لوگو سایت دکتر مجید نداف کرمانی
تلفن ۲۲۱۳۴۹۹۷ آدرس تهران، سعادت آباد، میدان کاج، خ نهم، پ ۱، ط ۲، واحد ۱۰
جراحی سینه

لیفت و پروتز سینه به طور همزمان

سینه های خود را همزمان لیفت و بزرگ کنید.دکتر نداف به شما در این زمینه کمک می کند.در موارد خاصی، لیفت و پروتز سینه به طور همزمان، برای رسیدن به ظاهر بهتر لازم است. لیفت سینه همراه با پروتز سینه، عمل بسیار تخصصی جراحی سینه است که انجام آن مشکل می باشد. دکتر نداف تجربه قابل توجهی در این کار دارد. در زمان مشاوره، تعیین می کند به کدام نوع پروتز سینه ای نیاز دارید.

 

لیفت و پروتز سینه به طور همزمان چکار می کند؟

لیفت و پروتز سینه به طور همزمان

سینه ها ممکن است به خاطر پیری، کاهش وزن،بارداری یا شیردهی افتاده باشند. این عوامل همگی باعث می شوند سینه حجم خود را از دست بدهد و کوچکتر شود. پروتز سینه همزمان با لیفت سینه این تغییرات را اصلاح می کند. این عمل ترکیبی برای موارد زیر طراحی شده است:

 • به سینه حجم می دهد و آن را پر می کند.
 • شکل سینه را گرد می کند.
 • نوک پستان و پوست تیره اطراف آن را بالا می برد.
 • اندازه آرئول(هاله اطراف نوک سینه) را کاهش می دهد.

 

مسائلی که باید در پروتز سینه همزمان با لیفت سینه درنظر گرفت :

پروتز سینه به تنهایی باعث لیفت سینه های افتاده نمی شود. این سوء برداشت وجود دارد که پروتز سینه باعث بهبود افتادگی سینه می شود. این مطلب تا حدی درست است؛ پروتز سینه باعث لیفت سینه ها تا حد خاصی می شود اما نمی تواند درجات شدید افتادگی سینه را درمان کند. در مقایسه با پروتز سینه به تنهایی،اضافه کردن باعث لیفت قابل توجهی می شود. برخی از جراحان به جای انجام لیفت و پروتز سینه به طور همزمان ،از پروتز های بزرگتر جهت اصلاح افتادگی استفاده می کنند که نتایج ضعیفی دارد و بیمار از نتیجه عمل ناراضی می شود. در زمان مشاوره جهت عمل پروتز سینه ، دکتر نداف میزان افتادگی سینه شما را ارزیابی می کند ودر صورتی که افتادگی در حدی باشد که با پروتز به تنهایی اصلاح نشود،انجام لیفت و پروتز سینه به طور همزمان را به شما توصیه می کند.

پروتز سینه و لیفت سینه همزمان

لیفت سینه باعث افزایش سایز سوتین نمی شود:

لیفت سینه باعث می شود سینه شما پر تر شود اما اندازه کلی آن را افزایش نمی دهد. در مقایسه با لیفت سینه به تنهایی، اضافه کردن پروتز سینه به شما اجازه می دهد سینه بزرگ تری داشته باشید.

جراحی سینه

آیا لیفت سینه همزمان باپروتز سینه عمل مناسبی برای من است؟

در صورتی از این عمل سود می برید که:

 1. -می خواهید اندازه سینه را افزایش دهید و سینه ها را لیفت نیز بکنید.
 2. -نیاز به لیفت سینه دارید اما می خواهید سینه هایتان پرتر نیز بشوند.
 3. -به علت جراحی چاقی یا کاهش وزن سایز سینه شما تغییر کرده باشد.
 4. -نیاز به پروتز سینه دارید اما افتادگی سینه شما بیشتر از آن چیزی است که با پروتز سینه به تنهایی جبران شود.
 5. -نوعی اختلال رشد سینه به نام سینه فشرده(constricted breast) دارید.

