دکتر مجید نداف کرمانی | فوق تخصص جراحی پلاستیک و زیبایی

اینستاگرام

@drnadafkermani

شماره تماس

021 - 22134997

نشانی

سعادت آباد،بالاتر از میدان کاج،خیابان نهم، ساختمان کاج،پلاک1

لیفت ابرو (روش ها و مراقبت های لازم)

دکتر مجید نداف کرمانی

فوق تخصص جراحی پلاستیک و زیبایی

در این مقاله جناب آقای دکتر مجید نداف کرمانی لیفت ابرو (روش ها و مراقبت های لازم) پرداختند که از شما دعوت میکنیم این مقاله را مطالعه بفرمایید .
آنچه می خوانید...

عوامل گوناگونی سبب می شوند که پوست صورت انسان دچار شلی، چین و چروک و افتادگی شود. یکی از اعضای صورت که بسیار بیش تر از سایر بخش ها دچار این مشکل می شود، ابرو است. امروزه با پیشرفت تکنولوژی، روش های بسیار متعددی به وجود آمده اند که می توان به کمک آن ها مشکل افتادگی ابرو را حل کرد. عمل لیفت ابرو یک روش بسیار موثر و پیشنهاد شده است. در این مقاله همه چیز درباره لیفتینگ ابرو به صورت دائمی شامل روش های مختلف انجام این جراحی، هزینه و عوارض آن را توضیح داده ایم. با ما همراه باشید. برای گرفتن وقت مشاوره از دکتر نداف کرمانی، فوق تخصص جراحی پلاستیک و زیبایی می توانید روی بنر زیر کلیک کنید:

گیف مشاوره با دکتر نداف کرمانی

چرا ابروها دچار افتادگی می شوند؟

لیفت ابرو یک روش درمانی کارآمد برای جوانسازی پوست می باشد که در جوانسازی چهره بسیار تاثیر می گذارد و بهترین روش به منظور بالا کشیدن ابروها و رفع افتادگی آن ها می باشد. لیفت ابرو علاوه بر رفع افتادگی ابروها تا حدی چین و چروک اطراف چشم را نیز برطرف می کند و بسیاری از نشانه های پیری که موجب نارضایتی در افراد می شوند هم در این جراحی برطرف می شوند.

بعد از جراحی لیفت ابرو حالت صورت افراد به میزان بسیار کم تری خسته، عصبانی و ناراحت به نظر خواهد رسید. در و اقع لیفت ابرو منجر به رفع افتادگی، چین و چروک و دفرمیته ابرو و پیشانی می گردد. جراحی لیفت ابرو می تواند به روش های متفاوتی مانند لیفت ابرو به کمک آندوسکوپی، با استفاده از اندوتاین، جراحی کلاسیک و تزریق ژل و بوتاکس صورت گیرد.

انواع روش های لیفت ابرو 

اگر تحقیق و مطالعه کنید، متوجه می شوید که در گذشته برای لیفت ابرو برشی در پیشانی ایجاد می کردند و از طریق آن لیفت را انجام می دادند، این روش که به عنوان ابتدایی ترین راه لیفتینگ ابرو شناخته می وشد، دارای معایب بسیاری است. مثلا ایجاد برش بر روی پیشانی هر چقدر هم ظریف انجام شود باز هم جای اسکار آن باقی خواهد ماند. با گذشت زمان و به روز شدن روش های لیفت بخش های مختلف صورت، این امکان فراهم آمد تا بتوان به آسانی و بدون هیچ خطر و ضرری لیفت ابرو را انجام داد. در ادامه بهترین روش های لیفت ابرو را با هم بررسی خواهیم کرد:

لیفت ابرو با اندوتاین 

لیفت ابرو با اندوتاین را ماندگارترین روش بالا کشیدن ابروهای افتاده می دانیم. تقریبا از اوایل سال 2000 میلادی این روش کشف شد و بعد از آن با پیشرفت علم گسترش یافت. از آنجایی که خانم ها در سن پیری و میانسالی خود نگران چروک شدن، افتادگی و خط های به وجود آمده بر روی پوست پیشانی هستند، می توان گفت لیفت ابرو به روش اندوتاین یکی از بهترین روش های پیشنهادی برای آن هاست.

