لوگو سایت دکتر مجید نداف کرمانی
تلفن ۲۲۱۳۴۹۹۷ آدرس تهران، سعادت آباد، میدان کاج، خ نهم، پ ۱، ط ۲، واحد ۱۰
لیفت سینه یا ماستوپکسی

لیفت سینه یا ماستوپکسی

افتادگی سینه به علت افزایش سن، تغییر وزن، بارداری یا شیردهی روی می دهد. جراحی لیفت سینه (ماستوپکسی) نوعی جراحی پلاستیک و زیبایی سینه هاست که برای اصلاح این مشکل طراحی شده است. دکتر نداف کرمانی در طول جلسه مشاوره به تشخیص این مساله کمک می کند که آیا لیفت سینه برای شما مناسب است یا خیر؟ اگر می خواهید افتادگی سینه شما برطرف شود، عمل لیفت سینه بهترین انتخاب است. در این مقاله همه چیز درباره جراحی لیفت سینه (ماستوپکسی) اعم از روش های ایجاد برش، مزایا، عوارض و اقدامات لازم بعد از انجام آن را توضیح داده ایم. با ما همراه باشید.

لیفت سینه برای شما چکار می کند؟

علاوه بر بالا کشیدن سینه ها، ماستوپکسی کارهای دیگری نیز انجام می دهد تا سینه ها جذاب تر به نظر برسند. این روش طوری طراحی شده تا سینه ها گردتر به نظر برسند نه این که ظاهری دراز داشته باشند. بخش بالای سینه بعد از انجام جراحی ماستوپکسی پرتر به نظر می رسد. نوک پستان ها دوباره در مرکز سینه قرار می گیرند و هاله اطراف نوک سینه (پوست تیره اطراف نوک پستان) کوچک تر می شود. به طور خلاصه، لیفت سینه (ماستوپکسی) برای رسیدن به اهداف زیر طراحی شده است:

 • بالا بردن نوک پستان
 • ایجاد شکل گردتر برای سینه
 • کاهش اندازه هاله اطراف نوک سینه(آرئولا)

مزایای عمل لیفت سینه

لیفت سینه (ماستوپکسی) برای موارد زیر مورد استفاده قرار می گیرد و با مزایای بسیاری همراه است. از جمله:

 • بالا کشیدن سینه
 • بالا بردن نوک پستان
 • ایجاد شکل گردتر برای سینه
 • کاهش اندازه هاله اطراف نوک سینه(آرئول)

البته به یاد داشته باشید که امکان جراحی لیفت سینه و پروتز سینه به صورت هم زمان وجود دارد. برای این منظور نیاز به دریافت مشاوره تخصصی از دکتر مجید نداف کرمانی خواهید داشت.

مزایای لیفت سینه

چه کسانی باید عمل لیفت سینه انجام دهند؟

جراحی لیفت سینه به منظور بالا کشیدن سینه های آویزان و اصلاح غیر قرینه بودن سینه ها نسبت به یکدیگر، کاهش حجم اضافی سینه ها، بالا آمدن محل قرار گیری نوک سینه ها و همچنین پهن شدن هاله سینه ها انجام می گیرد. بالا کشیدن سینه ها توسط لیفت سینه ظاهر جوان تری در افراد ایجاد می کند و همچنین موجب افزایش زیبایی اندام و جذابیت افرادی می گردد که از ظاهر سینه های خود ناراضی می باشند و این امر موجب کاهش اعتماد به نفس و جذابت ان ها شده است.

جراحی لیفت سینه برای زنانی که پس از بارداری وشیردهی سینه های آن ها حالت افتاده و آویزان پیدا کرده است بسیار موثر می باشد. برای حجیم نمودن و بزرگ کردن سینه های خود می توانید در کنار لیفت سینه جراحی پروتز سینه را هم نیز انجام دهید. دکتر نداف کرمانی فوق تخصص جراحی پلاستیک یکی از بهترین جراحان سینه در زمینه لیفت و پروتز سینه راهنمایی و مشاوره های لازم را در اختیار شما قرار می دهد. برای انجام جراحی لیفت سینه در ابتدا باید شما بدانید که آیا کاندیدای مناسبی برای لیفت سینه می باشید یا خیر.

