لوگو سایت دکتر مجید نداف کرمانی
برای مشاهده آدرس و شماره تماس از طریق لینک رو به رو اقدام کنید. لینک اپلیکیشن
Search
Close this search box.
جراحی لیفت صورت

جراحی لیفت صورت، روشی برای رفع افتادگی پوست

دکتر مجید نداف کرمانی / عمل های جراحی زیبایی صورت / جراحی لیفت صورت، روشی برای رفع افتادگی پوست

جراحی لیفت صورت یک روش جراحی زیبایی است که به منظور بهبود ظاهر و جوانسازی صورت استفاده می‌شود. در این جراحی، با از بین بردن پوست اضافی و تنظیم مجدد بافت‌های صورت، چهره به طور قابل توجهی جوان‌تر و برجسته‌تر می‌شود.

جراحی-لیفت-صورت،-روشی-برای-رفع-افتادگی-پوست

نشانه های پیری صورت در 40 سالگی شروع می شوند و ظهور آن ها با افزایش سن شتاب می گیرد؛ شاید خط لبخند شما عمیق شده، چروک هایی در گوشه دهانتان شروع به ایجاد شدن کرده و پوست گردن حالت افتاده پیدا کند و چروکیده شود. اگر این تغییرات را مشاهده کردید و خواستید آن ها را با انجام جراحی لیفت صورت اصلاح کنید، دکتر نداف به شما کمک می کند تا گردن و صورت صاف تر و جوان تری داشته باشید.

در این مقاله همه چیز درباره انواع روش های لیفت صورت و مزایا و معایب هر یک از آن ها نکات مفیدی را بیان کرده ایم.

نگاهی کلی به جراحی لیفت صورت

جراحی لیفت صورت یک نوع جراحی زیبایی است که موجب جوانسازی و همینطور رفع افتادگی پوست میشود. در این عمل با کشیدن پوست صورت و زدن برش هایی در نواحی کناری صورت باعث برطرف شدن چین و چروک های پوست صورت میشود.

میزان ماندگاری7 الی 10 سال
مدت ریکاورییک ماه
نوع بیهوشیعمومی

جراحی لیفت صورت چیست؟

جراحی لیفت به معنی جوانسازی و بالا کشیدن پوست صورت با عمل جراحی است. با افزایش سن و اثر گذاری عوامل مختلف ژنتیکی و محیطی و عدم مراقبت درست از پوست صورت، میزان کلاژن سازی پوست رفته رفته کاهش می یاید و پوست حالت شل و افتاده ای پیدا می کند. انجام جراحی لیفت صورت می تواند این روند را کند کرده و ظاهر جوان تری برای شما به ارمغان بیاورد.

دو ماه بعد از لیفت صورت و گردن
دو ماه بعد از عمل لیفت صورت و کوتاه کردن پیشانی
دو ماه بعد از لیفت صورت و گردن و بلفاروپلاستی

کدام بخش های صورت را می توان لیفت کرد؟

لیفت صورت واژه ای است که معمولا به جراحی لیفت کلی صورت یا همان ریتیدکتومی (Rhytidectomy) اطلاق می شود اما شما باید بدانید که لیفت صورت می تواند گسترده وسیعی را شامل شود. به زبانی دیگر، می توان هر بخش از صورت را که دچار افتادگی شده است، با انجام اقداماتی مانند جراحی، لیفت کرد. مهم ترین بخش های صورت که می توانند لیفت و جوانسازی شوند، عبارتند از:

کل صورت

همان طور که گفتیم، جراحی لیفت صورت به عملی گفته می شود که در آن، همه بخش های صورت مخصوصا قسمت های پایینی آن بالا کشیده می شوند و به این ترتیب مشکلاتی نظیر افتادگی پوست و کاهش استحکام عضلات در نواحی مورد هدف از بین می رود.

نمونه کار لیفت کل صورت

ابروها

برای افرادی که فقط مشکل افتادگی ابرو دارند، لیفت ابروها می تواند به صورت جداگانه انجام گیرد. این جراحی می تواند به صورت کلاسیک (روش قدیمی) یا به صورت لیفت اندوسکوپی ابرو (روش نوین) انجام شود. دکتر مجید نداف کرمانی لیفت ابرو را به روش جدید و با استفاده از اندوسکوپ انجام می دهند. این روش جراحی دارای میزان برش و بخیه کم تر و نتایج طبیعی تر است.

نمونه کار لیفت ابرو

پیشانی

بسیاری از افراد فکر می کنند که لیفت شقیقه، ابرو و لیفت پیشانی یک چیز هستند اما این طور نیست! لیفت پیشانی به نوعی جراحی زیبایی گفته می شود که هدف آن لیفت کل پیشانی با تمرکز بر روی بخش مرکزی آن است. در نتیجه این جراحی، چین و چروک های سطحی و عمیق ناحیه پیشانی از بین رفته چهره فرد شاداب و با طراوت می گردد.

نمونه کار لیفت پیشانی

پلک

جراحی زیبایی پلک یا بلفاروپلاستی نیز یکی دیگر از جراحی هایی است که در دسته اقدامات تهاجمی لیفت صورت قرار می گیرد. همان طور که از نام آن مشخص است، جراح پلاستیک با انجام این عمل به برداشتن پوست و چربی اضافی انباشته شده در ناحیه پلک های بالا و پایین می پردازد و به این ترتیب علاوه بر افزایش محدوده دید فرد، به افزایش زیبایی چهره او نیز کمک می کند.

نمونه کار لیفت پلک

گونه ها

داشتن گونه هایی برجسته و رو به بالا از گذشته تا به امروز یکی از معیارهای بسیار مهم زیبایی بوده است. به همین دلیل یکی از دلایل اصلی انجام عمل لیفت صورت، بالا کشیدن گونه ها و رفع افتادگی ای است که برای آن ها در نتیجه افزایش سن به وجود آمده است. در بسیاری از موارد در روند جراحی لیفت گونه از پروتز گونه برای افزایش حجم آن ها استفاده می شود.

پروتز گونه

گردن و غبغب

بخش های انتهایی صورت می توانند هزینه زیادی را در پی افزایش سن متحمل شوند. در پی بالا رفتن سن فرد، وزن عضلات و پوست نواحی بالایی صورت به سمت پایین فشار آورده و به این ترتیب باعث شل شدن گردن و بروز مشکلی به نام غبغب می شود. لیفت گردن با هدف رفع غبغب نیز یکی دیگر از روش های رفع افتادگی پوست در ناحیه سر و گردن است.

نمونه کار لیفت گردن و غبغب

ویژگی های کاندید مناسب برای جراحی لیفت صورت

جراحی لیفت صورت بهترین راه برای جوانسازی ظاهر کسانی است که به دلیل افزایش سن یا اثر گذاری هر عامل دیگری دچار افتادگی پوست صورت شده اند و می خواهند ظاهر جوان تری داشته باشند. همه افرادی که در این دسته قرار می گیرند، می توانند به عنوان داوطلبان بالقوه عمل لیفت صورت به شمار بیایند اما برخی اشخاص هستند که شرایط زیر را دارند:

❇️ از نظر جسمی سالم هستند و بیماری زمینه ای خاصی مانند بیماری های قلبی و دیابت ندارند.

❇️ سیگار نمی کشند یا می توانند به مدت 2 هفته قبل از جراحی استعمال دخانیات را متوقف کنند.

❇️ نشانه های متوسط تا پیشرفته پیری و افتادگی پوست و عضلات را در صورت و گردن خود دارند.

❇️ به دلیل افزایش و کاهش وزن زیاد دچار افتادگی پوست و عضله شدید در بخش صورت و گردن هستند.

❇️ بیمارانی که پوست یا چربی اضافی در گردن دارند و نشانه هایی از پیری متوسط در صورتشان مشهود است هم می توانند از مزایای عمل لیفت صورت بهره مند شوند.

