تلفن ۲۲۱۳۴۹۹۷ آدرس تهران، سعادت آباد، میدان کاج، خ نهم، پ ۱، ط ۲، واحد ۱۰
انتخاب درست جراح پلاستیک

بهترین جراح پلاستیک تهران + نمونه کارها و رضایتمندی ها

این روزها زیبایی و داشتن تناسب ظاهری مسئله ای است که بدون توجه به جنسیت، سن و محل زندگی، ذهن افراد را درگیر کرده است. اگر شما هم به فکر انجام جراحی پلاستیک زیبایی یا ترمیمی افتاده اید و هنوز جراح خود را انتخاب نکرده اید، پیشنهاد می کنیم حتما این مقاله از سایت دکتر مجید نداف کرمانی، فوق تخصص جراحی پلاستیک در تهران را بخوانید. شما می توانید با کلیک کردن روی هر یک از بخش های زیر به اصلی ترین قسمت های این مقاله دسترسی داشته باشید:

سوالات متداول

خدمات جراح پلاستیک

خصوصیات جراح پلاستیک

ویژگی بهترین جراح پلاستیک تهران

بهترین جراح پلاستیک باید از نظر توانایی و قدرت تحلیل در درجه ای باشد که مشکلات متقاضیان را مورد بررسی دقیق قرار دهد. از این جهت که هر فرد نیاز به معاینه تخصصی و ویژه دارد ایشان باید توانایی بررسی مشکلات را به صورت کامل در اختیار داشته باشد. به طور کلی بهترین جراح پلاستیک باید ویژگی های زیر را دارا باشد:

به علم زیبایی شناسی توجه داشته باشد

برای ایجاد تغییرات در اندام های مختلف بدن و یا چهره باید مطابق با استاندارد های زیبایی عمل کند. ایشان باید توازن و زیبایی در تمامی اندام ها را رعایت کنند و به طور مثال برای جراحی بینی یا عمل زیبایی چشم ها به سایر اجزای صورت هم دقت کنند. امروزه افراد به دنیال تغییراتی طبیعی در چهره هستند که کاملا نچرال و بدون جلب توجه مشکلات چهره و بدن خود را برطرف نمایند. این قانون در جراحی های زیبایی بدن مانند پروتز سینه و یا پیکرتراشی نیز صاد است .تغییرات باید به گونه ای باشد که بینی متوازن، زیبا و چشم نواز بوده و از کوچک شدن بیش از اندازه آن یا بزرگ بودن بینی جلوگیری شود. همچنین به مواردی مانند فاصله بینی از لب ها یا سربالا بودن آن نیز باید توجه شود. این مساله نیاز به دقت و مهارت های جراح دارد که با تکیه بر تجربه و مهارت هایش تغییرات لازم در زمان جراحی اعمال شود.

مشاوره دقی و صادقانه

بهترین جراح پلاستیک به شما کمک می کند که تصمیم گیری درستی درباره عمل مورد نظر داشته باشید. ایشان باید در این مشاوره صادق باشند و تمامی چالش ها و میزان موفقیت و یا شکست را قبل از هر اقدامی به شما ارائه نمایند. همچنین در این این جلسه مشاوره تمامی نیاز ها و خواسته های شما را جویا شوند و در صورت امکان طبق آن ها جراحی لازم را انجام دهند. اگر جراح پلاستیک زمان و فرصت لازم برای شنیدن خواسته های شما را در اختیار نداشته باشد نمی تواند مشاوره ای صادقانه و دقیق ارائه نماید.

داشتن نمونه کارهای موفق

یکی از مهم ترین شاخصه های بهترین جراح پلاستیک تهران ، داشتن نمونه کارهای قوی و موفق است. نمونه کارهایی که بدون نرم افزارهای ویرایشی تهیه شده باشند و متعلق به شخص خود پزشک باشد. شما با دقت در نمونه بینی های عمل شده می توانید سبک کاری جراح و میزان تغییراتی که در حین جراحی کرده اند را متوجه شوید. فرادی که قصد جراحی دارند، با مشاهده نمونه کارهای قبل و بعد از جراحی می توانند جراح مورد نظر خود را انتخاب کنید. سعی کنید نمونه کارهای جراحان مختلف را مشاهده کنید و از بین آن ها جراحی که نمونه کارش به مدل درخواستی شما نزدیک تر است انتخاب نمایید.

نگاهی کلی به آمار جراحی پلاستیک در ایران

جراحی پلاستیک یکی از پر طرفدار ترین انواع جراحی ‌ها در دنیا به شمار می ‌آید که با هدف بهبود ظاهر افراد در بخش صورت و اندام انجام می ‌شود. سالانه بر تعداد افرادی که جراحی زیبایی انجام می دهند، افزوده می شود. آیا می دانید چند جراح پلاستیک در ایران فعالیت می کنند؟ آیا می دانید که سالانه حدودا چند جراحی پلاستیک در کشور انجام می شود؟ آیا از شایع ترین سن انجام جراحی پلاستیک آگاهی دارید؟ در ادامه آخرین آمار منتشر شده توسط انجمن جراحان پلاستیک و زیبایی ایران (ISPAS) را به سمع و نظر شما می رسانیم:

رتبه ایران در جدول تعداد جراحی پلاستیک

۲۰

سن شایع کاندیداهای جراحی پلاستیک

۱۸-۶۵

تعداد جراحی پلاستیک سال 2017 در ایران

۱۵۱۴۳۹

تعداد جراحان پلاستیک فعال در کشور

۳۳۰

اهمیت انتخاب یک جراح پلاستیک خوب

به طور کلی با پیشرفت علم و تکنولوژی در علم پزشکی، انواع جراحی زیبایی صورت و اندام با روش ها و تکنیک های روز دنیا در ایران قابل انجام هستند. نتایج به دست آمده از عمل زیبایی به طور معمول دارای ماندگاری بالا خواهند بود. افرادی که تصمیم قطعی خود را برای انجام عمل زیبایی می گیرند، فقط باید یک جراح فوق تخصص پلاستیک با تجربه را انتخاب کنند تا با خیالی آسوده عمل زیبایی دلخواه خود را انجام دهند.

آیا جراحی پلاستیک همان جراحی زیبایی است؟

بر خلاف تصور افراد، جراحی زیبایی و جراحی پلاستیک یکی نیستند. تعداد قابل توجهی از جراحان پلاستیک، تمرکز خود را بر روی جراحی زیبایی می گذارند، حال آن که به گفته دکتر مجید نداف کرمانی، فوق تخصص جراحی پلاستیک در تهران، “هدف عمده جراحی پلاستیک بهبود ظاهر فرد و کمک به زیبایی صورت و اندام وی می باشد. این جراحی را می توان در تمام قسمت های بدن از جمله صورت، اندام فوقانی و اندام تحتانی انجام داد. علاوه بر این، کمک به رفع نقایص مادرزادی و عوارضی که در اثر حوادثی مانند سوختگی و تصادفات برای فرد به وجود می آیند نیز در حوزه جراحی پلاستیک قرار می گیرد.”

جراحی زیبایی و ترمیمی توسط جراح پلاستیک

اما، آیا شما به انجام جراحی پلاستیک نیاز دارید؟

اولین نکته ای که برای انجام هر گونه عمل زیبایی یا ترمیمی باید مد نظر قرار گیرد، میزان نیاز فرد به انجام آن است. برای انجام هر نوع عمل زیبایی باید ابتدا به یک جراح پلاستیک خوب مراجعه نمایید تا بتوانید بهترین نتیجه را از عمل خود بگیرید. اگر جراح تجربه کافی در زمینه عمل های زیبایی را نداشته باشد، ممکن است عوارض جبران ناپذیری برای فرد رقم بخورد، پس حتما باید به سوابق و همچنین مشاوره های پزشک دقت شود.

اگر جراح پلاستیک انتخابی تجربه و مهارت کافی در زمینه انجام عمل  های زیبایی را داشته باشد، بهترین نوع عمل متناسب با اندام شما را انتخاب می کند و مراحل را شرح می دهد، تا شما بتوانید با اطمینان خاطر نسبت به کسب نتیجه مطلوب، در خصوص عمل زیبایی تصمیم بگیرید. با انجام آزمون طراحی شده در این قسمت، شما می توانید از آمادگی اولیه خود برای انجام جراحی پلاستیک اطمینان حاصل کنید:

60

آیا انجام جراحی پلاستیک برای شما مناسب است؟

با انجام این آزمون می توانید متوجه شوید که تصمیمتان برای انجام هر یک از انواع جراحی پلاستیک و زیبایی درست است یا خیر. لازم به ذکر است که پرسش ها و پاسخ های این آزمون مورد تایید دکتر نداف کرمانی هستند.

