30 مه

پروتز گونه

پروتز گونه چیست؟

معمولا پروتز گونه در کنار جراحی های دیگر مانند لیفت ابرو،لیفت صورت،لیفت پلک انجام می شود .

پروتز گونه یا همان گونه گذاری در افرادی که دارای صورت های فرو رفته و لاغر هستند کمک بسیار شایانی خواهد کرد زیرا با پروتز گونه ساختار گونه برجسته خواهد شد و صورت های صاف جلوه خاصی را به خود می گیرند.برای پروتز گونه از مواد گوناگونی استفاده می شود این مواد منعطف و در عین حال سفت هستند. پروتز گونه به صورت های مختلف وجود دارد و همچنین متخصص می تواند پروتز را با توجه به صورت بیمار خود تهیه کند.پروتزها جنس ها و اشكال مختلفي دارند برخی از پروتز ها  از جنس سیلیکون بوده و برخي ديگر از جنس پي تي اف اي و مدپور. کرد.
برا ی آشنایی باپروتز گونه بهتر است در ابتدا با روش عمل آشنا شویم و موارد کاربرد آن را بدانیم.پروتز گونه به صورت مستقیم در روي استخوان هاي گونه و فك بالا از طريق برش هاي داخل دهان  يا پلك تحتاني گذاشته می شود و می تواند گونه ها را برجسته کند و هيچگونه برشي روي پوست صورت داده نميشود.زمانی که پروتز گونه گذاشته می شود شبیه به استخوان دیده شده و به راحتی با بافت نرم گونه سازگاری پیدا می کند.از مزایای این پروتز ها این است که بعد از مدتی حالت گونه به همان یکنواختی باقی می ماند و برآمدگی و یا ناهمواری در پوست به وجود نمی آید.

عمل پروتز گونه

اقدامات بعد از پروتز گونه

پس از یک چند روز بیماران می توانند به انجام فعالیت روزانه خود بازگردند و همچنین پس از سه تا یک ماه  می توانند همه نوع ورزشی را انجام دهند.
کبودی ها و ورم های بعد از پروتز گونه طبیعی بوده و با مرور زمان از بین خواهد رفت.
می توان با استفاده از کمپرس یخ روند بهبودی ورم ها را سرعت بخشید.
اگر متخصص برای بیمار مسکن و یا آنتی بیوتیک تجویز کرده است بهتر است برای کاهش درد  تا مدت زمان گفته شده مصرف شوند .
بعد از بین رفتن کبودی و ورم نتیجه جراحی نمایان خواهد شد .گونه ها برجسته متقارن و سفت می شود که در نهایت به رضایت بیمار از ظاهر خود منجر می شود.

پاسخ

هشت + 15 =

Call Now Button