لوگو سایت دکتر مجید نداف کرمانی
برای مشاهده آدرس و شماره تماس از طریق لینک رو به رو اقدام کنید. لینک اپلیکیشن
Search
Close this search box.
تفاوت لیپوماتیک با لیپوساکشن

تفاوت لیپوماتیک با لیپوساکشن

دکتر مجید نداف کرمانی / لاغری با لیپوماتیک / تفاوت لیپوماتیک با لیپوساکشن

فرق لیپوماتیک با لیپوساکشن چیست؟ آیا لیپوساکشن همان لیپوماتیک است؟ لیپوماتیک و لیپوساکشن هردو از روش های لاغری موضعی می باشند اما با یکدیگر تفاوت هایی دارند. برخی از افراد تصور می کنند که لیپوماتیک همانند لیپوساکشن است و هیچ اطلاعات جامعی در رابطه با لیپوماتیک و لیپوساکشن ندارند، به همین علت ما قصد داریم در این مقاله از سایت دکتر نداف کرمانی توضیحاتی را در رابطه با لیپوماتیک و لیپوساکش  بیان کنیم تا در این زمینه شما اطلاعات جامعی را به دست آورید و در صورتی که برای لاغری موضعی خواستار بهره مندی از این روش ها باشید، بهترین روش را انتخاب نمایید تا مطلوب ترین نتیجه را دریافت کنید.

گیف مشاوره با دکتر نداف کرمانی

لیپوماتیک چیست؟

لیپوماتیک نمونه ای از جراحی های زیبایی است که با استفاده از این روش بافت های چربی از بدن بیرون کشیده می شود که امروزه طرفداران بسیار زیادی را پیدا کرده است و افراد زیادی را از چاقی نجات داده است. لیپوماتیک به عنوان یک روش موثر و ایمن در لاغری شناخته شده است در این روش به هیچ عنوان از حرارت برای از بین بردن چربی ها استفاده نمی شود بلکه بافت چربی با وارد شدن ضربه و کاملا بصورت فیزیکی تخریب می شوند. در لیپوماتیک از یک لوله به نام کانولا استفاده می شود که این لوله کاملا بصورت فیزیکی و با حرکات ارتعاشی و وارد کردن فشار چربی های اضافی را تخریب می کند و ازبدن استخراج می کند.

لیپوساکشن چیست؟

لیپوساکشن هم همانند لیپوماتیک از روش های لاغری موضعی می باشد و با استفاده از دستگاه لاغری انجام می شود اما در این روش برای از بین بردن چربی های اضافی از حرارت استفاده می شود به گونه ای که چربی های زیر پوستی بعد از سوزانده شدن توسط دستگاه مکش از بدن استخراج می شود. نحوه از بین بردن چربی های اضافی از تفاوت های روش لیپوماتیک و لیپوساکشن می باشد به این گونه که در لیپوساکشن چربی ها سوزانده می شوند اما در لیپوماتیک به هیچ عنوان چربی ها سوزانده نمی شوند و با حرکات ارتعاشی لوله کانولا تخریب می شوند و از بدن بیرون کشیده می شوند. از تفاوت های دیگر لیپوماتیک و لیپوساکشن در این است که امکان انتقال چربی به قسمت های دیگر بدن در لیپوماتیک وجود دارد اما در لیپوساکشن بدلیل سوزاندن چربی و آسیب دیگی بافت چربی این امکان وجود ندارد.

فرق لیپوساکشن با لیپوماتیک

در جدول زیر می توانید مشاهده کنید که لیپوساکشن و لیپوماتیک به صورت تکنیکال با یک دیگر تفاوت زیادی ندارند و مسائلی مانند نواحی انجام این دو اقدام، محدودیت های عمل و نحوه بیهوشی و ایجاد برش در هر دو یکسان هستند.

لیپوساکشن

لیپوماتیک

ایجاد برش

دارد

دارد

درد

درد کم بعد از جراحی

درد کم بعد از جراحی

تعداد دفعات انجام

یک بار

یک بار

نتیجه مورد انتظار

برداشتن چربی های اضافی موضعی نواحی مورد نظر

برداشتن چربی های اضافی موضعی نواحی مورد نظر

محدودیت انجام

زنان باردار و افراد مبتلا به بیماری قلبی

زنان باردار و افراد مبتلا به بیماری قلبی

دوره نقاهت

3 تا 5 روز

2 الی 4 روز

قابل انجام روی:

همه بخش های دارای چربی موضعی

همه بخش های دارای چربی موضعی

بیهوشی

دارد

دارد

نیاز به انجام دوباره عمل

ندارد

ندارد

لیپوساکشن بهتر است یا لیپوماتیک؟

انتخاب از میان دو روی لیپوساکشن و لیپوماتیک کاملا بسته به تشخیص جراح است. در صورتی که می خواهید بهترین نتیجه را از انجام روش لاغری موضعی خود بگیرید، به توصیه های پزشک در رابطه با انتخاب یکی از روش های لیپوماتیک یا لیپوساکشن گوش فرا دهید.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

مطالب مرتبط
آیکون سایت دکتر نداف کرمانی

"*" indicates required fields

برای مشاهده نمونه کارهای جراحی شکم، فرم زیر را پر کرده
و منتظر پیامک کد تایید باشید.