 

سایر شرایط برای کاندیداها:

 1. -بیماران باید سلامت عمومی داشته باشند. دکتر نداف همیشه قبل از هر نوع جراحی سلامت عمومی شما را ارزیابی می کند.
 2. -سیگاری ها باید 2 هفته قبل از جراحی سیگار را ترک کنند.
 3. -بیمارانی که شیر می دهند یا باردار هستند باید تا 8-4 هفته بعد از پایان شیر دهی صبر کنند تا اندازه دقیق سینه آنها تعیین شود.
 4. -بیماران باید توقعات واقعی از عمل پروتز سینه همزمان با لیفت سینه داشته باشند.

برش های مورد نیاز جهت عمل پروتز سینه همراه با لیفت سینه (ماستوپکسی) :

هر روش جراحی نوعی زخم به جا می گذارد. جراح پلاستیک در ایجاد برش های کوچک تخصص دارد و آن ها را در جا هایی قرار می دهد که دیده نشوند. سه تکنیک جهت لیفت سینه وجود دارد که همراه با سه نوع برش می باشد.

ترکیب پروتز سینه و لیفت سینه اجازه می دهد که از برش های مورد نیاز جهت لیفت سینه برای گذاشتن پروتز شود. در کل، برش اضافی دیگری برای گذاشتن پروتز همزمان با لیفت سینه لازم نیست.

 

چه نوع لیفت سینه ای همزمان با پروتز سینه نیاز دارم؟

روش لیفت و پروتز سینه به طور همزمان انجام می شود، بستگی به میزان افتادگی سینه دارد. در کل، هر چه افتادگی کمتر باشد، نیاز به برش کمتری می باشد و هر چه افتادگی بیشتر باشد،نیاز به برش بیشتری می باشد. پوشیدن هر نوع لباسی باعث مخفی شدن زخم ها می شود.

 • -برش پری آرئولار(اطراف هاله نوک سینه)،در امتداد آرئول(هاله اطراف نوک سینه)در مرز بین پوست تیره و روشن قرار می گیرد و به خوبی مخفی می شود.
 • -برش عمودی از زیر آرئول( هاله اطراف نوک سینه) شروع می شود و تا زیر سینه امتداد می یابد. برش عمودی معمولا بیشتر مشخص است.
در زمان مشاوره دکتر نداف به شما می گوید که کدام روش با توجه به آناتومی سینه شما برای شما مناسب تراست.

 

 مراقبت های پس از جراحی سینه

دوران نقاهت بعد از عمل لیفت و پروتز سینه به طور همزمان

به شما توصیه می کنیم استراحت کنید. می توانید فعالیت های سبک مانند تماشای تلویزیون یا مطالعه را انجام دهید اما از فعالیت های سنگین اجتناب کنید. ممکن است 7-3 روز سینه شما درد داشته باشد و دارو به شما داده می شود. سینه ها در 3-1 هفته اول متورم و کبود هستند. بیشتر بیماران 5-7 روز بعد به سر کار خود برمی گردند. یک هفته بعد از جراحی دکتر نداف شما را ویزیت می کند تا بخیه ها را بکشد و زخمها را ارزیابی کند. بیماران معمولا 2-1 هفته بعد از جراحی می توانند ورزش سبک انجام دهند. فعالیت های سنگین معمولا 6-4 هفته بعد از جراحی انجام می شوند. در ابتدا شکل سینه ها ممکن است به نظر غیرطبیعی باشد. این امر کاملا طبیعی است و 6-3ماه طول می کشد تا کاملا رفع شوند. وقتی این موارد رفع شوند می بینید که سینه ها شکل طبیعی و واقعی خود را به دست آورده اند.

 

ریسک ها و مشکلات همراه باعمل لیفت و پروتز سینه به طور همزمان

مانند هر جراحی دیگری، ریسک هایی در عمل پروتز سینه همراه با لیفت سینه وجود دارد.

