تلفن ۲۲۱۳۴۹۹۷ آدرس تهران، سعادت آباد، میدان کاج، خ نهم، پ ۱، ط ۲، واحد ۱۰
لیفت سینه یا ماستوپکسی

لیفت سینه | مزایا ، معایب و نمونه کارها

افتادگی سینه به علت افزایش سن، تغییر وزن، بارداری یا شیردهی روی می دهد. لیفت سینه (ماستوپکسی) در زیبایی سینه ها می تواند نقش بسیار موثری داشته باشد. دکتر مجید نداف کرمانی در طول جلسه مشاوره به تشخیص این مساله کمک می کند که آیا جراحی لیفت سینه برای شما مناسب است یا خیر؟. در این مقاله همه چیز درباره بالاکشیدن سینه ها اعم از روش های ایجاد برش، مزایا، عوارض و اقدامات لازم بعد از انجام آن را توضیح داده ایم پس تا انتهای مقاله با ما همراه باشید.

جراحی لیفت سینه

لیفت سینه چیست

علاوه بر بالا کشیدن سینه ها، ماستوپکسی کارهای دیگری نیز انجام می دهد تا سینه ها جذاب تر به نظر برسند. این روش طوری طراحی شده تا سینه ها گردتر به نظر برسند نه این که ظاهری دراز داشته باشند. بخش بالای سینه بعد از انجام ماستوپکسی پرتر به نظر می رسد. نوک پستان ها دوباره در مرکز سینه قرار می گیرند و هاله اطراف نوک سینه (پوست تیره اطراف نوک پستان) کوچک تر می شود. به طور خلاصه، جراحی لیفت سینه (ماستوپکسی) برای رسیدن به اهداف زیر طراحی شده است:

 • بالا بردن نوک پستان
 • ایجاد شکل گردتر برای سینه
 • کاهش اندازه هاله اطراف نوک سینه(آرئولا)

جراحی لیفت سینه چه مزایای دارد؟

از جمله مهم ترین مزایای این روش جراحی می توان به موارد زیر اشاره کرد:

 • بالا کشیدن سینه
 • بالا بردن نوک پستان
 • ایجاد شکل گردتر برای سینه
 • کاهش اندازه هاله اطراف نوک سینه(آرئول)

البته به یاد داشته باشید که امکان انجام لیفت و پروتز سینه به طور همزمان وجود دارد. برای این منظور نیاز به دریافت مشاوره تخصصی از دکتر مجید نداف کرمانی خواهید داشت.

چه کسانی باید لیفت سینه را انجام دهند؟

جراحی لیفت سینه به منظور بالا کشیدن سینه های آویزان و اصلاح غیر قرینه بودن سینه ها نسبت به یکدیگر، کاهش حجم اضافی سینه ها، بالا آمدن محل قرار گیری نوک سینه ها و همچنین پهن شدن هاله سینه ها انجام می گیرد. بالا کشیدن سینه ها ظاهر جوان تری در افراد ایجاد می کند و همچنین موجب افزایش زیبایی اندام و جذابیت افرادی می گردد که از ظاهر سینه های خود ناراضی می باشند و این امر موجب کاهش اعتماد به نفس و جذابت آن ها شده است.

لیفت سینه برای زنانی که پس از بارداری و شیردهی سینه های آن ها حالت افتاده و آویزان پیدا کرده است بسیار موثر می باشد. برای حجیم نمودن و بزرگ کردن سینه های خود می توانید در کنار لیفت سینه جراحی پروتز سینه را هم نیز انجام دهید.

دکتر نداف کرمانی یکی از بهترین جراحان سینه در زمینه لیفت سینه راهنمایی و مشاوره های لازم را در اختیار شما قرار می دهد. ولی در ابتدا باید بدانید که آیا کاندیدای مناسبی برای لیفت سینه می باشید یا خیر.

