اقدامات لازم بعد از لیفت صورت

اقدامات لازم بعد از لیفت صورت

بعد از انجام جراحی لیفت صورت استراحت مهمترین مسئله می باشد ، استراحت کافی داشته باشید تا روند بهبودی شما تسریع یابد، جراح شما توصیه هایی در رابطه با اقداماتی که بعد از انجام این جراحی لازم است تا رعایت شود، به شما خواهد داد در انجام هر چه بهتر این توصیه ها بکوشید و نسبت به آن بی توجه نباشید.

اقدامات لازم بعد از لیفت صورت

اقدامات لازم بعد از لیفت صورت

ممکن است بدلیل بی هوشی در ساعت های اولیه کمی سر گیجه یا حالت استفراغ داشته باشید که طبیعی است، بعد از گذشت چند ساعت از جراحی  از آب میوه های طبیعی استفاده نمایید، در صورتی که مشکلی در نوشیدن داشتید از قاشق می توانید استفاده نمایید.

دو عدد بالش در زمان استراحت در زیر سر خود قرار دهید با انجام این کار از تورمات بعد از جراحی کاسته می شود .

به هیچ عنوان در هفته اولیه بعد از جراحی لیفت صورت از غذاهای سفت که نیاز به جویدن محکم دارند مصرف نکنید، همچنین تا جایی که ممکن است از خوردن نوشیدنی های داغ پرهیز نمایید .

تورم و کبودی ها در روز های اولیه طبیعی است و پس از آن رو به بهبودی خواهد رفت استفاده از کمپرس یخ در این مدت برای کاشی تورم و کبودی توصیه می شود .

در شش هفته اول جراحی انجام فعالیت های سنگین مجاز نمی باشد، به هیچ عنوان اجسام سنگین را بلند نکنید .

کشدین بخیه ها بعد از لیفت صورت

در صورتی که برای جراحی لیفت صورت از نخ های غیر قابل جذب استفاده شود، باید برای کشیدن بخیه ها به مطب پزشک خود مراجعه نمایید، جراح روز کشیدن بخیه را برای شما تعیین می کند بسته به نوع عمل بعد از گذشت 5 الی 14 روز بخیه ها کشیده می شوند.  کشیدن بخیه ها کار ساده ای می باشد و نگرانی در این رابطه نداشته باشید . در صورتی که بخیه های شما جذبی باشند نیازی به کشیدن بخیه نمی باشد زیرا با گذشت زمان و معمولا در مدت 6 هفته جذب خواهند شد .

نتیجه گیری

توجه نمایید که بعد از جراحی لیفت صورت، مراقبت های شما کمک شایانی در دریافت بهترین نتایج خواهد داشت به تمامی توصیه های پزشک تان گوش فرا دهید و تمامی مواردی که در قسمت فوق به آن ها اشاره شده بود را رعایت نمایید . در صورتی که مشکل خاصی داشتید و روند بهبودی شما به کندی پیش می رفت حتما پزشک خود را مطلع سازید.

برخی از خدمات دکتر نداف کرمانی فوق تخصص جراحی پلاستیک

جراحی بینی

جراحی بینی گوشتی

جراحی بینی استخوانی

لیپوماتیک

پروتز سینه

منتظر نظرات و پیشنهادات شما عزیزان هستیم

با تشکر مدیریت سایت دکتر نداف کرمانی فوق تخصص جراحی پلاستیک

دکتر مجید نداف کرمانی

دکتر مجید نداف کرمانی پس از طی دوره پزشکی عمومی و تخصص جراحی عمومی دوره 3 ساله فوق تخصصی جراحی پلاستیک و ترمیمی را در دانشگاه شهید بهشتی در بهترین مرکز جراحی پلاستیک ایران گذرانده و عضو انجمن جراحان پلاستیک و زیبایی ایران می باشد. با انجام عمل های زیبایی همچون : عمل زیبایی بینی ، جراحی بینی گوشتی ، عمل بینی استخوانی و... جراحی سینه شامل پروتز سینه ، لیفت سینه و ... جراحی لاغری با لیپوماتیک ، پیکرتراشی ،ابدومینوپلاستی و ...

پاسخ

چهار × 2 =

Call Now Button