لوگو سایت دکتر مجید نداف کرمانی
برای مشاهده آدرس و شماره تماس از طریق لینک رو به رو اقدام کنید. لینک اپلیکیشن
جراحی ماموپلاستی یا کوچک کردن سینه

جراحی ماموپلاستی یا کوچک کردن سینه

دکتر مجید نداف کرمانی / عمل های سینه / جراحی ماموپلاستی یا کوچک کردن سینه

جراحی ماموپلاستی (Reduction mammoplasty) که با هدف کوچک کردن سینه انجام داده می شود، امروزه محبوبیت بسیار زیادی در میان خانم ها پیدا کرده است. اما با توجه به حساس بودن جراحی لازم است تا حتما زیر نظر یک پزشک باتجربه و ماهر انجام داده شود. در این مقاله می خواهیم همه چیز درباره عمل ماموپلاستی (کوچک کردن سینه) اعم از مزایا، معایب و مراقبت های بعد از آن را مورد بررسی قرار دهیم و از همه مهم تر بهترین جراح ماموپلاستی در تهران را نیز معرفی خواهیم کرد. پس تا انتهای این نوشته همراه ما باشید.

دسترسی آسان به بخش های مهم مقاله

آناتومی سینه

برروی عضله قفسه سینه بافتی به نام پستان قرار گرفته است که از استخوان ترقوه به سمت پایین تا زیر بغل را پوشانده است از نمای روبرو تا وسط دنده خانم ها را پوشانده است. آشنایی با آناتومی سینه به شما کمک می کند تا در صورت بروز تغییرات غیر عادی به پزشک مراجعه کنید. در مورد آناتومی سینه خانم ها باید بگوییم که از اجزای مختلفی تشکیل شده است که ما در تصویر زیر این بخش ها را نشان داده ایم.

ماموپلاستی چیست؟

ماموپلاستی یا جراحی کوچک کردن سینه روشی است که در آن با انجام تکنیک های مختلفی، جراح به کاهش سایز سینه می پردازد. با انجام عمل ماموپلاستی، با کم شدن وزن فرد، سینه ها به طور طبیعی لیفت می شوند و سنگینی آن ها کاهش می یابد.

بهترین جراح ماموپلاستی در تهران این جراحی را روش برای کاهش علائم ناشی از داشتن سینه های بزرگ می داند که علاوه بر کوچک کردن سینه ها منجر به بالاکشیدن آن نیز می شود. بنابراین جراحی کوچک کردن سینه بنا به دلایل عملکردی، زیبایی یا ترکیبی از هر دو انجام می شود. هدف شما از عمل و شکل سینه شما مشخص می کند کدام روش برای شما مناسب تر است. دکتر نداف به شما کمک می کند تا تصمیم بگیرید که آیا لیفت سینه گزینه مناسب تری برای شماست یا عمل کوچک کردن سینه.

هدف از جراحی کوچک کردن سینه چیست؟

همان طور که از نام آن مشخص است، ماموپلاستی باعث کاهش اندازه سینه ها می شود. کاهش وزن سینه باعث از بین رفتن علائم مربوط به سینه های بزرگ اعم از درد گردن و مشکلات دیگر می شود. این روش اندازه سینه را کاهش می دهد و باعث زیبا شدن قابل توجه سینه ها می شود.

بعد از عمل توسط بهترین جراح ماموپلاستی در تهران، سینه ها سبک تر شده و بیماران حس راحتی بیشتری را خواهد داشت علاوه بر آن از لحاظ ظاهری سینه ها گردتر و نوک سینه در جای اصلی خود یعنی در مرکز سینه قرار خواهد گرفت. با توجه به تمامی موارد گفته شده کوچک کردن سینه می تواند برای موارد زیر استفاده شود:

بالا کشیدن سینه

کاهش اندازه هاله دور سینه

ایجاد شکل گرد برای پستان ها

کاهش اندازه و وزن کلی سینه

افزایش راحتی و اعتماد به نفس فرد

بالا کشیدن مجموعه سینه – نوک پستان

مشکلات و ریسک های ناشی از عمل کوچک کردن سینه

مانند هر جراحی دیگری، عمل کوچک کردن سینه ریسک هایی دارد. اگرچه این روش ریسک کمی دارد اما دکتر نداف در زمان مشاوره در مورد مشکلات بالقوه با شما صحبت خواهد کرد.

جهت مشاهده ویدئو های بیشتر در کانال یوتیوب فیلتر شکن خود را روشن کنید.

یوتیوب دکتر نداف
کانال یوتیوب دکتر مجید نداف کرمانی

اصلی ترین دلایل انجام ماموپلاستی

سینه های بزرگ باعث بروز بیماری ها و مشکلات بهداشتی، احساسی و اجتماعی برای خانم ها می شود. که به دلیل بزرگ بودن سینه ها خانم ها قادر به انجام بسیاری از فعالیت های اجتماعی و ورزشی نبوده و با کاهش اعتماد به نفس رو به رو می شوند. یا در مسائل بهداشتی به دلیل سختی در حفظ بهداشت سینه ها به بیماری های پوستی دچار می شوند.

انجام جراحی کوچک کردن سینه زیر نظر بهترین جراح ماموپلاستی در تهران باعث می شود تا بسیاری از این عوارض برطرف شده و حتی دردهایی که در کمر و شانه ها احساس می کنید از بین برود. در جراحی ماموپلاستی کاهنده، هدف از جراحی کوچک تر شدن سایز و اندازه سینه است که با برداشتن چربی، پوست و بافت اضافی سینه، جراح سینه، اندازه پستان ها را متناسب با سایر اجزای بدن کوچک کرده و منجر به بازسازی سینه می شود و نوک سینه ها بعد از اتمام جراحی در جای مناسب و جدید قرار داده می شود.

مشاوره قبل از جراحی ماموپلاستی

این که این جراحی چه میزان می تواند موثر و موفق باشد و عوارض جانبی بعد از جراحی در فرد بروز نکند، به میزان صداقت و صراحت فرد در جلسات مشاوره بستگی دارد. دکتر نداف کرمانی در این جلسات از خانم هایی که کاندید این جراحی ها هستند، سوالاتی را می پرسند.

 • سابقه جراحی های سینه
 • صحبت در خصوص تمامی شرایط پزشکی، جسمی
 • میزان و سال های مصرف الکل، سیگار و مواد مخدر
 • از نظر شما بهترین نتیجه جراحی کوچک کردن سینه چیست؟
 • سابقه بیماری های خانوادگی  مانند سرطان سینه و نتیجه درمان و ….
 • علت انجام این جراحی چیست و چرا می خواهید این جراحی را انجام دهید؟
 • مصرف دارو های پزشکی و طبی، ویتامین ها، مکمل های دارویی و گیاهی و علت مصرف آن

همچنین در جلسه مشاوره، جراح سینه، پستان ها را معاینه، اندازه گیری و بررسی می کند و اندازه، شکل، موقعیت سینه ها ، کیفیت پوست سینه و …. را مشاهده می کند تا برای جراحی تصمیمات صحیح گرفته شود. همچنین برای تشکیل پروند پزشکی از فرم و حالت سینه ها عکس و فیلم گرفته می شود. بعد از اتمام این مراحل، روش های جراحی کوچک کردن سینه مطرح شده و بهترین آن ها نیز انتخاب و انجام می شود.

جهت دریافت مشاوره از دکتر مجید نداف کرمانی فرم زیر را پر کنید تا مشاوره ما در اسرع وقت با شما تماس بگیرند.

شماره تماس
پیام شما
فرم‌ها با موفقیت ثبت شد!
هنگام ارسال فرم خطایی رخ داده است. لطفاً همه فیلدهای فرم را دوباره تأیید کنید.

اقدامات قبل از جراحی کوچک کردن سینه

بهترین جراح ماموپلاستی در تهران بعد از جلسات مشاوره و انتخاب شما به عنوان کاندید کوچک کردن سینه با جراحی، توصیه هایی را در خصوص اقدامات قبل از جراحی به شما خواهد داد که از مهم ترین آن ها به شرح زیر می باشد:

 • انجام آزمایشات مورد نیاز برای جراحی
 • دستور مصرف برخی از دارو ها قبل از جراحی
 • ممانعت مصرف برخی از دارو ها قبل از جراحی
 • مصرف دارو هایی مانند آسپرین را باید قطع کرد.
 • انجام ماموگرافی قبل و بعد از جراحی سینه به منظور بررسی بافت سینه ها
 • کشیدن سیگار از دوهفته قبل از جراحی تا یک ماه بعد از جراحی ممنوع است.

