لوگو سایت دکتر مجید نداف کرمانی
برای مشاهده آدرس و شماره تماس از طریق لینک رو به رو اقدام کنید. لینک اپلیکیشن
Search
Close this search box.
اقدامات قبل و بعد از لیپوماتیک

اقدامات قبل و بعد از لیپوماتیک چه هستند؟

دکتر مجید نداف کرمانی / لاغری با لیپوماتیک / اقدامات قبل و بعد از لیپوماتیک چه هستند؟

برای اینکه نتیجه لیپوماتیک برای شما موثر واقع شود و بهترین نتیجه را از این جراحی دریافت نمایید اقدامات قبل و بعد از لیپوماتیک باید رعایت شود، که در این مقاله به آن ها اشاره شده است.

لیپوماتیک یک روش جراحی زیبایی است که برای کاهش چربی‌های موضعی و تغییر شکل بدن استفاده می‌شود. قبل از اقدام لیپوماتیک، مشاوره با یک پزشک تخصصی ضروری است تا انتظارات و نیازهای شما مشخص شود و راهنمایی‌های لازم درباره رژیم غذایی و محدودیت‌های قبل از عمل داده شود. همچنین، قبل از عمل باید تمام داروها و مکمل‌هایی که استفاده می‌کنید را به پزشک خود اطلاع دهید.

اقدامات-قبل-و-بعد-از-لیپوماتیک-چه-هستند؟

بعد از لیپوماتیک، نیاز به نگهداری و مراقبت مناسب از ناحیه های عمل شده است. پوشیدن لباس‌های مناسب در طول فرآیند بهبود و تنظیم فرم بدن توصیه می‌شود. همچنین، پیروی از دستورات پزشک در مورد تمرینات و تغذیه مناسب برای بهبود و حفظ نتایج لیپوماتیک بسیار حائز اهمیت است.

اقدامات لازم قبل از لیپوماتیک

قبل ازجراحی لیپوماتیک رعایت برخی از موارد الزامی است تا با رعایت این موارد بتوان مطلوب ترین نتیجه را از این جراحی دریافت کرد.

دکتر نداف کرمانی فوق تخصص جراحی پلاستیک قبل از لیپوماتیک یک جلسه مشاوره برقرار می کنند و در این جلسه میزان توده ی چربی شما مورد برسی قرار گرفته می شود در صورتی که این میزان بیش از اندازه معمول باشد و با انجام لیپوماتیک نتوان نتایج مطلوب را دریافت کرد از شما خواسته می شود این میزان توده چربی را به حد ایده آل کاهش دهید به همین علت در برخی از افراد نیاز است قبل از لیپوماتیک مقداری وزن کم شود.

در صورتی که اضافه وزن شما بسیار زیاد باشد شاید با استفاده از لیپوماتیک نتوانید نتایج مطلوبی را دریافت نمایید به همین علت دکتر نداف کرمانی شما را از انجام این جراحی منع می کنند و سایر روش ها را برای کاهش وزن به شما پیشنهاد می کنند.

👈🏻 شب قبل از عمل لیپوماتیک ناشتا باشید و از خوردن آب زیاد خودداری نمایید .

👈🏻 توصیه می شود شب قبل از لیپوماتیک شام بسیار سبکی خورده شود و تا حد ممکن معده خود را خالی نگه دارید.

👈🏻 از کشیدن سیگار و قلیان قبل از لیپوماتیک باید خودداری نمایید .

👈🏻 از یک روز قبل از لیپوماتیک از مصرف قرص و روغن ویتامین ای باید خودداری نمایید.

👈🏻 مصرف آسپرین قبل از لیپوماتیک باید قطع گردد زیرا باعث رقیق شدن خون و افزایش خطر خون ریزی بعد از لیپوماتیک می شود همچنین مصرف دخانیات قبل از لیپوماتیک باید قطع گردد.

رعایت تمامی موارد فوق در جلوگیری از بروز مشکلات انعقادی خون و نیز سهولت جراحی لیپوماتیک کمک شایانی می کند بنابرین با رعایت تمامی موارد فوق می توانید بهترین نتیجه را از این جراحی دریافت نمایید . در صورت داشتن اضافه وزن حتما با رعایت یک رژیم غذایی مناسب وزن خود را کاهش دهید .

اقدامات بعد از لیپوماتیک

یکی از مزیت های کاهش وزن با لیپوماتیک دوران نقاهت کوتاه مدت آن است بعد از لیپوماتیک بیمار باید حدود 3 تا 7 روز استراحت داشته باشد. برای دریافت اطلاعات بیشتر در زمینه لیپوماتیک می توانید به مقاله لیپوماتیک مراجعه نمایید و اطلاعات لازم را در این زمینه دریافت نمایید.

اقدامات-بعد-از-لیپوماتیک

پس از انجام لیپوماتیک دکتر نداف کرمانی فوق تخصص پلاستیک توصیه هایی می کنند که باید بطور کامل رعایت شود تا بهترین نتیجه پس از لیپوماتیک دریافت شود در زیر به برخی از این اقدامات و مراقبت های پس از لیپوماتیک اشاره شده است:

✅ بعد از لیپوماتیک رژیم غذایی باید بطور کامل رعایت شود برای مدتی مصرف نمک را برای کاهش کبودی و تورم باید به حداقل برسانید وبه منظور جلوگیری از یبوست استفاده از فیبر را افزایش دهید. استفاده از سبزیجات تازه و آب آناناس بعد از لیپوماتیک توصیه می شود.

✅ یکی از اقداماتی که بعد از لیپوماتیک باید رعایت شود استفاده از گن های مخصوص است دکتر نداف کرمانی فوق تخصص جراحی پلاستیک توصیه می کنند بعد از لیپوماتیک حتما از گن مخصوص به طور مرتب استفاده نمایید زیرا پس از لیپوماتیک یک فضای خالی بین پوست و ماهیچه ایجاد می شود که با پوشیدن گن این فضای خالی سریعتر جوش می خورد تنها هنگام رفت به حمام می توانید گن را در بیاورید. برای دریافت اطلاعت بیشتر در زمینه استفاده از گن بعد از لیپوماتیک می توانید به مقاله اهمیت گن لیپوماتیک مراجعه نمایید.

✅ دکتر نداف کرمانی پس از لیپوماتیک داروهایی به منظور جلوگیری از بروز عفونت و تسکین درد تجویز می نمایند که باید بطور مرتب و طبق دستور مصرف شود.

✅ بعد از لیپوماتیک به مدت 2 روز مایعاتی از نواحی که چربی خارج شده است بیرون می آید که جای هیچ گونه نگرانی ندارد و اگر این مایعات بطور کامل و بیشتر تخلیه شود کمک شایانی در کاهش کبودی و تورم می شود و بهبودی سریعتر صورت می گیرد در هنگام استحمام می توانید با ماساژ بطرف پایین به خارج شدن این مایعات کمک نمایید. قبل از بسته شدن سوراخ های ایجاد شده در بدن این ترشحات باید بطور کامل از بدن خارج شود در غیر این صورت مایعات در محل مورد نظر تجمع می کنند و این امر موجب درد و تورم بیشتر می شود.

✅ دکتر نداف کرمانی توصیه می کنند بعد از لیپوماتیک به آرامی شروع به راه رفتن نمایید، زیرا با راه رفتن از بروز خطر آمبولی جلوگیری می شود.

✅ کشیدن سیگار و خوردن مشروبات الکلی بعد از لیپوماتیک به مدت 2 هفته ممنوع است.

✅ جهت جایگزینی اتلاف مایعات بدن پس از لیپوماتیک آب میوه های طبیعی مصرف کنید.

✅ ممکن است بعد از لیپوماتیک کمی احساس درد داشته باشید که در این صورت می توانید برای کاهش درد خود از مسکن های معمولی استفاده نمایید.

✅ به هیچ عنوان بعد از لیپوماتیک از غذاهایی که باعث یبوست می شود استفاده نکنید.

✅ پس از لیپوماتیک باید بطور مرتب داروهای تجویز شده توسط جراح کاملا مصرف شود.

✅ ممکن است تورمی در ناحیه ای که جراحی شده است مشاهده شود که به مروز زمان از بین می روند .

✅ به هیچ عنوان بعد از لیپوماتیک فعالیت ها و ورزش های سنگین را انجام ندهید زیرا می تواند عوارضی را به همرا آورد.

سوالات متداول اقدامات قبل و بعد از لیپوماتیک

چه زمانی باید با پزشک خود درباره علائم نگران کننده مشورت کنم؟

در صورت بروز هر گونه علائم نگران کننده مانند خونریزی شدید، عفونت، درد شدید یا تورم غیرمعمول، باید با پزشک خود تماس بگیرید. پزشک می‌تواند راهنمایی‌های لازم را در این مورد به شما ارائه کند.

آیا باید قبل از لیپوماتیک مصرف تمام داروها و مکمل‌ها را متوقف کنم؟

خیر، شما باید به پزشک خود در مورد همه داروها و مکمل‌هایی که استفاده می‌کنید اطلاع دهید. پزشک شما می‌تواند راهنمایی کند که کدام داروها را می‌توانید مصرف کرده و مصرف کدام داروها را قبل از عمل متوقف کنید.

در نهایت…

اقدامات قبل و بعد از لیپوماتیک اهمیت بالایی در کسب نتایج مطلوب و حفظ آنها دارند. قبل از عمل، رعایت رژیم غذایی خاص و متوقف کردن داروها با راهنمایی پزشک ضروری است. استفاده از لباس ها و گن های مخصوص پس از عمل روند بهبودی را تسریع می‌کند.

پیروی از دستورات پزشک در مورد تمرینات، تغذیه سالم و حفظ وزن مناسب نتایج بلندمدت را تضمین می‌کند. در صورت بروز هر گونه علائم نگران کننده، مشورت با پزشک ضروری است.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

مطالب مرتبط
آیکون سایت دکتر نداف کرمانی

"*" indicates required fields

برای مشاهده نمونه کارهای جراحی شکم، فرم زیر را پر کرده
و منتظر پیامک کد تایید باشید.