02 فوریه

جراحی زیبایی لیفت ران و مینی لیفت ران

جراحی زیبایی لیفت ران

پوست شل و افتاده و چربی اضافی ناحیه ران که به دلیل کاهش وزن یا افزایش سن ایجاد می شود، را می توان به کمک این جراحی بهبود بخشید

تعریف:

آیا شما در مورد پوست شل و افتاده ران های خود نگرانید؟ شلی و افتادگی پوست بیشتر در قسمت داخلی ران ها اتفاق می افتد که می تواند با این عمل جراحی اصلاح شود. شل شدگی و افتادگی پوست داخل ران ها به دلیل کاهش خاصیت الاستیسیته پوست به دنبال کاهش / افزایش وزن ، افزایش سن، قرار گرفتن در معرض مستقیم نور خورشید و ژنتیک فرد اتفاق می افتددکتر نداف شما را در تصمیم گیری برای اینکه آیا این عمل را باید انجام دهید یا خیر، راهنمایی میکند. 2 تکنیک مختلف در جراحی لیفت ران وجود دارد:

 1. تکنیک اول یک اسکار کوتاه و افقی در کشاله ران دارد (جراحی مینی لیفت ران)
 2. تکنیک دوم با یک اسکار عمودی در طول ران همراه است ( جراحی لیفت ران)

شل شدگی و افتادگی قسمت خارجی ران کم تر شایع است و معمولا در نتیجه افزایش وزنی که به دنبال یک کاهش وزن ایجاد می شود، ایجاد می شود. شل شدگی و افتادگی پوست قسمت خارجی ران را می توان با جراحی زیبایی پایین تنه اصلاح کرد.

جراحی زیبایی لیفت ران

ران ایده آل از دیدگاه زیبایی

پوست قسمت داخلی ران ها در حالت ایده آل باید صاف، کشیده و بدون شل شدگی باشد. همچنین در حالت مطلوب لایه ای خفیف تا متوسط از چربی در سطح داخلی ران ها وجود دارد که البته این چرب در حدی است که قمت داخلی ران ها به یکدیگر برخورد نمی کند. در نتیجه تغییرات وزنی و کاهش الاستیسیته پوست، پوست قسمت داخلی ران ها ، شل و افتاده شده و با یکدیگر بر خورد می کند. در چنین شرایطی جراحی لیفت ران می تواند این مشکلات را اصلاح کند.

آیا جراحی لیفت ران روشی مناسب برای من است؟

جراحی لیفت ران ها سبب می شود که ران ها صاف تر و خوش فرم تر به نظر برسند. این جراحی به کمک دو مکانیسم لیپوساکشن ( حذف چربی های اضافی) و حذف پوست اضافی ران ها این سودمندی ها را ایجاد می کند.

2 تکنیک در رابطه با لیفت داخل ران ها وجود دارد:

 • تکنیک اسکار کوتاه (جراحی مینی لیفت ران)
 • تکنیک اسکار عمودی ( جراحی لیفت ران)

تکنیک اسکار کوتاه که به کمک یک برش افقی برروی کشاله ران انجام می شود سبب بهبود شل شدگی و رفع افتادگی پوست یک سوم قسمت داخلی ران می شود.تکنیک اسکار عمودی شامل یه برش در طول ران است که سبب بهبود شل شدگی و رفع افتادگی کل قسمت داخلی ران تا زانوها می شود. در تکنیک اسکار عمودی حجم پوست اضافی برداشته شده در مقایسه با تکنیک اسکار کوتاه بیشتر است اما در عوض نتیجه نهایی در این تکنیک بهتر و قابل توجه تر خواهد بود. در هر دوی این تکنیک ها از روش لیپوساکشن برای حذف چربی های اضافی و دست یابی به ظاهری صاف تر و خوش فرم تر استفاده می شود.

عمل زیبایی لیفت ران

چه کسانی کاندیدای مناسبی برای جراحی لیفت ران هستند؟

انجام این عمل جراحی برای تمامی سنین قابل اجرا ست. این عمل باید بر روی افرادی انجام شود که در وضعیت سلامت کامل به سر می برند. افراد سیگاری باید حداقل 2 هفته قبل از انجام عمل جراحی سیگار خود را کنار گذاشته و پس از طی دوران نقاهت شروع به کشیدن مجدد سیگار بکنند.

 • بهترین کاندیدا ها برای جراحی مینی لیفت ران

بیمارانی که تنها در یک سوم ابتدایی قسمت داخلی ران خود دچار شلی و افتادگی پوست هستند، بهترین کاندیدا برای تکنیک اسکار کوتاه یا مینی لیف ران می باشند. در بیشتر موارد شل شدگی پوست این بیماران به دلیل افزایش سن، کاهش متوسط وزن و اترات نامطلوب خورشید بر روی پوست است.

 • بهترین کاندیدا ها برای جراحی لیفت ران

بیمارانی که کاهش وزن شدید داشته اند( مانند بیمارانی که تحت جراحی چاقی قرار گرفته اند) بهترین کاندیدا برای تکنیک اسکار عمودی یا جراحی لیفت ران هستند. چرا که شل شدگی و افتادگی پوست ران این بیماران در کل طول ران می باشد.

ملاحظات ضروری در عمل جراحی لیفت ران

 • تحت جراحی با تکنیک نادرست قرار نگیرید

تکنیک اسکار کوتاه ( مینی لیفت ران) تنها سبب بهبودی ظاهر پوست در یک سوم ابتدایی قسمت داخلی ران می شود. یکی از معمول ترین اشتباهات در این زمینه آن است که تصور شود به کمک این تکنیک می توان بیش از یک سوم ابتدایی ران را بهبود بخشید. هر چند فرد ممکن است طی بررسی های شخصی خودش، تصور کند که با جراحی مینی لیفت هم می توان به آن نتیجه دلبخواه رسید اما واقعیت آن است که نتیجه نهایی با تکنیک اسکار کوتاه ، تنها در یک سوم ابتدایی ران خواهد بود و نه بیشتر.

عمل زیبایی لیفت ران پا

 • جراحی لیفت ران؛ نیازمند یک اسکار عمودی و بلند است

جراحی لیفت ران از خود یک اسکار عمودی و بلند بر جای می گذارد که زمانیکه فرد با لباس زیر است یا لباس بالای زانو پوشیده، این اسکار به راحتی قابل مشاهد است. بنابراین در جلسه مشاوره تمامی این موارد برای گرفتن تصمیم نهایی باید مورد بررسی توسط جراحی و بیمار قرار بگیرد. با این وجود بسیاری از افراد وجود این اسکار عمودی را به سبب دستیابی به ران هایی صاف و خوش فرم به راحتی می پذیرند.

 • برش های جراحی در لیفت ران و مینی لیفت ران

تمامی اعمال جراحی از خود اسکار یا جای زخمی ، هر چند کوچک و ناچیز بر جای می گذارند. اما این هنر یک جراح پلاستیک متخصص و متبحر است که سعی در به جا گذاشتن کوچک ترین اسکار قابل مشاهده در کم ترین مکان قابل رویت داشته باشد. جراحی لیفت ران به کمک دو تکنیک قابل اجراست که هرکدام از این تکنیک ها برش مخصوص به خود را دارند:

 • اسکار افقی ( کوتاه) برای جراحی مینی لیفت ران : این اسکار بر روی کشاله ران در محل تلاقی ران با لگن قرار می گیرد.
 • اسکار عمودی یا طولی برای جراحی لیفت ران: این اسکار در امتداد طول قسمت داخلی ران قرار دارد. شروع این اسکار از محل اتصال قسمت داخلی ران با لگن بوده و معمولا تا زانو و یا کمی بالاتر از زانو امتداد می باید.

همان طور که قبلا اشاره شد اسکار عمودی، اسکاری قابل رویت است به ویژه زمانیکه فرد با لباس زیر است یا لباس بالای زانو پوشیده است. بنابراین در جلسه مشاوره تمامی این موارد برای گرفتن تصمیم نهایی باید مورد بررسی توسط جراحی و بیمار قرار بگیرد.

دکتر نداف در جلسه مشاوره به طور کامل در رابطه با برش های جراحی توضیح می دهند تا بیمار بتواند تصمیم نهایی خود را بگیرد.

دوره نقاهت پس از جراحی لیفت ران در منزل

توصیه ما این است که بیماران پس از انجام این عمل در منزل به استراحت بپردازند و به جز فعالیت های سبک روزانه ( کتاب خواندن، تلویزیون دیدن ، استحمام کردن و…) از انجام فعالیت های سنگین تر در دو هفته بعد از عمل جراحی بپرهیزند.انجام فعالیت بدنی شدیدتر باید از هفته چهارم پس از عمل جراحی انجام شود.وجود مقادیر متوسط تورم و کبودی در ناحیه تحت عمل طبیعی است. احتمال وجود مقادیر خفیف تا متوسط درد در بیماران طبیعی است که معمولا دکتر نداف چند داروی مخدر و مسکن را به منظور کاهش و کنترل آن برای بیماران خود تجویز می کند.

 

ملاقات با جراح پس ازجراحی لیفت ران

اولین ملاقات پس از عمل با دکتر نداف یک هفته پس از انجام عمل خواهد بود. وی در آن جلسه بخیه ها را می کشد. .ملاقات بعدی با دکتر نداف ،دو هفته ، شش هفته و شش ماه ، پس از عمل جراحی خواهد بود. که در هر ملاقات دکتر نظارتی کاملی بر میزان پیشرفت وضعیت بیمار خواهد داشت و تمام محدودیتهای فعالیتی را به وی گوش زد خواهد کرد.

مانند تمام اعمال جراحی، براکیوپلاستی هم عوارض و خطرات خود را دارد. در این جراحی، خطرات نادرند اما وجود دارند. در اولین جلسه مشاوره ، دکتر نداف تمامی خطرات و عوارض مربوطه در این جراحی را برای بیماران خود به طور کامل شرح می دهد.

پاسخ

بیست − 13 =