لوگو سایت دکتر مجید نداف کرمانی
برای مشاهده آدرس و شماره تماس از طریق لینک رو به رو اقدام کنید. لینک اپلیکیشن
Search
Close this search box.
جابه جایی پروتز سینه

آیا امکان جابه جایی پروتز سینه وجود دارد؟

دکتر مجید نداف کرمانی / عمل های سینه / آیا امکان جابه جایی پروتز سینه وجود دارد؟

جابه جایی پروتز سینه یکی از مواردی است که برای خانم هایی که علاقمند به انجام این جراحی هستند، بسیار هراس آور است. اما آیا واقعا این امکان وجود دارد که پروتز سینه در بافت پستان ها جابجا شود و یا حرکت کند؟ در این مقاله با ما همراه باشید تا از علل تاثیر گذار بر جا به جایی پروتزها مطلع شوید و بدانید که چه نشانه هایی دارد.

آیا-امکان-جا-به-جایی-پروتز-سینه-وجود-دارد؟

علت جابه جایی پروتز سینه چیست؟

جابه‌ جایی پروتز سینه ممکن است به دلایل مختلفی اتفاق افتد. در زیر، برخی از علل رایج جابه‌جایی پروتز سینه را بررسی می‌کنم:

👈🏻 با گذشت زمان، پروتز سینه به علت تغییرات طبیعی بدن همچون تغییرات وزن، تغییر شکل بافت پستان یا حوادث ممکن است که جا به جا شود.

👈🏻 ضربه و تروماهای قوی به ناحیه سینه ممکن است باعث جابه‌جایی پروتز شوند. این شامل ضربه‌های ورزشی، تصادفات و سایر حوادث می‌شود.

👈🏻 استفاده طولانی‌ مدت از پروتز سینه ممکن است منجر به تغییر در موقعیت و شکل آن شود. پروتز به علت فشارهای مداوم، جابه‌جا شده و یا شکل آن ها قابل تغییر است.

👈🏻 برخی از عوارض پس از جراحی، مانند تشکیل کپسول اطراف پروتز و یا وجود برخی از مشکلات مانند آسیب بافت های سینه یا بیماری های مرتبط با پستان منجر به جابجایی ها شود.

جابه جایی پروتز سینه چه نشانه هایی دارد؟

جابه‌ جایی پروتز سینه یکی از مشکلاتی است که به طور نادر برای افراد به وجود می‌آید اما حتما دارای نشانه هایی است که فرد متوجه این تغییرات می‌شود. در ادامه برخی از مهمترین علائم پس از جا به جایی پروتز سینه را برای شما نام می‌بریم.

جابه‌جایی پروتز می‌تواند منجر به تغییر شکل و فرم پروتز شود. به عنوان مثال، پروتز ممکن است به شکل غیرطبیعی بچرخد و یک شکل غیریکنواخت برای شما ظاهر کند.

جابه-جایی-پروتز-سینه-چه-نشانه-هایی-دارد؟

جابه‌جایی پروتز ممکن است منجر به عدم راحتی و احساس ناخوشایند در ناحیه سینه شود. احساس درد، فشار، تنگی، خارش یا ناراحتی در اطراف پروتز از نشانه هایی است که افراد بعد از جا به جایی احساس خواهند کرد.

گاهی این جا به جایی ها در پروتز موجب می‌شود تا برخی از لباس ها در تن اصلا مناسب نباشند و زیبایی این اندام نیز از بین می‌رود.

ترمیم جابه جایی پروتز سینه به چه صورت است؟

اگر شما مشکوک به جابه‌ جایی پروتز سینه هستید، اولین قدم مشاوره با جراح پستان است زیرا شاید این احساس ناشی از مشکلات دیگری باشد و شما تصور اشتباه در مورد حرکت و جا به جایی پروتز ها داشته باشید.

اگر جابه‌جایی پروتز سینه کوچک و جزئی باشد و هیچ مشکل عملکردی و ظاهری چندانی ایجاد نکرده باشد، می‌توان با تغییر موقعیت و تنظیم مجدد پروتز، ترمیم را انجام داد که با استفاده از تکنیک جراحی انجام می‌شود.

در این حالت، پروتز سینه جدید به جای پروتز قبلی قرار می‌گیرد و بافت‌های اطراف در حین جراحی نیز اصلاح می‌شود.

جابه جایی پروتز سینه چه مشکلاتی را برای افراد ایجاد می کند؟

یکی از مهمترین مشکلاتی که جابه جایی پروتز سینه برای افراد ایجاد می‌کند، درد شدید است. این درد ناشی از فشار و کشیدگی بافت‌ های سینه می‌شود.

اگر جابه‌جایی پروتز به طور ناگهانی انجام شود، عوارض شامل خونریزی، عفونت، تشکیل اسکار، تشکیل ترشحات مایع و تجمع آن ها نیز به عنوان سایر مشکلات به مرور زمان در افراد رخ می‌دهد. پستان های بانوان از اندام های بسیار حساس هستند و برای اینکه دچار همچین عوارضی بعد از جراحی نشوید، حتما باید به بهترین جراح پروتز سینه مراجعه نمایید.

سوالات متداول جابه جایی پروتز سینه

جا به جایی پروتز سینه باعث درد یا عوارض جانبی دیگری می‌شود؟

درد
تنگی نفس
فشار در سینه
التهاب و عفونت
تورم، قرمزی

چگونه از جا به جایی پروتز سینه پیشگیری کنیم؟

در واقع نمی‌توان به طور قطعی از این عارضه پیشگیری کرد اما با مراقبت بعد از جراحی پروتز سینه و جلوگیری از ایجاد حادثه و ضربه و …. می‌توان تا حدودی جلوی این مسئله را گرفت.

نتیجه گیری

جابه‌ جایی پروتز سینه یکی از مشکلات تقریبا نادر است که برای برخی از بانوان بعد از چندین روز یا چندین سال رخ می‌دهد. به طور کلی نمی‌توان از بروز این مسئله پیشگیری کرد اما به هر حال با برخی از مراقبت ها می‌توان احتمال پیدایش این مشکل را به حداقل رساند. برای اینکه پروتز سینه در بافت پستان شما جابه جا نشود، حتما از بهترین متخصص پستان کمک بگیرید و تمامی نکات مراقبتی را برای حفظ پروتزها انجام دهید.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

مطالب مرتبط
آیکون سایت دکتر نداف کرمانی

"*" indicates required fields

برای مشاهده نمونه کارهای جراحی شکم، فرم زیر را پر کرده
و منتظر پیامک کد تایید باشید.