دکتر نداف وضعیت کلی سلامتی شما را ارزیابی می کند تا مطمئن شود جراحی لیفت صورت برای شما مناسب است و انجام آن می تواند به بهبود وضعیت زندگی تان کمک کند.

مزایای عمل لیفت صورت

هر جراحی زیبایی یک سری مزایا و یک سری معایب با خود به همراه دارد. شما باید به خوبی فکر کنید و با توجه به صحبت های جراح لیفت صورت در رابطه با انجام یا عدم انجام این جراحی تصمیم گیری کنید. مهم ترین مزایایی که می توان برای جراحی لیفت صورت بر شمرد، در ادامه ذکر شده اند:

رفع افتادگی پوست

افتادگی پوست صورت دلایل مختلفی دارد اما به هر دلیلی که اتفاق افتاده باشد، انجام جراحی لیفت صورت می تواند به از بین بردن آثار پیری از چهره شما کمک کند. جراح لیفت صورت با بالا کشیدن پوست و قرار دادن آن در جای مناسب خود چین و چروک های سطحی و عمقی را رفع کرده و به این ترتیب باعث می شود که شما جوان تر و شاداب تر به نظر برسید.

امکان استفاده از اندوتاین

بهترین جراح لیفت صورت در تهران برای فیکس کردن پوست بعد از لیفت از ایمپلنتی به نام اندوتاین استفاده می کند. اندوتاین پروتزی مثلثی شکل و خاردار است که با قرار گرفتنش زیر پوست، می تواند آن را در جای خود نگه دارد و از نتیجه جراحی نگهداری کند. لیفت صورت با اندوتاین نتیجه ای بهتر و ماندگاری دائمی تری را به همراه خواهد داشت.

بهبود ظاهر گردن، چانه و گونه ها

نه تنها بخش هایی از صورت مانند پیشانی و ابروها در جریان جراحی لیفت صورت مورد اصلاحات جدی قرار می گیرند، بلکه دیگر قسمت ها مانند گونه ها، چانه و حتی گردن نیز در این جراحی دچار تغییرات جدی می شوند و ظاهر آن ها بهبود می یابد. این موضوع می تواند به بهتر شدن ظاهر فرد در همه جوانب کمک کرده و نتیجه ای طبیعی و زیبا به همراه داشته باشد.

ماندگاری بالا

همیشه روش های تهاجمی و جراحی به دلیل آن که میزان تغییرات اعمال شده در طول روند آن ها بر روی بدن بیش تر است، ماندگاری بالاتری دارند. یکی از انواع این اعمال زیبایی را لیفت صورت می دانیم. امروزه به دلیل روی کار آمدن روش های نوین و پیشرفته، نتیجه جراحی لیفت صورت بیش از 7 سال دوام خواهد آورد.

روند انجام جراحی لیفت صورت

روند هر جراحی می تواند به بیهوشی یا بی حسی، ایجاد برش، ایجاد تغییرات و در نهایت بخیه زدن برش ها محدود باشد. جراحی لیفت صورت نیز از این قاعده مستثنی نیست و اصلی ترین مراحل انجام آن در همین موارد خلاصه می شوند. در ادامه می توانید توضیحات کاملی درباره هر یک از مراحل پیشرفت روند این عمل را بخوانید.

روند-انجام-جراحی-لیفت-صورت

بیهوشی

از آن جایی که تغییرات گسترده ای در روند جراحی لیفت صورت بر روی پوست، عضلات و بافت چربی این ناحیه ایجاد می شوند، نمی توان این عمل را با بی حسی به انجام رساند و بهترین روش برای افزایش راحتی بیماران در طول این جراحی، اجرای تکنیک های بیهوشی عمومی است.

