به خاسته های شما گوش می دهد، اندازه گیری آناتومیکی سینه را انجام می دهد و پروتز مناسب را انتخاب می کند. انتخاب اندازه پروتز سینه یک تصمیم کاملا شخصی است. این فرایند توسط شما شروع می شود. فکر کنید که چقدر می خواهید سینه تان بزرگ شود. عکس های مورددلخواه را انتخاب کنید و برای مشاوره بیاورید. این امر به دکتر نداف کرمانی نشان می دهد که شما چه سایز سینه ای می خواهید. به علاوه، با بررسی عکس های قبل و بعد از عمل پروتز سینه و سایز های مختلف در مطب، دکتر به شما کمک می کند تا اندازه دلخواه را انتخاب کنید.

عمل بزرگ کردن سینه

برش مورد نیاز جهت گذاشتن پروتز سینه

یکی از سوالات متداولی که قبل از جراحی پروتز سینه از دکتر نداف کرمانی فوق تخصص جراحی پلاستیک پرسیده می شود نحوه برشی است که در جراحی پروتز سینه مورد استفاده قرار می گیرد و جای اسکار باقی مانده از این برش ها می باشد . در واقع قبل از جراحی افراد نگرانی هایی در رابطه با جای برش دارند ، این نگرانی بی مورد می باشد زیرا جراح برش ها را در نواحی می زند که قابل دید نمی باشد یکی از متدوال ترین برشی که در جراحی پروتز سینه مورد استفاده قرار می گیرد برش زیر سینه روی چین افقی سینه می باشد ، در صورتی که برای جایگذاری پروتز سینه از این برش استفاده شود، برش در زیرسینه کاملا مخفی می شود و هیچ گونه دیدی ندارد . با استفاده از برش زیر سینه پروتز به راحتی در ناحیه مورد نظر جایگذاری می شود و جراح با تسلط کافی می تواند این جایگذاری را انجام دهد .

می توان برای جایگذاری پروتز در بافت سینه از برش زیربغل یا دور هاله سینه استفاده کرد ولی این دو برش به نسبت برش زیر سینه بسیار کمتر استفاده می شود، در شرایط خاصی جراح از برش زیر بغل یا دور هاله سینه استفاده می کند به طور کل در جراحی پروتز سینه از سه برش زیر استفاده می شود

 • برش زیر سینه
 • برش زیر بغل
 • برش در هاله نوک سینه
انواع برش در پروتز سینه

احساس درد در اطراف برش کاملا طبیعی می باشد ، مسکن هایی را به منظور تسکین درد پزشک در زمان ترخیص برای بیمار تجویز می کند که مصرف به موقع و منظم آن دارای اهمیت بالایی است می تواند درد را تسکین دهد  . تورمات و کبودی هایی که مشاهده می کنید در اطراف برش را می توانید با کمپرس یخ کاهش دهید .

هر روش جراحی به نوعی زخم به جا می گذارد اما جراح پلاستیک کاری می کند که زخم ها کمتر دیده شوند. رایج ترین برش جهت گذاشتن پروتز سینه در چین زیر سینه است که به خوبی پنهان می شود. پوشیدن هر نوع لباسی باعث باعث مخفی شدن زخم ها می شود.

دکتر مجید نداف کرمانی فوق تخصص جراحی پلاستیک و زیبایی در زمینه انجام کلیه جراحی های زیبایی صورت و بدن مشغول به فعالیت هستند.برای دریافت مشاوره و راهنمایی در خصوص ”  عمل پروتز سینه” می توانید با ایشان در تماس باشید. در صورت تمایل می توانید با شماره مطب ایشان تماس بگیرید. شماره مطب : 22134934 و 22134997 . همچنین می توانید با پیج اینستاگرام ایشان در ارتباط باشید.

ماستوپکسی یا لیفت و پروتز همزمان

این روش درمانی_زیبایی بدین نحو انجام می پذیرد که پوست های اضافی سینه و پستان ها برداشته می شود و درنتیجه این اقدام باعث می شود که سینه های فرد به سمت بالا کشیده شده و حالت زیبایی به خود گیرد. در این عمل سینه ها سفت، گرد و خوش فرم می شوند. اگر در جریان جراحی هاله ای که دور سینه است ( رنگ قهوه ای دور سینه، منظور است) افزایش پیدا کند این هاله را کوچکتر می کنند تا نمای زیبایی به خود بگیرد. به این اقدام لیفت سینه می گویند.

در برخی از موارد این دو عمل جراحی به طور همزمان و به طور ترکیبی انجام می شود تا هرکدام بخشی از مشکلات سینه را حل کنند. لیفت، افتادگی و شلی ( افتادگی و شلی شدید ) را جبران می کند اما پروتز، کوچکی سینه را جبران می کند و باعث افزایش حجم آن می شود.

به چه دلیلی لیفت و پروتز سینه همزمان انجام می شود؟ و یا چرا باید لیفت و پروتز را با هم به طور همزمان انجام دهیم؟

سینه های زنان به دلایل مختلفی ممکن است با شلی و افتادگی مواجه شود. این تصویر برای زنان زیاد خشنود کننده نبوده و باعث می شود که زنان اعتماد به نفس خود را در هنگام رابطه جنسی از دست بدهند و بسیاری از زنان علاقه دارند همان جذابیت جنسی را بدست بیاورند و بتوانند به کیفیت رابطه جنسی خود بیفزایند.

لیفت و پروتز سینه اگر به طور همزمان انجام می شود باعث می شود بسیاری از مشکلات زنان حل شود از جمله این مشکلات این است که :

 1. اگر حجم سینه زنان کاهش داشته باشد لیفت و پروتز باعث می شود به حجم آن اضافه شود و سینه ای سفت و خوش فرم ایجاد شود.
 2. اگر زنی سینه هایش به حالت آویزان و شل و ول باشد لیفت و پروتز باعث می شود سینه به سمت بالا کشیده شود . از حالت آویزانی دربیاید.
 3. زنانی که علاقه دارند نوک سینه شان بالا باشد این روش آنها را به هدف می رساند.
 4. زنانی که هاله دور سینه شان بزرگ است و این موضوع برایشان آزار دهنده است می توانند برای کوچک کردن این هاله از روش لیفت و پروتز همزمان استفاده کنند.

