اینستاگرام

@drnadafkermani

شماره تماس

021 - 22134997

نشانی

سعادت آباد،بالاتر از میدان کاج،خیابان نهم، ساختمان کاج،پلاک1

جراحی شکم

جراحی شکم
آنچه می خوانید...

جراحی شکم

همانطور که بیان شد جراحی شکم ، یکی از قدرتمندترین اعمال جراحی که سبب سفت کردن، تغییر شکل و بازگرداندن شکم(شل و افتاده) به حالت اولیه می شد جراحی ابدومینوپلاستی بود ، که نیاز به شکاف بزرگ در اطراف شکم داشت والبته بعد از جراحی اسکار باقی مانده آن بزرگ خواهد بود .

دکتر نداف کرمانی در ادامه در خصوص روش های جراحی شکم و انواع آن توضیح خواهند داد.

این جراحی در افرادی که میزان افتادگی شکم آن ها کم تر است ، دارای برش کمتر و جراحت مختصر تری است که تنها زیر شکم را در گیر می سازد . بنابراین به آن عنوان جراحی محدود شکمی و یا مینی ابدومینوپلاستی می گویند .

تعریف:
جراحی مینی ابدومینوپلاستی که به منظور تغییر شکل شکم و پهلو ها مورد استفاده قرار می گیرد ، برای دستیابی به یک شکم لاغرتر، مسطح تر ( صاف تر)، سفت تر( بدون شلی و افتادگی) و بدون هرگونه خطوط استریا (خطوطی که در اثر کشیده شدن پوست بر روی آن ایجاد میشود) انجام می شود.اساس کار در این جراحی ،تغییر در مولفه هایی است که به طور مستقیم بر ظاهر شکم اثر می گذارند، مانند:

 • پوست اضافه ناحیه زیر شکم
 • چربی اضافه که با افتادگی شکم همراه است
 • عضلات شکمی شل شده که ظاهر چروکی را ایجاد می کنند

مزایای جراحی شکم یا مینوابدومینوپلاستی

مینوابدومینوپلاستی باعث می شود که بافت زیر شکم اصلاح شود ، افتادگی و شلی آن جبران شده و البته باعث می شود که خطوط استریا ایجاد شده روی پوست از بین برود . بعد از این جراحی شکم صاف و زیبا خواهد بود و می تواند در زیبایی اندام شما تاثیر به سزایی خواهد گذاشت.

افراد مناسب برای جراحی مینی ابدومینوپلاستی

این جراحی برای افرادی که نیاز به بهبود و جوان سازی شکم دارند مناسب می باشد ، چرا که می تواند بر روی سه مولفه اصلی (پوست، توده چربی، عضلات) ایجاد کننده تغییرات نامطلوب در ظاهر شکم، تاثیر گذارد. بنابراین اگر شما راجع به یکی از این فاکتور ها یا تمامی آنها در رابطه با خودتان نگران هستید، تامی تاک می تواند به شما کمک کند.

مزایای ابدومینوپلاستی یا مینی ابدومینوپلاستی

از بین بردن خطوط پوست و خطوط استریا

پوست اضافی شکم را نمی توان از طریق ورزش از بین برد، چرا که پوست اضافه ،دیگر خاصیت ارتجاعی خود را ندارد و هیچگونه پاسخ فیزیولوژیک نسبت به ورزش نخواهد داشت. از این رو آبدومینوپلاستی مستقیما با حذف پوست اضافی شکم و بهبود وضعیت خطوط استریا به منظور ایجاد شکمی سفت تر و با خطوط استریای کم تر ( یا بدون خطوط استریا) انجام میشود.

برداشتن کامل توده چربی اضافه شکم 

وقتی که پوست اضافه حذف می شود توده چربی اضافی متصل شده به آن نیز حذف خواهد شد. در صورت نیاز، لیپوساکشن تکمیلی می تواند به لاغرتر شدن شکم و حذف چربی های اضافی باقی مانده در شکم، در حین انجام تامی تاک کمک کند. ممکن است حذف توده چربی برای بیمارانی که تحت عمل جراحی چاقی قرار گرفته اند دیگر مد نظر نباشد.
سفت شدن عضلات:
همان طور که پوست شل شده و افتاده را می توان کشید، عضلات شکمی را نیز که به سبب بارداری و کاهش یاافزایش وزن ، شل و افتاده، نازک و ضعیف شده اند را نیز می توان کشید و بهبود داد.

