مزایا و معایب لیپوماتیک

مزایا و معایب لیپوماتیک

یکی از روش های پرطرفدار بین افرادی که دارای اضافه وزن های موضعی هستند، لیپوماتیک است این روش دارای مزایا و معایبی است ابتدا در این مقاله در رابطه با لیپوماتیک و نحوه انجام این کار توضیح مختصری داده می شود تا اطلاعات لازم را در این زمینه بدست آورید و پس از آن مزایا و معایب لیپوماتیک را بیان می کنیم تا با آگاهی کافی و با دید باز برای از بین بردن چربی های اضافی بدن با استفاده از لیپوماتیک تصمیم بگیرید.

مزایا و معایب لیپوماتیک

مزایا و معایب لیپوماتیک

لیپوماتیک

لیپوماتیک یک شیوه جدید وایمن با ماندگاری و تاثیر گذاری بالا برای درمان چاقی موضعی و از بین بردن چربی های اضافه بدن است. در این روش هوای فشرده توسط دستگاه لیپوماتیک وارد لوله نازک و باریک به نام کانولا می شود هوای فشرده موجود در این لوله باعث ایجاد 3 نوع حرکت ارتعاشی می شود. لوله کانولا از طریق یک شکاف بسیار ریز ( 3 میلی متری) وارد بافت چربی می شود و پیوند میان سلول های چربی را با 3 حرکت ارتعاشی از بین می برد. در این روش بدلیل اینکه لوله کانولا مجهز به سنسور هایی می باشد هیچ آسیبی به بافت های مجاور وارد نمی شود به همین علت است که لیپوماتیک جزو یکی از ایمن ترین روش ها برای حذف چربی های اضافی شناخته شده است.

 مزایای لیپوماتیک

  • تاثیر گذاری و دریافت نتایج مطلوب در کمترین زمان نسبت به سایر روش ها ( ماندگاری لیپوماتیک نسبت به سایر روش ها که برای کاهش اضافه وزن مورد استفاده قرار می گیرند بیشتر می باشد.)
  • لیپوماتیک یک روش بسیار ایمن می باشد در این روش بدلیل تعبیه شدن سنسور در لوله کانولا در هنگام برخورد با بافت های غیر چربی لوله کانولا توقف می کند در نتیجه هیچ آسیبی به بافت های مجاور وارد نمی شود.
  • جلوگیری از شل شدن و افتادگی پوست
  • احتمال بروز آمبولی در این روش بسیار کم است.( پس از لیپوماتیک بیمار باید از همان روزهای اول به آرامی شروع به راه رفتن کند تا از بروز آمبولی خودداری شود.)
  • لیپوماتیک با بی حسی موضعی و بدون بی هوشی انجام می شود به همین علت عوارض احتمالی که ممکن است بعد از بی هوشی بروز نماید در این روش رخ نمی دهد.
  • محافظت از پوست در مقابل سوختگی زیرا در این روش چربی ها با حرکات ارتعاشی و چرخشی تخریب می شوند.

معایب لیپوماتیک

  • مشاهده تورم و کبودی 3 روز پس از لیپوماتیک ( تورم و کبودی بعد از لیپوماتیک موقتی می باشد و بعد از گذشت مدتی ازبین می رود.)
  • با وجود اینکه دوران نقاهت بعد از لیپوماتیک بسیار کوتاه است و بازگشت به کار سریع می باشد اما باید از انجام کارهای سنگین و ورزش های شدید بعد از لیپوماتیک خودداری شود.

برخی از خدمات دکتر نداف کرمانی فوق تخصص جراحی پلاستیک

جراحی بینی

جراحی بینی گوشتی

جراحی بینی استخوانی

لیپوماتیک

پروتز سینه

منتظر نظرات و پیشنهادات شما عزیزان هستیم

با تشکر مدیریت سایت دکتر نداف کرمانی فوق تخصص جراحی پلاستیک

دکتر مجید نداف کرمانی

دکتر مجید نداف کرمانی پس از طی دوره پزشکی عمومی و تخصص جراحی عمومی دوره 3 ساله فوق تخصصی جراحی پلاستیک و ترمیمی را در دانشگاه شهید بهشتی در بهترین مرکز جراحی پلاستیک ایران گذرانده و عضو انجمن جراحان پلاستیک و زیبایی ایران می باشد. با انجام عمل های زیبایی همچون : عمل زیبایی بینی ، جراحی بینی گوشتی ، عمل بینی استخوانی و... جراحی سینه شامل پروتز سینه ، لیفت سینه و ... جراحی لاغری با لیپوماتیک ، پیکرتراشی ،ابدومینوپلاستی و ...

پاسخ

یک × چهار =

مدت زمان مطالعه ۳ دقیقه
Call Now Button