پانزده نکته ضروری درباره لیفت و پروتز سینه همزمان که باید بدانید

 1. پروتز سینه و لیفت سینه دو عمل متفاوت هستند که هرکدام برای حل بخشی از مشکلات زنان مورد استفاده قرار می گیرد.
 2. پروتز سینه صرفا تا حد معمولی باعث می شود سینه ها به سمت بالا کشیده شود ولی لیفت سینه کاملا سینه ها را به سمت بالا می کشد.
 3. لیفت سینه زمانی بکار می رود که افتادگی سینه به حدی باشد که پروتز سینه هم دیگر نتواند در برطرف ساختن افتادگی آن موثر باشد.
 4. در پاره ای از موارد عده ای از پزشکان برای اینکه بتوانند این افتادگی و شلی سینه را جبران کنند از پروتز های سایز بزرگ استفاده می کنند تا افتادگی بر طرف شود. باید گفت این روش موفق نبوده و در بسیاری از موارد زنان از نتیجه این روش ناراضی هستند.
 5. زمانی که زنان برای عمل پروتز سینه اقدام می کنند پزشک در جلسات مشاوره ابتدا میزان افتادگی و شلی سینه را بررسی می کند. اگر پروتز نتواند این مشکل را برطرف کند پزشک پیشنهاد لیفت همزمان با پروتز را با بیمار مطرح می سازد.
 6. لیفت سینه خدمتی که برای زیبایی سینه های شما می کند این است که آنها را پرتر و حجیم تر نشان می دهد. به همین جهت زنان نباید نگران این باشند که سایز لباس زیرشان (سوتین) تغییر کند.
 7. پروتز سینه به افزایش سایز سینه هایتان کمک می کند که سایز پروتز را نیز خودتان ( البته با مشورت پزشک و در نظر گرفتن شرایط جسمی خودتان) انتخاب می کنید.
 8. برش هایی که انجام می شود وابسته به میزان لیفتی است که باید انجام دهند. هرچقدر میزان افتادگی سینه و میزان ترمیم زیاد باشد برش هایی که باید انجام شود بیشتر است.
 9. انواع برش های سینه:
  1. برش پری آرئولار(اطراف هاله نوک سینه)،در امتداد آرئول(هاله اطراف نوک سینه)در مرز بین پوست تیره و روشن قرار می گیرد و به خوبی مخفی می شود.
  2. برش عمودی از زیر آرئول( هاله اطراف نوک سینه) شروع می شود و تا زیر سینه امتداد می یابد. برش عمودی معمولا بیشتر مشخص است.
 10. باید گفت تمامی زنان و دختران در هرسنی می توانند به لیفت و پروتز سینه اقدام کنند و از مزایای این روش بهره مند شوند و یا اینکه برای رفع مشکلاتشان از این شیوه های پزشکی سود جویند.
 11. زنانی که به دلیل سرطان سینه مجبور شدند سینه های خود را با جراحی بردارند می توانند تحت عمل جراحی پروتز و لیفت قرار بگیرند و مشکل خود را رفع کنند.
 12. سوالی که همواره از پزشکان پرسیده می شود این است که طول عمر و دوام پروتز ها چه میزان است؟. در پاسخ به این سوال می توانیم بگوییم خوش بختانه عمر و دوام زیادی دارند ( تقریبا ده تا سال ). اما باز هم باید از ذکر این نکته گذر نکنیم که رعایت نکات نگه داری و کیفیت پروتزها مهم ترین عامل تحقق این وعده پزشکان است. امروزه پزشکان از روش ها، تکنیک ها و نیز پروتز هایی در جریان عمل جراحی استفاده می کنند که کیفیت بالایی دارند و ضامن دوام بالای پروتزها هستند.
 13. برخی می پرسند آیا امکان دارد که پروتز های سینه در زیر بافت پستان ها دچار پارگی شود. برای پاسخ می گوییم بله ممکن است ولی در موارد بسیار نادری این اتفاق می افتد و آن هم در شرایط کاملا استثنایی. اما باید این نکته را گوشزد کنیم که حتی اگر این مشکل پیش بیاید هم دچار عارضه های نگران کننده ای نمی شوید زیرا که جذب بدن می شوند و بیماری خاصی را درپی ندارند.
 14.  همانطور که در ابتدای این مطلب در خصوص ارتباط بین پروتز سینه و شیردهی گفته شد،   پروتز سینه در بسیاری از موارد با روند شیردهی هیچ گونه تداخلی ندارد. بدین معنا که در غالب موارد زنانی که پروتز انجام داده اند، هیچ گونه مشکلی در شیر دهی ندارند .
 15. یکی از نکاتی که وجود دارد این است که علیرغم اینکه لیفت و پروتز سینه هیچ خللی در روند شیردهی نمی گذارد اما این دو عمل جراحی در دوران شیردهی، بارداری انجام نمی شود. زیرا که در این دو دوره سینه ها اندازه واقعی خودشان را ندارند. درنتیجه باید برای آنکه اندازه واقعی آن را مشاهده کرد صبر کنیم تا این مدت سپری شود سپس به لیفت و پروتز اقدام کنیم.

اقدامات پس از انجام عمل پروتز سینه

 1. دوره ای که برای بهبودی باید طی شود در حالت عادی و طبیعی یک هفته است. در پایان هفته بیماران می توانند به راحتی به تمامی کارهای روزانه و فعالیت های شغلی خود برسند.
 2. پیش از اتمام این زمان باید تمامی نکات ضروری رعایت شود تا از بروز مشکلات احتمالی جلوگیری گردد.
 3. زنان تا مدتی نباید وسیله های سنگین را بردارند به این جهت که به محل بخیه ها آسیب می زند و موجب درد و ناراحتی و خونریزی می شود.
 4. سینه هایی که پروتز می شوند در سه روز اول بعد از جراحی ورم می کنند و کبودی هایی در نواحی بخیه دیده می شود. باید گفت این کبودی ها کاملا طبیعی است و نگرانی ای نباید داشته باشید. در روز چهارم یا پنجم عمل جراحی این تورم وکبودی رو به بهبودی می رود.
 5. پس از یک هفته زمانی است که پزشک برای کشیدن بخیه اقدام می کند. ( البته در مواردی از نخ بخیه هایی استفاده می کنند که جذب می شود.)
 6. کسانی که اهل ورزش هستند نباید دغدغه و نگرانی ای داشته باشند زیرا که دو هفته بعد از انجام عمل پروتز می توانند فعالیت های سبک و آرام ورزشی را آغاز کنند.
 7. عده ای که به طور حرفه ای ورزش می کنند برای اینکه فعالیت های سنگین خود را از سر بگیرند باید تقریبا یکماه تا یکماه و نیم صبر کنند سپس دیگر برای انجام این فعالیت ها هیچ مانعی وجود ندارد.
 8. تا دو هفته به هیچ عنوان روی شکم نخوابید. حدالامکان روی کمر بخوابید تا سینه ها بتوانند در محل اصلی خود قرار بگیرند و زیبایی خود را حفظ کنند. بعد از پایان مدت باز هم در نحوه خوابیدن خود رعایت کنید.
 9. مصرف دخانیات از جمله سیگار و قلیان تا مدت سه هفته ممنوع است.
 10. زنانی که می خواهند کبودی و تورم و درد نواحی پستان ها در مدت زمان کوتاهی خوب شود می توانند از کمپرس یخ استفاده کنند.
 11. الکل باعث می شود بعد از انجام عمل جراحی دچار خونریزی شوید. به همین جهت تا مدتی کوتاه از مصرف الکل خودداری کنید.
 12. می توانید برای رفع درد و راحتی از مسکن هایی استفاده کنید که درکاهش درد شما موثر واقع شوند.
 13. توصیه می شود که در دوره پس از انجام عمل جراحی حتما در صورت مشاهده هرگونه عارضه های غیر طبیعی با پزشک خود مشورت کرده و از مشورت های لازم با پزشک تان بهره گیرید.

