05 مارس

لیفت آندوسکوپی ابرو

لیفت اندوسکوپی ابرو

با این روش چین و چروک پیشانی صاف می شود و ابروها نیز لیفت شده و شکل می گیرند.

 • -مقدمه
 • -ایده آل زیبایی پیشانی و ابرو
 • -چه کسی کاندید لیفت ابرو است؟
 • -مسائلی که باید در جراحی لیفت ابرو درنظر گرفت
 • -برش برای لیفت ابرو
 • -جزئیات روش لیفت پیشانی
 • -بهبود بعد از لیفت ابرو

لیفت اندوسکوپی ابرو

مقدمه

لیف پیشانی یکی از روش های جوان سازی صورت است. بسیاری از بیماران لیفت پیشانی را برابر با روشی می دانند که باعث باز شدن چشم ها یا نگاه شگفت زده می شود و به برخی از اشخاص اشاره می کنند که نمونه های پیامدهای این روش هستند. متاسفانه، اینها معمولا مواردی هستند که ابروها بیش از حد لیفت شده یا نیاز به این عمل نداشته اند. اما وقتی این عمل به درستی و روی کاندیدای مناسب انجام شود،یک اقدام مهم جهت جوان سازی پیشانی و صورت است.

 • -عبارات لیفت ابرو و پیشانی به جای هم به کار می روند.
 • -لیفت اندوسکوپی ابرو یک روش مدرن برای لیفت ابرو است.

لیفت اندوسکوپی ابرو

لیفت ابرو چه کار می کند؟

با پیر شدن صورت، صورت می افتد. این اصل در مورد گردن، گونه ها و همچنین ابرو و پیشانی نیز صدق می کند. نشانه های اصلی پیر شدن ابرو و پیشانی به صورت زیر هستند:

 • -چندین چین افقی در پیشانی
 • -چندین چین عمودی بین ابروها
 • -ابروهایی که پایین آمده اند و باعث ایجاد ظاهر پوست اضافه روی پلک ها می شوند.
 • -ابروهایی که صاف هستند یا به سمت پایین و بیرون شیب برداشته اند و قوس زیبا ندارند.

هدف لیفت ابرو با اندوسکوپ اصلاح نشانه های پیری پیشانی و ابرو و برگرداندن انها به موقعیت بالاتر و طبیعی تر است.

لیفت اندوسکوپی ابرو

ابروها و پیشانی ایده آل از نظر زیبایی

پیشانی جوان هیچ نشانه ای از پیری پوست یا چروک خوردگی ندارد. در زمان استراحت، پیشانی باید صاف باشد و نباید بین ابروها اخم باشد. ابروها باید اندکی بالاتر باشند و دنباله ابرو باید بالاتر از بخش داخلی قرار گیرد.

لیفت پیشانی و ابرولیفت اندوسکوپی ابرو

چه کسی کاندید لیفت ابرو است؟

در زمان مشاوره، دکتر نداف اطمینان می دهد که کاندیدای مناسب برای لیفت ابرو هستید. اگر نشانه های زیر را دارید، لیفت پیشانی برای شما مناسب است:

 • ابروهای افتاده
 • صاف شدن شیب ابرو یا شیب رو به بیرون
 • چندین چین و خط روی پیشانی
 • پوست اضافی منطقه ابرو که روی پلک قرار گرفته

چون افتادگی پیشانی معمولا در میانسالی روی می دهد، معمولا بیماران میانسال یا مسن تر هستند. در کل، بیماران باید سلامت خوبی داشته باشند. سیگاری ها باید دو هفته قبل از جراحی سیگار کشیدن را ترک کنند و نباید 4 هفته بعد از جراحی شروع کنند.لیفت ابرو خانمها

لیفت اندوسکوپی ابرو

مسائلی که باید برای جراحی لیفت ابرو درنظر گرفته شود:

پیری پلک ها معمولا همراه با پیری پیشانی است:

پیری پلک بالایی و ابرو معمولا همزمان با هم روی می دهد. این ترکیب معمولا باعث بدتر شدن ظاهر در اطراف چشم می شود. لیفت اندوسکوپی پیشانی همراه با بلفاروپلاستی می توانند به صورت همزمان جهت نتیجه بهتر انجام شوند.

لیفت اندوسکوپی ابروعمل لیفت صورت

تصورات اشتباه در مورد عمل زیبایی پلک(بلفاروپلاستی)

بیماران به اشتباه فکر می کنند بلفاروپلاستی باعث لیفت ابروها می شود؛ این بیماران در واقع به دنبال نتایجی هستند که فقط لیفت ابرو می تواندایجاد کند. در بعضی از موارد، این بیماران از بلفاروپلاستی پلک بالایی و لیفت ابرو به طور همزمان سود می برند.

لیفت اندوسکوپی ابروروش اندوسکوپی در مقابل روش باز

روش اندوسکوپی روش پیشرفته ای برای لیفت پیشانی است که اجازه حداقل برش را می دهد؛ ریسک کمتری دارد و زمان نقاهت نیز کوتاهتر است. در برخی از بیماران، لیفت ابرو به روش باز گزینه مناسب تری است. دکتر نداف در مورد بهترین روش های جوانسازی پیشانی در زمان مشاوره با شما صحبت می کند.

لیفت اندوسکوپی ابروجراحی لیفت صورت

برش برای لیفت ابرو

تمام روش های جراحی که شامل برش هستند زخم ایجاد می کنند. این نقش جراح پلاستیک است تا برش را در جایی قرار دهد که دیده نشود و بخیه ها را با دقت انجام دهد تا ظاهر زخم ها را به حداقل برساند. یکی از مزایای مهم رویکرد اندوسکوپی در مقابل رویکرد باز، طول برش هاست. درحالی که در روش کرونال که یک روش باز است برش در بالای سر از گوش تا گوش بود، روش اندوسکوپی نیاز به 5 برش کوچک دارد که هر کدام فقط 3 -2 سانتی متر طول دارند. این زخم ها در قسمت رویش مو پنهان می شوند. این زخم ها به سرعت خوب می شوند و با رشد موها به سختی دیده می شوند تا اینکه به کامل خوب شوند. هیچ مویی در زمان جراحی تراشیده نمی شود بنابراین طاسی وجود ندارد.

لیفت اندوسکوپی ابروجراحی لیفت ابرو

بهبود بعد از لیفت ابرو

توصیه می کنیم در خانه استراحت کنید. می توانید فعالیت های سبک مانند درست کردن غذا، تماشای تلویزیون یا مطالعه را انجام دهید. دکتر نداف 2-1 روز بعد از جراحی شما را ویزیت می کند تا پانسمان را بردارد و بهبودی را مشاهده کند. در این روش تورم و کبودی در اطراف چشم دیده می شود.

لیفت اندوسکوپی ابرو

ویزیت بعد از لیفت پیشانی

یک هفته بعد از جراحی دکتر نداف شما را ویزیت می کند تا بخیه ها را بکشد. بیشتر بیماران 14-10 روز بعد از جراحی به سر کار برمی گردند اگرچه می توان این کار را زودتر انجام داد. دکتر نداف محدودیت های فعالیتی را به شما اطلاع می دهد. ورزش سبک یک هفته بعد از جراحی مجاز است. فعالیت های سنگین 6-4 هفته بعد از جراحی مجاز هستند.

لیفت اندوسکوپی ابروجراحی لیفت ابرو

مواردی که در زمان بهبود بعد از جراحی لیفت ابرو روی می دهند

در ابتدا متوجه می شوید که ابروها بالاتر از جای موردنظر هستند. این طبیعی است چون بعد از مدتی ابرو کمی پایین می آید و پوست پیشانی نیز با گذشت زمان کشیده می شود. همچنین باید ویزیت های بعدی را انجام دهید تا بر پیشرفت شما در 6 هفته و 6 ماه بعد از جراحی نظارت شود و عکس های بعد از عمل گرفته شود. مانند هر عمل دیگری، این روش نیز ریسک ها و مشکلاتی دارد. ریسک ها کم هستند اما وجود دارند. در زمان مشاوره با دکتر نداف ریسک ها و مشکلات بالقوه همراه با این روش توضیح داده می شوند.

درباره نویسنده

drnadaf
دکتر مجید نداف کرمانی پس از طی دوره پزشکی عمومی و تخصص جراحی عمومی دوره 3 ساله فوق تخصصی جراحی پلاستیک و ترمیمی را در دانشگاه شهید بهشتی در بهترین مرکز جراحی پلاستیک ایران گذرانده و عضو انجمن جراحان پلاستیک و زیبایی ایران می باشد. با انجام عمل های زیبایی همچون : عمل زیبایی بینی ، جراحی بینی گوشتی ، عمل بینی استخوانی و... جراحی سینه شامل پروتز سینه ، لیفت سینه و ... جراحی لاغری با لیپوماتیک ، پیکرتراشی ،ابدومینوپلاستی و ...

2 thoughts on “لیفت آندوسکوپی ابرو

 1. Sara - آگوست 6, 2017 در 9:16 ب.ظ

  سلام وقت بخير
  عمل ليفت ابرو ماندگاري و هزينش چطوره ممنون ميشم جواب بديد💐

  پاسخ
  • زینب - آگوست 12, 2018 در 7:56 ب.ظ

   سلام اقای دکتر وقت بخیر
   بنده 29سالمه افتادگی پلک ندارم ولی پلکام خالت پُف الود داره مراجعه کردم مطب همکارتون دکترطرزی اصفهان،پس ازمشاهدهفمودند عضلات پیشونیت قوی هستش ممکنه سریع برگرده واناظارت رو برآورده نمیکنه میخاستم ببینم واقعا چنین موردهایی هم شما داشتید ومیتونید بیشترتوضیح بدید قانع بشم،آخه بعدازاینکه آقای دکتر دیدن اصرار دارم گفتن یه جلسه دیگه بیا باهم صحبت کنیم،اونروز سرشون شلوغ بود…بنظر خودم یا میشه یا نمیشه غیر ازاینه بنظرتون؟

   پاسخ

پاسخ

5 × 1 =