در اصطلاح پزشکی به شل شدن عضلات (خارج شدن از حالت نرمال خودشان) ” diastasis recti” می گویند. ورزش می تواند سبب تقویت عضلات شل شده شکمی شود اما اگر این شل شدگی زیاد باشد ، ورزش دیگر در بازگرداندن این عضلات به جایگاه اولیه خودشان کارساز نیست. در جریان عمل آبدومینوپلاستی ، عضلات شل شده به جایگاه اصلی خودشان بازگردانیده می شوند ( حتی از حالت اصلی خودشان کمی مستحکم تر می شوند). مجموع این اعمال یک شکم صاف و احتمالا مقعر با یک کمر باریک را برای فرد به ارمغان می آورد.

کاندید مناسب جراحی مینی ابدومینوپلاستی

افرادی که پوست شل و اضافه در ناحیه زیر شکم دارند .
افرادی که از وجود خطوط استریا در ناحیه شکم رنج می برند .
افرادی که از وجود عضلات شل شده در ناحیه شکم ناراضی هستند.

بیمارانی که کاهش وزن داشته اند
بیمارانی که کاهش وزنهای شدید و معنادار داشته اند،به ویژه بیمارانی که تحت اعمال جراحی لاغری قرار گرفته اند، کاندیدای مناسبی برای این عمل هستند. برداشتن پوست اضافی و سفت کردن و کشیدن عضلات در این بیماران برایشان بسیار سودمند است.

جراحی زیبایی شکم

این جراحی برای چه سنینی مناسب می باشد ؟

این عمل زیبایی نه تنها برای خانم ها بلکه در بسیاری از اقایان شایع است و محدودیت سنی برای انجام آن وجود ندارد . با توجه به مساله سلامت فرد باید در سلامتی کامل باشد و البته این جراحی برای زنانی که قصد بارداری مجدد دارند زیاد توصیه نمی شود .

برای مطالعه بیشتر در خصوص بارداری و جراحی شکم کلیک نمایید.

این عمل جراحی برای تمامی سنین قابل انجام است، اما بیشتر مراجعین ،زنانی اند که بارداری داشته اند و خواهان بازگرداندن ظاهر شکم خود به قبل از دوران بارداری شان هستند. این عمل باید بر روی افرادی انجام شود که در وضعیت سلامت کامل به سر می برند.افراد سیگاری دو هفته قبل از انجام آبدومینوپلاستی باید سیگار خود را کنار گذاشته و بلافاصله پس از عمل نباید مبادرت به کشیدن سیگار بکنند.

دکتر مجید نداف کرمانی جراحی کوچک کردن شکم در زمینه انجام کلیه جراحی های زیبایی صورت و بدن مشغول به فعالیت هستند.برای دریافت مشاوره و راهنمایی در خصوص ” جراحی شکم می توانید با ایشان در تماس باشید. در صورت تمایل می توانید با شماره مطب ایشان تماس بگیرید. شماره مطب : 22134934 و 22134997 . همچنین می توانید با پیج اینستاگرام ایشان در ارتباط باشید.

دکتر نداف کرمانی به منظور اطمینان یافتن از سلامت کامل تمام بیمارانی که قرار است تحت عمل آبدومینوپلاستی قرار بگیرند، ارزیابی جامعی را بر روی آنها انجام می دهد.

آیا بعد از این جراحی می توان باردار شد ؟

جراحی آبدومینوپلاستی مانعی برای بارداری بعد از جراحی نخواهد بود ، ندارد و حتی هیچ اثرسویی بر بارداری آنها و رشد جنین شان نخواهد داشت. اما آنچه که در این میان حائز اهمیت است، آن است که بیماران باید بدانند که بارداری می تواند ظاهر شکم آنها را دوباره دستخوش تغییرات نامطلوب کند.

