01 فوریه

جراحی بازسازی گوش

جراحی بازسازی گوش

اگر گوش یک بیمار دارای برامدگی گوش باشد، از عمل جراحی بازسازی گوش برای تغییر موقعیت قرار گیری آن استفاده می شود. جراحی باز سازی گوش معمولا تحت بی هوشی موضعی برای بزرگسالان و بی هوشی عمومی برای کودکان انجام می شود. در این جراحی جراح برای دسترسی به غضروف گوش یک برش در پشت گوش ایجاد می کند و در غضروف گوش تغییر شکل می دهد و پوست اضافه آن را حذف می کند.

در جراحی بازسازی گوش غضروف گوش در صورت نیاز کوچک می شود تکنیک‌های اسکورینگ برای دستیابی به محل مناسب گوش بکار می‌رود. این تکنیک ها به جراح کمک می کند موقعیت مناسب و ظاهر ایده آل را برای گوش‌های بیمار ایجاد کند. این جراحی معمولا بین یک تا دو ساعت با در نظر گرفتن حجم فعالیت‌های لازم در عمل جراحی انجام می‌شود

جراحی بازسازی گوش

روش های جراحی بازسازی گوش

معمولا از روش های مختلف و متنوع در طول عمل جراحی بازسازی گوش برای کامل کردن فرایند بازسازی گوش استفاده می شود.انتخاب این تکنیک ها توسط جراح بستگی به مقدار اصلاح مورد نیاز بر روی گوش بیمار دارد. این روش ها می توانند به دو گروه تقسیم شوند : اسکورینگ غضروف و کوچک کردن غضروف

تکنیک های اسکورینگ (برش غضروف) برای اضافه کردن و یا حذف بافت گوش و در نهایت تغییر ظاهر گوش مورد استفاده قرار می گیرد. در این تکنیک خطر ایجاد شکاف‌های بزرگ‌تر بر روی گوش بیمار بیشتر است اما مشاهده این برش ها به طور معمول برای دیگران دشوار است.

ازتکنیک کوچک کردن غضروف که یک روش غیر تهاجمی است برای تغییر موقعیت قرار گیری و ظاهر گوش استفاده می کنند. تکنیک کوچک کردن غضروف اغلب باعث ایجاد یک ظاهر طبیعی و مناسب برای انحنا و خمیدگی گوش میشود.

 جراحی تجدید ساختار گوش

این جراحی برای اصلاح آسیب های وارده و ظاهر نامناسب گوش مورده استفاده قرار می گیرد. همچنین جراحی تجدید ساختار گوش به طور معمول برای اصلاح کوچکی غیرعادی لاله گوش که بصورت مادرزادی است مورده استفاده قرار می گیرد. آسیب‌هایی که برای اصلاح آن‌ها نیاز به عمل جراحی تجدید ساختارگوش است عبارت است از:

  • پارگی گوش
  • سوختگی گوش
  • سوراخ های ایجاد شده و لکه های عفونی موجود برروی گوش

در این تکنیک در برخی از موارد می توان غضروف لازم را از دنده بیمار برداشت و آن را به گوش بیمار پیوند زد و یک ظاهر طبیعی تر به گوش بیمار داد. در صورتی که در این تکنیک نیاز به پیوند پوست باشد بافت لازم معمولاً از ناحیه بالای باسن بیمار برداشته و در محل مورد نظر پیوند زده می‌شود.

منتظر نظرات و پیشنهادات شما عزیزان هستیم

با تشکر مدیریت سایت دکتر نداف کرمانی فوق تخصص جراحی پلاستیک

پاسخ

پنج × یک =

Call Now Button