دکتر مجید نداف کرمانی | فوق تخصص جراحی پلاستیک و زیبایی

اینستاگرام

@drnadafkermani

شماره تماس

021 - 22134997

نشانی

سعادت آباد،بالاتر از میدان کاج،خیابان نهم، ساختمان کاج،پلاک1

ترمیم اسکار

دکتر مجید نداف کرمانی

فوق تخصص جراحی پلاستیک و زیبایی

در این مقاله جناب آقای دکتر مجید نداف کرمانی ترمیم اسکار پرداختند که از شما دعوت میکنیم این مقاله را مطالعه بفرمایید .
مدت زمان مطالعه این مقاله مقاله :
۳ دقیقه
آنچه می خوانید...

 

ترمیم اسکار

ترمیم اسکار عمل جراحی پلاستیکی است که جهت بهبود ظاهر اسکار در هرجایی از بدن و یا بهبود شرایط آن صورت می گیرد.

نامنظمی و تغییر رنگ سطح پوست و دیگر موارد خفیف اسکار با جراحی و یا دیگر روش های درمانی پیشنهاد شده توسط دکتر نداف کرمانی از لحاظ بهبودی زیبایی بهبود می یابند.

ترمیم اسکار

انواع مختلف اسکار

اسکار هیپرتروفیک : این اسکار تجمعی از دسته های اسکار های بافتی است که به طور مستقیم در محل زخم ایجاد می شود. اسکار هیپرتروفیک معمولا قرمز، برجسته و یا باعث ناراحتی می شوند و ممکن است با مرور زمان بزرگ تر شوند. این اسکارها ممکن است روشن تر از بافت اطراف و یا تیره تر از بافت اطراف باشند.

کلوئید : این اسکار ها از اسکارهای هیپرتروفیک بزرگ تر هستند و ممکن است همراه با خارش و درد باشند. ممکن است این اسکارها از محل اصلی زخم فراتر بروند و اطراف زخم را فرا بگیرند. امکان ایجاد این اسکارها در جاهایی که چربی زیر پوست کمتری دارند مانند گردن، صورت، قفسه سینه و شانع ها  شایع ترند.

کنتراکچر : این اسکارها در قسمت هایی که مقدار زیادی از بافت از بین رفته است مانند زخم سوختگی دیده می شوند. علت بوجود آمدن این اسکارها کشیده شدن پوست و بافت های زیرین در هنگام بهبود زخم می باشد که باعث محدودیت حرکتی در آن ناحیه می شوند. همچنین این اسکار ها درقسمت هایی که زخم از روی مفصل عبور کرده مشاهده می شود و باعث محدودیت حرکتی انگشتان آرنج ، زانو و یا گردن می شوند.

با توجه به نوع اسکاری که دارید ترمیم اسکار، که یک عمل جراحی پلاستیکی است به همراه تکنیک مناسب جراحی، برای رفع این اسکار ها انجام می گیرد.

روش درمان اسکار

درمان های موضعی : استفاده از ژل ها، پوشش های فشاری و یا نوارها ممکن است که در بستن و بهبود زخمها موثر باشند. این موارد در درمان اسکارهای سطحی و اسکار های که تغییر رنگ داده اند موثر است.

درمان های تزریقی : بسته به شرایط خاص زخم و ماده تزریقی ممکن است 3 تا چندین سال اثر داشته باشند در این صورت جهت حفظ و نتیجه تزریقی می بایست تکرار شوند. این تزریق ها معمولا جهت پرکردن فرورفتگی های زخم به کار می روند

درمان های سسطحی : این روش معمولا نامنظمی سطحی و تغییرات رنگی پوست را بهبود می بخشد. درمان های سطحی روشهایی هستند که لایه های سطحی پوست را بر می دارند و یا باعث تغییر در طبیعت زخم می شوند. این روش ها شامل :

  • ترمیم اسکار با استفاده از لیزر،  یک درمان فوری است و باعث تغییر در سطح پوست و شکل گیری یک پوست سالم و جدید در اسکار می شود.
  • درم ابرسیون یک پولیش کردن مکانیکی پوست است
  • استفاده از سفید کننده های پوست  جهت روشن تر کردن پوست
  • استفاده از محلول ها، که این محلول ها در سطح پوست نفوذ کرده و ساختار اسکار را نرم کرده و تغییرات رنگی را بهبود می بخشند.

 

منتظر نظرات و پیشنهادات شما عزیزان هستیم

با تشکر مدیریت سایت دکتر نداف کرمانی فوق تخصص جراحی پلاستیک

اشتراک گذاری این مقاله
Share on whatsapp
Share on facebook
Share on telegram
Share on linkedin
Share on twitter

دکتر مجید نداف کرمانی

دکتر مجید نداف کرمانی پس از طی دوره پزشکی عمومی و تخصص جراحی عمومی دوره 3 ساله فوق تخصصی جراحی پلاستیک و ترمیمی را در دانشگاه شهید بهشتی در بهترین مرکز جراحی پلاستیک ایران گذرانده و عضو انجمن جراحان پلاستیک و زیبایی ایران می باشد. با انجام عمل های زیبایی همچون : عمل زیبایی بینی ، جراحی بینی گوشتی ، عمل بینی استخوانی و... جراحی سینه شامل پروتز سینه ، لیفت سینه و ... جراحی لاغری با لیپوماتیک ، پیکرتراشی ،ابدومینوپلاستی و ...

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *