لوگو سایت دکتر مجید نداف کرمانی
برای مشاهده آدرس و شماره تماس از طریق لینک رو به رو اقدام کنید. لینک اپلیکیشن
Search
Close this search box.
عوارض جراحی بینی

عوارض جراحی بینی

مطمئنا کسانی که تصمیم به جراحی زیبایی بینی دارند، به عوارض آن نیز فکر کرده اند. بطور مثال اگر خود شما کسی باشید که قصد انجام این جراحی را داشته باشید، یکی از سوالاتتان در طی معاینات از پزشک خود در مورد عوارض جراحی بینی می باشد.

در این مقاله سعی داریم به بیان عوارض جراحی بینی بپردازیم. پس با ما همراه باشید.

جراحی زیبایی بینی

طبق آمارهای بدست آمده در دنیا، کشور ایران؛ رکورد دار جراحی پلاستیک، مخصوصا جراحی بینی می باشد. حال در نظر داشته باشید دغدغه ی متقاضیان انجام این جراحی چیست؟

مطمئنا اگر شما هم تصمیم به جراحی بینی بگیرید، در اولین قدم فرم و حالت بینی بعد از جراحی بینی برایتان مهم می باشد و جزء اصلی ترین پارامترهایی می باشد که به آن بسیار توجه می کنید.

جراحی بینی به منظورهای گوناگونی صورت می گیرد. بطور مثال ممکن است شخصی به دلیل مشکلات تنفسی و یا شکستگی به این جراحی روی آورد که در این حالت جراحی بینی به دلایل درمانی صورت می گیرد. در سمت دیگر ممکن است اشخاصی بنا به دلایل زیبایی و تغییر فرم و حالت بینی خود، تصمیم به جراحی بینی بگیرد.

جراحی بینی چه عوارضی دارد؟

در ابتدا لازم است به این نکته توجه کنید که یک سری نکات مهم در روند جراحی و نتیجه ی حاصل از آن تاثیر مستقیم دارند. مهم ترین نکات عبارتند از:

  • تکنیک جراح بینی

مهارت و روش کار جراح بینی از جمله مهم ترین مواردی است که تاثیر مستقیم در نتیجه دهی جراحی بینی دارد. برآورده شدن انتظارات شما از جراحی بینی، نیازمند انتخابی هوشمندانه و با دقت می باشد.

اولین قدم در اطمینان خاطر شما از نتیجه و بی عارضه بودن جراحی بینی، انتخاب جراح بینی متبحر و با تجربه می باشد.

نمونه جراحی زیبایی بینی دکتر مجید نداف کرمانی
نمونه جراحی زیبایی بینی دکتر مجید نداف کرمانی
  • مراقبت های بعد از جراحی بینی توسط فرد

قسمت اعظم نتیجه دهی موفق و کارآمد جراحی بینی به مراقبت ها و نگهداری های بعد از عمل بینی بستگی دارد. هرچقدر فرد در نگهداری و مراقبت های بعد از جراحی کوشا باشد، به نتیجه دهی موثر و رضایت بخش ، کمک شایانی می کند.

موارد ذکر شده اهمیت ویژه ای در میزان عوارض جراحی بینی دارند. بطوریکه در هرکدام از موارد ذکر شده سهل انگاری شود، فرد متحمل عوارض نامطلوبی بعد از جراحی بینی می شود.

عوارض شایع بعد از عمل بینی

اما لازم است بدانید عوارض خفیفی بعد از جراحی بینی برای فرد ایجاد می شود که کاملا طبیعی و موقت می باشد. در این قسمت به عوارض شایع جراحی بینی می پردازیم.

ایجاد تورم بعد از جراحی بینی امری بسیار طبیعی می باشد. این تورم ناشی از دستکاری بافت بینی حین جراحی می باشد. معمولا تورم در جراحی بینی گوشتی بیش از تورم در جراحی بینی استخوانی می باشد. هرچقدر دستکاری جراح در حین عمل بینی بیشتر باشد، تورم بعد از جراحی نیز بیشتر می شود.

اما نگران نباشید این تورم بعد از جراحی بینی، موقت می باشد و به مرور به بهبود بافت بینی و ترمیم آن، از بین می رود.

در مواقعی ممکن است بنا به دستکاری های ایجاد شده در بافت بینی، خونابه ی مختصری بعد از جراحی، از بینی فرد خارج شود. اما لازم به ذکر است اگر خونریزی بعد از جراحی از حد معمول بیشتر باشد، باید سریعا به پزشک خود مراجعه نمایید تا اقدامات لازم جهت قطع شدن خونریزی انجام شود.

عوارض جراحی بینی
عوارض جراحی بینی
  • تنگی نفس بعد از جراحی بینی

در اکثر موارد تنگی نفس بعد از عمل بینی، ناشی از وجود تامپون در بینی می باشد. در این حالت فرد تا برداشتن تامپون ها از طریق دهان تنفس می کند. تنفس دهانی برای بسیاری از افراد ناخوشایند می باشد.

با برداشتن تامپون ها راه هوایی از طریق بینی باز می شود و فرد می تواند به راحتی از طریق بینی خود تنفس کند. همچنین یکی از راهکارهای موثر در بهبود تنفس از طریق بینی، شستشوی منظم بینی بعد از جراحی می باشد.

زیرا با شستشوی مناسب و مرتب، ترشحات بینی خارج می شود و بافت بینی زودتر ترمیم می شود. این امر در تنفس راحت از طریق بینی نقش بسیار مهمی دارد.

  • کبودی بعد از جراحی بینی

کبودی بعد از عمل بینی نیز به دلیل دستکاری بافت بینی اتفاق می افتد. استفاده از کمپرس یخ بعد از جراحی می تواند از ایجاد کبودی بیشتر بعد از عمل بینی جلوگیری بعمل آورد.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

مطالب مرتبط
آیکون سایت دکتر نداف کرمانی

"*" indicates required fields

برای مشاهده نمونه کارهای جراحی شکم، فرم زیر را پر کرده
و منتظر پیامک کد تایید باشید.