برای آن که بدانید آیا انجام لیفت سینه برایتان مناسب هست یا خیر، باید نظر و تجربه پزشک جراح خود را مد نظر قرار دهید. با این حال، به صورت کلی اگر هر کدام از نگرانی های زیر را دارید می توانید این کار را انجام دهید:

 • شما به اصلاح افتادگی سینه های خود علاقه داشته باشید.
 • نمی خواهید سینه های بزرگ و افتادگی داشته باشید (می توانید لیفت سینه + جراحی کوچک کردن سینه انجام دهید)
 • سینه های افتاده دارید و می خواهید پرتر باشند، مخصوصا در بخش بالایی سینه
 • سینه شما دراز است و می خواهید گرد به نظر برسد.
 • اندازه هاله دور نوک سینه گسترش پیدا کرده است.
 • نوک پستان شما پایین قرار گرفته است.

شرایط عمومی کاندیداهای لیفت سینه

 • بیماران باید سلامت عمومی داشته باشند و نسبتا سالم باشند. دکتر نداف همیشه سلامت عمومی شما را به طور کامل ارزیابی می کند.
 • افرادی که دخانیاتی مانند سیگار مصرف می کنند، باید استعمال سیگار را از دو هفته قبل متوقف کنند.
 • بیمارانی که شیر می دهند یا باردار هستند باید تا 8-4 هفته بعد از پایان شیردهی منتظر بمانند تا اندازه دقیق سینه آن ها تعیین شود.
 • بیمار باید توقعات واقعی در مورد کاری که از طریق ماستوپکسی انجام می شود داشته باشد.

آیا جای بخیه و برش لیفت سینه باقی می ماند؟

همه روش هایی که برای جوانسازی سینه ها به کاربرده می شود نوعی زخم به جا می گذارد. جراح پلاستیک در ایجاد کم ترین برش تخصص دارد و آن ها را در جایی قرار می دهد که دیده نشوند. سه نوع تکنیک برای ایجاد برش های لیفت سینه وجود دارند. این روش ها عبارتند از:

 1. برش اطراف و در امتداد آرئولا (هاله اطراف نوک سینه) در مرز بین پوست تیره و روشن قرار می گیرد و مخفی می شود.
 2. برش عمودی از زیر آرئولا (هاله اطراف نوک سینه) شروع می شود و به زیر سینه می رسد. برش عمودی معمولا بیش تر مشخص می شود.
 3. برش افقی در شیار زیر سینه در زیر سینه قرار می گیرد و پنهان می شود. همچنین سینه روی آن را می پوشاند.

تشخیص این که کدام نوع برش برای انجام جراحی لیفت سینه مناسب تر است، بسته به میزان افتادگی سینه ها، جنس پوست پستان و نظر جراح خواهد بود.

کدام تکنیک برش لیفت سینه برای من مناسب تر است؟

روش لیفت سینه برای افراد وابسته به مقدار افتادگی سینه است. در کل، سینه های کمتر افتاده نیاز به ایجاد برش کم تری دارد و سینه هایی که افتادگی بیشتری دارند، نیاز به برش های بیشتری خواهند داشت. پوشیدن هر نوع لباسی باعث مخفی شدن این زخم ها می شود. دکتر نداف کرمانی با توجه به آناتومی سینه شما، روش مناسب تر را به شما توصیه می کند.

قبل از اقدام به انجام لیفت سینه چه کارهایی باید انجام داد؟

زمانی که قصد انجام جراحی لیفت سینه را داشته باشید لازم است تا در ابتدا سوابق پزشکی بیمار به طور کامل بررسی شود تا از این طریق بتوان مشخص کرد که آیا این بیمار از سلامت کامل جسمانی برخوردار است یا خیر.

همچنین قبل اگر از داورهای رقیق کننده خون نظیر ایبوپروفن و آسپرین مصرف می کنید لازم است تا حتما مصرف آن را قطع کنید چرا که منجر به افزایش خونریزی می شوند.

اگر به مصرف نوشیدنی ها الکلی عادت دارید بهتر است مصرف آن را قطع کنید چرا که برروی روند جراحی بسیار نقش دارد علاوه بر آن بهتر است تا از یک رژیم غذایی مناسب پیروی کنید چرا که به ایجاد تعادل وزن بدن بسیار کمک می کند.

نکات مهم بعد از لیفت سینه

مراقبت های بعد از لیفت سینه از اهمیت بسیار بالایی برخوردار هستند از همین رو توصیه می کنیم در منزل کاملا استراحت کنید. فعالیت های سبک مانند تماشای تلویزیون یا مطالعه را می توانید انجام دهید. در 7-3 روز اول ممکن است سینه شما درد داشته باشد و برای تسکین آن به شما دارو داده می شود. بیشتر بیماران ظرف 7-4 روز به سر کار بر می گردند، یک هفته بعد از جراحی دکتر نداف شما را ویزیت می کند تا بخیه ها را بکشد و روند درمان را بررسی کند.

دکتر نداف در مورد ورزش بعد از لیفت سینه به شما اطلاع می دهد؛ بیماران معمولا می توانند 2-1 هفته بعد از انجام این کار فعالیت خود را شروع کنند ولی فعالیت سنگین معمولا 6-4 هفته بعد مناسب است. در 2-1 هفته اول سینه شما به نظر متورم و کبود می رسد و ممکن است شکل غیر طبیعی داشته باشند. این موارد طبیعی است و 3-1 ماه طول می کشد تا کاملا رفع شوند. بعد از رفع این موارد متوجه می شوید که سینه های شما شکل طبیعی می گیرند. عکس های بعد از عمل نیز بهبودی شما را نشان می دهند.

عوارض بعد از لیفت سینه

عوارض عمل لیفت سینه (ماستوپکسی)

مانند هر عمل دیگری ریسک هایی در ماستوپکسی نیز وجود دارد. اگرچه این روش ریسک کمی دارد اما دکتر نداف در زمان مشاوره شما را از ریسک های بالقوه آگاه می کند. از عوارض طبیعی لیفت سینه می توان به کبودی، احساس خارش، سوزش، تورم و درد نسبی اشاره کرد. لازم است که شما توجه داشته باشید که بروز این عوارض طبیعی مشکل و خطری به همراه ندارد.

اما برخی دیگر از عوارض مربوط به ماستوپکسی که غیر طبیعی و نادر هستند باید جدی گرفته شود، چرا که در صورتی که شما یک جراح پلاستیک خوب در تهران را برای جراحی لیفت سینه های خود را انتخاب کرده باشید، احتمال بروز این گونه عوارض بعد از لیفت به صفر میل پیدا می کند. این عوارض عبارتند از: عدم تقارن سینه ها، نمایان بودن بیش از حد برش ها و بخیه ها و مشکلاتی مانند بی حسی نوک سینه ها بعد از ماستوپکسی.

چه انتظاری باید از لیفت سینه داشت؟

دکتر نداف کرمانی فوق تخصص جراحی پلاستیک بیان می کنند که پس از بالاکشیدن پستان ها ممکن است کبودی و ورم روی پستان ها ایجاد گردد. کبودی های پس از لیفت معمولا تا سه هفته باقی می مانند بنابراین نباید انتظار داشت که پس از جراحی لیفت سینه هیچ گونه تورمی وجود نداشته باشد، در برخی از موارد ورم بعد از لیفت سینه بسته به شرایط بیمار ممکن است تا سه ماه باقی بماند.

اشخاص نباید پس از بالاکشیدن سینه ها خود به مدت شش ماه اقدام به بارداری کنند، دکتر نداف کرمانی فوق تخصص جراحی پلاستیک توصیه می کند که اگر بانوان تصمیم به بارداری دارند باید تا شش ماه این کار را به تعویق بیندازند. همجنین درست مثل رابطه میان عمل پروتز سینه و شیردهی، بعد از لیفت سینه هم می توان به شیردهی پرداخت. چرا که این عمل تاثیری بر روی غدد شیری پستان ها نخواهد داشت.

پس از لیفت کردن پستان ها حالا به هر روشی استراحت 24 ساعته الزامی است، شما همچنان نباید انتظار داشته باشید که پس از لیفت هیچ گونه دردی نداشته باشید چرا که داشتن کمی درد امری عادی است ، با مصرف مسکن ها و داروهای که پزشک تجویز نموده است می توان درد پس از لیفت را کاهش داد.

پس از لیفت سینه اشخاص داشته باشند که جراح لیفت سینه را خارج از حالت استاندارد انجام دهد زیرا رعایت استانداردها علاوه بر زیبایی سینه، مشکلاتی که در اثر جراحی غیر جراحی استاندارد به وجود می آید را ندارد، دکتر نداف کرمانی در خصوص انجام این روش جوانسازی سینه ها استانداردها را به طور کامل رعایت می کند.

هزینه لیفت سینه چقدر است؟

در حالت کلی هزینه ثابت و مشخصی را نمی توان برای جراحی لیفت سینه در نظر گرفت چرا که این موضوع به عوامل مختلفی بستگی دارد از مهم ترین آن ها می توان به موارد زیر اشاره کرد:

 • دستمزد جراح
 • نوع تکنیک ها و روش های انجام
 • هزینه های مربوط به داروهای بیهوشی
 • داروهای مورد نیاز
 • تست ها و آزمایشات مورد نیاز
 • هزینه های مروبط به کلینیک و بیمارستان

سوالات متداول

کلام آخر

لیفت سینه که امروزه یکی از عمل های بسیار موفق در زمینه زیبایی می باشد، با جبران افتادگی و پیری پوست همراه خواهد بود. ماستوپکسی در افرادی که به علت بارداری و شیردهی زیاد دچار افتادگی در سینه شده اند، یا افرادی که به دلیل کاهش وزن شدید بافت سینه ی آن ها شل و افتاده گردیده است بسیار شایع است.

لیپوماتیک شکم و پهلو

لیپوماتیک شکم و پهلو

امروزه افراد بسیاری مخصوصا خانم ها با چاقی موضعی در قسمت شکم و پهلو خود مواجه هستند و این امر موجب برهم خوردن تناسب اندام

دکتر مجید نداف کرمانی

دکتر مجید نداف کرمانی

دکتر مجید نداف کرمانی، پس از طی دوره پزشکی عمومی و تخصص جراحی عمومی دوره ۳ ساله فوق تخصصی جراحی پلاستیک و ترمیمی را در دانشگاه شهید بهشتی در بهترین مرکز جراحی پلاستیک ایران گذرانده و عضو انجمن جراحان پلاستیک و زیبایی ایران می باشد. با انجام عمل های زیبایی همچون: عمل زیبایی بینی، جراحی بینی گوشتی، عمل بینی استخوانی و... جراحی سینه شامل پروتز سینه، لیفت سینه و... جراحی لاغری با لیپوماتیک، پیکرتراشی، ابدومینوپلاستی و...

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

یک پاسخ

 1. با سلام
  من44 سال سن دارم و حدود17 سال هست که مبتلا به پسوریازیس هستم.
  افتادگی سینه ی من در حالت C بوده و در حال تحقیق برای انجام عمل لیفت هستم.
  یا با توجه به برش و بخیه یی که انجام میشه در محل اثار پسوریازیس مشکل ساز نخواهد بود ؟
  لیفت بانخ چطور ؟ آیا جوابگو هست ؟
  من متوتروکسات استفاده میکنم و هر 45 روز سرم رمیکید ( اینفکلسیمب ) تزریق میکنم. ممنون میشم راهنمایی بفرمایید.

آیکون سایت دکتر نداف کرمانی

"*" indicates required fields

برای مشاهده نمونه کارهای جراحی شکم، فرم زیر را پر کرده
و منتظر پیامک کد تایید باشید.