مراقبت های بعد از ابدومینوپلاستی

بروز درد بعد از هر نوع از جراحی عادی بوده و به مدت سه روز احساس خواهد شد. بعد از این سه روز درد به تدریج کاهش پیدا می کند. با این حال جراح زیبایی شکم دارو های مسکنی را نیز تجویز خواهد شد.

تورم بعد از جراحی زیبایی شکم، طبیعی است. که میزان تورم و تعداد روز های وجود تورم در افراد مختلف متفاوت است. که با رعایت نکات مراقبتی کاهش پیدا می کند. پوشیدن گن مخصوص بعد از جراحی می تواند در کاهش تورم کمک نماید.

 • پوشیدن گن به حفظ شکم در موقعیت جدید بسیار کمک کننده است.
 • در این مدت از خم شدن و یا بلند کردن اجسام سنگین باید خودداری کرد.
 • در زمان استراحت پاها را به سمت شکم باید جمع کرد تا به بخیه ها فشار وارد نشود.
 • انجام پیاده روی در کاهش تورم و آمبولی بعد از جراحی بسیار کمک کننده است.
 • انجام ورزش و فعالیت های سنگین به مدت 6 هفته بعد از جراحی توصیه نمی شود.
 • خوردن میوه و سبزیجات به کاهش احتمال ابتلا به یبوست و درمان سریع تر کمک می کند.
 • داشتن رژیم غذایی حاوی میوه، میگو و ماهی در ترسع روند درمان جای جراحی کمک کننده است.
 • بروز کبودی بعد از جراحی عادی است که به مرور از بین خواهد رفت.
 • در صورت داشتن خونریزی و عدم قطع شدن خونابه ها به جراح مراجعه شود.
 • مراجعه به جراح زیبایی شکم در هفته اول بعد از جراحی الزامی است.
 • به مدت دو هفته بعد از جراحی از خوردن خوراکی و غذاهای شور باید خودداری کرد.
 • استعمال دخانیات قبل و بعد از جراحی باعث طولانی تر شدن روند درمان و اختلال در آن می شود.
 • بخیه های جراحی بعد از 10 الی 14 روز از جراحی شکم توسط پزشک برداشته می شود.
 • مصرف آب و نوشیدنی های طبیعی در کاهش تورم و از درمان عوارض بعد از جراحی کمک کننده است.
 • خوردن خوراکی و مواد غذایی حاوی پروتئین در دوره نقاهت توصیه می شود.
 • تعویض پانسمان بعد از جراحی ، توسط جراح و در صورت نیاز توسط بیمار انجام می شود.
 • از پوشیدن لباس هایی که به این ناحیه فشار وارد کند، اکیدا خودداری باید کرد.
 • مصرف دارو های مسکن و آنتی بیوتیک طبق دستور و تجویز پزشک باید مصرف شود.

نتیجه جراحی زیبایی شکم 

به منظور حفظ نتیجه جراحی زیبایی شکم، توصیه می شود تا رژیم غذایی و برنامه ورزشی مناسبی را ادامه داد تا نتیجه جراحی دائمی باشد.

دکتر مجید نداف کرمانی

دکتر مجید نداف کرمانی پس از طی دوره پزشکی عمومی و تخصص جراحی عمومی دوره 3 ساله فوق تخصصی جراحی پلاستیک و ترمیمی را در دانشگاه شهید بهشتی در بهترین مرکز جراحی پلاستیک ایران گذرانده و عضو انجمن جراحان پلاستیک و زیبایی ایران می باشد. با انجام عمل های زیبایی همچون : عمل زیبایی بینی ، جراحی بینی گوشتی ، عمل بینی استخوانی و... جراحی سینه شامل پروتز سینه ، لیفت سینه و ... جراحی لاغری با لیپوماتیک ، پیکرتراشی ،ابدومینوپلاستی و ...

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *