لوگو سایت دکتر مجید نداف کرمانی
تلفن ۲۲۱۳۴۹۹۷ آدرس تهران، سعادت آباد، میدان کاج، خ نهم، پ ۱، ط ۲، واحد ۱۰
عمل بازسازی سینه بعد از سرطان

بازسازی سینه

جراحی بازسازی سینه توسط دکتر نداف کرمانی با تکنیک های جراحی پلاستیک متعددی قابل انجام است که به ایجاد یک  سینه نسبتا طبیعی از نظر سایز، شکل و ظاهر منجر می شود. بازسازی سینه در مواردی که بخشی از بافت پستان توسط جراحی لامپکتومی (Lumpectomy) برداشته می شود که منجر به از بین رفتن سلول های سرطانی در بافت پستان ها خواهد شد. زمانی که بازسازی سینه بعد از برداشت پستان در قسمت تحتانی یا مرکزی سینه انجام شود، از طریق دستکاری در بافت سینه و ایجاد تغییر، نتایج بهتری از نظر زیبایی قابل دستیابی می باشد.

هدف از بازسازی سینه چیست؟

اصلاح تغییرات ظاهری بدن و بازگرداندن سلامتی در جراحی بازسازی سینه مورد هدف است، امروزه بانوانی که به بیماری سرطان مبتلا هستند با انجام جراحی می توانند ترمیم سینه خود را انجام دهند. در اغلب موارد نداشتن پستان برای بانوان بسیار آزار دهنده است به گونه ای که اعتماد به نفس آنان را تحت شعاع قرار می دهد باجراحی ترمیم سینه می توان این مشکل را به آسانی برطرف نمود. بازسازی سینه نه تنها مشکل ظاهری را حل می کند، بلکه کمک شایانی به بانوان میکند که اعتماد به نفسشان افزایش یابد.

جراحی باز سازی سینه

مراحل جراحی بازسازی سینه

  1. بیهوشی: داروهای بیهوشی در حین عمل جراحی برای راحتی بیمار تجویز می شود. انتخاب های موجود شامل IV-Sedation و بیهوشی عمومی می باشد، دکتر نداف کرمانی برای شما بهترین انتخاب را انجام می دهد.
  2. تکنیک فلپ ( انتقال عضله) به منظورتغییر محل عضله، چربی وپوست در بازسازی سینه برای ایجاد برجستگی در سینه انجام می گیرد. Tram flap: در این تکنیک از عضله و چربی و پوست شکم برای بازسازی سینه استفاده می شود. Latissimus Dorsi Flap: در این تکنیک از عضله و چربی و پوست در پشت برای بازسازی سینه استفاده می شود. گاهی یک فلپ می تواند یک سینه را بطور کامل بازسازی کند اما معمولا منجر به ایجاد عضله و بافت می شود که باید از پروتز سینه استفاده کرد.
  3. پوست سالم کشیده می شود تا پوشش برای ایمپلنت ایجاد شود.
  4. قرار دادن ایمپلنت از طریق جراحی برای ایجاد برجستگی سینه
  5. پیوند پوستی یا سایر تکنیک های مخصوص برای ایجاد طبیعی Nipple and Areola (پوست رنگی نوک سینه)

روش های بازسازی سینه

  • بازسازی سینه با نسج مصنوعی (پروتز سینه): پروتز های سینه انواع مختلفی دارند و امروزه بیشتر از جنس سیلیکون هستند. این ایمپلنت ها به آسانی می توانند با قرار گیری در سینه آن را بازسازی نمایند.
مزایای پروتز سینه
  • بازسازی سینه با بافت بدن: در جراحی ترمیم سینه با بافت بدن با استفاده از بافت طبیعی بدن می توان این عمل ترمیمی را انجام داد.

بهترین زمان بازسازی سینه

در برخی از مواقع، شخص در اثر بیماری های نظیر سرطان که دارد جراح مجبور به برداشتن کل سینه می شود در این مواقع نیاز است همزمان با برداشت کل پستان، بازسازی سینه انجام شود. در بعضی شرایط ابتدا پستان برداشته شود سپس بازسازی آن را انجام داد.

شرایط و نوع مشکلی که بیمار دارد در زمان ترمیم سینه تاثیر گذار است، معمولا بازسازی بلافاصله انجام می شود اما در برخی از موارد نیاز است که شخص 6 الی 12 منتظر بماند سپس بازسازی را انجام دهد، زیرا قبل از بازسازی سینه باید مراقبت های نظیر پرتو درمانی و شیمی درمانی را انجام دهد.

گیف اینستاگرام دکتر نداف کرمانی

نکات مهم در مورد خطرات بازسازی سینه

اگر چه بازسازی سینه منجر به ایجاد یک سینه جدید می شود، اما نتایج کاملا متغیر است. تصمیم در مورد عمل جراحی سینه کاملا شخصی است شما باید تصمیم بگیرید آیا فواید ناشی از جراحی بازسازی سینه ، اهداف شما را برآورده می سازد و آیا عوارض احتمالی قابل قبول می باشد.

در بازسازی سینه افراد حس سینه قبلی خود را نخواهند داشت و خطوط برش قابل مشاهده ناشی از بازسازی سینه یا ماستکتومی همیشه در سینه وجود خواهد داشت. از خطرات احتمالی بازسازی سینه می توان به عفونت، خونریزی، ترمیم بد در محل برش و خطرات بیهوشی اشاره کرد.

 

آیا احتمال پارگی پروتز سینه وجود دارد؟
پارگی یا ترکیدن پروتز سینه

آیا می دانید که احتمال ترکیدن پروتز سینه بعد از جراحی وجود دارد، در صورتی که در مورد این موضوع اطلاعاتی ندارید لازم است حتما

کاندید پروتز سینه
کاندید جراحی پروتز سینه

پروتز سینه یا جراحی بزرگ کردن سینه یکی از انواع روش های جراحی زیبایی سینه به شمار می رود که منجر به بالاتر رفتن اعتماد

لیفت پیشانی
انواع روش های لیفت پیشانی

انواع لیفت پیشانی لیفت پیشانی ممکن است از طریق مختلفی انجام پذیرد. ازمیان این تکنیک های متنوع می توان به دو روش شایع و پرمخاطب

دکتر مجید نداف کرمانی

دکتر مجید نداف کرمانی

دکتر مجید نداف کرمانی، پس از طی دوره پزشکی عمومی و تخصص جراحی عمومی دوره ۳ ساله فوق تخصصی جراحی پلاستیک و ترمیمی را در دانشگاه شهید بهشتی در بهترین مرکز جراحی پلاستیک ایران گذرانده و عضو انجمن جراحان پلاستیک و زیبایی ایران می باشد. با انجام عمل های زیبایی همچون: عمل زیبایی بینی، جراحی بینی گوشتی، عمل بینی استخوانی و... جراحی سینه شامل پروتز سینه، لیفت سینه و... جراحی لاغری با لیپوماتیک، پیکرتراشی، ابدومینوپلاستی و...

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

1 + 5 =

آیکون سایت دکتر نداف کرمانی

"*" indicates required fields

برای مشاهده نمونه کارهای جراحی شکم، فرم زیر را پر کرده
و منتظر پیامک کد تایید باشید.