31 مه

بعد از جراحی بینی چه باید کرد؟

بعد از جراحی بینی چه باید کرد؟

پس از انجام جراحی بینی باید مراقبت هایی صورت گیرد تا بهترین نتیجه از این جراحی دریافت شود در این مقاله به برخی از آن ها اشاره شده است:

بعد از جراحی بینی چه باید کرد؟

کمپرس یخ

مشاهده تورم  و کبودی در اطراف بینی و زیر چشم پس از جراحی بینی یک امر طبیعی است و نگران نشوید زیرا پس از مدتی کاملا محو خواهد شد. میزان کبودی و ورم بینی پس از جراحی بینی را می توانید با رعایت توصیه های جراح به حداقل برسانید. یکی از توصیه های جراحان برای کاهش ورم و کبودی ناشی از جراحی استفاده از کمپرس یخ است. پس از جراحی بینی استفاده از کمپرس یخ به مدت 48 ساعت بسیار توصیه می شود و یکی از واجبات پس از جراحی بینی است. در نتیجه پس از جراحی بینی هر 30 دقیقه یک بار به مدت 48 ساعت از کمپرس یخ استفاده نمایید تا تورم و کبودی کاهش یابد.

رژیم غذایی

پس از جراحی بینی ممکن است به مدت 2 تا 3 ساعت احساس تهوع داشته باشید در این مدت چیزی مصرف نکنید پس از گذشت این مدت می توانید از آب میوه استفاده کنید برای نوشیدن به هیچ عنوان از نی استفاده نکنید زیرا به بینی فشار وارد می شود در ساعت های اولیه در صورتی که در نوشیدن مشکل داشتید می توانید از قاشق استفاده کنید. در روز های اولیه پس از جراحی بینی غذاهای آبکی و نرم مصرف کنید زیرا این نوع از غذاها نیاز به جویدن ندارند در صورتی که پس از جراحی بینی از غذاهایی که نیاز به جویدن طولانی مدت دارد مصرف کنید ممکن است بروی بینی فشار وارد شود. مصرف آب آناناس تازه به دلیل داشتن بروملاین بسیار توصیه می شود زیرا به عنوان ضد التهاب عمل می کند و در کاهش تورم بسیار تاثیر گذار است.

مصرف مشروبات الکلی و آسپرین بعد از جراحی بینی برای مدتی باید قطع گردد زیرا مصرف این مواد به دلیل رقیق کردن خون خطر خون ریزی را پس از جراحی افزایش می دهد. در نتیجه افرادی که خواستار جراحی بینی هستند دو هفته قبل از جراحی و 2 هفته بعد از جراحی از مصرف این مواد باید خودداری کنند.

استحمام

در هنگام استحمام در روز های اولیه که گچ و اسپلینت بروی بینی است باید بسیار دقت نمایید که گچ و اسپلینت بینی خیس نشود. در هنگام استحمام حتما یک همراه در کنار خود داشته باشید تا به شما کمک نماید.

منتظر نظرات و پیشنهادات شما عزیزان هستیم

با تشکر مدیریت سایت دکتر نداف کرمانی فوق تخصص جراحی پلاستیک

پاسخ

10 + 19 =

Call Now Button