نحوه انجام جراحی کوچک کردن سینه

جراحی با ایجاد برش هایی بر روی نوک سینه و بخش خارجی آن آغاز می شود. سپس جراح با توجه به میزان کوچک شدن سینه، اقدام به برش زدن پوست، چربی و بافت های اضافی سینه می نماید. در برخی از موارد با توجه به حجم سینه ممکن است قبل از جراحی، سینه ها را لیپوساکشن نمایند تا چربی های اضافی تخلیه شده، سپس مابقی مراحل جراحی انجام می شود.

به منظور انجام جراحی ماموپلاستی لازم است تا حتما به یک جراح پلاستیک خوب در تهران مراجعه کنید. به منظور انجام جراحی ابتدا لازم است تا برای شروع جراحی بیمار تحت بیهوشی عمومی قرار بگیرد.

بعد لازم است تا برش هایی را برروی سینه ایجاد کند تا از این طریق بتواند تغییرات مورد نظر را برروی سینه ایجاد کند. در طی انجام جراحی لازم است تا جراح به دقت و تجربه کافی برخوردار باشد تا آسیبی را به بافت سینه وارد نکند. مدت زمان انجام این جراحی حدود 2 الی 4 ساعت می باشد.

هر روش جراحی به نوعی زخم به جا می گذارد. ولی بهترین جراح ماموپلاستی در تهران تخصص کافی در ایجاد برش دارد که تا حد امکان هیچ نوع آثاری از آن باقی نماند.

به کدام نوع برش برای کوچک کردن سینه نیاز دارم؟

نوع تکنیک مورد نیاز جهت کوچک کردن سینه برای هر فرد بستگی به میزان افتادگی و اندازه سینه دارد. در کل، سینه های کوچکتر با افتادگی کمتر نیاز به برش های کمتری دارند و سینه های بزرگتر با افتادگی بیشتر نیاز به برش بیشتری دارند. در زمان مشاوره، دکتر نداف به شما می گوید که کدام روش با توجه به معاینه سینه شما مناسب تر است. پوشیدن لباس زیر باعث پنهان شدن محل برش ها می شود.

مراحل انجام جراحی ماموپلاستی

مرحله اول

بیهوشی کامل بیمار

مرحله دوم

ایجاد برش هایی برای انجام جراحی و خارج کردن بافت و چربی های اضافه

مرحله سوم

بخیه زدن محل جراحی شده

شاید این سوال در ذهن شما ایجاد شود که آیا بعد از انجام جراحی ماموپلاستی امکان شیردهی وجود دارد؟ در جواب این سوال باید بگوییم که بله جراحی ماموپلاستی در شیردهی هیچ نوع مشکلی را ایجاد نخواهد کرد و افراد در هر رده سنی این جراحی زیبایی را می توانند انجام دهند ولی لازم است تا حتما سینه ها رشد کافی را کرده باشند از همه مهم تر خانم ها نباید به هیچ عنوان قصد بارداری یا حتی در طی دوران شیردهی این جراحی را انجام دهند چرا که سینه ها دچار تغییراتی می شوند.

در چه حالتی فرد داوطلب مناسبی برای جراحی مامومپلاستی است؟

این که جراحی کوچک کردن سینه (ماموپلاستی) برای فردی مفید است و نیازمند این جراحی است یا خیر بعد از معاینه و مشاوره با جراح سینه تصمیم گیری می شود. با این حال خانم هایی که دارای سینه های بزرگی هستند، می توانند این جراحی را با داشتن شرایط زیر انجام دهند.

