لوگو سایت دکتر مجید نداف کرمانی
برای مشاهده آدرس و شماره تماس از طریق لینک رو به رو اقدام کنید. لینک اپلیکیشن
Search
Close this search box.
عمل پروتز چانه

پروتز چانه

پروتز چانه

دکتر نداف می تواند تناسب صورت شما را با پروتز چانه تنظیم کند.

 • -مقدمه
 • -پروتز چانه چکار می کند؟
 • -چه کسی کاندید این جراحی است؟
 • -نکاتی که باید در مورد جراحی پروتز چانه درنظر داشت
 • -برش جهت تعبیه پروتز چانه
 • -بهبود بعد از جراحی پروتز چانه

مقدمه:

اگر نگرانی هایی درباره کوچک و ضعیف بودن یا عقب بودن چانه خود دارید،پروتز چانه روشی برای رفع این مشکلات است. پروتز چانه با جراحی در جلوی چانه قرار می گیرد تا ابعاد آن را تقویت کند. پروتز هایی با اندازه های مختلف و روش های جایگذاری متفاوت وجود دارند.

عمل پروتز چانه

پروتز چانه چکار می کند؟

پروتز چانه با تغییر ابعاد چانه باعث بهبود تناسب صورت می شود و چانه کوچک را با افزایش پهنا، ارتفاع یا جلوآمدگی ان بزرگتر می کند تا هارمونی صورت بهتر شود. اگرچه یک روش جراحی کوچک است ،اما تاثیر قابل توجهی بر ظاهر شخص دارد.

پروتز چانه این کارها را انجام می دهد:

 • -افزایش جلو آمدگی چانه
 • -افزایش پهنای چانه (عریض تر کردن چانه)
 • -غبغب را مخفی می کند
 • -افزایش ارتفاع عمودی چانه
 • -کاهش یا رفع فرو رفتگی عضله چانه
 • -بهبود تناسب وهماهنگی کلی صورت(یک چانه کوچک باعث می شود که بینی بزرگتر به نظر برسد).

چه کسی کاندید جراحی پروتز چانه است ؟

بیمارانی که فکر می کنند چانه ندارد یا چانه آنها کوچک است. همچنین:

 • عقب بودن چانه
 • بیمارانی که چانه باریکی دارند و می خواهند چانه عریض تری داشته باشند.
 • چانه کوتاه که ارتفاع عمودی بیشتری می خواهند
 • بیمارانی که فاصله نوک چانه تا گردن آنها کم است.
 • بیمارانی با انقباض دایمی عضله چانه.

چیزهایی که باید در زمان پروتز چانه درنظر گرفت :

قراردادن پروتز چانه تاثیر قابل توجهی بر ظاهر دارد. این مساله را درنظر بگیرید که از پروتز چانه چه می خواهید. در مورد میزان جلو آمدگی لازم چانه و نیز میزان پهنا یا بلندی که برای چانه می خواهید، فکر کنید. البته دکتر نداف آنالیز چهره را انجام می دهد و توصیه هایی براساس ایراد های زیبایی و نیازهای شخصی شما می کند. مردان و زنان را نباید به یک شیوه درمان کرد. مردان معمولا با چانه های بزرگ بهتر به نظر می رسند در حالی که انجام این کار برای زنان باعث می شود ظاهر مردانه پیدا کنند. اقدامات دیگری را نیز می توان با پروتز چانه درنظر گرفت از جمله لیپوساکشن گردن، مینی لیفت گردن، لیفت گردن و صورت. این روش ها باعث مشخص تر شدن حدود گردن می شوند(با بر داشتن چربی اضافه و واضح تر شدن زاویه بین گردن و چانه) وتاثیرات و نتیجه کلی پروتز چانه را افزایش می دهند.

عمل جراحی پروتز چانه

برش جهت گذاشتن پروتز چانه :

دو روش برای گذاشتن پروتز چانه وجود دارد:

1-استفاده از برش جراحی در داخل دهان در لب پایینی که در تماس با لثه است.

2-استفاده از برش خارجی روی پوست در ناحیه چین زیر چانه

معایب و مزایای دو روش :

پروتز چانه

اگر پروتز چانه همزمان با لیفت صورت، گردن یا مینی لیفت گردن انجام شود، برش خارجی به کار می رود چون جهت انجام این روشها، برش خارجی نیاز است.

نقاهت بعد از جراحی ایمپلانت چانه

در منزل باید استراحت کنید؛ فعالیت های سبک مانند تماشای تلویزیون را می توانید انجام دهید. غذاها در هفته اول باید نرم باشند. غذاهای سفت را نجویدو دهان خود را بیش از اندازه باز نکنید. در صندلی راحتی بخوابید یا از چندین بالش استفاده کنید تا سر شما در زمان خواب بالاتر قرار بگیرد. این امر به کاهش تورم صورت کمک می کند. درد معمولا متوسط است. داروهای آرام بخش توسط دکتر نداف تجویز می شوند و معمولا کمتر از 5 روز استفاده می شوند. تورم قابل توجهی در منطقه چانه وجود دارد که 2-1 هفته طول می کشد. لب پایینی و چانه ممکن است چندین هفته بی حس باشند. لب بالایی متورم و سفت می شود و باعث دشواری در تلفظ کلمات می گردد. تمام این موارد عادی است و معمولا 2 هفته طول می کشد. در هفته اول دکتر نداف شما را ویزیت می کند تا بخیه ها را بکشد.

اکثر بیماران در عرض 7-5 روز به سر کار برمی گردند. دکتر نداف اجازه ورزش سبک در هفته اول بعد از جراحی را می دهد. از فعالیت شدید تا 4 هفته بعد از جراحی اجتناب کنید. مانند هر جراحی دیگری ریسک هایی در این عمل وجود دارد. اگرچه این عمل ریسک بسیار کمی دارد، دکتر نداف در زمان مشاوره ریسک ها و مشکلات احتمالی را برای شما توضیح می دهد.

 

یک پاسخ
 1. 9سال پیش پروتز چانه انجام دادم نتیجه اش رضایت بخش نبود و هیچ تغییری نکردم و برش از داخل دهانم بوده.سوال من اینه اگه دوباره بخوام انجام بدم و بخوان از بیرون چانه انجام بدن امکان خارج کردن پروتز قبل از همون زیر چانه هست یا اینکه باید قبلش از داخل دهانم خارج کنن.ممنونم

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

مطالب مرتبط
آیکون سایت دکتر نداف کرمانی

"*" indicates required fields

برای مشاهده نمونه کارهای جراحی شکم، فرم زیر را پر کرده
و منتظر پیامک کد تایید باشید.