ایجاد برش

بعد از آن که روند بیهوشی تکمیل شد، جراح برای ایجاد برش های لازم و پیش برد عمل اقدام می کند. به طور کلی دو نوع برش، برش های کلاسیک و برش های اندوسکوپیک در این جراحی می توانند ایجاد شوند. در ادامه هر دوی این روش ها را معرفی کرده ایم:

لیفت صورت با برش کلاسیک

برش لیفت صورت کلاسیک از کنار گوش آغاز شده و در امتداد انحنای گوش به سمت بالا ادامه پیدا می کند. سپس این برش تا 4 سانتی متر به سمت شقیقه پیش رفته و زمانی که به پشت گوش رسید، کمی در امتداد خط موی پشت سر ادامه می یابد.

سپس برش کوچکی در بخش چانه ایجاد شده و به این ترتیب دسترسی جراح به چربی و عضلات گردن ممکن می گردد. این زخم ها پنهان می شوند چون با انحناها و خطوط ترکیب می شوند. وقتی برش ها ترمیم یافتند، اکثر افراد به زخم های لیفت صورت اهمیت نمی دهند.

لیفت صورت اندوسکوپیک

اندوسکوپ وسیله ای است که تحولی شگرف در روند جراحی های زیبایی و درمانی ایجاد کرد. در روند لیفت صورت با استفاده از اندوسکوپ، این دستگاه (که یک لوله بسیار باریک دارای دوربینی در بخش ابتدایی خود است) وارد لایه های عمیق تر پوست شده و به عضلات دسترسی پیدا می کند.

بر خلاف روش کلاسیک، در لیفت صورت اندوسکوپیک دیگر نیازی به ایجاد برش های طولانی و وسیع نیست؛ در عوض، تنها با ایجاد برش های کوچک با طول کم تر از یک سانتی متر، روند جراحی آغاز شده، با استفاده از اندوسکوپ ها پیش می رود و به راحتی به پایان می رسد.

ایجاد تغییرات

تغییراتی که در روند جراحی لیفت صورت انجام می شوند، وابسته به میزان افتادگی پوست صورت، چربی های اضافی و کاهش استحکام عضلات صورت در هر فرد متفاوت خواهند بود. لیپوماتیک صورت هم روشی است که خیلی از افراد برای کاهش چربی های اضافه در این بخش از مزایای آن بهره مند می شوند.

اما نکته ای که بسیاری از اشخاص به آن دقت نمی کنند، این است که لیپوماتیک به تنهایی نمی تواند مشکل پیری و افتادگی صورت را رفع کند و تنها برای برداشت و بیرون کشیدن چربی های اضافی مورد استفاده قرار می گیرد. در روند جراحی لیفت صورت علاوه بر حذف چربی های اضافی، پوست هم کشیده می شود و عضلات استحکام سابق خود را باز می یابند.

بخیه زدن

بخیه هایی که بعد از لیفت صورت بر روی برش ها ایجاد می شوند، کاملا به نوع تکنیک مورد استفاده برای ایجاد برش (کلاسیک یا اندوسکوپیک) وابسته هستند. در صورتی که جراحی لیفتینگ صورت به روش کلاسیک انجام گیرد، قطعا حجم بخیه های ایجاد شده بیش تر خواهد بود. در مقابل روش اندوسکوپیک وجود دارد که بخیه های بسیار کم تری نسبت به تکنیک کلاسیک برای اتمام آن مورد نیاز است.

گیف مقایسه لیفت صورت اندوسکوپیک و کلاسیک در جراحی لیفت صورت

میزان موفقیت جراحی لیفت صورت

عمل لیفت صورت را می توان یکی از انواع موفق و رضایت بخش جراحی زیبایی و پلاستیک دانست. با این حال نمی توان گفت که در هر حالتی شما از نتیجه این جراحی راضی و شاد خواهید بود. برخی از فاکتورها مثل مراجعه به یک جراح خوب و با تجربه برای لیفت صورت، انجام دقیق مراقبت های بعد از عمل و … هم می توانند تا حد بسیار زیادی بر روی میزان موفقیت نتیجه این جراحی تاثیر گذار باشند.

شما می توانید با کلیک روی آیکن مقابل تصاویر رضایتمندی بیماران دکتر مجید نداف کرمانی از نتیجه جراحی لیفت نواحی مختلف صورت را مشاهده کنید که خود این افراد برایمان ارسال کرده اند.

مشاهده رضایتمندی ها و نمونه کارها

سوالات متداول درباره جراحی لیفت صورت

بهترین سن برای انجام لیفت صورت چه زمانی است؟

بهترین کاندیداها برای جراحی لیفت صورت کسانی هستند که سن بالای 35 سال دارند و دچار افتادگی و آویزانی پوست صورت شده اند. ممکن است در سنین پایین پوست صورت حالت افتاده و شلی پیدا کند که با تایید پزشک می توان جراحی لیفت صورت را انجام داد. به طور کلی بهترین داوطلبان این جراحی افراد میانسالی می باشند که افزایش سن موجب افتادگی و آویزانی پوست صورت آن ها شده است.

تزریق ژل و بوتاکس بهتر است یا جراحی لیفت صورت؟

با تزریق بوتاکس، تزریق ژل و تزریق چربی می توان این چین و چروک را از بین برد اما تمامی این روش ها موقتی می باشند و بعد از گذشت مدتی دو مرتبه چین و چروک نمایان می شود. جراحی لیفت صورت بهترین روش برای از بین بردن چین و چروک صورت و افتادگی پوست صورت است، اما این روش کمی تهاجمی بوده و بیشتر در افرادی که علاوه بر چین و چروک، میزان افتادگی پوست صورتشان وسیع است مورد استفاده قرار می گیرد، در صورتی که چین و چروک موجود بر روی صورت شما همراه با افتادگی و آویزانی پوست صورت نیست بهترین گزینه همان استفاده از فیلر و پر کننده ها است.

تکنیک های اصلی برای انجام جراحی لیفت صورت کدامند؟

در جراحی لیفت صورت معمولا به منظور رفع افتادگی و آویزانی پوست صورت برش هایی در بخش پوست، عضلات و کاسه سر ایجاد می شود تا پوست به سمت بالا لیفت داده شود. تکنیک های اصلی لیفت صورت عبارتند از ایجاد برش به شکل کلاسیک، با استفاده از اندوسکوپ و بهره گیری از اندوتاین. وابسته به میزان افتادگی پوست و کاهش استحکام عضلات صورت، ممکن است جراح لیفت صورت از هر یک از روش ها و تکنیک های یاد شده بهره ببرد.

آیا شرکت در جلسه مشاوره قبل از لیفت صورت الزامی است؟

قبل از جراحی لیفت صورت در زمان مشاوره دکتر نداف کرمانی فوق تخصص جراحی پلاستیک با بررسی و معاینات دقیق بهترین روش را برای از بین بردن چین و چروک صورت شما و افتادگی پوست در نظر می گیرند. در این جلسه مشاوره سوالات متداولی در رابطه با جراحی لیفت صورت از دکتر نداف کرمانی پرسیده می شود که در این قسمت به این سوالات پاسخ داده می شود.

استفاده از کرم های لیفتینگ صورت بهتر است یا انجام جراحی؟

به گفته دکتر مجید نداف کرمانی، استفاده از این کرم ها توصیه نمی شود زیرا نفوذ آن ها فقط در بخش های سطحی پوست می باشد و در رفع افتادگی و آویزانی پوست صورت تاثیری ندارند. بهترین روش برای رفع افتادگی و لیفت صورت، انجام جراحی است.

مطب دکتر مجید نداف کرمانی، جراح لیفت صورت کجاست؟

در تصویر زیر به طور کامل لوکیشن و آدرس دقیق مطب دکتر نداف کرمانی ارائه شده است.

گرفتن وقت مشاوره لیفت صورت

شما می توانید برای گرفتن وقت مشاوره و معاینه برای انجام لیفت صورت از دکتر نداف به سه طریق اقدام نمایید:

نام و نام خانوادگی
شماره موبایل
می خواهید کدام بخش از صورت خود را لیفت کنید؟


ارسال شد. به زودی با شما تماس می گیریم
دوباره سعی کنید

در نهایت:

در این مقاله به طور کامل در مورد جراحی لیفت صورت و تمام وارد مرتبط با آن صحبت کردیم، امیدواریم که با مطالعه این مقاله به جواب سوال های خود رسیده باشید.

83 Responses
  1. سلام وقتتون بخیر
   بعد از معاینه مشخص می شود. به مطب مراجعه کنید.

 1. سلام
  جای بریدگی جراحی در صورت می‌ماند؟
  چند ماه بعد از لیفت صورت بهبودی کامل حصول میشود؟

  1. بستگی به جنس پوست دارد. اگر بهترین جراح برای لیفت صورت را انتخاب کرده باشید، جای برش های و بخیه ها در چین های طبیعی دور صورت پنهان می شوند.

 2. سلام آقای دکتر من کمال صالحی هستم دو سال پیش خدمتتون لیفت ابرو انجام دادم می خوام جراحی لیفت کلی صورت هم انجام بدم. امکانش هست؟

 3. سلام خسته نباشید
  آقای دکتر میشه یه وقت لیفت صورت برای من قبل از عید بذارید توروخدا منشی میگه نوبتاتون پره

  1. سلام بله بیشتر افرادی که اندیکاسیون جراحی لیفت صورت رو دارن، معمولا سن بالایی دارن

  1. وابسته به خودتان است. معمولا درد زیادی تجربه نمی شود چون دارو تجویز خواهد شد

 4. اگر عمل لیفت روز صورت انجام بشه و رعایت نشه نکاتی که گفتین مثل خوابیدن که صورت روی 30 درجه باشه امکان بازگشت داره ؟؟

 5. من 4 روز پیش برای لیفت صورت نوبت گرفتم پیشتون جلسه مشاوره با شما عالی و کاربردی بود

 6. زیر سی سال هم میشه جراحی لیفت غبغب کرد؟ ممکنه تو سنین بالاتر دوباره برگرده؟

 7. اونجا که گفتید 7 تا 10 سال ماندگاری داره درسته واقعا ؟ چند درصد احتمال داره اینقدر بمونه ؟

  1. احتمال این میزان ماندگاری بالاست. اگر جراح پلاستیک با تجربه با مهارت باشد

  1. خیر، اتفاقا بسیاری از متقاضیان جراحی لیفت صورت افراد مسن هستند و نتایج عالی می گیرند

  1. خیر اولا بخیه ها به دلیل استفاده از اندوسکوپ بسیار کوچک هستند و دو این که اگر جراح در کار خود ماهر باشد، جای بخیه ها مشخص نخواهند بود

 8. من دوست دارم لیفت شقیقه انجام بدم. پوست اضافه داره ؟شنیدم پشت سر جمع میشه .ممنون میشم راهنمایی کنین .

  1. بله اصلی ترین دلیل انجام عمل لیفعت صورت، همین ماندگاری بالای نتیجه و دائمی بودن آن است

 9. اقای دکتر من کارای لیفت ابروتونو دیدم واقعا حرفه ای هستید به جرات میتونم بگم هیچ دکتری بهتر از شما نمیتونه لیفت ابرو و صورت انجام بده

 10. سلام ممنون از سایت جامع، مدرن و مطالب تخصصی مفید 🙏🌹
  باعث افتخار هست که از بهترین های ایران هستید 👌👏

  1. بله امکان انجام همزمان وجود داره. بخیه ها کمتر هستن چون به روش اندوسکوپی انجام میشه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

مطالب مرتبط
آیکون سایت دکتر نداف کرمانی

"*" indicates required fields

برای مشاهده نمونه کارهای جراحی شکم، فرم زیر را پر کرده
و منتظر پیامک کد تایید باشید.