1 / 4

کدام یک از موارد زیر هدف شما از انجام جراحی زیبایی را توصیف می کنند؟

2 / 4

آیا می دانید چگونه باید یک جراح پلاستیک خوب انتخاب کنید؟

3 / 4

فکر می کنید کدام یک از موارد زیر جزو ویژگی های یک جراح پلاستیک خوب هستند؟

4 / 4

آیا به این دلیل می خواهید جراحی زیبایی انجام دهید که از تمسخر دیگران خسته شده اید؟

خدمات یک جراح پلاستیک

جراح پلاستیک پزشکی است که علاوه بر گذراندن دوره پزشکی عمومی و دوره تخصص، دارای بورد مهم فوق تخصص جراحی پلاستیک نیز هست. داشتن بورد فوق تخصصی به جراح توانایی انجام همه انواع اعمال زیبایی و ترمیمی صورت و اندام را می دهد. در تصویر زیر به صورت کلی، خدمات یک جراح پلاستیک خوب را لیست کرده ایم. شما با کلیک روی هر عنوان می توانید به توضیحات مفصل آن هدایت شوید:

جراحی زیبایی اندام

جراحی زیبایی اندام به کلیه اقداماتی گفته می شود که برای افزایش تناسب اندام افراد توسط یک جراح فوق تخصص پلاستیک انجام می شوند و انواع مختلفی دارند؛ از اقدامات موثر برای کاهش سایز بخش های مختلف بدن و لاغری گرفته تا همه اقداماتی که برای افزایش سایز بخش های مختلف بدن و افزایش تناسب میان آن ها مورد انجام قرار می گیرند (مانند تزریق چربی به قسمت های مختلفی همچون باسن)

یکی از اقداماتی که برای افزایش تناسب اندام بانوان و جذابیت ظاهری آن ها انجام می شود، ترانسفر و تزریق چربی به باسن است. انجام این اقدام زیبایی که امروزه از محبوبیت بسیار بالایی برخوردار شده است، می تواند به بانوانی که مشکلی جز کوچک بودن بیش از حد باسن در اندام خود ندارند، کمک کند تا تناسب اندام و اعتماد به نفس خود را به دست آورند. تزریق چربی به باسن باید حتما توسط یک جراح فوق تخصص پلاستیک انجام شود تا به صورت ایمن و موفق پیش برود.

مناسب برای بانوان

لاغری با جراحی می تواند به دو روش اصلی یعنی لیپوماتیک و لیپوساکشن انجام شود. در صورتی که پوست بدن فرد از کیفیت و خاصیت کشسانی مناسبی برخوردار باشد و تنها مشکل موجود در تناسب اندام وی، داشتن چربی های اضافه در نواحی مختلفی مانند شکم و پهلو باشد، با استفاده از روش های لیپوساکشن و لیپوماتیک می توان به رفع این معضل کمک کرد.

مناسب برای آقایان و بانوان

افتادگی پوست شکم معمولا بعد از کاهش وزن و یا زایمان به وجود می آید و باید با انجام جراحی زیبایی شکم برای از بین بردن چربی ها و افزایش کیفیت پوست و عضلات شکم بهره گرفت. به این صورت که با ایجاد شکاف در زیر شکم، چربی های اضافه همگی از شکم جدا می شوند. بعد از این که چربی ها خارج شدند برای آن که افتادگی پوست و مشکل ضعف عضلات از بین برود، تکنیک های ابدومینوپلاستی اجرا می شوند.

مناسب برای آقایان و بانوان

جراحی زیبایی بازو که به اصطلاح به آن لیفت بازو یا براکیوپلاستی هم می گویند، یکی از انواع پیکر تراشی است که با کاهش میزان چربی و برداشتن پوست اضافه در ناحیه بازوها می تواند به افزایش زیبایی و تناسب اندام در این قسمت از بدن کمک کند. خانم ها و آقایانی که از مشکل بزرگ بودن بیش از حد بازوهای خود و افتادگی پوست در این ناحیه رنج می برند، می تواند براکیوپلاستی انجام دهند.

مناسب برای آقایان و بانوان

از جمله عمل های زیبایی که می تواند برای تمام بدن یک فرد مورد استفاده قرار گیرد، پیکر تراشی است؛ این عمل زیبایی به طور معمول برای افرادی که در پی اثر گذاری یک سری شرایط، پوست بدنشان شل و افتاده شده است و می خواهند حالت سفت و مستحکم آن را دوباره به دست آورند یا مقدار اضافی آن را از بین ببرند، به کار برده می شود. استفاده از این روش همچنین برای زنانی که بعد از گذشت دوران بارداری و شیردهی، دچار تغییرات زیادی در اندام خود شده اند، مناسب می باشد و می توان با استفاده از پیکرتراشی به حالت قبل از بارداری برگشت. البته عمل زیبایی پیکر تراشی را می توان برای مناطق خاصی از بدن که دچار تغییرات ظاهری شده اند نیز انجام داد و حتما لازم نیست که برای انجام آن تمام بدن عمل شود.

مناسب برای آقایان و بانوان

داشتن ران های بزرگ می تواند یکی از مهم ترین معضلاتی باشد که افراد دارای اضافه وزن با آن مواجه هستند. این مسئله می تواند حرکات فرد را محدود کند و او را مجبور کند که به خاطر بزرگی بیش از حد ران هایش از پوشیدن شلوارهای مورد علاقه اش خودداری نماید. جراحی لیفت ران عملی است که در آن، جراح پلاستیک علاوه بر برداشتن چربی های اضافی ران ها، پوست و عضلات این ناحیه را هم مستحکم و لیفت می کند.

مناسب برای آقایان و بانوان

جراحی زیبایی سینه

جراحی های سینه اقداماتی هستند که برای افزایش زیبایی سینه ها و تناسب و هماهنگی آن ها با دیگر بخش های بدن مورد انجام قرار می گیرند. به گفته بهترین جراح پلاستیک در تهران، جراحی زیبایی سینه انواع مختلفی دارد که همه آن ها باید توسط یک پزشک فوق تخصص پلاستیک مورد انجام قرار گیرند تا بتوان بهترین و مناسب ترین نتیجه را از آن ها دریافت کرد.

بسیاری از زنان برای بهبود فرم ظاهری بدن خود اقدام به بزرگ کردن سینه ها می کنند که این عمل هم از جمله انواع جراحی زیبایی سینه محسوب می شود. عمل پروتز سینه در افرادی که به طور طبیعی دارای سینه های بسیار کوچکی هستند، آن هایی که دارای سینه های ناهمسان یا نامتقارن می باشند و همچنین افرادی که بعد از گذراندن دوره بارداری، دچار افتادگی سینه شده اند، انجام می شود. برای انجام این عمل، برش هایی در اطراف سینه ایجاد می شود و سپس پروتز را از ناحیه های برش خورده وارد ناحیه مورد نظر می کنند و اصلاح سینه را انجام می دهند. برای افرادی که سینه های آن ها در اثر استفاده از داروهای شیمی درمانی و … دچار افتادگی های شدید شده است، انجام پروتز سینه بهترین گزینه برای اصلاح فرم سینه هایشان است.

مناسب برای بانوان

ماموپلاستی یکی دیگر از انواع جراحی زیبایی سینه است که توسط جراحان پلاستیک به انجام می رسد. هدف اصلی از انجام این جراحی، کاهش حجم سینه هاست. بزرگ بودن بیش از حد سینه های بانوان می تواند دلایل مختلفی داشته باشد که از میان آن ها می توان به عوامل ژنتیکی، هورمونی، اثرگذاری مسائلی همچون بارداری، زایمان و شیردهی اشاره کرد. با انجام ماموپلاستی، حجم اضافی سینه ها از بین می رود و فرد از گردن درد و کمردرد ناشی از بزرگی بیش از حد سینه هایش رهایی پیدا خواهد کرد.

مناسب برای بانوان

ماستوپکسی یا همان عمل لیفت سینه، به معنی برداشتن پوست سینه و همچنین بافت آن برای بالا کشیدن یا اصطلاحا لیفت سینه ها و متقارن کردن ظاهر آن هاست. بهره گیری از مزایای این روش برای کاهش خطر ابتلا به سرطان سینه در افرادی که در معرض این بیماری هستند، از نتایج این عمل زیبایی است. لیفت سینه جزو عمل های زیبایی است که امروزه طرفداران آن بسیار افزایش پیدا کرده اند.

مناسب برای بانوان

جراحی ژنیکوماستی تنها عمل زیبایی سینه مختص آقایان است. ژنیکوماستی نام عارضه ای مردانه است که در آن، سینه های فرد مبتلا به بیماری بزرگ می شوند و ظاهری شبیه به سینه های بانوان پیدا می کند. یک جراح پلاستیک خوب می تواند با پیدا کردن ریشه بیماری ژنیکوماستی بهترین روش درمان آن را به شما پیشنهاد کند. معمولا انجام جراحی ژنیکوماستی برای کاهش سایز سینه های آقایان روشی موثر و بدون بازگشت است.

مناسب برای آقایان

در صورتی که خانمی نخواهد افزایش سایز سینه های خود را با استفاده از روش پروتز انجام دهد، می تواند از مزایای تزریق چربی به سینه بهره مند شود. تزریق چربی روشی نوین برای بزرگ کردن سینه های بانوان است که هزینه پایین تری نسبت به پروتز دارد و میزان افزایش سایز به کمک آن از پروتز کم تر است. نتیجه این اقدام طبیعی و زیبا خواهد بود اما به اندازه پروتز ماندگار نیست.

مناسب برای بانوان

جراحی زیبایی صورت

جراحی های زیبایی صورت یکی از اصلی ترین انواع خدماتی هستند که یک جراح پلاستیک خوب به مراجعان خود ارائه می کند. این جراحی ها برای افزایش زیبایی و هارمونی بخش های مختلف صورت با یکدیگر انجام می شوند. در ادامه انواع اصلی عمل های پلاستیک صورت را معرفی کرده ایم.

می توان گفت اولین و مهم ترین نکته ای که قبل از جراحی بینی باید مورد توجه قرار گیرد، انتخاب یک جراح بینی خوب است. جراح پلاستیک بینی با داشتن آگاهی و تبحر لازم می تواند بینی شما را به بهترین نحو جراحی کند. برای انتخاب جراح بینی نیاز است که نمونه کارهای وی را مشاهده نمایید و در صورت تمایل به مطب رفته و با او مشاوره نمایید. جراح بینی با معاینه شما نوع بینی را مشخص می کند و در مورد نحوه جراحی بینی و همچنین نتیجه مورد انتظار آن با شما صحبت خواهد نمود.

لیفت صورت به مجموعه اقداماتی گفته می شود که برای کشیدن پوست صورت مورد استفاده قرار می گیرند و باعث از بین رفتن مشکلاتی از جمله افتادگی پوست و چین و چروک ها در بخش های مختلف صورت و گردن می شوند. جراحی لیفت صورت بهترین و ماندگارترین روش جوانسازی و رفع افتادگی پوست است که برای انجام آن باید به یک جراح پلاستیک خوب مراجعه کرد.

ابروها یکی از اولین بخش های صورت هستند که عواملی مانند افزایش سن، کاهش استحکام پوست و موارد تاثیر گذار محیطی باعث از بین رفتن حالت طراوت و جوانی آن ها می شود. جراحی لیفت ابرو بهترین روش برای بالا کشیدن ابروها و رفع افتادگی آن هاست. در صورتی که عمل لیفت ابرو توسط بهترین جراح پلاستیک انجام شود، مناسب ترین نتیجه حاصل خواهد شد.

شقیقه ها بخش های جانبی پیشانی هستند که از انتهای ابروها شروع می شوند. افزایش سن می تواند بر روی این بخش های صورت نیز تاثیر منفی گذاشته و باعث افتادگی آن ها شود. جراحی لیفت شقیقه عملی است که با انجام آن این بخش بالا کشیده شده و افتادگی آن برطرف می شود؛ در نتیجه فرد ظاهر جوان تری پیدا خواهد کرد.

نمونه کار لیفت شقیقه

جراحی لیفت پیشانی عملی است که با انجام آن همه مشکلاتی نظیر چین و چروک های عرضی پیشانی و خطوط اخم از بین می روند. این عمل می تواند همزمان با جراحی لیفت ابرو و لیفت شقیقه انجام شود.

نمونه کار لیفت پیشانی

افتادگی پلک مشکلی است که می تواند علاوه بر کاهش زیبایی صورت فرد، باعث محدود شدن گستره بینایی او هم بشود. بنا بر این انجام جراحی زیبایی پلک (بلفاروپلاستی) هم مقاصد درمانی و هم اهداف زیبایی به همراه خواهد داشت. به گفته دکتر مجید نداف کرمانی، جراحی زیبایی پلک عملس حساس است که باید حتما توسط یک فوق تخصص جراحی پلاستیک انجام شود.

افتادگی غبغب مشکلی است که بر روی ظاهر شما تاثیر بسیار بدی می گذارد. داشتن غبغب می تواند با افزایش حجم صورت، سن ظاهری شما را بالاتر ببرد و باعث شود که همیشه بیش تر از سن خودتان به نظر بیایید. جراحی لیفت غبغب عملی است که با انجام آن می توان به طور کلی چربی های اضافی این ناحیه را تخلیه کرد و با افزایش استحکام پوست و عضلات آن، گردن را به طور کامل لیفت نمود.

نمونه کار لیفت گردن و غبغب

جراحی ترمیمی

جراحی های ترمیمی عموما هدف بازسازی دارند و برای از بین بردن عوارض ناشی از تصادفات یا مشکلات مادرزادی صورت و اندام انجام می شوند. این جراحی ها متنوع می باشند و هدف اصلی آن ها ایجاد ظاهر متناسب برای بخش های آسیب دیده است.

بسیاری از افراد ممکن است در اثر سرطان، یکی از سینه هایشان یا هر دوی آن ها را از دست بدهند. یکی دیگر از وظایف جراحان پلاستیک این است که به این گونه افراد کمک کنند تا ظاهر مناسب و طبیعی قفسه سینه خود را باز یابند. جراحی بازسازی سینه عملی است که باید فقط توسط یک فوق تخصص جراحی پلاستیک انجام شود؛ چرا که چنین پزشکی می تواند با استفاده از دانش و مهارت خود بهترین نتیجه را به ارمغان آورد.

سوختگی یکی از اتفاقات ناگواری است که می تواند برای هر بخشی از بدن اتفاق بیفتد و ظاهر آن را به طور کلی تغییر دهد. یک جراح پلاستیک می تواند با انجام اقدامات مختلفی مانند پیوند پوست از نواحی سالم به ناحیه دچار سوختگی به درمان عوارض پوستی ناشی از این حادثه بپردازد.

جای زخم و بخیه های ناشی از برش های مختلف می توانند تا همیشه بر روی پوست باقی بمانند. وابسته به میزان اسکار باقی مانده از زخم ها و بخیه های مختلف، یک جراح پلاستیک می تواند درمان جای زخم و ترمیم اسکار را به خوبی و با در پیش گرفتن بهترین تکنیک مورد نیاز انجام دهد.

بسیاری از افراد هستند که به طور مادرزادی دارای گوش های برجسته و بزرگی هستند و این مسئله می تواند باعث کاهش اعتماد به نفس آن ها شود. انجام جراحی زیبایی گوش می تواند به این اشخاص در اصلاح حالت گوش ها و کوچک کردن آن ها کمک شایانی نماید. عمل اتوپلاستی یا همان عمل زیبایی گوش ها عمل سبکی است ولی باید توسط یک جراح پلاستیک خوب انجام شود تا بهترین نتیجه از آن به دست آید.

شکاف کام هم یکی از بیماری ها و مشکلات مادرزادی است که ترمیم آن توسط جراح پلاستیک انجام می شود. به گفته دکتر نداف کرمانی، فوق تخصص جراحی پلاستیک در تهران، جراحی شکاف لب و کام در 12 تا 18 ماهگی می تواند برای کودک مبتلا انجام شود.

ویژگی های بهترین جراح پلاستیک در تهران

برای انتخاب بهترین جراح پلاستیک در تهران باید به نکات مختلفی دقت داشته باشید. انتخاب یک جراح خوب پلاستیک در تهران در مقایسه با دیگر شهرها بسیار سخت تر است؛ چرا که در پایتخت تعداد بیشتری جراح فوق تخصص پلاستیک و زیبایی مشغول به فعالیت هستند. بنا بر این شما باید بیش ترین میزان دقت را در روند این انتخاب به عمل آورید تا بتوانید به نتیجه ای مناسب و مورد انتظار از عمل زیبایی خود دست پیدا کنید.

اگر تصمیم به انجام جراحی زیبایی دارید، احتمالاً زمان زیادی را صرف این کرده اید که چگونه یک جراح پلاستیک خوب پیدا کنید. حتی اگر در اینترنت عباراتی مانند “بهترین جراح پلاستیک در تهران” جستجو کنید، احتمالاً ده ها گزینه برای شما وجود دارد. در ادامه مهم ترین ویژگی های یک جراح پلاستیک خوب در تهران را لیست و درباره هر یک توضیحات مورد نیاز را ارائه کرده ایم. بهترین پزشک پلاستیک و زیبایی در تهران دارای ویژگی های زیر است:

داشتن مدرک و بورد فوق تخصصی

هر جراح پلاستیکی که در لیست انتخاب شما قرار می گیرد، باید توسط هیئت جراحی پلاستیک آمریکا (ABPS) تاییدیه بورد دریافت کند. در واقع، قبل از انجام فرآیندهای جراحی، باید بررسی کنید که آیا جراح پلاستیک مورد نظر اعتبار علمی کافی دارد یا خیر.اگر با اصطلاحات پزشکی آشنا نباشید، مشاهده و بررسی مدارک پزشکی اغلب ممکن است گیج کننده باشد. مشاهده مدارک علمی جراح پلاستیک بسیار مهم است و به شما اثبات می کند که می توانید به جراح مورد نظر اعتماد کرده و ایشان واجد شرایط هستند. این امر به ویژه با توجه به این واقعیت که بسیاری از پزشکان آموزش ندیده، خود را “جراح زیبایی” می نامند، بسیار مهم است.

تجربه بالا و چندین ساله

زمانی که به فکر انجام جراحی پلاستیک هستید، تجربه پزشک حائز اهمیت است. هر چه جراح پلاستیک تجربه بیشتری در مورد درمان یک بیماری یا انجام یک تکنیک خاص جراحی داشته باشد، احتمالاً نتایج بهتری کسب خواهید کرد. چنین تجربه ای به جراح پلاستیک این امکان را می دهد که از عوارض جراحی پلاستیک جلوگیری کرده و در صورت بروز، به سرعت آن ها را تشخیص دهد و برای درمانشان اقدام کند. شما همچنین می توانید تحقیق کنید که جراح پلاستیک چند بیمار با شرایطی شبیه به شما را درمان کرده است.

داشتن نمونه کارهای زیبا

جراحی پلاستیک زیبایی علاوه بر آموزش و دانش پزشکی نیاز به هنر و سلیقه نیز دارد. از آنجایی که بدن هر زنی منحصر به فرد است، به عنوان مثال “بهترین” جراح پلاستیک برای بزرگ کردن سینه به احتمال زیاد کسی است که سبک کارش با اهداف زیبایی شناختی شخص مطابقت داشته باشد و بتواند درمانی را با شرایط منحصر به فرد شما برای برآورده کردن این موارد انجام دهد.

جراحی پلاستیک خوب مستلزم آن است که بتواند درمان خود را با شرایط و نیازهای شما تنظیم کند. نمونه‌کارهای جراح از بیماران و عکس‌های قبل و بعد از آن را بررسی کنید تا نمونه‌ای از کار او به دست آورید و به دنبال انواع نتایج عالی  در جراحان مختلف باشید.در طول مشاوره و ویزیت قبل از عمل، از درخواست تصاویر اضافی، مطالعات موردی یا توضیحات سایر بیماران دریغ نکنید. بررسی‌ بیماران مختلف می‌تواند بازخورد صادقانه‌ای از بیماران در مورد تجربیات آنها با جراحان انتخابی شما ارائه دهد.

روش های پیدا کردن یک جراح پلاستیک خوب

انجام جراحی پلاستیک ترمیمی یا زیبایی یک تصمیم بزرگ است و می تواند با اصلاح یک نقص یا بهبود ظاهر و احساس شما در مورد خود، زندگی شما را تغییر دهد. انتخاب جراح پلاستیک یکی از مهم ترین تصمیماتی است که می توانید بگیرید. چگونه بهترین جراح پلاستیک را که برای شما مناسب است پیدا کنید؟ در اینجا چند فاکتور مهم وجود دارد که باید در نظر داشته باشید.

معرفی دوستان و آشنایان

با درخواست از پزشک برای لیست ارجاع جراحان پلاستیک شروع کنید. همچنین می توانید از خانواده، دوستان و سایر ارائه دهندگان مراقبت های بهداشتی برای توصیه ها بخواهید. برای تحقیق در مورد اعتبار و تجربه پزشکان تحقیق کنید. همانطور که لیست خود را محدود می کنید، با مطب هر جراح پلاستیک تماس بگیرید تا ببینید آیا او بیماران جدید را می پذیرد یا خیر. اگر چنین است، برای ملاقات و ویزیت با جراح پلاستیک، وقت بگیرید.

بررسی سوابق کار پزشکان مشهور

بورد تخصصی یکی از مهم ترین عواملی است که باید در هنگام انتخاب جراح پلاستیک در نظر بگیرید. این مدرک به شما می گوید که پزشک آموزش، مهارت و تجربه لازم را برای انجام جراحی پلاستیک دارد یا خیر. همچنین به بررسی سابقه قصور یا اقدامات انضباطی جراح بپردازید.

ارتباط گرفتن با جراح پلاستیک

جراح پلاستیکی را انتخاب کنید که بتوانید به راحتی با او صحبت کنید. هنگامی که برای اولین بار با جراح پلاستیک خود ملاقات می کنید، سوالات خود را بپرسید و واکنش و عکس العمل او را زیر نظر بگیرید، دقت کنید که آیا او از سؤالات شما استقبال می کند و به روشی که شما متقاعد شوید به آنها پاسخ می دهد؟ آیا آلبوم عکس قبل و بعد از جراحی واقعی پزشک در دسترس و اختیار شما به منظور بررسی و اطمینان بیشتر قرار می گیرد یا خیر؟

خواندن نظرات بیماران

شما باید به تصمیم خود برای انجام جراحی پلاستیک اطمینان کامل داشته باشید. خواندن آنچه دیگران در مورد یک پزشک می‌گویند می‌تواند بینش و تصویری را در مورد نحوه طبابت یک پزشک و همچنین نحوه عمل جراحی او به شما ارائه دهد. بررسی بیماران مختلف معمولاً منعکس‌کننده تجربه آنان درمورد نحوه جراحی، برخورد جراح، میزان توجه کادر پزشکی و همچنین کیفیت عمل جراحی می باشد. شما می توانید بررسی و مشاهده کنید که بیماران چقدر به پزشک اعتماد دارند، پزشک چقدر زمان را با بیماران خود می گذرانند، و چقدر خوب به سوالات آنان پاسخ می دهد.

در انتخاب جراح پلاستیک عجله نکنید!

حقیقت موضوع این است که هیچ پزشک یا جراحی نمی تواند نتایج یکسانی برای تمام مراجعین انجام دهد. حتی در صورت تشابه نوع جراحی و پزشک در افراد مختلف، هیچ قطعیتی در کسب نتیجه یکسان وجود ندارد. جراحی پلاستیک می تواند یک تجربه فوق العاده و مثبت و به طور بالقوه تغییر دهنده زندگی باشد، بنابراین به یاد داشته باشید که برای انجام این فرآیند عجله نکنید. همچنین فراموش نکنید که جراحی پلاستیک یک تجربه کاملاً فردی است. جراحان با تجربه به این مساله واقف بوده و قبل از آمادگی برای جراحی، زیباجو را برای تصمیم‌گیری تحت فشار قرار نمی‌دهند یا برای انجام یک عمل عجله نمی‌کنند. معیارهای مختلفی وجود دارد که می توانید برای قضاوت در مورد مناسب بودن یا نبودن یک جراح خاص برای خود استفاده کنید.

سوالات متداول درباره جراحی پلاستیک و انتخاب جراح

ممکن است پاسخ سوالات خود درباره جراحی زیبایی و روند انتخاب یک جراح پلاستیک خوب را در این مقاله پیدا نکرده باشید. در ادامه می توانید در بخش پرسش و پاسخ این مطلب همه سوالات متداولی که کاربران سایت از دکتر نداف کرمانی می پرسند را بخوانید. اگر در این بخش هم به جواب نرسیدید، می توانید روی دکمه زیر کلیک کنید و سوال خود را به طور مستقیم برای دکتر نداف بفرستید.

لیپوماتیک شکم و پهلو

لیپوماتیک شکم و پهلو

امروزه افراد بسیاری مخصوصا خانم ها با چاقی موضعی در قسمت شکم و پهلو خود مواجه هستند و این امر موجب برهم خوردن تناسب اندام

دکتر مجید نداف کرمانی

دکتر مجید نداف کرمانی

دکتر مجید نداف کرمانی، پس از طی دوره پزشکی عمومی و تخصص جراحی عمومی دوره ۳ ساله فوق تخصصی جراحی پلاستیک و ترمیمی را در دانشگاه شهید بهشتی در بهترین مرکز جراحی پلاستیک ایران گذرانده و عضو انجمن جراحان پلاستیک و زیبایی ایران می باشد. با انجام عمل های زیبایی همچون: عمل زیبایی بینی، جراحی بینی گوشتی، عمل بینی استخوانی و... جراحی سینه شامل پروتز سینه، لیفت سینه و... جراحی لاغری با لیپوماتیک، پیکرتراشی، ابدومینوپلاستی و...

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

14 پاسخ

 1. دکتر نداف عزیز
  خدمت شما بینی م رو عمل کردم، انقدر هر روز دعاتون میکنم که حد نداره.
  ممنونم ازتون

 2. آقای دکتر بینی های گوشتی رو میشه نیمه فانتزی جراحی کرد؟
  خیلی شنیدم که میگن بینی گوشتی خیلی سخته عمل کردنش اما من دوست دارم بینیمو عمل کنم.

  1. سلام برای گرفتن پاسخ دقیق عکس بینی خودتون رو واتسپ ارسال کنید تا نظر بدهم

 3. دقیقا نباید در انتخاب جراح عجله کرد، من تمام پیج های اینستاگرام رو زیر و رو کردم و دست آخر دکتر نداف عزیز رو برای عمل خودم انتخاب کردم.
  راضی هستم و سپاسگزارشونم.

 4. سلام وسپاس از آقای دکتر نداف کرمانی برای مقاله جامع و مفیدی که درباره همه ی جراحی پلاستیک توضیح کامل داده بودند ،دکتر عزیز تزریق چربی در سینه موندگاریش تا چه مدته؟

  1. بین 6 ماه تا یک سال
   به همین دلیل من به همه مراجعان پروتز سینه رو پیشنهاد می کنم

  1. اختلالات عروقی
   عفونت
   عوارض تزریق و مصرف داروی راکوتان
   دستکاری بیش از حد و تخریب بافت توسط جراح
   استعمال دخانیات

 5. سلام خسته نباشید؛ دکتر اگر کسی چندین سال پیش از ناحیه ی دست دچار سوختگی شده باشه و جای سوختگی مونده باشه الان میشه با جراحی به حالت قبلش برگرده؟امکانش هست؟

  1. با سلام
   عکس سوختگی روی دستتون رو داخل واتسپ ارسال کنید تا تشخیص بدهیم

آیکون سایت دکتر نداف کرمانی

"*" indicates required fields

برای مشاهده نمونه کارهای جراحی شکم، فرم زیر را پر کرده
و منتظر پیامک کد تایید باشید.