لوگو سایت دکتر مجید نداف کرمانی
برای مشاهده آدرس و شماره تماس از طریق لینک رو به رو اقدام کنید. لینک اپلیکیشن
Search
Close this search box.

بازسازی سینه

جراحی بازسازی سینه توسط دکتر نداف کرمانی با تکنیک های جراحی پلاستیک متعددی قابل انجام است که به ایجاد یک  سینه نسبتا طبیعی از نظر سایز، شکل و ظاهر منجر می شود. بازسازی سینه در مواردی که بخشی از بافت پستان توسط جراحی لامپکتومی (Lumpectomy) برداشته می شود که منجر به از بین رفتن سلول های سرطانی در بافت پستان ها خواهد شد. زمانی که بازسازی سینه بعد از برداشت پستان در قسمت تحتانی یا مرکزی سینه انجام شود، از طریق دستکاری در بافت سینه و ایجاد تغییر، نتایج بهتری از نظر زیبایی قابل دستیابی می باشد.

هدف از بازسازی سینه چیست؟

اصلاح تغییرات ظاهری بدن و بازگرداندن سلامتی در این جراحی بسیار حائز اهمیت می باشد، امروزه بانوانی که به بیماری سرطان مبتلا هستند با انجام جراحی می توانند ترمیم سینه خود را انجام دهند. در اغلب موارد نداشتن پستان برای بانوان بسیار آزار دهنده است به گونه ای که اعتماد به نفس آنان را تحت شعاع قرار می دهد با جراحی ترمیم سینه می توان این مشکل را به آسانی برطرف نمود. ترمیم سینه نه تنها مشکل ظاهری را حل می کند، بلکه کمک شایانی به بانوان می کند که اعتماد به نفسشان افزایش یابد.

مراحل بازسازی پستان

انواع روش های بازسازی پستان

به منظور بازسازی یا ترمیم پستان از روش های مختلفی استفاده می شود که به شرح زیر می باشد:

استفاده از پستان مصنوعی

زمانی که برای بازسازی امکان استفاده از بافت بدن خود بیمار وجود نداشته باشد از پروتز استفاده می شود توجه داشته باشید که این روش بازسازی در افرادی که تحت پرتودرمانی قفسه سینه بوده اند به هیچ عنوان مناسب نیست و در صورت نیاز لازم است تا حتما طبق دستور پزشک انجام شود.

استفاده از بافت بدن بیمار

از جمله ویژگی های بارز این روش این است که سینه بازسازی شده طبیعی تر است در حالت کلی به منظور ترمیم از دو روش ترمیم از طریق عضله صاف شکم و ترمیم با عضله پشت قفسه سینه می باشد تا این طریق بتوان سینه جدیدی را ایجاد کرد.

استفاده از پستان مصنوعی به همراه بافت بدن

توجه داشته باشید که استفاده از پروتز سینه به تنهایی برای برآمده کردن سینه ها موثر نیست. زمانی که به اندازه کافی روی قفسه سینه پوست وجود نداشته باشد لازم است تا برای پوشش این بخش از بافت سالم دیگر بخش ها استفاده شود. به طور معمول این بافت لایه ای از پوست و عضله قسمت خلفی قفسه سینه است که پشت به جلو آورده می شود تا از این طریق فضای خالی از برداشت پستان را پر کرد.

تزریق چربی

تزریق چربی به سینه حتما نظر نظر یک جراح با تجربه و متبحر انجام شود تا از ایجاد هر گونه مشکلی جلوگیری شود.

در انتهای این بخش ذکر این نکته بسیار حائز اهمیت است که به مظنور بازسازی نوک سینه و هاله اطراف آن می توان از تکنیک های مختلف استفاده کرد.

چرا باید از بازسازی سینه استفاده کنیم

بازسازی سینه یا بازسازی پستان از روش‌های جراحی است که در صورت نیاز، پس از برخی موارد از بین بردن سینه به دلایلی مانند سرطان سینه، ضروری می‌شود. استفاده از بازسازی سینه می‌تواند تأثیرات فیزیکی و روانی مثبتی بر روی زنانی که از این روش استفاده می‌کنند، داشته باشد.