 • وزن سینه های فرد باعث ایجاد شیارهایی در شانه شود.
 • سینه ها بزرگ باشند و با کل بدن تناسب نداشته باشند.
 • سیگاری ها باید 2 – 1 هفته قبل از جراحی سیگار را ترک کنند.
 • بیمار باید توقعات واقعی در مورد کوچک کردن سینه داشته باشد.
 • داشتن سینه های بزرگ بر فعالیت های روزمره شخص تاثیر بگذارند.
 • می خواهد سینه های افتاده را اصلاح کند و همزمان آن ها را کوچک تر نماید.
 • بیماران باید سلامت عمومی داشته باشند. دکتر نداف همیشه ارزیابی سلامت عمومی را قبل از هر نوع جراحی زیبایی انجام می دهد.
 • بیمارانی که باردار هستند یا شیر می دهند باید 8 – 4 هفته پس از پایان شیردهی جراحی کنند طوری که بتوان اندازه واقعی سینه آنها را تعیین کرد.
 • افرادی که هاله نوک سینه به دلیل بزرگی کشیده و دفرمه شده باشد.
 • به دلیل سنگینی سینه ها به درد های مزمن درشانه، کتف ، کمر و گردن مبنلا شده باشند.

آیا من کاندید مناسبی برای جراحی کوچک کردن سینه هستم یا خیر؟

برای دریافت پاسخ خود لازم است تا حتما در آزمون زیر شرکت کنید.

آیا من نیاز به انجام جراحی ماموپلاستی دارم؟

آزمون جراحی ماموپلاستی

 

آیا سینه های افتاده ای دارید؟

آیا از فرم و ظاهر سینه های خود ناراضی هستید ؟

آیا به دلیل وزن بالا سینه ها شیار هایی در شانه دارید؟

آیا سینه های شما هیچ نوع تناسبی با کل بدنتان ندارد؟

جهت مشاهده نتیجه آزمون شماره خود را وارد نمایید.

امتیاز شما

میانگین امتیازها 79%

0%

جراحی کوچک کردن سینه در چه افرادی پیشنهاد نمی شود؟

انجام جراحی ماموپلاستی (کوچک کردن سینه) در بعضی از افراد به هیچ عنوان توصیه نمی شود ویژگی های این افراد عبارتند از:

 • افرادی که دچار اضافه وزن زیاد هستند.
 • افرادی که به بیماری های قلبی مبتلا هستند.
 • افرادی که دچار اختلالات انعقادی خون هستند.
 • افرادی که به بیماری هایی نظیر دیابت یا بیماری های خود ایمنی مبتلا هستند.
 • افرادی که رشد سینه های آن ها هنوز تکمیل نشده است.
تاثیر ماموپلاستی در شیردهی

مراقبت های بعد از جراحی ماموپلاستی

جراحی کوچک کردن سینه در یک کلینیک مجهز و یا بیمارستان توسط بهترین جراح ماموپلاستی در تهران می بایست انجام شود، حتی اگر جراحی کوچک کردن سینه یک جراحی سرپایی محسوب شود، باید یک همراه داشته باشید. زیرا در صورت لزوم باید یک شب را در بیمارستان بستری شوید. پوشیدن گن و حفظ بهداشت محل جراحی، مصرف دارو ها و دقت به توصیه های جراح سینه می تواند باعث رسیدن فرد به نتیجه مطلوب گردد.

از جمله مراقبت های بعد از جراحی ماموپلاستی به شرح زیر می باشد:

 • توجه داشته باشید از بلند کردن اجسام سنگین و فعالیت های سنگین بدنی به شدت اجتناب کنید.
 • اگر بعد از جراحی تب و لزر و یا خونریزی داشتید لازم است تا حتما سریعا به پزشک مراجعه کنید.
 • در صورت داشتن خارش و یا خشکی در محل هیچ نگران نباشید.
 • سعی کنید در غذاهای خود از نمک استفاده نکنید.
 • یکی از مهم ترین مراقبت های بعد از جراحی استفاده از سوتین مخصوص است که باید به صورت مداوم و 24 ساعته استفاده شود.
 • در صورت تجویز دارو لازم است تا حتما به موقع و سرقت آن را مصرف کنید.
 • به هیچ عنوان از لباس و تیشرت تنگ نپوشید تا فشاری به بافت سینه وارد نشود.
مراقبت های بعد از جراحی ماموپلاستی

ویژگی بهترین جراح ماموپلاستی در تهران

داشتن سینه های کوچک در خانم هایی که دارای سینه های بزرگی هستند، یک هدف می باشد هم به منظور درمان برخی از عوارض و هم به منظور زیبایی خواهان این جراحی هستند. با این حال قبل از آن که جراحی کوچک کردن سینه (ماموپلاستی) را انجام دهند، به دنبال بهترین جراح پلاستیک هستند. جراحی که قابل اعتماد بوده و همچنین مهارت و تجربه کافی را داشته باشد.