توصیه های دکتر نداف کرمانی در رابطه با دوران نقاهت بعد از عمل پروتز سینه

توصیه می کنیم در منزل استراحت کنید. می توانید فعالیت های سبک مانند مطالعه، تماشای تلویزیون را انجام دهید اما نباید فعالیت فیزیکی زیادی انجام دهید. به مدت 2-1 هفته در سینه خود احساس گرفتگی و درد می کنید که برای درد به شما دارو داده می شود. بیشتر بیماران در عرض 7-5 روز به سر کار برمی گردند. یک هفته بعد از جراحی پزشک شما را ویزیت می کند تا بخیه ها را بکشد و میزان بهبود را ارزیابی کند. همچنین اموزش ماساژ پروتز را به شما یاد می دهد. معمولا بیماران می توانند 2-1 هفته بعد از جراحی ورزش سبک را شروع کنند. فعالیت سنگین باید در هفته 4-6 بعد از جراحی شروع شود و عکس های پس از عمل گرفته شود. در ابتدا سینه های شما بسیار بالا یا مصنوعی به نظر می رسد و احساس فشردگی می کنید. این امر کاملا طبیعی است و بین 6-3 ماه طول می کشد تا رفع شود. با رفع این موارد؛ به تدریج متوجه می شوید که سینه های شما شکل و اندازه و موقعیت طبیعی دارند.

دلایل اصلی برای عمل دوم پروتز سینه

برای اینکه شما انتظارات واقع بینانه و معقول از عمل پروتز سینه خود داشته باشید، باید از همه خطرات احتمالی عمل پروتز سینه آگاه باشید تا در صورت بروز این خطرات آمادگی کامل برای رسیدگی به آن ها را داشته باشید. در زیر به 3 دلیل اصلی که منجر به انجام عمل پروتز سینه دوم شود اشاره شده است :

 • منقبض شدن کپسول دور پروتز سینه

یک لایه از بافت اسکار ثانوی به واکنش طبیعی بدن دور هر جسم خارجی که در بدن گذاشته می شود بطور طبیعی تشکیل می شود. اگر به هر دلیلی این لایه که کپسول نامیده می شود منقبض و زخیم شود مانند یک لایه سفت و محکم دور پروتز عمل می کند و موجب می شودکه پروتز سفت تر و حتی در بعضی موارد دردناک باشد. اگر از پروتز های بسیار بزرگ تر از سایز معمول سینه تان استفاده کند احتمال بروز این مشکل نسبت به دیگران در شما بیشتر می شود. پس با انتخاب سایز معقول تر خطر احتمالی بروز این مشکل را به حداقل برسانید

 • بدن شما تغییر می کند و لی در پروتز سینه تان تغییری ایجاد نمی شود.
 • ممکن است پروتز سینه با گذشت 20-10 سال آینده نسبت به گذشته افت کند و موجب نارضایتی شود. دو اقدام که شما می توانید برای جلوگیری از آویزان شدن و نزول سینه ها انجام دهید عبارتند از:

از همان اول پروتز مناسب با سایز سینه ها و متناسب با شرایط بدنی تان و نحوه زندگی تان انتخاب کنید.

با عمل جراحی لیفت سینه می توانید مشکل این افت را حل کنید.

 • درخواست کاهش یا افزایش سایز پروتز را داشته باشید

در برخی از افراد که از عمل پروتز سینه های خود راضی هستند و از ظاهر جدید سینه های خود لذت اساسی را می برند و می خواهند با بزرگتر کردن آن ها وضعیت فعلی را باز هم بهتر کنند تصمیم می گیرند از سایز پروتز بزرگتری استفاده کنند و خطرات ناشی از عمل دوم را که کم نیستند را هم بپذیرند.

 • در بعضی از موارد هم افراد خواستار کاهش سایز پروتز سینه خود هستند زیرا پروتزشان دیگر مطابقتی با نحوه زندگی شان ندارد و تصمیم به جراحی دوم برای برداشتن آن ها می گیرند در این صورت برای جلوگیری از آویزان شدن سینه ها می توانند عمل لیفت سینه را انجام دهند.

چرا پروتز های سینه را تعویض می کنند ؟

وارد شدن صدمه شدید به پروتز سینه یکی از عمده ترین علت های تعویض پروتز سینه است ، در برخی از مواقع اشخاص تمایل به افزایش سایز سینه ها دارند در این صورت نیاز به تعویض پروتزها می باشد.

خاتمه

در انتها باید این نکته حیاتی را برای هزارمین مرتبه گوشزد کنیم که برای انجام عمل های زیبایی سینه و پستان خود حتما از پزشکانی استفاده کنید تجربه و تخصص شان در طول سالها به اثبات رسیده است و عمل های جراحی موفقی را در کارنامه کاری خوددارند.

کم نیستند تعداد کسانی که به دلیل اهمال کاری در انتخاب پزشک مناسب دچار عارضه هایی شدند که هرگز نتوانستند آن ها را جبران کنند.

امید است در این مقاله توانسته باشیم اطلاعاتی کافی در اختیار علاقه مندان و متقاضیان عمل پروتز سینه بگذاریم

اشتراک گذاری این مقاله
Share on whatsapp
Share on facebook
Share on telegram
Share on linkedin
Share on twitter

دکتر مجید نداف کرمانی

دکتر مجید نداف کرمانی پس از طی دوره پزشکی عمومی و تخصص جراحی عمومی دوره 3 ساله فوق تخصصی جراحی پلاستیک و ترمیمی را در دانشگاه شهید بهشتی در بهترین مرکز جراحی پلاستیک ایران گذرانده و عضو انجمن جراحان پلاستیک و زیبایی ایران می باشد. با انجام عمل های زیبایی همچون : عمل زیبایی بینی ، جراحی بینی گوشتی ، عمل بینی استخوانی و... جراحی سینه شامل پروتز سینه ، لیفت سینه و ... جراحی لاغری با لیپوماتیک ، پیکرتراشی ،ابدومینوپلاستی و ...

13 پاسخ

  1. چنانچه به خوبی از آن نگهداری شود نیاز به ترمیم مجدد دیر تر است اما اصولا هر 10 سال یکبار باید تعویض شود.

 1. سلام دکتر جان حسته نباشید، من دو سال پیش پروتز سینه انجام دادم، الان احساس میکنم پزوتزم تکون خورده، حالتش تغییر کرده
  چه روزهایی مطب هستید دکتر جان؟

 2. سلام وقت بخیر
  آقای دکتر حداکثر زمانی که پروتز ماندگاری داره چقدر است؟ و بعدش باید طی عمل جراحی خارج بشه؟

  1. سلام وقتتون بخیر
   باید معاینه شوید تا نوع و میزان پروتز سینه مشخص شود. برای ویزیت به مطب مراجعه شود.

  1. سلام وقتتون بخیر
   با توجه به جنس پروتز سینه ممکن است بین 10 الی 15 سال بعد از جراحی پروتز سینه برای معاینه به مطب مراجعه شود.

 3. سلام و عرض ادب
  لمس سینه ها ایا بعد از پروتز طبیعی خواهد بود؟ یا همچنان سفت و متورم باقی خواهند ماند

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *