08 اکتبر

مزایای تزریق بوتاکس

مزایای تزریق بوتاکس

آیا تزریق بوتاکس غیر از زمینه ای زیبایی در زمینه های دیگر نیز فوایدی دارد؟
تزریق بوتاکس چیست؟
مراقبت های بعد از تزریق بوتاکس چگونه است؟
آیا عوارض و معایب تزریق بوتاکس قابل درمان است؟

یکی از راههای جوانسازی و زیباسازی پوست صورت اعمال برخی از تزریقات می باشد، که از جمله تزریقات زیبایی پوست صورت می توان به : تزریق بوتاکس، تزریق چربی، تزریق ژل یا تزریق فیلر اشاره کرد که با انجام هر کدام از این پروسه ها باید مراقبت های قبل و بعد از آن را نیز انجام شود. از جمله تزریقات زیبایی برای رفع چین و چروک پوست صورت، تزریق بوتاکس می باشد که باعث فلج نمودن برخی از عضلات و ماهیچه های فعال و پرکار خواهد شد. اما باید بدانید که بوتاکس را نمی توان در هر قسمتی از صورت تزریق کرد، بلکه برای نواحی مانند:خطوط پیشانی، اطراف چشم، بالا بردن ابرو (لیفت ابرو) و حتی برای درمان تعرق کف دست و زیر بغل نیز استفاده می کنند که عضله های پرتحرک برای ایجاد چین و چروک و اخم را از کار متوقف می نماید.

مزایای-تزریق-بوتاکس

از جمله فواید تزریق بوتاکس می توان به موارد زیر اشاره کرد، که عبارتند از:

  • پیشگیری از چین و چروک
  • زیباسازی و جوانسازی پوست صورت
  • ایمنی و بی خطر
  • برطرف کردن تعرق زیر بغل و کف دست
  • برای درمان برخی از بیماری ها

کاندیدای تزریق بوتاکس

برای تزریق بوتاکس افراد باید بالای 18 سال سن داشته باشند و خانم های شیرده و باردار مناسب تزریق بوتاکس نیستند، همچنین بیمارانی که دارای انعقاد خونی شدید و یا سیستم بدنیشان ضعیف می باشند، نیز مناسب این تزریق نیستند. فوق تخصص جراحی پلاستیک بر این نکته تاکید می کند که بیماران دیابتی ، بیمارانی که از لحاظ روحی و روانی ثبات ندارند و همچنین بیماران قلبی و عروقی نیز نباید این تزریق را انجام دهند.

شایان ذکر است که بگوییم طول عمر و ماندگاری تزریق بوتاکس بین 4 تا 6 ماه می باشد و بعد از 3 تا 5 روز تاثیر آن به خوبی قابل مشاهده می باشد.

نحوه تزریق بوتاکس

فوق تخصص جراحی پلاستیک ابتدا با بی حس نمودن ناحیه مورد نظر، از بوتاکس برای منقبض نمودن ماهیچه های فعال استفاده می کند، در نتیجه این سم که از ترشح استیل کولین جلوگیری می نماید و از پیشرفت ماهیچه های فعال جلوگیری به عمل می آورد. این پروسه اصلا زمان بر و وقت گیر نیست و متقاضی بعد از 10 دقیقه می تواند به فعالیت و امور روزمره ای خود بپردازد، فقط ممکن است که مقداری تورم و قرمزی ایجاد شود که بعد از گذر چند ساعت کاملا برطرف می شود.

در صورتی که به یک پزشک یا متخصص پوست بی تجربه مراجعه شود ممکن است که عوارضی مانند: افتادگی پلک، افتادگی لب و آلرژی اشاره کرد که باید فورا به پزشک معالج جهت برطرف نمودن این عوارض مراجعه شود.

برخی از خدمات دکتر نداف کرمانی فوق تخصص جراحی پلاستیک

جراحی بینی

جراحی بینی گوشتی

جراحی بینی استخوانی

لیپوماتیک

پروتز سینه

منتظر نظرات و پیشنهادات شما عزیزان هستیم

با تشکر مدیریت سایت دکتر نداف کرمانی فوق تخصص جراحی پلاستیک

پاسخ

هفده − 3 =

Call Now Button