لیفت ابرو با آندوسکوپی

لیفت آندوسکوپی ابرو یک روش مدرن برای لیفت ابرو است که از طریق ایجاد یک برش کوچک در زیر موهای ابرو توسط وسیله به خصوصی به نام آندوسکوپ انجام می شود. در نهایت این برش کوچک ایجاد شده توسط بخیه بسته می شود و به مرور زمان به کل محو خواهد شد.

لیفت ابرو به روش باز (کلاسیک)

اگر بیمار در کنار لیفت ابرو خواستار لیفت پیشانی هم باشد، می تواند از روش جراحی باز برای این کار استفاده کند به گونه ای که جراح متخصص می تواند با ایجاد شکافی در سر و زیر موها دستکاری ها لازم را برای لیفت ابرو و پیشانی انجام دهد.

لیفت ابرو به کمک تزریق بوتاکس

تزریق میزان ناچیزی ازبوتاکس در بالای ابروی افرادی که دچار افتادگی جزئی در ناحیه ابرو شده اند می تواند باعث لیفت و کشیدگی آن گردد. انتخاب پزشک متبحر و با تجربه در این امر بسیار مهم می باشد، زیرا اگر ناحیه انتخابی برای تزریق بوتاکس نادرست باشد عوارض جبران ناپذیری مانند افتادگی پلک را در بر خواهد داشت.

چرا انجام جراحی لیفت ابرو بهتر از تزریق بوتاکس است؟

تزریق بوتاکس بر خلاف انجام جراحی نتیجه موقتی به همراه دارد و باید بعد از چند ماه تکرار گردد. در مقابل جراحی لیفت ابرو می تواند تا بیش از 7 سال دوام و ماندگاری داشته باشد. در مقاله ماندگاری لیفت ابرو همه چیز درباره دوام شگفت انگیز نتایج این روش درمان افتادگی ابروها را بخوانید.

لیفت ابرو با اندوتاین چگونه است؟

برای شناخت مزایا و ویژگی های روش اندوتاین نیاز است تا در ابتدا نحوه کلی لیفت ابرو با اندوتاین را بشناسیم. در لیفت ابرو به کمک اندوتاین، ایمپلنت هایی به نام اندوتاین در ناحیه لیفت شده مانند ابرو، گونه و گردن قرار می گیرند و به کمک گیره های بسیار ریزی که بر روی سطح زیرین خود دارند، بافت را در جای خود ثابت نگه خواهند داشت. برای جایگذاری این ایمپلنت ها باید متخصصان پلاستیک برش های بسیار کوچک و ریزی را در محل رویش مو و  شقیقه ها ایجاد کنند. هنگام ایجاد برش و شکاف کوچک, پزشک اندوتاین را با فشار کنترل شده ای زیر پوست قرار می دهد.

نحوه قرار گرفتن اندوتاین زیر پوست ابرو

برای این که این اندوتاین ها در بخش زیر پوستی ثابت بمانند، بافت های زیر پوست را بر روی خارهای ریز اندوتاین قرار می دهند. در این هنگام به دلیل این که اندوتاین به طور محکم جایگذاری و در جای خود ثابت شده است؛ این اتصال اندوتاین به بافت های ابرو سبب کشیدگی پوست و یا همان عمل لیفت ابرو می شود. استفاده از روش لیفت ابرو با اندوتاین نیروی کشش بسیار مناسبی را ایجاد می کند که لیفت بسیار خوب و طولانی مدتی برای پوست ایجاد می شود.

مزایای لیفت ابرو با اندوتاین

بی شک بهره گیری از اندوتاین نسبت به سایر عمل های جراحی برای لیفت ابرو، مزایای بیشتری دارد که در ادامه مهم ترین آن ها را بیان خواهیم کرد:

 • این روش بسیار مقرون به صرفه و کم هزینه می باشد.
 • روش لیفت به کمک اندوتاین نسبت به سایر روش های جراحی ساده تر می باشد.
 • رفع کامل چین و چروک های ناحیه پیشانی و چشم نیز از مزایای لیفت ابرو با اندوتاین است.
 • لیفت کردن ابرو با اندوتاین دوران نقاهت نخواهد داشت و همچنین هیچ عوارضی پس از جراحی وجود ندارد.
 • روش اندوتاین یک روش بسیار کامل می باشد؛ از آن نظر که با انجام این روش، دیگر نیاز به چیز دیگری مانند تزریق ژل و بوتاکس نمی باشد.
 • از آنجایی که برای لیفت ابرو به کمک اندوتاین نیاز است تا ایمپلنت ها در بخش داخلی پوست پیشانی کاشته شوند؛ تمام نواحی پیشانی کشیده می شود و چین و چروک های آن قسمت از بین می رود. در واقع با یک تیر چند نشان می زنید.
 • اندوتاین هایی که در زیر پوست شما کاشته می شوند، قابل جذب هستند و نیازی نیست برای خارج کردن آن ها عمل های دیگری انجام شود.
 • در این روش لیفت ابرو نتایجی که شما از جراحی دریافت می کنید، کاملا طبیعی می باشند و پس از گذشت مدتی هیچ جای زخمی نیز باقی نخواهد ماند؛ پس اندوتاین ظاهر طبیعی و سالم را به پوست شما باز می گرداند.
 • برای این که لیفت ابرو با اندوتاین انجام شود، باید برش هایی بسیار کوچک در ناحیه زیر موهای شما ایجاد شوند؛ لازم به ذکر است که جای این برش ها باقی نخواهد ماند. البته این مورد را هم باید گفت که هنگامی که بعد از لیفت ابرو هیچ آسیبی به موهای شما وارد نمی شود و ریزش مو هم وجود نخواهد داشت.
 • نتیجه استفاده از اندوتاین برای لیفت ابرو نسبت به سایر روش های آن، برای مدت زمان طولانی تری باقی خواهد ماند. تاثیر اندوتاین می تواند تا چندین سال ماندگار بماند و در طی این سال ها دوام خود را همچنان حفظ کند. البته در مواردی روش لیفت ابرو با اندوتاین می تواند اثر دائمی داشته باشد.
 • این روش ویژگی بارز و مثبت دیگری که دارد این است که علاوه بر لیفت ابرو، لیفت چشم های شما هم لیفت می شوند. در لیفت ابرو با اندوتاین به دلیل آن که گوشه ی بیرونی ابرو کشیده می شود، به دنبال آن چشم ها نیز کشیده می شوند، که این موضوع حالت بهتری را به چشم های شما می دهد.

مراقبت های بعد از لیفت ابرو

با این که مهم ترین عامل موثر بر روی نتیجه لیفت ابرو را انتخاب بهترین جراح لیفت ابرو می دانیم، اما اگر می خواهید تاثیر گذاری بهتری از لیفت ابرو را مشاهده کنید و میزان رضایت شما از انجام این جراحی بیشتر باشد، باید به چند نکته پس از انجام آن توجه کنید:

 1. اگر جای بخیه بر روی سر شما دچار تورم شد، از کمپرسور یخ برای رفع آن استفاده کنید.
 2. سعی کنید تا حدود یک الی دو هفته پس از لیفت ابرو، فعالیت های شدید و ناگهانی مانند پریدن، برخاستن ناگهانی، دویدن و … نداشته باشید. چرا که این موارد سبب باز شدن بخیه ها می شوند و بروز این واقعه مشکل ساز است.
 3. طبق توصیه پزشک بهتر است تا چند روز پس از انجام جراحی اندوتاین، ناحیه مورد نظر را بر روی بالش نگذارید و فشار ندهید.
 4. در صورت مشاهده هرگونه اختلال و عوارض غیر معمولی، شرح شرایط را با پزشک خود در میان بگذارید.

کاندیداهای مناسب لیفت ابرو با اندوتاین

بسیاری از افراد وقتی جلوی آینه می ایستند و صورت خود را مشاهده می کنند، با موارد غیر قابل قبول و ناگواری روبرو می شوند. افتادگی ابرو یکی از این موارد است که می تواند تا مدت ها ذهن فرد را به خود مشغول کند.

لیفت ابرو با اندوتاین در واقع برای افرادی مناسب است که می خواهند نتیجه ای دائمی و طولانی از عمل لیفتینگ ابرو بگیرند و خواهان باقی ماندن نتیجه این اقدام زیبایی تا سال ها بر روی ابروهای خود هستند.

 • افرادی که چین های عمودی در بین دو ابرو آن ها ایجاد شده است
 • افرادی که ظاهر آن ها به دلیل افتادگی ابرو خسته، عصبانی و ناراحت به نظر می رسد
 • افرادی که ابروهای آن ها به سمت پایین کشیده شده است و قوس زیبایی ندارد
 • افرادی که افتادگی ابرو های آن ها موجب پوست اضافی بروی پلک ها شده است.
 • افرادی که بخش کناره های خارجی ابرویشان نسبت به حالت استاندارد پایین تر می باشد.
 • افرادی که افزایش سن موجب تحلیل رفتن عضلات ناحیه ابرو آن ها شده است و این امر موجب افتادگی ابروهای آن ها شده است.
لیفت ابرو همزمان با عمل بینی

آیا آقایان هم می توانند عمل لیفت ابرو انجام دهند؟

بله، انجام جراحی لیفت ابرو با جنسیت فرد داوطلب هیچ تداخلی ندارد. در ادامه می توانید ویدیوی لیفت ابرو برای یکی از صدها داوطلب آقای دکتر نداف کرمانی را ببینید:

در لیفت آندوسکوپی ابرو جراح بدون این که نیازی به ایجاد شکاف های بزرگ در صورت داشته باشد به راحتی توسط همان شکاف ریز می تواند به عضلات مورد نظر خود دسترسی یابد. لیفت ابرو در روش آندوسکوپی عوارض کمتری و نتیجه بهتری در پی دارد که به منظور کشش ابرو به سمت بالا می توان ماهیچه ها را حذف نمود. در این جراحی به بی هوشی نیازی نیست و می توان با بی حسی موضعی این جراحی را انجام داد. می توان همزمان با انجام عمل لیفت ابرو، جراحی هایی چون جراحی پلک یا بلفارو پلاستی و لیفت صورت را انجام داد.

اشتراک گذاری این مقاله
Share on whatsapp
Share on facebook
Share on telegram
Share on linkedin
Share on twitter

دکتر مجید نداف کرمانی

دکتر مجید نداف کرمانی پس از طی دوره پزشکی عمومی و تخصص جراحی عمومی دوره 3 ساله فوق تخصصی جراحی پلاستیک و ترمیمی را در دانشگاه شهید بهشتی در بهترین مرکز جراحی پلاستیک ایران گذرانده و عضو انجمن جراحان پلاستیک و زیبایی ایران می باشد. با انجام عمل های زیبایی همچون : عمل زیبایی بینی ، جراحی بینی گوشتی ، عمل بینی استخوانی و... جراحی سینه شامل پروتز سینه ، لیفت سینه و ... جراحی لاغری با لیپوماتیک ، پیکرتراشی ،ابدومینوپلاستی و ...

6 پاسخ

  1. سلام هزینه لیفت ابرو با اندوتاین بعد از معاینه مشخص می شود. با شماره 02122134997 برای هماهنگی وقت مشاوره و معاینه تماس بگیرید.

 1. سلام من ورزشکار هستم آیا با انجام این کار میتونم به فعالیتم مثل قبل ادامه بدم یعنی بعد از مراقبت های بعد از عمل یا اینکه محدودیت داره و نمیتونم مثل قبل ورزش کنم

  1. سلام بستگی به نوع عملتون داره ولی در کل عمل راحتیه و محدودیت خاصی بعد از انجامش براتون ایجاد نمیشه

  1. سلام هزینه لیفت ابرو بر اساس میزان افتادگی تعیین میشه، لطفا دایرکت اینستاگرام عکس ابروهاتونو بفرستید تا دکتر نداف هزینه رو بهتون بگن.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *