لوگو سایت دکتر مجید نداف کرمانی
برای مشاهده آدرس و شماره تماس از طریق لینک رو به رو اقدام کنید. لینک اپلیکیشن
Search
Close this search box.
بینی زیبا

بینی زیبا

مدل بینی برای صورت کشیده چگونه باید باشد؟
چه نوع بینی زیباست؟
بینی زیبا و معیارهای بینی عمل شده کدامند؟

قبل از پرداختن به بینی زیبا باید صورت زیبا را تعریف کلی بنماییم. امروزه زیبایی برای همه افراد امری نسبی و نظری می باشد که هر کسی برای رسیدن به آن به برخی از جراحی ها می پردازد. به عنوان مثال برای رسیدن به زیبایی اندام ، لیپوساکشن شکم یا لاغری با لیپوماتیک را انجام می دهد یا اگر مشکل در ناحیه ای صورت باشد، سعی در رفع آن عارضه بر می آید که یکی از روش های رایج در بین افراد و علی الخصوص جوانان، جراحی زیبایی بینی می باشد. فوق تخصص جراحی پلاستیک یا متخصصان برای دستیابی به طول  و زوایای صورت از تحلیل و تجزیه ای کارهای جراحی شروع می کنند. بینی در مرکزیت صورت قرار دارد و در صورت دفرمگی آن، باعث زشت و نافرم جلوه دادن چهره خواهد شد. بینی زیبا باید طوری قرار گرفته باشد که پره بینی در معادل عرض چشم ها قرار گیرد.

بینی زیبا

در صورت بلندی یا کوتاهی بینی مخاطب یا بیننده بینی را بزگ یا کوچک و همچنین عدم قرینگی آن با دیگر اعضای صورت خواهد دید. بنابراین فوق تخصص جراحی پلاستیک باید این نسبت را در طراحی بینی مد نظر گیرد. گفته می شود که ظاهر بینی از پایین باید مانند یک مثلث متساوی الاضلاع نمایان شود.

در صورتی که شکل بینی مانند یک مثلث متساوی الساقین یا ارتفاع بینی زیاد و همچنین قاعده آن پهن باشد، باید اصلاحات لازم  جهت بینی زیبا صورت گیرد. از جمله مواردی که متقاضیان جراحی زیبایی بینی بسیار در آن حساس هستند طرز قرار گیری زاویه لب با بینی می باشد که اغلب از جراح بینی خواهان قرار گیری بینی به شکل سربالایی هستند. زیرا قبل از عمل بینی نوک بینی افتادگی مختصر یا زیادی دارد که بعد ازعمل بینی خواهان بالا قرار گرفتن آن هستند که در علم پزشکی به آنtiprotation خواهند گفت. البته متذکر می شویم که میزان زاویه ایده آل در آقایان و خانم ها بسیار متفاوت است که باید رعایت شود. به عنوان مثال زاویه پیشنهادی 95 تا 100 درجه برای زنان و پنج درجه کمتر برای مردان باید در نظر گرفت.

با در نظر گرفتن این درجه بندی و زاویه سازی ممکن است که مقداری از سوراخ های بینی بعد ازجراحی زیبایی بینی دیده شود. این پروسه بر زیبایی فرد می افزاید. گاهی متقاضی زمانی که روبروی آینه می ایستد و بینی را مشاهده می کند هیچ گونه واکنشی ندارد اما در حین قرار گیری از نیم رخ مقداری از فرم بینی ناراضی می باشد زیرا زاویه نیم رخ بینی را بزرگ تر جلوه می نماید. یکی دیگر از عللی که بسیار بر زیبایی بینی تاثیر می گذارد برطرف نمودن قوز و یا انحنای بینی می باشد که جراح بینی حاذق باید قوس ملایم را در خانم ها اعمال نماید تا زیبایی بینی زیاد شود و در جراحی زیبایی بینی آقایان باید پشت بینی را صاف عمل کند تا معیار زیبایی بینی صورت گیرد.

شایان ذکر است که بگوییم در اجتماع ما برخی از خانم ها قوس بیشتری را می پسندند و آقایان بینی کاملا صاف را دوست ندارند و قوس کوچکی را از جراح بینی طلب می نمایند که البته  هیچ گونه ایرادی ندارد و اغلب درخواست آنان پذیرفته شده می باشد. بهتر است بدانید که به نوک بینی tip و قسمت بالاتر از آن را supratip سوپرا تیپ می گویند. عرض بینی درمحل پره های بینی، باید معادل عرض چشم ها قرار بگیرد. فاصله  دوچشم تقریبا معادل یک چشم می باشد و اگر خطی از گوشه داخلی چشم ها به پایین ایجاد شود باعث گذر از کنار پره بینی خواهد شد.

برخی از خدمات دکتر نداف کرمانی فوق تخصص جراحی پلاستیک

جراحی بینی

جراحی بینی گوشتی

جراحی بینی استخوانی

لیپوماتیک

پروتز سینه

منتظر نظرات و پیشنهادات شما عزیزان هستیم

 

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

مطالب مرتبط
آیکون سایت دکتر نداف کرمانی

"*" indicates required fields

برای مشاهده نمونه کارهای جراحی شکم، فرم زیر را پر کرده
و منتظر پیامک کد تایید باشید.