تغذیه بعد از جراحی بینی

تغذیه بعد از جراحی بینی

بعد از جراحی بینی نیاز است موارد بسیاری رعایت شود تا بتوان نتایج مطلوبی را از جراحی زیبایی بینی دریافت کرد یکی از این موارد رعایت رژیم غذایی بعد از جراحی بینی است.

یکی از سوالات متداولی که از دکتر نداف کرمانی فوق تخصص جراحی پلاستیک بعد از جراحی بینی پرسیده می شود تغذیه و رژیم غذایی بعد از جراحی بینی است که در این مقاله به این سوال پاسخ داده شده است.

تغذیه بعد از جراحی بینی

تغذیه بعد از جراحی بینی

پیش از این در رابطه با اقداماتی که قبل از جراحی بینی باید رعایت شود تا بتوان بهترین نتیجه را از این جراحی دریافت کرد توضیحاتی داده شده بود. در این مقاله قصد داریم پاسخ این سوال را مطرح کنیم تا بعد از این جراحی بتوانید با داشتن یک رژیم غذایی مناسب نتایج خوبی را از جراحی بینی دریافت نمایید.

قبل از جراحی بینی برخی از افراد باورهای بسیار اشتباهی دارند به گونه ای که تصور می کنند جراحی زیبایی بینی فرصتی برای لاغر شدن می باشد که این یک باور غلط و اشتباه می باشد .

بعد از جراحی زیبایی بینی رعایت رژیم غذایی باید به صورت اصولی و مناسب صورت گیرد . یک ساعت بعد از جراحی بینی با یک نوشیدنی شروع نمایید توصیه می شود  در هنگام نوشیدن از نی استفاده نشود زیرا به بینی فشار وارد می شود . ممکن است بعلت بی هوشی سرگیجه و استفراغ داشته باشید که طبیعی می باشد و جای نگرانی ندارد .

به هیچ عنوان غذاهای سفت و جویدنی نباید بعد از جراحی بینی مصرف شود بعلت فشار وارده بر بینی، زیرا غذاهای سفت به جویدن نیاز دارند که در این حالت بر بینی فشار وارد می شود و می تواند بر فرم بینی تاثیر بگذارد . برای رعایت تمامی این موارد توصیه می شود که بعد از جراحی بینی از آب میوه های تازه بسیار استفاده نمایید و از سوپ، سبزیجات پخته نرم و غذاهای آب پز شده استفاده نمایید .

به هیچ عنوان غذاهای پر نمک بعد از جراحی زیبایی بینی مصرف ننمایید زیرا موجب افزایش تورم می شود.

دوره نقاهت بعد از جراحی بینی دوره پر اهمیتی می باشد ممکن است بیمار تمایلی به خوردن غذا در این دوران نداشته باشد اما باید توجه نمایید که کالری لازم را باید در طی این دوران دریافت نمایید تا بتوانید نتیجه بهتری از جراحی بینی دریافت کنید.در صورتی که نیاز به راهنمایی و مشاوره های بیشتری در زمینه تغذیه بعد از جراحی بینی دارید می توانید از طریق راه های ارتباطی زیر مشاوره های لازم را دریافت نمایید.

برخی از خدمات دکتر نداف کرمانی فوق تخصص جراحی پلاستیک

جراحی بینی

جراحی بینی گوشتی

جراحی بینی استخوانی

لیپوماتیک

پروتز سینه

منتظر نظرات و پیشنهادات شما عزیزان هستیم

با تشکر مدیریت سایت دکتر نداف کرمانی فوق تخصص جراحی پلاستیک

 

دکتر مجید نداف کرمانی

دکتر مجید نداف کرمانی پس از طی دوره پزشکی عمومی و تخصص جراحی عمومی دوره 3 ساله فوق تخصصی جراحی پلاستیک و ترمیمی را در دانشگاه شهید بهشتی در بهترین مرکز جراحی پلاستیک ایران گذرانده و عضو انجمن جراحان پلاستیک و زیبایی ایران می باشد. با انجام عمل های زیبایی همچون : عمل زیبایی بینی ، جراحی بینی گوشتی ، عمل بینی استخوانی و... جراحی سینه شامل پروتز سینه ، لیفت سینه و ... جراحی لاغری با لیپوماتیک ، پیکرتراشی ،ابدومینوپلاستی و ...

پاسخ

شانزده + 12 =

مدت زمان مطالعه ۳ دقیقه
Call Now Button