لوگو سایت دکتر مجید نداف کرمانی
برای مشاهده آدرس و شماره تماس از طریق لینک رو به رو اقدام کنید. لینک اپلیکیشن
Search
Close this search box.
مزایا و معایب لیپوماتیک

مزایا و معایب لیپوماتیک

دکتر مجید نداف کرمانی / لاغری با لیپوماتیک / مزایا و معایب لیپوماتیک

یکی از روش های پرطرفدار بین افرادی که دارای اضافه وزن های موضعی هستند، لیپوماتیک است این روش دارای مزایا و معایبی است ابتدا در این مقاله در رابطه با لیپوماتیک و نحوه انجام این کار توضیح مختصری داده می شود تا اطلاعات لازم را در این زمینه بدست آورید و پس از آن مزایا و معایب لیپوماتیک را بیان می کنیم تا با آگاهی کافی و با دید باز برای از بین بردن چربی های اضافی بدن با استفاده از لیپوماتیک تصمیم بگیرید.

مزایا و معایب لیپوماتیک
مزایا و معایب لیپوماتیک

لیپوماتیک یک شیوه جدید وایمن با ماندگاری و تاثیر گذاری بالا برای درمان چاقی موضعی و از بین بردن چربی های اضافه بدن است. در این روش هوای فشرده توسط دستگاه لیپوماتیک وارد لوله نازک و باریک به نام کانولا می شود هوای فشرده موجود در این لوله باعث ایجاد 3 نوع حرکت ارتعاشی می شود. لوله کانولا از طریق یک شکاف بسیار ریز ( 3 میلی متری) وارد بافت چربی می شود و پیوند میان سلول های چربی را با 3 حرکت ارتعاشی از بین می برد. در این روش بدلیل اینکه لوله کانولا مجهز به سنسور هایی می باشد هیچ آسیبی به بافت های مجاور وارد نمی شود به همین علت است که لیپوماتیک جزو یکی از ایمن ترین روش ها برای حذف چربی های اضافی شناخته شده است.

 مزایای لیپوماتیک

  • تاثیر گذاری و دریافت نتایج مطلوب در کمترین زمان نسبت به سایر روش ها ( ماندگاری لیپوماتیک نسبت به سایر روش ها که برای کاهش اضافه وزن مورد استفاده قرار می گیرند بیشتر می باشد.)
  • لیپوماتیک یک روش بسیار ایمن می باشد در این روش بدلیل تعبیه شدن سنسور در لوله کانولا در هنگام برخورد با بافت های غیر چربی لوله کانولا توقف می کند در نتیجه هیچ آسیبی به بافت های مجاور وارد نمی شود.
  • جلوگیری از شل شدن و افتادگی پوست
  • احتمال بروز آمبولی در این روش بسیار کم است.( پس از لیپوماتیک بیمار باید از همان روزهای اول به آرامی شروع به راه رفتن کند تا از بروز آمبولی خودداری شود.)
  • لیپوماتیک با بی حسی موضعی و بدون بی هوشی انجام می شود به همین علت عوارض احتمالی که ممکن است بعد از بی هوشی بروز نماید در این روش رخ نمی دهد.
  • محافظت از پوست در مقابل سوختگی زیرا در این روش چربی ها با حرکات ارتعاشی و چرخشی تخریب می شوند.

معایب لیپوماتیک

  • مشاهده تورم و کبودی 3 روز پس از لیپوماتیک ( تورم و کبودی بعد از موقتی می باشد و بعد از گذشت مدتی ازبین می رود.)
  • با وجود اینکه دوران نقاهت بعد از لیپوماتیک بسیار کوتاه است و بازگشت به کار سریع می باشد اما باید از انجام کارهای سنگین و ورزش های شدید بعد از لیپوماتیک خودداری شود.
دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

مطالب مرتبط
آیکون سایت دکتر نداف کرمانی

"*" indicates required fields

برای مشاهده نمونه کارهای جراحی شکم، فرم زیر را پر کرده
و منتظر پیامک کد تایید باشید.