لوگو سایت دکتر مجید نداف کرمانی
برای مشاهده آدرس و شماره تماس از طریق لینک رو به رو اقدام کنید. لینک اپلیکیشن
Search
Close this search box.
ماندگاری پروتز سینه چقدر است؟

ماندگاری پروتز سینه چقدر است

دکتر مجید نداف کرمانی / عمل های سینه / ماندگاری پروتز سینه چقدر است

انتخاب یک پروتز خوب با جنس و کیفیت عالی از اهمیت بسیار بالایی برخوردار است همچنین نمی توان تضمین کرد که ماندگاری آن تا آخر عمر حفظ می شود چرا که به طور معمول میزان ماندگاری عمل پروتز سینه بین 12 تا 25 سال است ولی در تمامی افرد یکسان نبوده و می تواند کاملا متغیر باشد. اگر در خصوص میزان ماندگاری پروتز سینه اطلاع ندارید تا انتهای این مطلب از سایت دکتر نداف کرمانی همراه ما باشید.

عوامل تاثیرگذار بر میزان ماندگاری پروتز سینه

افزایش ماندگاری پروتز سینه به عوامل مختلفی بستگی دارد که در ادامه به مهم ترین آن ها اشاره خواهیم کرد:

  • تمایل بیمار به گذاشتن پروتز یکی از عوامل مهم در ماندگاری پروتز محسوب می شود چرا که در بعضی از مواقع ممکن است بیمار از ظاهر و شکل پروتزهای جایگذاری شده ناراضی باشد که با وجود چنین شرایطی لازم است تا از بدن فرد خارج شود.
  • کیفت پروتزها و برند آن می تواند در ماندگاری پروتز سینه نقش بسیار زیادی داشته باشد پس لازم است تا حتما در انتخاب خود دقت کافی و لازم را داشته باشد.
  • ترکیدن یا پارگی پروتز سینه ها به دلیل وارد شدن ضربه می تواند در ماندگاری نقش داشته باشد.
  • سوراخ شدن پروتز و کم شدن حجم آن
ماندگاری پروتز سینه

طول عمر انواع پروتزها

باید بدانید که میزان ماندگاری و دوام پروتزها در واقع به نوع پروتز بستگی دارد همانطور که می دانید پروتزها به دو نوع آب نمکی و سیلیکونی دسته بندی می شوند که در ادامه بیشتر در مورد آن ها صحبت خواهیم کرد.

ماندگاری پروتز آب نمکی

این نوع از پروتزها در واقع توخالی بوده و بعد از جای گذاری با استفاده از محلول آب نمک و آب پر می شوند.

ماندگاری پروتز سیلیکونی

بافت این نوع پروتز همانند پاستیل می باشد و می توان گفت که در مقایسه با پروتز آب نمکی ظاهر طبیعی تری دارد.

حال که با انواع پروتز آشنا شدید لازم است تا از میزان ماندگاری هریک از این پروتزها در عمل پروتز سینه مطلع شوید.

پروتزهای سیلیکونی در واقع بین  15 تا 20 سال ماندگاری دارند و می توان گفت که در مقایسه با نسل های قبلی خود از عملکرد خوبی نیز برخوردار هستند.

در خصوص میزان ماندگاری پروتزهای سالین اگر هیچ نوع مشکلی برای آنها ایجاد نشود به طور معمول بین 8 الی 10 سال ماندگاری دارد. از همه مهم تر میزان تجربه و تبحر جراح نیز در میزان ماندگاری پروتز سینه بسیار موثر می باشد.

میزان ماندگاری انواع جنس های پروتز سینه

چند سال پس از جاگذاری نیاز به تعویض پروتز سینه است؟

عموما برای تعویض پروتز سینه زمان مشخصی تعیین نمی شود. زمانی نیاز به تعویض پروتزها خواهد بود که مشکل جدی ایجاد شده باشد و امکان خطر برای سلامتی فرد وجود داشته باشد. به طور مثال هنگامی که پروتزها به طور صحیح در سینه جایگذاری نشده باشند نیاز به جراحی مجدد جهت اصلاح جایگذاری آنها خواهد بود. زمانیکه علائمی مانند درد، تغییر شکل سینه ها، التهاب در ناحیه سینه و … مشاهده کردید برای بررسی دقیق به جراح خود مراجعه کنید. پیشنهاد می کنیم برای اطمینان از ماندگاری پروتز سینه سالی یک بار توسط پزشکتان معاینه شوید.

آیا راهی برای افزایش ماندگاری پروتز سینه وجود دارد؟

در پاسخ این سوال باید بگوییم که برای بالا بردن دوام و ماندگاری پروتز سینه لازم است تا حتما در انتخاب سایز پروتز سینه دقت کافی و لازم را داشته باشید. از همه مهم تر رعایت تمامی توصیه های پزشک و مراقبت ها می تواند میزان ماندگاری را افزایش دهد.

پس بهتر است تا جراحی خود را نزد بهترین دکتر پروتز سینه که از تجربه و تبحر کافی برخوردار است انجام دهید، و به هیچ عنوان نزد پزشکی که هزینه کمتری را برای عمل دریافت می کند عمل نکنید چرا که سلامتی شما از اولویت بالاتری برخوردار است.

همچنین علاوه بر انتخاب جراح رعایت مراقبت های مهم بعد از عمل نیز می تواند روند بهبودی و ماندگاری بیشتر پروتز را تضمین کند پس تمامی توصیه های پزشک خود را به بهترین شکل ممکن انجام دهید.

سوالات متداول ماندگاری پروتز سینه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

مطالب مرتبط
آیکون سایت دکتر نداف کرمانی

"*" indicates required fields

برای مشاهده نمونه کارهای جراحی شکم، فرم زیر را پر کرده
و منتظر پیامک کد تایید باشید.