19 آگوست

اقدامات لازم در هفته اول بعد از جراحی بینی

اقدامات لازم در هفته اول بعد از جراحی بینی

مراقبت های بعد از جراحی بینی دارای اهمیت بسیار بالایی می باشد، مخصوصا در هفته اول بعد از جراحی بینی این مراقبت ها باید با دقت بسیار بالایی انجام گیرد تا بتوان نتایج خوبی را از این جراحی دریافت کرد. در این مقاله به بیان توضیحاتی در رابطه با مراقبت هایی که باید در هفته اول رعایت گردد می پردازیم :

جراحی زیبای بینی 1

توصیه می شود در هفته اول بعد از جراحی بینی از لباس های جلوباز استفاده شود تا پوشیدن آن راحت تر باشد

بعد از جراحی بینی نیاز به بستری شدن در بیمارستان ندارید، داشتن حالت تهوع ناشی از بیهوشی بعد از جراحی طبیعی می باشد سعی کنید به مدت 4 تا 5 ساعت بعد از جراحی از آب میوه های طبیعی مصرف نمایید.

داشتن خونریزی های خفیف بعد از جراحی بینی در روزهای اولیه طبیعی می باشد، پانسمان اطراف بینی را بادقت تعویض نمایید .

بعد از گذشت 2 روز از جراحی بینی پانسمان بینی برداشته می شود، به منظور جلوگیری از خون ریزی های احتمالی توسط پزشک قطر های فنیل افرین تجویز می شود که باید بطور مرتب و حداکثر تا 3 روز استفاده شود.

در روزهای اولیه استفاده از کمپرس یخ بروی بینی و گونه ها توصیه می شود زیرا بعد از جراحی بدلیل برش های ایجاد شده تورم و کبودی هایی بروی بینی و اطراف بینی ایجاد می شود. توجه نمایید که کمپرس یخ را بروی پیشانی نگذارید زیرا باعث سردرد می شود. (استفاده از کمپرس یخ هر یک ربع ساعت به مدت 2 تا 3روز توصیه می شود.)

در صورتی که بعد از جراحی بینی زیر چشمانتان کبود شد، برای کاهش این کبودی بعد از گذشت 3 روز می توانید از کمپرس گرم استفاده نمایید .

ممکن است بعد از جراحی بینی سرم و آمپول هایی برای شما تجویز شود که باید به طور مرتب استفاده شود.

در هفته اول بعد از جراحی بینی از سوپ و غذاهای آبکی مصرف کنید که نیاز به جویدن نداشته باشد.

قبل از برداشتن گچ بینی استحمام نمایید زیرا آب گرم باعث می شود که گچ به راحتی و بدون درد از روی بینی برداشته شود. ( گچ بینی بعد از گذشت یک هفته از جراحی بینی برداشته می شود باید توجه نمایید که در این مدت خیس نشود زیرا ممکن است فرم بینی شما با شل شدن گچ تغییر پیدا کند.)

برخی از خدمات دکتر نداف کرمانی فوق تخصص جراحی پلاستیک

جراحی بینی

جراحی بینی گوشتی

جراحی بینی استخوانی

لیپوماتیک

پروتز سینه

منتظر نظرات و پیشنهادات شما عزیزان هستیم

با تشکر مدیریت سایت دکتر نداف کرمانی فوق تخصص جراحی پلاستی

پاسخ

سه × چهار =

Call Now Button