تلفن ۲۲۱۳۴۹۹۷ آدرس تهران، سعادت آباد، میدان کاج، خ نهم، پ ۱، ط ۲، واحد ۱۰
جوانسازی صورت

جوانسازی صورت

جوانسازی صورت به ترکیبی از روش های جراحی و غیر جراحی برای بازگرداندن ظاهر جوان به صورت افراد گفته می شود. امروزه جوانسازی صورت متقاضیان بسیاری دارد و افراد زیادی فارق از جنسیت، خواهان جوان تر نشان دادن صورت شان هستند. آشنایی با انواع روش های جوانسازی صورت و مزایا و معایب هر کدام می تواند بسیار کمک تان کند تا بهترین روش را برای جوانسازی صورت انتخاب کنید پس لازم است تا انتهای این نوشته همراه ما باشید.

لیفت صورت

لیفت صورت برای محکم کردن صورت و بهبود ساختار صورت انجام می گیرد. این روش تاثیر بالایی در بهبود ظاهر و برگرداندن ظاهر جوان به صورت دارد. دیگر روش ها همزمان با لیفت صورت برای بالا بردن تاثیر جوانسازی به کار می روند. در ادامه به انواع روش های جراحی صورت اشاره می کنیم که شامل:

جراحی پلک یا بلفاروپلاستی

لیفت ابرو

ایمپلنت صورت

تمامی این جراحی ها به اصلاح مشکلات خاصی در صورت می پردازند که در ادامه به طور مفصل در مورد تمامی این موارد صحبت خواهیم کرد.

جراحی پلک

جراحی پلک یا بلفاروپلاستی یکی از جراحی های زیبایی پلک محسوب می شود که می توان آن را هم برای پلک بالایی و پلک پایینی انجام داد، ولی توجه داشته باشید که با توجه به حساس بودن ناحیه چشم لازم است تا حتما این جراحی را نزد بهترین جراح انجام دهید چرا که می بایست به آناتومی چشم کاملا آگاه باشد.

در مورد نحوه انجام جراحی بلفاروپلاستی باید گفت که ابتدا بیمار نیاز به بیهوشی موضوعی یا عمومی دارد که انتخاب آن بستگی به نظر جراح دارد.

بعد از انجام این کار به بسته به این که جراحی در پلک بلایی انجام می شود یا پایینی می بایست برشی را ایجاد کرد تا بتوان تخلیه چربی را انجام داد بعد از اتمام این کار لازم است تا محل جراحی شده حتما بخیه شود تا در محل جراحی شده هیچ نوع عفونتی ایجاد نشود.

یکی از سوالات رایجی که افراد متقاضی انجام جراحی بلفاروپلاستی از جراح خود می پرسند این است که آیا انجام این جراحی همراه با درد است؟

در جواب باید گفت که معمولا انجام این جراحی دردی را به همراه نخواهد داشت ولی ممکن است بعد از از بین رفتن داروهای بی حسی فرد دردی را احساس کند که جای هیچ نوع نگرانی در مورد این موضوع وجود ندارد چرا که با مصرف برخی از داروهای مسکن کاملا رفع می شود.

لیفت ابرو

بالاتر رفتن سن می تواند تاثیرات بسیار زیادی را برروی پوست افراد ایجاد کند در نتیجه صورت افراد دیگر زیبایی اولیه خود را از دست می دهد.

ابرو و چشم ها یکی از مهم تریم بخش های صورت محسوب می شود در زیباتر نشان دادن صورت نقش بسیار بالایی دارد. از همین رو لیفت ابرو را می توان رفع افتادگی ابرو ها انجام داد.

برای انجام لیفت ابرو از دو روش جراحی و روش های غیر تهاجمی استفاده می شود که هر کدام از آن ها به نسبت هم کاملا با یکدیگر متفاوت هستند.

روش جراحی

به طور معمول یکی از بهترین روش ها برای رفع افتادگی ابرو ها انجام جراحی می باشد که می تواند تمامی انتظارات بیمار از جراحی را به طور کامل برطرف کند. یکی روش ها لیفت اندوسکوپی ابرو می باشد که لازم است تا توسط یک متخصص پلاستیک خوب انجام داده شود تا محل برش را در جایی ایجاد کند که بعد از بهبود به هیچ عنوان اثری از آن باقی نماند. در این روش جراحی می توان در مدت زمان بسیار کم نتیجه جراحی را مشاهده کرد. از همه مهم تر ماندگاری این جراحی بسیار بالا است و همانند سایر روش های جوانسازی نطیر بوتاکس و فیلر نیاز به درمان مجدد ندارد.

روش های غیر جراحی

روش های درمانی غیر جراحی همانند تزریق فیلر، تزریق بوتاکس به افزایش حجم صورت و کاهش چین و چروک ها برای جوانسازی صورت به کار می رود. از روش های شناخته شده دیگر می توان به لیزر برای لایه برداری پوست صورت اشاره نمود. روش های غیر جراحی برای جوانسازی صورت تاثیری و دوره نقاهت کوتاه مدت تری دارند.  در حالی که روش های جراحی برای جوانسازی صورت تاثیر بلند مدت تر و دوره نقاهت بیشتری دارند.

