مراقبت های پس از جراحی بینی

 

مراقبت های پس از جراحی بینی

جراحی بینی یکی از جراحی های زیبایی می باشد که در بین عموم مردم بسیار مورد استقبال قرار گرفته است. مراقبت های پس از جراحی بینی نقش بسیار موثری در نتیجه جراحی بینی دارد و در نتیجه اقدامات لازم بعد از جراحی بینی باید توسط هر فردی که این جراحی را انجام داده است برای برخورداری از بهترین نتیجه و عدم بروز مشکلات احتمالی ناشی از جراحی باید رعایت شود و همچنین انجام دادن اقدامات لازم بعد ازجراحی باعث می شود دوره نقاهت زود تر به پایان برسد. دکتر نداف کرمانی فوق تخصص جراحی پلاستیک یکی از بهترین جراحان بینی در این زمینه راهنمایی و مشاوره های لازم را در اختیار شما قرار می دهد.در زیر به برخی از مراقبت های پس از جراحی بینی اشاره شده است:

مراقبت های پس از جراحی بینی

استفاده از کمپرس یخ برای کاهش تورم و رفع کبودی پس از جراحی بینی.( هر یک ربع یکباربرای کاهش کبودی کمپرس یخ را بروی نواحی از صورتتان که دچار کبودی و تورم شده است می توانید استفاده نمایید. اگر احساس سردرد داشتید کمپرس را کنار بگذارید.)

از فین کردن و تخلیه ترشحات بینی خودداری نمایید در صورت نیاز می توانید پانسمان زیر بینی را با گاز استریل تعویض نمایید.

در صورت نیاز می توانید که بینی خود را با دستمال کاغذی تمیز کنید و همچنین شستشوی بینی با سرم و مرطوب کننده هوا تا 2 هفته توصیه می شود.( از داخل کردن وسیله ای برای تمیز کردن بینی جدا خودداری نمایید.)

پس از جراحی بینی 2 روز اول را در تختخواب استراحت نمایید و در هنگام استراحت سر خود را بالاتر از حد معمول قرار دهید زیرا این کار در کاهش تورم بسیار موثر می باشد برای این کار می توانید چندین بالش را بروی هم قرار دهید.

پس از جراحی بینی در صورت احساس درد و فشار در ناحیه استخوانی بینی می توانید اسپلینت روی بینی را کمی از طرفین باز نمایید تا شل تر بروی بینی قرار گیرد. معمولا اسپلینت بینی یک هفته بعد از جراحی بینی در مطب برداشته می شود.

پس از جراحی بینی تا حد امکان سر خود را به سمت جلو خم نکنید و از حرکات بیش از حد صورت مانند خندیدن، گریه کردن پرهیز نمایید.

24 ساعت بعد از جراحی بینی می توانید به حمام بروید  در این صورت باید  دقت نمایید گچ بینی خیس نشود. (اگر برحسب اتفاق آب به زیرگچ رسید حتما باید درعرض چندساعت گچ بازشود).

پس از جراحی بینی می توانید برای تمیز کردن قسمت‌هايي از صورت که خارج از قسمتي است كه چسب زده شده است از پنبه مرطوب استفاده نمایید و در این صورت چسب‌ها نبايد خيس شوند.

منتظر نظرات و پیشنهادات شما عزیزان هستیم

با تشکر مدیریت سایت دکتر نداف کرمانی فوق تخصص جراحی پلاستیک

 

دکتر مجید نداف کرمانی

دکتر مجید نداف کرمانی پس از طی دوره پزشکی عمومی و تخصص جراحی عمومی دوره 3 ساله فوق تخصصی جراحی پلاستیک و ترمیمی را در دانشگاه شهید بهشتی در بهترین مرکز جراحی پلاستیک ایران گذرانده و عضو انجمن جراحان پلاستیک و زیبایی ایران می باشد. با انجام عمل های زیبایی همچون : عمل زیبایی بینی ، جراحی بینی گوشتی ، عمل بینی استخوانی و... جراحی سینه شامل پروتز سینه ، لیفت سینه و ... جراحی لاغری با لیپوماتیک ، پیکرتراشی ،ابدومینوپلاستی و ...

پاسخ

نه − 5 =

مدت زمان مطالعه ۳ دقیقه
Call Now Button