تلفن ۲۲۱۳۴۹۹۷ آدرس تهران، سعادت آباد، میدان کاج، خ نهم، پ ۱، ط ۲، واحد ۱۰
عوارض عمل پروتز سینه دکتر نداف کرمانی

عوارض عمل پروتز سینه

پروتز سینه به عمل بزرگ کردن سینه معروف است و سالیانه خانم های خاص و زیبا دوستی که خواهان داشتن سینه های خوش فرم هستند اقدام به انجام آن می نمایند. شما هم ممکن است در دسته افرادی باشید که می خواهند به زودی جراحی پروتز سینه را انجام دهند اما درباره عوارض پروتز سینه دچار تردید و نگرانی هستید. در این مقاله می خواهیم نقطه نظرات دکتر مجید نداف کرمانی در رابطه با عوارض و خطرات جراحی پروتز سینه را به اطلاع شما برسانیم.

آیا مزایای پروتز سینه بیشتر از عوارض آن است؟

پروتز سینه همانند بسیاری از جراحی ها چه درمانی، چه زیبایی عوارضی را به همراه دارد که با انتخاب بهترین جراح پروتز سینه می توان از عوارض این جراحی زیبایی تا حدود زیادی کاست و نتیجه زیبا و قابل قبولی از انجام این عمل زیبایی پر طرفدار گرفت.

عوارض عمل پروتز سینه چیست؟

بررسی هایی در خصوص عوارض پروتز سینه صورت گرفته و در مجلات FDA نیز مطرح شده است که دکتر نداف کرمانی بهترین جراح پلاستیک تهران در مورد این عوارض این گونه بیان می کنند که تعدادی خطرات کوتاه مدت و بلند مدت در خانم هایی که عمل پروتز سینه را انجام داده اند و شامل قرار دادن، برداشتن و یا تعویض پروتز های قدیمی است که باید از آن آگاه باشید.

عوارض موضعی که در پستان ها بروز می کند، شامل مواردی است که فقط به پروتز سینه بستگی دارد که برخی از این عوارض شایع شامل موارد زیر است :

عفونت

عفونت بعد از پروتز سینه یکی از شایع ترین عوارض بعد از جراحی می باشد. که علت اصلی ایجاد عفونت ناشی از عدم رعایت پروتکل های بهداشتی بعد از جراحی یا در حین انجام جراحی می باشد.

با توجه به تمامی این موارد بعد از اتمام جراحی پزشک پزشک آنتی بیوتیک می باشد. مصرف به موقع این داروها باعث شده تا احتمال ایجاد عفونت کمتر شود.

ایجاد دردهای مزمن

داشتن درد های مزمن بعد از جراحی یکی دیگر از عوارض شایع بعد از جراحی می باشد. بروز این درد ها بعد از جراحی کوتاه مدت هستند و بعد از گذشت مدتی از بین خواهد رفت ولی بعضی از مواقع نیز ممکن است طولانی مدت و مزمن شوند.

توجه داشته باشید که علت ایجاد دردهای مزمن به دلیل تورم و انقباض کپسول می باشد ک لازم است در صورت تداوم این درد ها حتما پزشک خود را در جریان این موضوع قرار داد.

خونریزی

داشتن خونریزی بعد از جراحی کاملا طبیعی است بروز چنین مشکلی بعد از جراحی به علت عدم رعایت مراقبت های بعد از جراحی، ورزش های سنگین و آسیب دیدگی بخیه ها می باشد که لازم است در صورت مشاهده حتما به پزشک خود مراجعه کنید.

اختلالات شیردهی

ممکن است بعد از جراحی های سینه نظیر ماموپلاستی و پروتز سینه فرد در شیردهی خود دچار اختلالاتی شود پس با توجه به اهمیت این موضوع بهتر است اگر قصد بارداری دارید پزشک خود را در جریان این مضوع قرار دهید تا جراح با نهایت دقت این کار را انجام دهد.

پارگی و ترکیدن پروتز سینه

یکی از عواض شایعی که بعد از جراحی پروتز سینه اتفاق می افتد پارگی و نشت پروتز می باشد که می تواند در فرد مشکلات بسیار زیادی را ایجاد کند. به عنوان مثال در صورت ترکیدن پروتز مایع درون آن خارج شده و به غدد لنفاوی نفوذ می کند.

عدم تقارن میان سینه ها

هدف از انجام جراحی پروتز سینه ایجاد ظاهری خوش فرم می باشد که در صورت بی تجربه گی جراح می تواند مشکلاتی چون عدم تقارن بعد از جراحی را به همراه داشته باشد. زمانی که چنین مشکلی بعد از جراحی ایجاد شود نیاز به انجام جراحی ترمیمی سینه می باشد.

اسکار و بجای ماندن بخیه ها

به منظور انجام این جراحی پروتز سینه لازم است برای وارد کردن پزوتز برشی در زیر سینه ایجاد شود از همین رو به جا ماندن اسکار بعد از جراحی یکی دیگر از عوارض شایع جراحی محسوب می شود. پس لازم است تا جراح بخیه های جراحی را با طرفت هر چه تمام تر بزند علاوه بر آن استفاده از گن ها مخصوص می تواند اسکار ناشی از جراحی را کاهش دهد.

ممکن است بعد از بهبودی کامل کمی اسکار پوستی باقی بماند که در مورد آن هیچ نگران نباشد چرا که با مصرف کرم های تجویز شده از سوی پزشک به طور کامل رفع خواهد شد.

مطالعات انجام شده بر روی ایمپلنت های پستان سیلیکونی و آب نمکی، نشان می دهد که طی سه سال اول بعد از جراحی، بخشی از بیمارانی که برای بازسازی سینه و نیمی از خانم هایی که عمل بزرگ کردن سینه را انجام داده اند، حداقل یکی از عوراض بیان شده را تجربه کرده اند.

سایر عوارض جراحی پروتز سینه

علاوه بر خطرات ناشی از بیهوشی، خطرات جراحی شامل عفونت و هماتوم (جمع آوری خون در اطراف ایمپلنت) است که هر دوی آنها می توانند از خفیف تا شدید باشد. خطرات جراحی بلافاصله بعد از جراحی بیشتر مشاهده می شود. در صورتی که باید جراحی پروتز سینه انجام دهید و یا تمایل بسیار زیادی به انجام چنین جراحی دارید، حتما بهترین جراح پروتز سینه را انتخاب نمایید.

عوارض موضعی شایع  بعد از عمل پروتز سینه شامل از بین رفتن حساسیت در نوک پستان یا نوک سینه ها حساس به درد می شود. بعضی از خانم ها از نتایج زیبایی جراحی پروتز سینه ناراضی هستند.

بافت زخم که در اطراف هر زخم خارجی  و بخیه ایجاد می شود، می تواند اطراف پروتز را سفت کند. این مشکل رایج را انقباض کپسولی می نامند. بافت اسکاری که داخل بدن ایجاد می شود باعث می شود تا سینه ها سفت شده و کمی دردناک شود.

چگونه می توان عوارض بعد از عمل پروتز سینه را کاهش داد؟

مطالعات انجام شده نشان می دهد که بسیاری از خانم هایی که برای انجام عمل بزرگ کردن سینه و انتخاب سایز پروتز سینه، به بهترین جراح پروتز سینه که دارای تخصص فوق پلاستیک جراحی زیبایی مراجعه کرده اند، باعث شده است تا از نتیجه جراحی سینه خود رضایت کامل داشته باشند و با وجود آن که برخی از عوارض مانند درد و یا بی حسی در نوک سینه را دارند، با گذشت زمان این عوارض بهبود پیدا کرده و از نتیجه عمل خود راضی هستند.

به همین دلیل است که بیان می شود که در انتخاب جراح خود دقت کامل را داشته باشید. همچنین دکتر نداف کرمانی همچنین توصیه می کنند که برای خرید پروتز سینه حتما از یک شرکت معتبر انجام شود تا از عوارضی مانند پاره شدن، عفونت و سایر موارد کاسته شود.

همچنین با رعایت برخی از نکات می توانید عوارض بعد از جراحی را کاهش دهید این موارد به شرح زیر می باشد:

رعایت مراقبت های بعد از جراحی

مصرف داروهای تجویز شده از سوی پزشک به طور مرتب و سروقت

عوض کردن به موقع پانسمان های بعد از جراحی

گول نخوردن تبلیغات ناشی از ارزان قیمت بودن جراحی

کلام آخر

در این نوشتار ما به طور کامل در مورد عوارض و خطرات بعد از جراحی پروتز سینه اطلاعاتی را در اختیار شما قرار دادیم پس لازم است بدانید با توجه به حساسیت های بسیار زیادی که در جراحی پروتز سینه وجود دارد لازم است حتما برای جراحی به بهترین جراح سینه مراجعه کنید تا از ریسک و خطرات احتمالی بعد از جراحی کاسته شود.

لیپوماتیک شکم و پهلو

لیپوماتیک شکم و پهلو

امروزه افراد بسیاری مخصوصا خانم ها با چاقی موضعی در قسمت شکم و پهلو خود مواجه هستند و این امر موجب برهم خوردن تناسب اندام

دکتر مجید نداف کرمانی

دکتر مجید نداف کرمانی

دکتر مجید نداف کرمانی، پس از طی دوره پزشکی عمومی و تخصص جراحی عمومی دوره ۳ ساله فوق تخصصی جراحی پلاستیک و ترمیمی را در دانشگاه شهید بهشتی در بهترین مرکز جراحی پلاستیک ایران گذرانده و عضو انجمن جراحان پلاستیک و زیبایی ایران می باشد. با انجام عمل های زیبایی همچون: عمل زیبایی بینی، جراحی بینی گوشتی، عمل بینی استخوانی و... جراحی سینه شامل پروتز سینه، لیفت سینه و... جراحی لاغری با لیپوماتیک، پیکرتراشی، ابدومینوپلاستی و...

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

آیکون سایت دکتر نداف کرمانی

"*" indicates required fields

برای مشاهده نمونه کارهای جراحی شکم، فرم زیر را پر کرده
و منتظر پیامک کد تایید باشید.