28 مه

سوالات متداول در مورد جراحی بینی در ماه مبارک رمضان

سوالات متداول در مورد جراحی بینی در ماه مبارک رمضان

برخی از افراد بنا به دلایلی خواستار جراحی بینی در ماه مبارک رمضان هستند و سوالات متداولی را در این زمینه مطرح می کنند در این مقاله بخشی از سوالات متداول در مورد جراحی بینی در ماه مبارک رمضان را باهم بررسی می کنیم .

آیا جراحی زیبایی بینی در ماه مبارک رمضان امکان پذیر است یا خیر؟

جراحی بینی یکی از پرطرفدار ترین جراحی های زیبایی شناخته شده است در صورتی که جراحی بینی فقط به منظور درمان صورت گیرد به این گونه که افراد دارای انحراف بینی یا مشکلات تنفسی هستند در هیچ دوره و زمانی انجام این جراحی ایراد ندارد.

در صورتی که در ماه مبارک رمضان جراحی زیبایی بینی انجام دهیم، باید برای هر روز روزه نگرفتن یک روز روزه بگیریم یا 6 روز؟

حضرت آیةالله العظمی خامنه ای:

در صورتیکه به علت جراحی بینی قادر به گرفتن روزه نباشید کفاره ای ندارد اما قضای روزه به گردن شما است.

در رابطه با جراحی زیبایی بینی در ماه مبارک رمضان آیةالله العظمی خامنه ای می فرمایند بهتر است انجام این جراحی در این ماه صورت نگیرید و به ماه دیگری موکول شود و به جای اصلاح زیبایی صورت و بینی به اصلاح سیرت و باطن خود همت کنید.
در صورتی که جراحی زیبای بینی قبل از ماه مبارک رمضان صورت گرفته باشد و فرد پس از انجام این جراحی قادر به روزه گرفتن نباشد و یا به علت ترس از ضرر به بدن، روزه گرفته نشود چه حکمی دارد؟

حضرت آیةالله العظمی بهجت:

در صورتی فردی بیمار باشد و گمان کند با گرفتن روزه به بدن او ضرری وارد می شود نباید روزه بگیرد و در صورت گرفتن روزه روزه اش درست و صحیح نیست می تواند روزه اش را افطار کند.

در صورتی که در ماه مبارک رمضان جراحی به منظور زیبایی انجام شود و نه درمانی حرام است؟

حضرت آیت الله العظمی مکارم شیرازی :

در صورتی که انجام این جراحی همراه با حرام و ضرر دیگری نباشد اشکالی برای انجام این جراحی وجود ندارد ولی در صورتی که انجام این جراحی آمیخته با حرام باشد مانند نظر حرام و لمس فقط در صورت لزوم و ضروریت انجام این جراحی جایز است.

منتظر نظرات و پیشنهادات شما عزیزان هستیم

با تشکر مدیریت سایت دکتر نداف کرمانی فوق تخصص جراحی پلاستیک

پاسخ

دو − 1 =

Call Now Button