مطالعه بیشتر : جراحی پروتز سینه

دلایل استفاده از بازسازی سینه عبارتند از:

ظاهر و خودتمایز: بازسازی سینه می‌تواند به زنان کمک کند تا احساس خودتمایز بیشتری داشته باشند و از نظر ظاهری به شکلی طبیعی تر بنظر برسند. این می‌تواند تأثیر مثبتی بر روی خودایمان و اعتماد به نفس آن‌ها داشته باشد.

روانی و اموشنال: از دست دادن یک سینه به دلایلی مانند سرطان می‌تواند تأثیرات روانی و اموشنال بسیاری را بر روی زنان بگذارد. بازسازی سینه می‌تواند به زنان کمک کند تا با این تغییرات روبرو شده و بازگشت به زندگی عادی را بهتر تجربه کنند.

تعادل بدنی: بازسازی سینه می‌تواند به حفظ تعادل بدنی کمک کند. سینه‌ها به عنوان یک قسمت مهم از تشکیل بدنی زنان، در تعادل و توازن بدنی نقش دارند. بازسازی سینه می‌تواند کمک کند تا تعادل بدنی حفظ شود و از مشکلات ناشی از نقص سینه جلوگیری شود.

رضایت زنان: برخی زنان تصمیم می‌گیرند برای حفظ ظاهر طبیعی و تمایز در نگاه خود و دیگران.

بهترین زمان بازسازی سینه

در برخی از مواقع، شخص در اثر بیماری های نظیر سرطان که دارد جراح مجبور به برداشتن کل سینه می شود در این مواقع نیاز است همزمان با برداشت کل پستان، بازسازی سینه انجام شود. در بعضی شرایط ابتدا پستان برداشته شود سپس بازسازی آن را انجام داد.

شرایط و نوع مشکلی که بیمار دارد در زمان ترمیم سینه تاثیر گذار است، معمولا بازسازی بلافاصله انجام می شود اما در برخی از موارد نیاز است که شخص 6 الی 12 منتظر بماند سپس بازسازی را انجام دهد، زیرا قبل از بازسازی سینه باید مراقبت های نظیر پرتو درمانی و شیمی درمانی را انجام دهد.

گیف اینستاگرام دکتر نداف کرمانی

رعایت اقدامات مراقبتی بعد از بازسازی پستان

از جمله مهم ترین اقدامات مراقبتی بعد از ترمیم پستان به شرح زیر است:

  • در صورت تجویز دارو بهتر است تا حتما تمامی آن ها به موقع و سر وقت مصرف شود.
  • بعد از بازسازی پستان نیاز نیست تا از رژیم غذایی خاصی پیروی کنید.
  • چون انجام این روش جراحی همراه با درد است پس بهتر است تا برای چند روز در بیمارستان بستری شوید.
  • به منظور پیشگیری از ایجاد عوارض بهتر است تا تمامی توصیه های مراقبتی را رعایت کنید.
  • حمام رفتن باید حتما طبق نظر پزشک باشد.

نکات مهم در مورد خطرات بازسازی سینه

اگر چه ترمیم سینه منجر به ایجاد یک سینه جدید می شود، اما نتایج کاملا متغیر است. تصمیم در مورد عمل جراحی سینه کاملا شخصی است شما باید تصمیم بگیرید آیا فواید ناشی از جراحی بازسازی سینه ، اهداف شما را برآورده می سازد و آیا عوارض احتمالی قابل قبول می باشد.

در ترمیم سینه افراد حس سینه قبلی خود را نخواهند داشت و خطوط برش قابل مشاهده ناشی از ترمیم سینه یا ماستکتومی همیشه در سینه وجود خواهد داشت. از خطرات احتمالی بازسازی سینه می توان به عفونت، خونریزی، ترمیم بد در محل برش و خطرات بیهوشی اشاره کرد.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

مطالب مرتبط
آیکون سایت دکتر نداف کرمانی

"*" indicates required fields

برای مشاهده نمونه کارهای جراحی شکم، فرم زیر را پر کرده
و منتظر پیامک کد تایید باشید.