یکی از شاخص های مهم برای انتخاب جراح کوچک کردن سینه، داشتن دانشنامه بورد فوق تخصصی جراحی پلاستیک است که می تواند میزان صلاحیت جراح را بسنجد. همانطور که اطلاع دارید برای دریافت یک نتیجه خوب از جراحی ماموپلاستی لازم است تا به بهترین جراح سینه مراجعه کنید چرا که عملکرد دقیق و درست پزشک باعث ده تا نتیجه مطلوبی از جراحی حاصل شود.

ویس رضایت مندی بیمار عزیز از جراحی ماموپلاستی توسط دکتر مجید نداف کرمانی

اگر ساکن شهر تهران هستید انتخاب بهترین جراح ماموپلاستی برای شما کمی سخت خواهد شد ولی هیچ نگران نباشید چرا که اگر در انتخاب خود به موارد زیر توجه داشته باشد می تواند بهترین نتیجه را دریافت کنید.

از جمله ویژگی های بارز یک جراح خوب به شرح زیر می باشد:

 • داشتن تجربه کافی در زمینه انجام جراحی ماموپلاستی و همچنین آشنایی کامل به آناتومی سینه
 • انتخاب تکنیک های مناسب با توجه نیاز بیمار و انتظارات وی از انجام جراحی
 • از علم زیبایی شناسی آگاه باشد تا از این طریق جراحی را متناسب با فرم و آناتومی بدن بیمار تغییر دهد.
 • نسبت به بیماران خود صداقت داشته باشند.
 • به منظور انجام جراحی از تسلط کافی برخوردار باشد تا بتواند برش های دست و دقیقی را در سینه ایجاد کرده که بعد از اتمام جراحی خود دچار سردرگمی نشود.
 • برای سلامت بیماران خود اهمیت قائل باشد و منافع مالی را اولیت قرار ندهد.
 • علم پزشکی خود را دائم بروز کند و نسبت به تکنیک های جدید آگاهی کاملی را داشته باشد.
 • از صبر و حوصله کافی د زمان مراجعه بیماران برخوردار باشد و همچنین به تمامی سوالات آن ها با دقت پاسخ دهد.
اینستاگرام دکتر مجید نداف کرمانی

راه های انتخاب بهترین جراح ماموپلاستی (کوچک کردن سینه)

با توجه به تمامی موارد گفته شده در مورد ویژگی های بارز بهترین جراح ماموپلاستی در تهران انتخاب کمی سخت است ولی از طریق روش های زیر می توان یک انتخاب درست داشت.

جستجو در اینترنت

جستجو در اینترنت

دنیای اینترنت پیشرفت بسیار زیادی داشته است از همین رو شما می توانید با جتسجو در این فضا و سرچ بهترین جراح ماموپلاستی در تهران لیستی از بهترین پزشکان در این حوزه را پیدا کنید از طریق مشاهده هر کدام از نمونه کارهای پزشک خود را برای انجام جراحی انتخاب کنید.

مشاوره حضوری

به از انتخاب پزشک می تواند با مشاوره حضوری در مطب و صحبت با پزشک در مورد میزان انتظارات خود از انجام جراحی و آگاهی از رضایت بیمارانی که در مطب حضور دارند پزشک خود را برای انجام جراحی انتخاب کنید.

مشاوره حضوری در مطب
جستجو در شبکه های اجتماعی

شبکه های اجتماعی

این شبکه ها شامل فیسبوک، اینستاگرام، تویتر و … خواهند شد. پزشکان نیز برای ارائه، نمونه کارهای جراحی شده خود را در این صفحات قرار می دهند که شما با مراجعه به صفحه اجتماعی پزشک و مشاهده نمونه کارهای و خواندن کامنت ها پزشک خود را انتخاب کنید.

مشاوره از اطرافیان

در گذشت قبل از اینکه دنیای اینترنت و شبکه های مجازی تا به این اندازه گسترش داشته باشند افراد برای انتخاب پزشک خود از دوستان و افراد یکه قبلا نزد پزشک جراحی یا درمان را انجام داده اند کمک می گرفتند و از میزان رضایشان از جراحی و تبحر و تجربه وی اطلاعات کاملی را کسب می کردند.

مشاوره با اطرافیان

عوارض و خطرات ناشی از جراحی ماموپلاستی

هر نوع عمل جراحی اگر توسط بهترین جراح انجام داده شود ممکن است عوارض کوتاه مدتی را به همراه داشته باشد که جای هیچ نوع نگرانی نیست چرا که کاملا موقتی هستند و بعد از گذشت دوره نقاهت به طور کامل رفع خواهد شد.

از جمله عوارض ناشی از جراحی ماموپلاستی که کوتاه مدت نیز هستند شامل:

 • خونابه از محل جراحی
 • داشتن احساس درد و تورم بعد از جراحی
 • ایجاد مشکلاتی در حین خوابیدن
 • حساسیت به لمس در روز های ابتدایی
 • داشتن احاس سوزش در محل های جراحی شده

بعضی از عوارض بعد از جراحی ماموپلاستی بسیار نادر هستند ولی در صورت بروز هیچ نگران نباشید چرا که قابل کنترل هستند برخی از این عوارض عبارتند از:

 • خونریزی
 • ایجاد واکنش نسبت به دروهای بی هوشی
 • ایجاد کبودی و تورم
 • عدم قرینگی سینه ها
 • ایجاد تاثیراتی برروی شیردهی
 • ایجاد عفونت

هزینه جراحی ماموپلاستی

یکی از متداول ترین سوالات افراد از جراح پلاستیک این است که هزینه جراحی ماموپلاستی چقدر است؟ در جواب این سوال باید گفت که اولین بخش از هزینه ها مربوط به جلسات مشاوره، انجام معاینات اولیه و آزمایشات زیر نظر بهترین جراح ماموپلاستی در تهران می شود.

دومین بخش هزینه ها مربوط به اتاق عمل خواهد شد که شامل دستمزد جراح، هزینه اتاق عمل، داروها، وسایل مورد نیاز برای جراحی، داروهای بیهوشی، موقعیت جغرافیایی کلینیک یا بیمارستان و بسیاری از موارد دیگر بستگی دارد.

توجه داشته باشید با توجه به حساس بودن جراحی ماموپلاستی نباید توسط جراح های بی تجربه و با قیمت پایین تر انجام داد چرا که ممکن است عوارض جبران ناپذیری را برای فرد به همراه داشته باشد. همچنین هزینه بالای یک کلنیک یا بیمارستان نیز نشان دهنده اعتبار و با کیفیت بودن جراحی های نیست.

هزینه جراحی ماموپلاستی

سوالات متداول در مورد جراحی ماموپلاستی

کلام آخر

جراحی کوچک کردن سینه (ماموپلاستی) به منظور کوچک کردن سایز سینه و ایجاد ظاهری زیباتر در سینه ها انجام داده می شود که از این طریق می توان مشکلات گردن و دیسک گردن را رفع کرد ولی توجه داشته باشید که انجام این جراحی لازم است تا حتما زیر نظر بهترین جراح ماموپلاستی در تهران انجام داده شود چرا که نداشتن تجریه و تبحر کافی امکان ایجاد عوارض بعد از جراحی وجود خواهد داشت. 

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

6 پاسخ

    1. سلام برای اطلاع از هزینه ها با شماره تلفن های درج شده در سایت تماس بگیرید.

  1. نتیجه جراحی دائمی است ولی در صورتی که مراقبت های بعد از جراحی رعایت شود.

مطالب مرتبط
آیکون سایت دکتر نداف کرمانی

"*" indicates required fields

برای مشاهده نمونه کارهای جراحی شکم، فرم زیر را پر کرده
و منتظر پیامک کد تایید باشید.