اینستاگرام

@drnadafkermani

شماره تماس

021 - 22134997

نشانی

سعادت آباد،بالاتر از میدان کاج،خیابان نهم، ساختمان کاج،پلاک1

لیفت ابرو ( روش ها و مراقبت های لازم

عوامل و شرایط گوناگونی وجود دارد که سبب می شود پوست صورت انسان دچار شل شدن، چین و چروک و افتادگی شود. امروزه با پیشرفت تکنولوژی روش های بسیار متعددی به وجود آمده اند که می توان این مشکلات را حل کرد. روش لیفت ابرو با اندوتاین یک روش بسیار موثر و پیشنهاد شده است.

لیفت ابرو یک روش درمانی کارآمد برای جوانسازی پوست می باشد که در جوانسازی چهره بسیار تاثیر می گذارد و بهترین روش به منظور بالا رفتن بخش های مناسب ابرو و رفع افتادگی ابروها می باشد. لیفت ابرو علاوه بر رفع افتادگی ابروها تا حدی چین و چروک اطراف چشم را برطرف می کند و بسیاری از نشانه های پیری که موجب نارضایتی در افراد می شود در این جراحی برطرف می شود. بعد از جراحی لیفت ابرو حالت صورت افراد کمتر خسته، عصبانی و ناراحت به نظر خواهد رسید . در و اقع لیفت ابرو منجر به رفع افتادگی ، چین و چروک و رفع دفورمیته ابرو و پیشانی شده  است. جراحی لیفت ابرو می تواند به روش های متفاوتی مانند: لیفت ابرو به کمک آندوسکوپی، جراحی باز و تزریق ژل و بوتاکس صورت گیرد.

لیفت ابرو

انواع روش های لیفت ابرو 

اگر تحقیق و مطالعه کنید؛ متوجه میشوید که در گذشته برای لیفت کردن ابرو برشی در پیشانی می زدند و لیفت را انجام می دادند که این روش معایب بسیاری داشت؛ اما با گذشت زمان و به روز شدن روش های لیفت صورت، این امکان فراهم آمد تا بتوان به آسانی و بدون وجود هیچ ضرری لیفت ابرو را انجام داد.

لیفت ابرو با اندوتاین 

اندوتاین روشی است که توسط آن لیفت صورت و اجزای آن انجام می شود. لیفت ابرو با اندوتاین نیز در این دسته قرار دارد.

تقریبا از اوایل سال 2000 میلادی، روش لیفت با اندوتاین کشف شد. از آنجایی که خانم ها در سن پیری و میانسالی خود نگران چروک شدن، افتادگی و خط های به وجود آمده در صورت و پوست خود هستند؛ می توان گفت لیفت کردن به روش اندوتاین یک روش پیشنهادی است.

روش لیفت ابرو با اندوتاین چیست؟

برای شناخت مزایا و ویژگی های روش اندوتاین نیاز است تا در ابتدا نحوه کلی و اندوتاین را بشناسیم.

در لیفت ابرو به روش اندوتاین، ایمپلنت هایی در ناحیه موردنظر مانند ابرو، گونه و گردن قرار می گیرد. برای جایگذاری این ایمپلنت ها باید متخصصان پلاستیک برش های بسیار کوچک و ریزی را در محل رویش مو و  شقیقه ها ایجاد کنند. هنگام ایجاد برش و شکاف کوچک, پزشک اندوتاین را با فشار کنترل شده ای زیر پوست قرار می دهد.

نحوه قرار گرفتن اندوتاین زیر پوست

برای این که این اندوتاین ها ثابت بمانند، بافت های زیر پوست را بر روی خارهای ریز اندوتاین قرار می دهند. در این هنگام به دلیل این که اندوتاین به طور حکمی جایگذاری شد؛ آن را به استخوان های موجود در آن محل زیر پوست وصل می کنند. این اتصال اندوتاین به استخوان سبب کشیدگی پوست و یا همان عمل لیفت می شود.

اتال اندوتاین و ایمپلنت ها به استخوان نیروی کشش بسیار مناسبی را ایجاد می کند که کشیدگی بسیار خوب و طولانی مدتی برای پوست ایجاد می شود.

کاندیداهای لیفت صورت و لیفت ابرو با اندوتاین

بسیاری از خانم ها وقتی جلوی آینه می ایستند و صورت خود را مشاهده می کنند؛ با موارد غیر قابل قبول و ناگواری روبرو می شوند. برای مثال چین و چروک و خط های بسیار عمیقی بر روی پوست صورتشان به وجود آمده است، خط بسیار عمیقی میان دو ابروی آنها به وجود آمده است و یا پوست آنها به علت دلایل مختلفی مانند افزایش سن، خستگی و … شل شده و افتاده است.

این موارد برای هر خانمی ناگوار است و در پی آن است که این موارد ناگوار پوستی را برطرف کند. اگر از آن دسته از افرادی هستید که این تغییرات در پوست شما ایجاد شده است؛ پس بهترین کاندیدا برای انجام لیفت ابرو و صورت خود با روش اندوتاین هستید.

ویژگی ها و مزایای لیفت ابرو با اندوتاین

بی شک این روش لیفت ابرو به کمک اندوتاین نسبت به سایر عمل های جراحی برای لیفت و کشیدگی صورت، مزایای بیشتری دارد.

 • ایمپلنت هایی که در زیر پوست شما کاشته می شوند؛ قابل جذب هستند و نیازی نیست برای خارج کردن آنها عمل های دیگری انجام شود.
 • در این روش لیفت ابرو و صورت شما کاملا طبیعی می باشد و پس از گذشت مدتی هیچ جای زخمی باقی نخواهد ماند؛ پس اندوتاین ظاهر طبیعی و سالم را به پوست شما باز می گرداند.
 • برای ان که این روش انجام شود باید برش هایی در سر شما ایجاد شود که این برش ها زیر موهای شما ایجاد می شوند و جای آنها باقی نخواهد ماند و مشخص نمی باشد. البته این مورد را هم باید گفت که، هنگامی که در موهای شما برش زده می شود هیچ آسیبی به موهای شما وارد نمی شود و ریزش مویی وجود نخواهد داشت.
 • روش اندوتاین برای لیفت ابرو نسبت به سایر روش های لیفت، در مدت زمان طولانی تری باقی خواهد ماند. تاثیر اندوتاین میتواند تا چندین سال باقی بماند و در طی این سال ها دوام خود را همچنان حفظ می کند. البته در مواردی جراحان پلاستیک این ادعا را می کنند که روش لیفت با اندوتاین می تواند اثر دائمی داشته باشد.
 • این روش ویژگی بارز و مثبت دیگری که دارد این است که علاوه بر لیفت ابرو، لیفت چشم های شما هم انجام می شود. در اندوتاین به دلیل آنکه گوشه ی بیرونی ابرو کشیده میشود، به دنبال آن چشم ها نیز کشیده می شوند، که این موضوع حالت بهتری را به چشم های شما میدهد.
 • این روش بسیار مقرون به صرفه و کم هزینه می باشد.
 • رفع کامل چین و چروک
 • روش لیفت به کمک اندوتاین نسبت به سایر روش های جراحی ساده تر می باشد.
 • لیفت کردن ابرو با اندوتاین دوران نقاهت نخواهد داشت و همچنین هیچ عوارضی پس از جراحی وجود ندارد.
 • روش اندوتاین یک روش بسیار کامل می باشد؛ از آن نظر که با انجام این روش، دیگر نیاز به چیز دیگری مانند تزریق ژل و بوتاکس نمی باشد.
 • از آنجایی که برای لیفت ابرو به کمک اندوتاین نیاز است تا ایمپلنت ها بر روی سر کاشته شوند؛ تمام نواحی پیشانی کشیده می شود و چین و چروک های آن قسمت از بین می رود. در واقع با یک تیر چند نشان می زنید.

مراقبت های بعد از لیفت ابرو با اندوتاین

اگر می خواهید تاثیر بیشتری از این روش مشاهده کنید و میزان رضایت شما از لیفت ابرو ب کمک اندوتاین بیشتر باشد؛ پس باید به چند نکته پس از انجام آن توجه کنید:

 1. اگر جای بخیه بر روی سر شما دچار تورم شد، از کمپرسور یخ برای رفع آنها استفاده کنید.
 2. سعی کنید تا حدود یک الی دو هفته پس از اندوتاین، فعالیت های شدید و ناگهانی مانند پریدن، برخاستن ناگهانی، دویدن و … نداشته باشید؛ که این موارد سبب باز شدن بخیه ها می شود و مشکل ساز است.
 3. طبق توصیه پزشک؛ بهتر است تا چند روز پس از انجام جراحی اندوتاین، ناحیه مورد نظر را بر روی بالش نگذارید و فشار ندهید.
 4. در صورت مشاهده هرگونه اختلال و عوارض غیر معمولی به پزشک خود در میان بگذارید.

لیفت ابرو به کمک آندوسکوپی

لیفت آندوسکوپی ابرو یک روش مدرن برای لیفت ابرو است که این جراحی از طریق برش کوچک در زیر موهای ابرو توسط وسیله به خصوصی که حاوی آندوسکوپ و دوربین است انجام می شود. در نهایت برش کوچک ایجاد شده توسط بخیه بسته می شود و به مرور زمان به کل محو خواهد شد. در لیفت آندوسکوپی ابرو جراح بدون اینکه نیازی به ایجاد شکاف های بزرگ در صورت داشته باشد به راحتی توسط همان شکاف ریز می تواند به عضلات مورد نظر خود دسترسی یابد. لیفت ابرو در روش آندوسکوپی عوارض کمتری و نتیجه بهتری در پی دارد که به منظور کشش ابرو به سمت بالا می توان ماهیچه ها را حذف نمود. در این جراحی به بی هوشی نیازی نیست و می توان با بی حسی موضعی این جراحی را انجام داد. می توان همزمان با انجام عمل لیفت ابرو، جراحی هایی چون جراحی پلک یا  بلفارو پلاستی و لیفت صورت را انجام داد.

لیفت ابرو به کمک جراحی باز

اگر بیمار در کنار لیفت ابرو خواستار لیفت پیشانی هم باشد می تواند از روش های جراحی باز برای این کار استفاده نمود به گونه ای که جراح متخصص می تواند با ایجاد شکافی در سر و زیر موها دستکاری ها لازم را برای لیفت ابرو و پیشانی انجام دهد.

لیفت ابرو به کمک تزریق بوتاکس

تزریق ناچیزی ازبوتاکس در بالای ابرو در افرادی که دچار افتادگی جزئی در ناحیه ابرو شده اند می تواند باعث لیفت و کشیدگی آن گردد. انتخاب جراح متبحر و باتجربه در این امر بسیار مهم می باشد، زیرا اگر ناحیه انتخابی برای تزریق نادرست باشد عوارض جبران ناپذیری مانند افتادگی پلک را در بر خواهد داشت .

کاندیدای مناسب برای لیفت ابرو

 • افرادی که چین های عمودی در بین دو ابرو آن ها ایجاد شده است
 • افرادی که ظاهر آن ها به دلیل افتادگی ابرو خسته، عصبانی و ناراحت به نظر می رسد
 • افرادی که ابروهای آن ها به سمت پایین کشیده شده است و قوس زیبایی ندارد
 • افرادی که افتادگی ابرو های آن ها موجب پوست اضافی بروی پلک ها شده است.
 • افرادی که بخش کناره های خارجی ابرویشان نسبت به حالت استاندارد پایین تر می باشد.
 • افرادی که افزایش سن موجب تحلیل رفتن عضلات ناحیه ابرو آن ها شده است و این امر موجب افتادگی ابروهای آن ها شده است.

منتظر نظرات و پیشنهادات شما عزیزان هستیم

با تشکر مدیریت سایت دکتر نداف کرمانی فوق تخصص جراحی پلاستیک

دکتر مجید نداف کرمانی

دکتر مجید نداف کرمانی پس از طی دوره پزشکی عمومی و تخصص جراحی عمومی دوره 3 ساله فوق تخصصی جراحی پلاستیک و ترمیمی را در دانشگاه شهید بهشتی در بهترین مرکز جراحی پلاستیک ایران گذرانده و عضو انجمن جراحان پلاستیک و زیبایی ایران می باشد. با انجام عمل های زیبایی همچون : عمل زیبایی بینی ، جراحی بینی گوشتی ، عمل بینی استخوانی و... جراحی سینه شامل پروتز سینه ، لیفت سینه و ... جراحی لاغری با لیپوماتیک ، پیکرتراشی ،ابدومینوپلاستی و ...

پاسخ

5 × 5 =

مدت زمان مطالعه ۸ دقیقه