05 ژانویه

اثرات درمانی جراحی زیبایی شکم

اثرات درمانی جراحی زیبایی شکم

عمده ترین مسئله مردم دنیا در هزاره سوم فقر حرکتی است . به این معنی که مردم در طول روز ، تحرک کافی ندارند، این امر بسیار خطرناک است و اولین عارضه آن چاقی به صورت موضعی است. اما این چربی های انباشته شده چه خطراتی دارد ؟ دکتر نداف کرمانی در ادامه این مطلب به بررسی اثرات درمانی جراحی زیبایی شکم برای خلاصی از چربی های ناحیه های شکم می پردازند ، با ما همراه باشید .

مسئله ای که در تناسب اندام مهم است، شاخص توده بدنی است، که با وزن و قد ارتباط دارد. اگر وزن هر فرد تقسیم بر قد فرد شود می توانیم ، شاخص توده بدنی را به دست آوریم. در صورتی که شاخص بدنی افراد بالای 30 باشد بهترین روش رسیدن به اندام ایده آل استفاده از روش های جراحی است .
امروزه روش های مختلفی برای حذف چربی های شکم وجود دارد، لیپوساکشن، ابدومینوپلاستی و یا جراحی به کمک ترکیب این دو روش با هم .

حذف چربی های شکم با کمک جراحی به روش ابدومینوپلاستی

برای این روش جراحی لازم است تا ابتدا برشی در ناحیه تحتانی شکم اعمال شود . با کمک این برش پوست و چربی شکم در ناحیه پایینی حذف می گردد، سپس لازم است با کمک یک سوراخ ، تمام پوست باقی مانده در نواحی عضلات شکم و اطراف ناف برداشته شود . بیشتر این روش جراحی برای خانم هایی که سابقه چند حاملگی داشته اند و سبب شل شدگی در نواحی بالایی و پایین ناف شده اند کاربردی است .

اثرات مثبت جراحی به روش ابدومینوپلاستی

داشتن اضافه وزن در نواحی شکم و پهلو ها می تواند خطرات جبران ناپذیری را همراه داشته باشد، مشکلات کلیوی یکی از این موارد است . چربی در ناحیه شکم احتمال ابتلا به بیماری های کلیوی ، دیابت، بیماری های قلبی و عرقی و… را افزایش می دهد . در نتیجه با کمک ابدومینوپلاستی می توان از بروز این بیماری ها تا حد قابل توجهی جلوگیری کنیم .

اثر-مثبت-ابدومینوپلاستی-بر-مشکلات-ارتوپدی

اثر مثبت ابدومینوپلاستی بر مشکلات ارتوپدی

افرادی که دچار چاقی موضعی در ناحیه شکم و پهلو ها هستند، به طور طبیعی در ناحیه کمر خود دچار گودی کمر می شود ،همچنین پاها تحمل وزن اضافه را ندارند، که همه این ها می تواند سبب بروز اختلالات ارتوپدی گردد. هر چه اضافه وزن فرد بیشتر باشد، آسیب به دیسک و مهره ها نیز بیشتر است . جراحی شکم تاثیر مثبتی بر کنترل مشکلات ارتوپدی دارد .

تاثیرات مثبت روانی بعد از جراحی شکم

از انجا که تمام افراد تمایل به داشتن اندامی زیبا دارند، در نتیجه از بین بردن چربی های موضعی می تواند به افزایش اعتماد به نفس در این افراد کمک کند . معمولا افراد بعد از جراحی انگیزه بیشتری برای شرکت در فعالیت های ورزشی، شغلی ، اجتماعی و… دارند .

جراحی شکم با استفاده از لیپوساکشن

در روش لیپوساکشن یا همان لیپولیز، لازم است تا مقداری از محلول خاص ابتدا به چربی های زیر پوست شکم تزریق گردد، سپس سوراخ های بسیار کوچکی در نواحی شکم ایجاد میشود که مایع و چربی ها را با کمک لوله های مخصوصی خارج می کنند . لازم به ذکر است که مقدار چربی خارج شده از شکم بسته به وزن فرد و البته نظر پزشک متخصص در این زمینه است .
ممکن است در افرادی که چربی ناحیه شکم آن ها بسیار زیاد باشد نیاز به چند جلسه برای خارج کردن چربی داشته باشند، زیرا در هر جلسه مقدار حداکثری برای خارج شدن چربی تعریف شده است . جراحی شکم با کمک لیپوساکشن بیشتر به افرادی که پوست ناحیه شکم آن سفت است و دچار چاقی در این ناحیه شده اند، توصیه می شود .
بیشتر کاندید این نوع روش جرحی آقایانی هستند که دچار چاقی موضعی در ناحیه شکم هستند و یا خانم هایی هستند که سابقه بارداری ندارند، اما ناحیه اطراف شکم آن ها چاق است .

اثر-مثبت-لیپوساکشن-بر-دیابت

اثر مثبت لیپوساکشن بر دیابت

در بیماران مبتلا به دیابت جراحی شکم سبب کاهش قند خون ناشتا و البته کاهش نیاز به انسولین را همراه داشته است، در حالت کلی می توان گفت، در صورت جراحی شکم در شرایط استاندارد، وضعیت کلی بدن فرد رو به بهبود می رود .
استفاده از ترکیب هر دو روش با هم
این روش جراحی بیشتر به افرادی که هم دچار چاقی موضعی در ناحیه شکم هستند و هم پوست شکم آن ها حالتی افتاده دارد توصیه می شود . لازم به ذکر است که استفاده از هر دو روش با هم می تواند نتایج بسیار خوبی داشته باشد.

دکتر مجید نداف کرمانی فوق تخصص جراحی پلاستیک و زیبایی در زمینه انجام کلیه جراحی های زیبایی صورت و بدن مشغول به فعالیت هستند.برای دریافت مشاوره و راهنمایی در خصوص ” اثرات درمانی جراحی زیبایی شکم” می توانید با ایشان در تماس باشید. در صورت تمایل می توانید با شماره مطب ایشان تماس بگیرید. شماره مطب : 22134934 و 22134997 . همچنین می توانید با پیج اینستاگرام ایشان در ارتباط باشید.

آیا می توان گفت لاغری شکم با کمک جراحی عوارضی هم همراه دارد ؟

به طور حتم هر جراحی ، عوارضی با خود همراه دارد، اما راهکار هایی وجود دارد تا بتوان احتمال بروز این عوارض را از بین برد . انجام جراحی توسط پزشک متخصص و البته با تجربه و توجه به توصیه ها و مراقبت های بعد از آن بسیار در نتیجه جراحی تاثیر گذار است .
اگر بخواهیم اثرات جراحی شکم را بررسی کنیم می توان موارد زیر را لیست کرد :

  • احتمال خونریزی و جوشگاه نامطلوب بعد از جراحی
  • احساس تورم و تغییر در رنگ پوست به مدت طولانی
  • احتمال بروز عفونت و اختلال در روند ترمیم زخم
  • ایجاد لخته های خونی
  • بروز نکروز چربی
  • بروز عوارض قلبی عروقی
  • شلی شدگی و بی حسی پوست

و در اخر نیاز به جراحی مجدد، لازم به ذکر است که شما می توانید با انتخابی آگاهانه و مراقبت های لازم بعد از جراحی از بروز هر کدام از این عوارض جلوگیری کنید . دکتر نداف کرمانی بهترین جراح زیبایی شکم ، با مشاوره های لازم قبل از جراحی بهترین روش جراحی را با توجه به شرایط افراد انتخاب می کنند .

پاسخ

سه × 1 =

Call Now Button