تلفن ۲۲۱۳۴۹۹۷ آدرس تهران، سعادت آباد، میدان کاج، خ نهم، پ ۱، ط ۲، واحد ۱۰

بازسازی سینه

جراحی بازسازی سینه توسط دکتر نداف کرمانی با تکنیک های جراحی پلاستیک متعددی قابل انجام است که به ایجاد یک  سینه نسبتا طبیعی از نظر سایز، شکل و ظاهر منجر می شود. بازسازی سینه در مواردی که بخشی از بافت پستان توسط جراحی لامپکتومی (Lumpectomy) برداشته می شود که منجر به از بین رفتن سلول های سرطانی در بافت پستان ها خواهد شد. زمانی که بازسازی سینه بعد از برداشت پستان در قسمت تحتانی یا مرکزی سینه انجام شود، از طریق دستکاری در بافت سینه و ایجاد تغییر، نتایج بهتری از نظر زیبایی قابل دستیابی می باشد.

هدف از بازسازی سینه چیست؟

اصلاح تغییرات ظاهری بدن و بازگرداندن سلامتی در این جراحی بسیار حائز اهمیت می باشد، امروزه بانوانی که به بیماری سرطان مبتلا هستند با انجام جراحی می توانند ترمیم سینه خود را انجام دهند. در اغلب موارد نداشتن پستان برای بانوان بسیار آزار دهنده است به گونه ای که اعتماد به نفس آنان را تحت شعاع قرار می دهد با جراحی ترمیم سینه می توان این مشکل را به آسانی برطرف نمود. ترمیم سینه نه تنها مشکل ظاهری را حل می کند، بلکه کمک شایانی به بانوان می کند که اعتماد به نفسشان افزایش یابد.

مراحل بازسازی پستان

انواع روش های بازسازی پستان

به منظور بازسازی یا ترمیم پستان از روش های مختلفی استفاده می شود که به شرح زیر می باشد:

استفاده از پستان مصنوعی (پروتز)

زمانی که برای بازسازی امکان استفاده از بافت بدن خود بیمار وجود نداشته باشد از پروتز استفاده می شود توجه داشته باشید که این روش بازسازی در افرادی که تحت پرتودرمانی قفسه سینه بوده اند به هیچ عنوان مناسب نیست و در صورت نیاز لازم است تا حتما طبق دستور پزشک انجام شود.

استفاده از بافت بدن بیمار

از جمله ویژگی های بارز این روش این است که سینه بازسازی شده طبیعی تر است در حالت کلی به منظور ترمیم از دو روش ترمیم از طریق عضله صاف شکم و ترمیم با عضله پشت قفسه سینه می باشد تا این طریق بتوان سینه جدیدی را ایجاد کرد.

استفاده از پستان مصنوعی به همراه بافت بدن

توجه داشته باشید که استفاده از پروتز سینه به تنهایی برای برآمده کردن سینه ها موثر نیست. زمانی که به اندازه کافی روی قفسه سینه پوست وجود نداشته باشد لازم است تا برای پوشش این بخش از بافت سالم دیگر بخش ها استفاده شود. به طور معمول این بافت لایه ای از پوست و عضله قسمت خلفی قفسه سینه است که پشت به جلو آورده می شود تا از این طریق فضای خالی از برداشت پستان را پر کرد.

تزریق چربی

تزریق چربی به سینه حتما نظر نظر یک جراح با تجربه و متبحر انجام شود تا از ایجاد هر گونه مشکلی جلوگیری شود.

در انتهای این بخش ذکر این نکته بسیار حائز اهمیت است که به مظنور بازسازی نوک سینه و هاله اطراف آن می توان از تکنیک های مختلف استفاده کرد.

مراحل جراحی بازسازی سینه

  1. بیهوشی: داروهای بیهوشی در حین عمل جراحی برای راحتی بیمار تجویز می شود. انتخاب های موجود شامل IV-Sedation و بیهوشی عمومی می باشد، دکتر نداف کرمانی برای شما بهترین انتخاب را انجام می دهد.
  2. تکنیک فلپ ( انتقال عضله) به منظورتغییر محل عضله، چربی وپوست در بازسازی سینه برای ایجاد برجستگی در سینه انجام می گیرد. Tram flap: در این تکنیک از عضله و چربی و پوست شکم برای بازسازی سینه استفاده می شود. Latissimus Dorsi Flap: در این تکنیک از عضله و چربی و پوست در پشت برای بازسازی سینه استفاده می شود. گاهی یک فلپ می تواند یک سینه را بطور کامل بازسازی کند اما معمولا منجر به ایجاد عضله و بافت می شود که باید از پروتز سینه استفاده کرد.
  3. پوست سالم کشیده می شود تا پوشش برای ایمپلنت ایجاد شود.
  4. قرار دادن ایمپلنت از طریق جراحی برای ایجاد برجستگی سینه
  5. پیوند پوستی یا سایر تکنیک های مخصوص برای ایجاد طبیعی Nipple and Areola (پوست رنگی نوک سینه)

بهترین زمان بازسازی سینه

در برخی از مواقع، شخص در اثر بیماری های نظیر سرطان که دارد جراح مجبور به برداشتن کل سینه می شود در این مواقع نیاز است همزمان با برداشت کل پستان، بازسازی سینه انجام شود. در بعضی شرایط ابتدا پستان برداشته شود سپس بازسازی آن را انجام داد.

شرایط و نوع مشکلی که بیمار دارد در زمان ترمیم سینه تاثیر گذار است، معمولا بازسازی بلافاصله انجام می شود اما در برخی از موارد نیاز است که شخص 6 الی 12 منتظر بماند سپس بازسازی را انجام دهد، زیرا قبل از بازسازی سینه باید مراقبت های نظیر پرتو درمانی و شیمی درمانی را انجام دهد.

گیف اینستاگرام دکتر نداف کرمانی

رعایت اقدامات مراقبتی بعد از بازسازی پستان

از جمله مهم ترین اقدامات مراقبتی بعد از ترمیم پستان به شرح زیر است:

  • در صورت تجویز دارو بهتر است تا حتما تمامی آن ها به موقع و سر وقت مصرف شود.
  • بعد از بازسازی پستان نیاز نیست تا از رژیم غذایی خاصی پیروی کنید.
  • چون انجام این روش جراحی همراه با درد است پس بهتر است تا برای چند روز در بیمارستان بستری شوید.
  • به منظور پیشگیری از ایجاد عوارض بهتر است تا تمامی توصیه های مراقبتی را رعایت کنید.
  • حمام رفتن باید حتما طبق نظر پزشک باشد.

نکات مهم در مورد خطرات بازسازی سینه

اگر چه ترمیم سینه منجر به ایجاد یک سینه جدید می شود، اما نتایج کاملا متغیر است. تصمیم در مورد عمل جراحی سینه کاملا شخصی است شما باید تصمیم بگیرید آیا فواید ناشی از جراحی بازسازی سینه ، اهداف شما را برآورده می سازد و آیا عوارض احتمالی قابل قبول می باشد.

در ترمیم سینه افراد حس سینه قبلی خود را نخواهند داشت و خطوط برش قابل مشاهده ناشی از ترمیم سینه یا ماستکتومی همیشه در سینه وجود خواهد داشت. از خطرات احتمالی بازسازی سینه می توان به عفونت، خونریزی، ترمیم بد در محل برش و خطرات بیهوشی اشاره کرد.

لیپوماتیک شکم و پهلو

لیپوماتیک شکم و پهلو

امروزه افراد بسیاری مخصوصا خانم ها با چاقی موضعی در قسمت شکم و پهلو خود مواجه هستند و این امر موجب برهم خوردن تناسب اندام

دکتر مجید نداف کرمانی

دکتر مجید نداف کرمانی

دکتر مجید نداف کرمانی، پس از طی دوره پزشکی عمومی و تخصص جراحی عمومی دوره ۳ ساله فوق تخصصی جراحی پلاستیک و ترمیمی را در دانشگاه شهید بهشتی در بهترین مرکز جراحی پلاستیک ایران گذرانده و عضو انجمن جراحان پلاستیک و زیبایی ایران می باشد. با انجام عمل های زیبایی همچون: عمل زیبایی بینی، جراحی بینی گوشتی، عمل بینی استخوانی و... جراحی سینه شامل پروتز سینه، لیفت سینه و... جراحی لاغری با لیپوماتیک، پیکرتراشی، ابدومینوپلاستی و...

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

آیکون سایت دکتر نداف کرمانی

"*" indicates required fields

برای مشاهده نمونه کارهای جراحی شکم، فرم زیر را پر کرده
و منتظر پیامک کد تایید باشید.