لوگو سایت دکتر مجید نداف کرمانی
برای مشاهده آدرس و شماره تماس از طریق لینک رو به رو اقدام کنید. لینک اپلیکیشن

ورم سينه بعد از پروتز

دکتر مجید نداف کرمانی / عمل های سینه / ورم سينه بعد از پروتز

در این مقاله به یک مبحث پرمخاطب یعنی ورم سينه بعد از پروتز که دغدغه ی ذهنی بسیاری از افراد متقاضی پروتز سینه می باشد، می پردازیم. با ما همراه باشید!

ورم سينه بعد از پروتز
جراحی پروتز سینه

دلایل ورم سینه بعد از پروتز

ورم سینه پس از جراحی پروتز ممکن است به دلایل مختلفی رخ دهد. در زیر، برخی از دلایل رایج ورم سینه پس از پروتز را ذکر می‌کنم:

التهاب: یکی از عوامل رایج ورم سینه پس از جراحی پروتز، التهاب است. التهاب می‌تواند به دلیل عفونت در محل جراحی یا راه ورود باکتری‌ها به سینه رخ دهد. علائم التهاب شامل درد، گرمی، قرمزی و تورم است.

خونریزی: خونریزی در محل جراحی پروتز سینه می‌تواند منجر به ورم سینه شود. این خونریزی ممکن است در دوره‌ای بعد از عمل جراحی رخ دهد و باعث تشکیل خون تجمعی در سینه شود.

عمل جراحی: خود عمل پروتز سینه می‌تواند منجر به ورم سینه شود. در دوره اولیه بعد از جراحی، به دلیل تداخل با بافت‌های سینه و واکنش بدن به عمل جراحی، ورم موقتی رخ می‌دهد.

ترشحات محیطی: ترشحات محیطی ممکن است نیز منجر به ورم سینه شوند. معمولاً در دوره اولیه بعد از جراحی، سینه به ترشحات محیطی واکنش نشان می‌دهد که می‌تواند به ورم منجر شود.

عوارض جانبی: برخی عوارض جانبی ممکن است باعث ورم سینه شوند، مانند سوراخ شدن پروتز سینه، تجمع مایع در سینه (سرماخوردگی)، عفونت پروتز و غیره.

مهم است که در صورت وجود ورم سینه پس از جراحی پروتز، به جراح پلاستیک خود اطلاع دهید تا منشأ و علت آن را بررسی کند و تشخیص درست و درمان مناسب را ارائه دهد.

دکتر مجید نداف کرمانی ، جراح پلاستیک و زیبایی و عضو جراحان زیبایی و پلاستیک ایران می باشند. شما عزیزان می توانید از طریق زیر با ایشان ارتباط برقرار کنید:

شماره تماس: 02122134934

کانال اینستاگرام دکتر نداف کرمانی

نتیجه گیری

با توجه به مطالبی که در بالا ذکر شد می توان نتیجه گرفت که پروتز سینه اگر با مهارت و دانش کافی و طبق اصول صورت گیرد، هیچ عارضه ی نامطلوبی به فرد متقاضی تحمیل نمی گردد.

با این حال یک سری عوارض جانبی و جزئی مانند ورم سينه بعد از پروتز ممکن است در فرد ایجاد شود. این امر کاملا طبیعی و موقت می باشد.

علت این امر این است که؛ در طی جراحی بافت سینه متحمل دستکاری هایی می شود تا پروتز در سینه جایگذاری شود. بنابراین کاملا طبیعی می باشد که یکسری علائم تحت تاثیر این دستکاری ها در فرد ایجاد شود.

ورم سينه بعد از پروتز موقت می باشد و جای نگرانی ندارد. این تورم و التهاب بعد از جراحی به مرور کم می شود و از بین می رود.

 

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

مطالب مرتبط
آیکون سایت دکتر نداف کرمانی

"*" indicates required fields

برای مشاهده نمونه کارهای جراحی شکم، فرم زیر را پر کرده
و منتظر پیامک کد تایید باشید.