لوگو سایت دکتر مجید نداف کرمانی
برای مشاهده آدرس و شماره تماس از طریق لینک رو به رو اقدام کنید. لینک اپلیکیشن
Search
Close this search box.
سوتین بعد از جراحی پروتز سینه

سوتین مناسب بعد از جراحی پروتز سینه

دکتر مجید نداف کرمانی / عمل های سینه / سوتین مناسب بعد از جراحی پروتز سینه

استفاده از سوتین مناسب بعد از جراحی پروتز سینه به منظور حمایت و شکل دهی و فرم دهی بهتر به سینه ها از اهمیت بسیار بالایی برخوردار است. در واقع باید به این نکته اشاره کرد که پس از عمل پروتز سینه، سوتین یکی از مهم ترین اقدامات مراقبتی بعد از عمل به شمار می رود. و سوالی که ذهن اکثر افراد را به خود درگیر میکند این است که چه نوع سوتینی باید بعد از عمل استفاده کرد؟

سوتین-مناسب-بعد-از-جراحی-پروتز-سینه

در این مقاله به طور کامل در مورد این موضوع صحبت خواهیم کرد، پس با ما همراه باشید.

اهمیت استفاده از سوتین مناسب بعد از جراحی پروتز سینه

به چند دلیل استفاده از سوتین مناسب بعد از جراحی از اهمیت بسیار بالایی برخوردار است که در ادامه بررسی خواهیم کرد.

یکی از دلایل اهمیت این موضوع فرم دهی بهتر سینه و همینطور جلوگیری از جابه جایی پروتزها است. استفاده از یک سوتین مناسب موجب خواهد شد تا افراد در طوب روز احساس راحتی داشته و راحت تر فعالیت های روزمره خود را انجام دهند.

سوتین مناسب بعد از پروتز سینه در واقع از پروتزها محافظت کرده و به عنوان یک لایه محافظ بین پوست و پروتز عمل خواهد کرد و همین موضوع موجب خواهد شد که از ایجاد تماس مستقیم بین پوست و پروتز جلوگیری شود و این امر از بروز عوارض ناخواسته ای مانند التهاب، تحریک و خارش جلوگیری خواهد کرد.

یکی از دیگر دلایل اهمیت استفاده از سوتین ایجاد ظاهری طبیعی تری در سینه ها است. در واقع این سوتین ها به سینه ها حجم بیشتری خواهد داد. و این امر موجب افزایش اعتماد به نفس و راحتی فرد خواهد شد.

از چه سوتینی باید بعد از جراحی پروتز سینه استفاده کرد؟

به طور معمول توصیه می شود که بعد از جراحی پروتز سینه افراد از سوتین های طبی استفاده نمایند که جهت انتخاب سوتین مناسب بعد از عمل پروتز سینه باید به این موارد توجه داشته باشید:

از-چه-سوتینی-باید-بعد-از-جراحی-پروتز-سینه-استفاده-کرد؟

سایز

سوتین طبی که استفاده می کنید باید متناسب با سایز سینه ها بعد از قرار گرفتن پروتزها باشد که بدین منظور باید از جراح پروتز سینه خود کمک بگیرید تا اندازه صحیح سینه‌های پروتزی شما را اندازه گیری کرده و به شما اطلاع بدهد.

مواد استفاده شده

باید از سوتین طبی که از مواد نرم و راحتی ساخته شده است استفاده نمایید، چرا که سوتین هایی که از جنس پنبه و نایلونی هستند از خارش و تحریک پوست جلوگیری خواهند کرد.

قابلیت تنظیم

یکی از مواردی که در انتخاب سوتین مناسب بعد از جراحی پروتز سینه مهم است قابل تنظیم بودن آن ها است، چرا که این مورد موجب می شود تا افراد بتوانند به صورت شخصی آن ها را متناسب با سایز خود تنظیم کنند و احساس راحتی داشته باشند.

مشورت با متخصص

لطفا توجه داشته باشید که برای انتخاب و استفاده از سوتین مناسب بعد از پروتز سینه، بهتر است با یک جراح پروتز سینه مشورت کنید. آن ها را با توجه به تجربه و تخصص خود به درستی راهنمایی کرده و به شما کمک می کنند تا سوتینی را انتخاب کنید  که موجب راحتی، حمایت و افزایش اعتماد به نفس شما می شود.

تا چه مدت زمان باید از سوتین مناسب بعد از جراحی پروتز سینه استفاده کرد؟

مدت زمان استفاده از سوتین مناسب بعد از جراحی پروتز سینه به عوامل مختلفی از قبیل نوع جراحی و شرایط افراد بستگی دارد و در افراد مختلف تفاوت است.

اما به طور معمول پزشکان و متخصصان پروتز سینه توصیه می‌کنند که افراد به مدت یک ماه از سوتین مناسب استفاده نمایند که البته امکان دارد این مدت زمانی بیشتر یا کم تر نیز بشود.

به طور معمول 24 ساعت ابتدایی بعد از جراحی در نظر پزشکان از اهمیت بالایی برخوردار است و توصیه می شود که در این روزهای ابتدایی بعد از جراحی برای جلوگیری از جابه جایی پروتزها هم در طول روز و هم شب از سوتین های طبی استفاده شود.

آیا می توان از سوتین معمولی بعد از جراحی پروتز سینه استفاده کرد؟

در جواب این سوال باید گفت که خیر به طور معمول به مدت یک ماه توصیه می شود که افراد از سوتین های معمولی بعد از جراحی استفاده نکنند، سوتینی که استفاده می شود باید هیچ گونه سیم و فنری نداشته باشد چرا که امکان دارد به برش های جراحی آسیب وارد کند و همینطور موجب ایجاد فشار بر روی پروتزها شود.

نکاتی در خصوص سوتین مناسب بعد از جراحی پروتز سینه

نکاتی باید در هنگام استفاده از سوتین مناسب بعد از جراحی رعایت کنید عبارتند از:

✅ به مدت 4 الی 6 هفته به صورت شبانه روزی و هفت روز هفته سوتین ها را بپوشید.

✅ از استفاده از سوتین های دارای سیم و سفت خودداری نمایید.

✅ سوتین را امتحان کرده و مطمئن شوید که خیلی تنگ یا گشاد نباشد.

✅ توجه داشته باشید که کاپ های سوتین سایز و فیت سینه های شما باشد.

✅ ترجیحا اگر دارای گیره هایی در جلو باشند بهتر است چرا که میتوان راحت تر آن ها را از تن خارج کرد.

در نهایت…

استفاده از سوتین مناسب بعد از جراحی پروتز سینه به دلیل محافظت از پروتزها، راحتی و قابل تنظیم بودن، جلوگیری از جابه جایی پروتزها، جلوگیری از تحریک و خارش پوست، فرم دهی بهتر به سینه ها و … از اهمیت بسیار بالایی برخوردار است.

ولی باید به این نکته توجه داشته باشید که برای انتخاب سوتین مناسب حتما از جراح خود مشورت بگیرید تا با توجه به شرایط شما و نوع جراحی سوتین مناسبی را به شما معرفی کند.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

مطالب مرتبط
آیکون سایت دکتر نداف کرمانی

"*" indicates required fields

برای مشاهده نمونه کارهای جراحی شکم، فرم زیر را پر کرده
و منتظر پیامک کد تایید باشید.