برای آن که بدانید آیا انجام جراحی زیبایی افتادگی سینه برایتان مناسب هست یا خیر، باید نظر و تجربه پزشک جراح خود را مد نظر قرار دهید. با این حال، به صورت کلی اگر هر کدام از نگرانی های زیر را دارید می توانید عمل لیفت سینه انجام دهید:

 • شما به اصلاح افتادگی سینه های خود علاقه داشته باشید.
 • نمی خواهید سینه های بزرگ و افتادگی داشته باشید (می توانید لیفت سینه + ماموپلاستی انجام دهید)
 • سینه های افتاده دارید و می خواهید پرتر باشند، مخصوصا در بخش بالایی سینه (لیفت سینه و پروتز سینه همزمان)
 • سینه شما دراز است و می خواهید گرد به نظر برسد.
 • اندازه هاله دور نوک سینه گسترش پیدا کرده است.
 • نوک پستان شما پایین قرار گرفته است.

شرایط عمومی کاندیداهای لیفت سینه

 • بیماران باید سلامت عمومی داشته باشند و نسبتا سالم باشند. دکتر نداف همیشه سلامت عمومی شما را قبل از هر نوع جراحی زیبایی ارزیابی می کند.
 • افرادی که دخانیاتی مانند سیگار مصرف می کنند، باید استعمال سیگار را 2 هفته قبل از جراحی متوقف کنند.
 • بیمارانی که شیر می دهند یا باردار هستند باید تا 8-4 هفته بعد از پایان شیردهی منتظر بمانند تا اندازه دقیق سینه آن ها تعیین شود.
 • بیمار باید توقعات واقعی در مورد کاری که از طریق ماستوپکسی انجام می شود داشته باشد.

آیا جای بخیه و برش لیفت سینه باقی می ماند؟

همه انواع جراحی زیبایی سینه نوعی زخم به جا می گذارد. جراح پلاستیک در ایجاد کم ترین برش تخصص دارد و آن ها را در جایی قرار می دهد که دیده نشوند. سه نوع تکنیک برای ایجاد برش هایلیفت سینه وجود دارند. این روش ها عبارتند از:

 1. برش اطراف و در امتداد آرئولا (هاله اطراف نوک سینه) در مرز بین پوست تیره و روشن قرار می گیرد و مخفی می شود.
 2. برش عمودی از زیر آرئولا (هاله اطراف نوک سینه) شروع می شود و به زیر سینه می رسد. برش عمودی معمولا بیش تر مشخص می شود.
 3. برش افقی در شیار زیر سینه در زیر سینه قرار می گیرد و پنهان می شود. همچنین سینه روی ان را می پوشاند.

تشخیص این که کدام نوع برش برای انجام لیفت سینه مناسب تر است، بسته به میزان افتادگی سینه ها، جنس پوست پستان و نظر جراح خواهد بود.

کدام تکنیک برش لیفت سینه برای من مناسب تر است؟

روش لیفت سینه برای افراد وابسته به مقدار افتادگی سینه است. در کل، سینه های کمتر افتاده نیاز به ایجاد برش کم تری دارد و سینه هایی که افتادگی بیشتری دارند، نیاز به برش های بیشتری خواهند داشت. پوشیدن هر نوع لباسی باعث مخفی شدن این زخم ها می شود. دکتر نداف کرمانی با توجه به آناتومی سینه شما، روش مناسب تر را به شما توصیه می کند.

مراقبت های بعد از لیفت سینه

توصیه می کنیم در منزل کاملا استراحت کنید. فعالیت های سبک مانند تماشای تلویزیون یا مطالعه را می توانید انجام دهید. در 7-3 روز اول ممکن است سینه شما درد داشته باشد و برای تسکین آن به شما دارو داده می شود. بیشتر بیماران ظرف 7-4 روز به سر کار بر می گردند. یک هفته بعد از جراحی دکتر نداف شما را ویزیت می کند تا بخیه ها را بکشد و روند درمان را بررسی کند.

دکتر نداف محدودیت های فعالیتی را به شما اطلاع می دهد؛ بیماران معمولا می توانند 2-1 هفته بعد از جراحی فعالیت خود را شروع کنند. فعالیت سنگین نیز معمولا 6-4 هفته بعد از جراحی شروع می شود. در 2-1 هفته اول سینه شما به نظر متورم و کبود می رسد و ممکن است شکل غیر طبیعی داشته باشند. این موارد طبیعی است و 3-1 ماه طول می کشد تا کاملا رفع شوند. بعد از رفع این موارد متوجه می شوید که سینه های شما شکل طبیعی می گیرند. عکس های بعد از عمل نیز بهبودی شما را نشان می دهند.

عوارض عمل لیفت سینه (ماستوپکسی)

مانند هر جراحی دیگری ریسک هایی در ماستوپکسی نیز وجود دارد. اگرچه این روش ریسک کمی دارد اما دکتر نداف در زمان مشاوره شما را از ریسک های بالقوه آگاه می کند. از عوارض طبیعی لیفت سینه می توان به کبودی، احساس خارش، سوزش، تورم و درد نسبی اشاره کرد. لازم است که شما توجه داشته باشید که بروز این عوارض طبیعی مشکل و خطری به همراه ندارد.

اما برخی دیگر از عوارض مربوط به جراحی ماستوپکسی هستند که غیر طبیعی و نادر هستند و بروز آن ها باید جدی گرفته شود. چرا که در صورتی که شما یک جراح خوب برای لیفت سینه های خود را انتخاب کرده باشید، احتمال بروز این گونه عوارض بعد از لیفت سینه به صفر میل پیدا می کند. این عوارض عبارتند از: عدم تقارن سینه ها، نمایان بودن بیش از حد برش ها و بخیه ها و مشکلاتی مانند بی حسی نوک سینه ها بعد از ماستوپکسی.

چه انتظاری باید از لیفت سینه داشت؟

دکتر نداف کرمانی فوق تخصص جراحی پلاستیک بیان می کنند که پس از لیفت سینه ممکن است کبودی و ورم روی پستان ها ایجاد گردد. کبودی های پس از لیفت معمولا تا سه هفته باقی می مانند بنابراین نباید انتظار داشت که پس از لیفت سینه هیچ گونه تورمی وجود نداشته باشد، در برخی از موارد ورم بعد از لیفت سینه بسته به شرایط بیمار ممکن است تا سه ماه باقی بماند.

جراح زیبایی سینه برای برخی از اشخاص لیفت سینه و پروتز را به شکل همزمان انجام می دهد تا شخص بهترین نتیجه ممکن را بدست بیاورد و از زیبایی سینه های خود نهایت لذت را داشته باشد. پس از جراحی لیفت سینه، پستان ها علاوه بر خوش فرمی کمی سفت هم می شوند.

اشخاص نباید پس از جراحی لیفت سینه به مدت شش ماه اقدام به بارداری کنند، دکتر نداف کرمانی فوق تخصص جراحی پلاستیک توصیه می کند که اگر بانوان تصمیم به بارداری دارند باید تا شش ماه این کار را به تعویق بیندازند. همجنین درست مثل رابطه میان عمل پروتز سینه و شیردهی، بعد از جراحی لیفت سینه هم می توان به شیردهی پرداخت. چرا که این عمل تاثیری بر روی غدد شیری پستان ها نخواهد داشت.

پس از لیفت سینه استراحت 24 ساعته الزامی است، شما همچنان نباید انتظار داشته باشید که پس از لیفت هیچ گونه دردی نداشته باشید زیرا وجود کمی درد پس از لیفت سینه امری عادی است ، با مصرف مسکن ها و داروهای که پزشک تجویز نموده است می توان درد پس از لیفت را کاهش داد.

پس از لیفت سینه اشخاص داشته باشند که جراح لیفت سینه را خارج از حالت استاندارد انجام دهد زیرا رعایت استانداردها علاوه بر زیبایی سینه، مشکلاتی که در اثر جراحی غیر جراحی استاندارد به وجود می آید را ندارد، دکتر نداف کرمانی در جراحی لیفت سینه همزمان با پروتز سینه استانداردها را رعایت می کند.

لیفت سینه در بسیاری از موارد با جراحی پروتز سینه به صورت هم زمان انجام می شود، بسیاری از افراد که علاوه بر افتادگی دچار کاهش سایز در سینه شده اند نیز می توانند با جبران افتادگی حجم و سایز سینه ها را افزایش دهند.

برش های عمل لیفت سینه

نتیجه گیری

اگر شما مایل به انجام جراحی لیفت سینه هستید باید از سلامت جسمانی سالمی برخوردار باشید و در گذشته و در حال هیچ گونه بیماری جدی که ممکن است با این جراحی تداخل داشته باشد نداشته باشید. کاندیدای مناسب برای لیفت سینه باید انتظارات واقع بینانه تر از این جراحی داشته باشند زیرا این جراحی موجب بالا کشید سینه ها می شود و آن ها را خوش فرم تر می سازد اگر شما خواستار بزرگ کردن و حجیم نمود سینه های خود هستید می توانید در کنار لیفت سینه جراحی پروتز سینه را انجام دهید.

افرادی که سینه های ان ها شل و اویزان شده است و سینه های ان ها قوام و سفتی مناسبی ندارد که این امر موجب ناراحتی و کاهش زیبایی اندام ان ها گردیده است کاندیدای مناسبی برای لیفت سینه می باشند افرادی که هاله و نوک سینه ان ها به سمت پایین می باشد در صورتی که این هاله و نوک سینه باید به سمت روبه رو باشند.

افرادی که سینه های ان ها نسبت به هم قرینه نمی باشند بطور مثال در یک سمت سینه سفت و خوب قرار گرفته است و در سمت دیگر سینه آن ها حالت افتاده و کشیده پیدا کرده است افرادی که به دلیل کاهش وزن شدید سینه های آن ها حالت افتاده و شل پیدا کرده است

افرادی که بدلیل بارداری و شیر دهی از ظاهر سینه های خود دیگر راضی نمی باشند و سینه های ان ها حالت کشیده و افتاده پیدا کرده است. افرادی که بدلیل افزایش سن سینه های آن ها شل و افتاده شده است.

لیفت سینه که امروزه یکی از جراحی های بسیار موفق در زمینه زیبایی می باشد، با جبران افتادگی و پیری پوست همراه خواهد بود. ماستوپکسی در افرادی که به علت بارداری و شیردهی زیاد دچار افتادگی در سینه شده اند، یا افرادی که به دلیل کاهش وزن شدید بافت سینه ی آن ها شل و افتاده گردیده است بسیار شایع است.

آیا احتمال پارگی پروتز سینه وجود دارد؟
پارگی یا ترکیدن پروتز سینه

آیا می دانید که احتمال ترکیدن پروتز سینه بعد از جراحی وجود دارد، در صورتی که در مورد این موضوع اطلاعاتی ندارید لازم است حتما

کاندید پروتز سینه
کاندید جراحی پروتز سینه

پروتز سینه یا جراحی بزرگ کردن سینه یکی از انواع روش های جراحی زیبایی سینه به شمار می رود که منجر به بالاتر رفتن اعتماد

لیفت پیشانی
انواع روش های لیفت پیشانی

انواع لیفت پیشانی لیفت پیشانی ممکن است از طریق مختلفی انجام پذیرد. ازمیان این تکنیک های متنوع می توان به دو روش شایع و پرمخاطب

دکتر مجید نداف کرمانی

دکتر مجید نداف کرمانی

دکتر مجید نداف کرمانی، پس از طی دوره پزشکی عمومی و تخصص جراحی عمومی دوره ۳ ساله فوق تخصصی جراحی پلاستیک و ترمیمی را در دانشگاه شهید بهشتی در بهترین مرکز جراحی پلاستیک ایران گذرانده و عضو انجمن جراحان پلاستیک و زیبایی ایران می باشد. با انجام عمل های زیبایی همچون: عمل زیبایی بینی، جراحی بینی گوشتی، عمل بینی استخوانی و... جراحی سینه شامل پروتز سینه، لیفت سینه و... جراحی لاغری با لیپوماتیک، پیکرتراشی، ابدومینوپلاستی و...

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

2 × 2 =

یک پاسخ

 1. با سلام
  من44 سال سن دارم و حدود17 سال هست که مبتلا به پسوریازیس هستم.
  افتادگی سینه ی من در حالت C بوده و در حال تحقیق برای انجام عمل لیفت هستم.
  یا با توجه به برش و بخیه یی که انجام میشه در محل اثار پسوریازیس مشکل ساز نخواهد بود ؟
  لیفت بانخ چطور ؟ آیا جوابگو هست ؟
  من متوتروکسات استفاده میکنم و هر 45 روز سرم رمیکید ( اینفکلسیمب ) تزریق میکنم. ممنون میشم راهنمایی بفرمایید.

آیکون سایت دکتر نداف کرمانی

"*" indicates required fields

برای مشاهده نمونه کارهای جراحی شکم، فرم زیر را پر کرده
و منتظر پیامک کد تایید باشید.