تزریق بوتاکس منجر به فلج شدن موقت این ناحیه تزریق شده می شود که افراد برای اینکه فرم ابروی خود را اصلاح کنند از آن استفاده می کنند. ولی ذکر این نکته بسایر حائز اهمیت است که برای تزریق بوتاکس حتما به بهترین متخصص مراجعه کنید چرا که تزریق نادرست می تواند آسیب های جبران ناپذیری را ایجاد کند.

این کار به کلاژن سازی بیشتر و بیشتر شدن افزایش الاستیسیته پوست بسیار کمک می کند. از همه مهم تر منجر به جوانسازی پوست نیز خواهد شد همچنین می توان گفت که یکی از بهترین روش های غیر جراحی برای رفع افتادگی پوست و ابرو ها محسوب می شود.

در جوانسازی به روش تزریق چربی لازم است تا قسمتی از بافت چربی با لیپوساکشن برداشته و بعد از تزریق انجام شود. در مورد تزریق چربی باید گفت که از ماندگاری بسیار بالایی برخوردار است و از همه مهم تر طبق بررسی های انجام شده بعد از تزریق عوارض نیز کم تر خواهد بود. از جمله ویژگی های بارز تزریق چربی می توان به رفع چین و چروک های صورت، رفع افتادگی پوست اشاره کرد.

جراحی ایمپلنت صورت

ایمپلنت صورت یکی از روش های جراحی برای بهبود ظاهری صورت می باشد که از طریق قرار دادن یک جسم جامد انجا داده می شود که لازم است تا حتما اندازه آن به گونه ای باشد که متناسب با صورت شما باشد. انجام جراحی ایمپلنت صورت لازم است تا حتما توسط یک جراح با تجربه انجام داده شود تا بهترین نتایج را بتوان از جراحی دریافت کرد.

چه زمانی باید برای جوانسازی صورت اقدام گردد؟

بهترین و مناسب ترین زمان برای جوانسازی صورت عبارتند از:

  • در صورتی که فرد تمایل داشته باشد که نشانه های افزایش سن را از بین ببرد و ظاهری جوان تر داشته باشد.
  • در صورتی که صورت و گردن شل شده باشند و یا فرد حجم گونه ها و اطراف فک را از دست داده باشد.
  • در صورتی که چروک های پنجه کلاغی در گوشه چشم ها دیده شود، خطوط ظریفی در اطراف دهان ایجاد شده باشد و یا خط اخم و خطوط افقی در پیشانی وجود داشته باشد.
  • در صورتی که پوست حالت افتاده داشته باشد و پلک بالا حالت افتاده و چروکیده پیدا کرده باشد. همچنین پف و تیرگی دور چشم ها که ناشی از بالا رفتن سن و سال است هم نیازمند جوانسازی صورت می باشد.

مزایای جوانسازی صورت

زمانی که جوانسازی صورت انجام می گیرد پوست سفت تر می شود و در کنار آن حجم پوست افزایش می یابد. البته روند جوانسازی بسیار پیچیده است و در مواردی نیاز است تا از چندین روش کمک گرفته شود. از دیگر مزایای بارز جوانسازی صورت می توان به موارد زیر اشارع کرد:

  • ایجاد صاف تر و کاهش لک و پیس و چروک های سطحی اشاره نمود.
  • داشتن پوستی لطیف تر و همچنین کاهش منفذ و چین و چروک های پوستی
  • شادابی و طراوت پوست
  • رفع
  • رفع گودی پوست خارجی

سوالات متداول

کلام آخر

هرچه تعداد جراحی های مربوط به جوانسازی افزایش یابد احتمال بروز عوارض جراحی افزایش می یابد. بنابراین بهتر است که از ابتدا به یک فوق تخصص پلاستیک با تجربه مراجعه نمود.

لیپوماتیک شکم و پهلو

لیپوماتیک شکم و پهلو

امروزه افراد بسیاری مخصوصا خانم ها با چاقی موضعی در قسمت شکم و پهلو خود مواجه هستند و این امر موجب برهم خوردن تناسب اندام

دکتر مجید نداف کرمانی

دکتر مجید نداف کرمانی

دکتر مجید نداف کرمانی، پس از طی دوره پزشکی عمومی و تخصص جراحی عمومی دوره ۳ ساله فوق تخصصی جراحی پلاستیک و ترمیمی را در دانشگاه شهید بهشتی در بهترین مرکز جراحی پلاستیک ایران گذرانده و عضو انجمن جراحان پلاستیک و زیبایی ایران می باشد. با انجام عمل های زیبایی همچون: عمل زیبایی بینی، جراحی بینی گوشتی، عمل بینی استخوانی و... جراحی سینه شامل پروتز سینه، لیفت سینه و... جراحی لاغری با لیپوماتیک، پیکرتراشی، ابدومینوپلاستی و...

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

آیکون سایت دکتر نداف کرمانی

"*" indicates required fields

برای مشاهده نمونه کارهای جراحی شکم، فرم زیر را پر کرده
و منتظر پیامک کد تایید باشید.