 

جراحی سینه

سایز سینه، در زیبایی اندام فرد تاثیر بسزایی دارد و در سلامت افراد نقش بسزایی دارد، گاهی بزرگ بودن بیش از اندازه سینه ها باعث کمر درد و گردن درد و عفونت و برخی بیماری های دیگر می شود. جراحی سینه برای افرادی که سینه های بزرگی دارند و یا سینه های افتاده ای دارند و یا دارای سینه های کوچکی می باشند و یا بر اثر بیماری سینه آنها برداشته می شود، انجام می گیرد. جراحی سینه

کاندیدای مناسب جراحی سینه

 • تمامی خانم ها در هر سنی می توانند جراحی سینه را انجام دهند
 • افرادی که دارای سینه های نامتقارن می باشند
 • افرادی که سینه هایشان کوچک می باشد و با اندامشان تناسب ندارد
 • افرادی که دارای سینه ی بزرگی می باشند و تناسب اندامشان را به هم ریخته است
 • افرادی که به علت بیماری سرطان سینه باعث شده که یکی یا هر دو سینه آنها برداشته شود
 • افرادی که بعد از زایمان، کاهش وزن شدیدی داشته اند و این امر باعث  افتادگی و شلی سینه در فرد شده است
جراحی سینه

 

درمان افتادگی سینه ها (لیفت سینه)

افتادگی سینه، بعد از زایمان های متعدد و یا کاهش وزن های شدید یکی از معضلاتی است که بسیاری از خانم ها از آن رنج می برند . معمولا این عارضه در افرادی با سنین بالا بیشتر دیده می شود و این اتفاق درست زمانی خواهد افتاد که پوست حالت الاستینه خود را از دست می دهد و دچار کشیدگی می شود .

اضافه وزن ، شیردهی ، ورزش های سنگین و یا دلایل موروثی عواملی هستند که در ایجاد شلی و افتادگی سینه تاثیر می گذارند ،  زمانی که فرد مراقبت های لازم در جهت حفظ شادابی و سفتی پوست سینه را رعایت نکرده باشد ،  سینه های پر حجم دچار افتادگی شده و پوست آن آویزان می شود .

جراحی لیفت سینه
جراحی لیفت سینه

اما چاره ی این مشکل چیست ؟

درمان افتادگی سینه ،جراحی لیفت سینه می باشد ، به کمک این جراحی افتادگی سینه جبران خواهد شد و اگر فرد علاوه بر افتادگی دچار کاهش شدید سایز سینه شده باشد نیز می تواند به صورت هم زمان پروتز سینه را انجام دهد .بنابراین به افرادی که در اثر زایمان و یا کاهش وزن و یا بالارفتن سن دچار کاهش سایز و افتادگی در سینه ها شده اند توصیه می شود که با جراحی همزمان لیفت سینه و پروتز سینه ، زیبایی و جوانی اندام را بازیاند .

 

در لیفت و پروتز سینه به طور همزمان که با عنوان جراحی ماستوپکسی  بیان می شود ، با برداشتن پوست اضافی ، پستانها را بالا می برد و مانع از افتادگی آن می شود، فرم سینه در ماستوپکسی زیباتر ، شاداب تر ، سفت تر و جوان تر خواهد شد . در جراحی لیفت سینه پستان ها  مجددا شکل داده  می شود و در نهایت سینه ی فرد کاندید  سفت تر می گردد ، در این روش جراحی   با استفاده از بافت های اطراف پستان کانتور و شکل جدید جهت پستان ایجاد می  شود . در لیفت سینه آرئول بزرگ شده نیز به خوبی کاهش داده خواهد شد .

انجام یک لیفت پستان با تغییر در ساختار کلی سینه  آن را خوش فرم کرده  و به سمت بالا لیفت می نماید ، این جراحی که به صورت هم زمان با جراحی پروتز سینه نیز امکان پذیر است  می تواند ظاهر شما را جوانتر کند .

برای انجام جرح لیفت سینه و یا پروتز سینه به صورت هم زمان به دکتر مجید نداف کرمانی مراجعه نمایید.

جراحی پروتز سینه

 

پروتز سینه

آیا به بزرگ کردن سینه علاقه دارید؟ جراحان پلاستیک موافقند که پروتز سینه جزو روش های رایج و محبوب هستند. بیماران از نتیجه می ترسند اما وقتی پروتز سینه به درستی انجام نشود تبدیل به تجربه بسیار سختی می شود. انتخاب جراح مناسب با تجربه کافی اهمیت زیادی در جراحی سینه دارد. جراحی پروتز سینه بر پایه انتخاب نوع و اندازه مناسب پروتز و مبتنی بر خواسته ها و معاینه بیمار است. دکتر نداف در فرایند تصمیم گیری شما را هدایت می کند.

پروتز سینه به شما کمک می کند تا به اندازه مطلوب سینه برسید و سینه شما شکل بهتری داشته باشد. می توان از آن برای بهبود غیریکنواختی سینه نیز استفاده کرد و کمی لیفت نیز ایجاد می کند. جراحی پروتز سینه، پروتز را در زیر بافت های نرم سینه قرار می دهد و پروتز با سیلیکون یا سالین پر می شود.

انواع  مختلف پروتز سینه

پروتز های سیلیکونی : این نوع از پروتز ها برای زنان 22 سال و بالای این سن مورد تایید می باشد. پروتز های سیلیکونی نسبت به پروتز های آب نمکی بیشتر به بافت طبیعی سینه شبیه می باشد . پروتز های سیلیکونی از ژل سیلیکون پرشده اند. ممکن است در صورتی که مراقبت کافی بعد از جراحی پروتز سینه انجام نشود پوسته این نوع از پروتز بر اثر عواملی دچار آسیب دیده گی شود در این صورت امکان دارد ژل موجود در آن ها از پوسته خارج شود و به فضای که پروتز در آن قرار گرفته است وارد شود به همین علت اگر پروتز سینه شما از نوع سیلیکونی می باشد باید به وسیله جراحتان در فواصل منظم ویزیت شوید.

پروتز های آب نمکی : پروتز های آب نمکی نسبت به پروتز های سیلیکونی سفت تر می باشند و خانم هایی تمایل به استفاده از این نوع پروتز دارند که می خواهند سینه های آن بیشتر از حالت معمول حجیم شود این نوع از پروتز نسبت به پروتز های سیلیکونی مصنوعی تر می باشند و برای زنان 18 سال و بالاتر از آن مورد استفاده قرار می گیرد. پروتز های آب نمکی دارای جدار سیلیکونی غیر قابل نفوذی می باشند به همین علت  پروتز های سیلیکونی سفت تر می باشند این نوع از پروتز سینه از محلول آب و نمک استریل شده پرشده اند. پروتز های آب نمکی در صورت پاره شدن مایع داخل ان جذب بدن می شود.

محل برش در جراحی پروتز سینه

یکی از سوالات متداولی که قبل از جراحی پروتز سینه از دکتر نداف کرمانی فوق تخصص جراحی پلاستیک پرسیده می شود نحوه برشی است که در جراحی پروتز سینه مورد استفاده قرار می گیرد و جای اسکار باقی مانده از این برش ها می باشد . در واقع قبل از جراحی افراد نگرانی هایی در رابطه با جای برش دارند ، این نگرانی بی مورد می باشد زیرا جراح برش ها را در نواحی می زند که قابل دید نمی باشد یکی از متدوال ترین برشی که در جراحی پروتز سینه مورد استفاده قرار می گیرد برش زیر سینه روی چین افقی سینه می باشد ، در صورتی که برای جایگذاری پروتز سینه از این برش استفاده شود، برش در زیرسینه کاملا مخفی می شود و هیچ گونه دیدی ندارد . با استفاده از برش زیر سینه پروتز به راحتی در ناحیه مورد نظر جایگذاری می شود و جراح با تسلط کافی می تواند این جایگذاری را انجام دهد .

می توان برای جایگذاری پروتز در بافت سینه از برش زیربغل یا دور هاله سینه استفاده کرد ولی این دو برش به نسبت برش زیر سینه بسیار کمتر استفاده می شود، در شرایط خاصی جراح از برش زیر بغل یا دور هاله سینه استفاده می کند به طور کل در جراحی پروتز سینه از سه برش زیر استفاده می شود

برش زیر سینه

برش زیر بغل

برش در هاله نوک سینه

احساس درد در اطراف برش کاملا طبیعی می باشد ، مسکن هایی را به منظور تسکین درد پزشک در زمان ترخیص برای بیمار تجویز می کند که مصرف به موقع و منظم آن دارای اهمیت بالایی است می تواند درد را تسکین دهد  . تورمات و کبودی هایی که مشاهده می کنید در اطراف برش را می توانید با کمپرس یخ کاهش دهید .

چه کسی کاندید پروتز سینه است؟

می توانید در شرایط زیر از پروتز سینه استفاده کنید:

 • -می خواهید سینه شما بزرگتر باشد.
 • -می خواهید لباس شنا متناسب شما باشد.
 • -اندازه سینه شما متناسب نیست.
 • -به خاطر بارداری، شیردهی، کاهش وزن یا پیری اندازه سینه شما کاهش یافته است.
 • -به خاطر کاهش وزن دچار افتادگی سینه شده اید
پروتز سینه

در این شرایط است که شما نیاز به لیفت سینه خواهید داشت ، امکان جراحی لیفت سینه با پروتز سینه به صورت هم زمان وجود خواهد داشت ، بنابراین جای نگرانی برای کوچک شدن و یا افتادگی سینه ها نیست . به خوبی می توانید طی یک جراحی از داشتن سینه های زیبا و خوش فرم لذت ببرید . بالا کشیدن سینه به کمک جراحی لیفت سینه یکی از مهم ترین مواردی است که می تواند تاثیرات به سزایی در اندام و اعتماد به نفس شما داشته باشد .

 

کاندیدای جراحی سینه

 

چطور اندازه پروتز سینه را انتخاب کنیم ؟

در زمان مشاوره، دکتر نداف به خاسته های شما گوش می دهد، اندازه گیری آناتومیکی سینه را انجام می دهد و پروتز مناسب را انتخاب می کند. انتخاب اندازه پروتز سینه یک تصمیم کاملا شخصی است. این فرایند توسط شما شروع می شود. فکر کنید که چقدر می خواهید سینه تان بزرگ شود. عکس های مورددلخواه را انتخاب کنید و برای مشاوره بیاورید. این امر به دکتر نداف نشان می دهد که شما چه سایز سینه ای می خواهید. به علاوه، با بررسی عکس های قبل و بعد از عمل پروتز سینه و سایزر های مختلف در مطب، دکتر به شما کمک می کند تا اندازه دلخواه را انتخاب کنید.

مراقبت های بعد از پروتز سینه

بعد ازجراحی پروتز سینه نیاز به یک سری مراقبت ها می باشد تا نتیجه جراحی مطلوب گردد و عوارض احتمال ناشی از پروتز سینه نیز در فرد کاهش یابد و اتفاق نیفتد. در ادامه می پردازیم به مراقبت های بعد از پروتز سینه.

مراقبت های بعد از پروتز سینه
 • در روز اول بعد از جراحی پروتز سینه بهتر است یک نفر مراقب فرد بیمار به عنوان همراه باشد
 • بیمار 1 الی 2 هفته بعد از جراحی پروتز سینه می تواند به فعالیت های اجتماعی خود ادامه دهد (البته بسته به روند التیام زخم فرد دارد، گاهی اوقات ممکن است فردی تا 1 ماه نتواند فعالیت های اجتماعی را انجام دهد)
 • سعی کنید به مدت 3 هفته بعد از جراحی به پشت بخوابید و به پهلو نخوابید. پروتز ها باید در بهترین محل خود قرار گیرند و حتی اگر نمی توانید به پشت بخوابید سعی کنید روی شکمتان به هیچ وجه نخوابید.
 • استفاده از سوتین طبی به مدت 1 ماه به صورت مرتب و شبانه روز، زیرا باعث می شود تا پروتز و سینه ها در بهترین حالت قرار گیرند. سعی کنید تا زمانی که پزشک به شما اجازه نداده است از سوتین های طبی حتما به طور مداوم و شبانه روز استفاده نمایید. . در زمان استحمام در آوردن سوتین منعی ندارد.
 • می توانید روز بعد از جراحی پروتز سینه استحمام نمایید.
 • به مدت دو هفته فعالیت های سنگین انجام ندهید و لوازم سنگین را بلند نکنید و سعی کنید به عضلات قفسه سینه شما فشار زیادی وارد نشود.
 • اجتناب از استعمال دخانیات به مدت 3 هفته بعد از عمل جراحی پروتز سینه
 • استفاده از کمپرس یخ جهت رفع تورم وکبودی و کاهش درد. تا زمانی که سرما سبب ناراحتی فرد نشود.
 • اگر پروتز زیر عضله سینه ها قرار گرفته باشد، می توانید بعد از یک هفته اگر فرمان اتومبیلتان هیدرولیک باشد، رانندگی کنید. توجه داشته باشید که حتما فرمان اتومبیل را در نیمه پایین عضله سینه بگیرید تا فشار کمتری بر روی عضلات وارد شوند.
 • پرهیز از مصرف الکل زیرا مصرف الکل احتمال خونریزی در فرد را افزایش می دهد
 • تا زمانی که جای زخمتان تازه است و به طور کامل رفع نشده است، سعی کنید در معرض آفتاب قرار نگیرید زیرا باعث می شود جای زخم جراحی تیره شود و فرد دچار آفتاب سوختگی شود.
 • اگر جهت بخیه از بخیه های غیر قابل جذب استفاده شده باشد، بعد از یک هفته از جراحی پروتز سینه کشیده می شوند
 • جهت تسکین درد از مسکن استفاده نمایید
 • می توانید بعد از زمانی که در هنگام لمس، دردی در ناحیه جراحی احساس نمی کنید، فعالیت جنسی داشته باشید.
 • فرد می تواند چند روز بعد از جراحی سینه پیاده روی سبک و آرامی داشته باشد. ولی باید به مدت 2 ماه از ورزش های سنگین پرهیز نمایید

آیا پروتز سینه مانع شیردهی می شود ؟

جراحی افتادگی سینه

خیر پروتز هیچ ارتباطی با غدد شیری نداشته و مانع از شیر دهی در بانوان نخواهد شد .

لیفت سینه برای شما چکار می کند؟

علاوه بر لیفت سینه ها، ماستوپکسی کارهای دیگری نیز انجام می دهد تا سینه ها جذاب تر به نظر برسند. این روش طوری طراحی شده تا سینه ها گردتر به نظر برسند نه اینکه ظاهر دراز داشته باشند. بخش بالای سینه پرتر به نظر می رسد. نوک پستان ها دوباره در مرکز سینه قرار می گیرند و هاله اطراف نوک سینه (پوست تیره اطراف نوک پستان) کوچک تر می شود. به طور خلاصه،لیفت سینه(ماستوپکسی) برای موارد زیر طراحی شده است:

 • -بالا کشیدن سینه
 • -ایجاد شکل گردتر برای سینه
 • -بالا بردن نوک پستان
 • -کاهش اندازه هاله اطراف نوک سینه(آرئول)

حال شما با لیفت سینه و پروتز آشنایی پیدا کردید و اما می خواهیم بدانیم که انجام این دو جراحی به صورت همزمان چگونه انجام میگرد.

لبفت و پروتز سینه

 جراحی کوچک کردن سینه یا ماموپلاستی

زمانی که سینه فردی  بزرگ است و باعث شده که فرد دچار درد گردن و کمر گردد. جراحی کوچک کردن سینه، راه حل مناسبی جهت برطرف کردن رفع مشکلات می باشد.همان طور که از نام آن مشخص است، جراحی کوچک کردن سینه باعث کاهش شدن اندازه سینه ها می شود. کاهش وزن سینه باعث از بین رفتن علایم مربوط به سینه های بزرگ می شود (درد گردن و مشکلات دیگر). این روش اندازه سینه را کاهش می دهد و باعث زیبا شدن  قابل توجه سینه ها می شود. بعد از جراحی ،سینه ها سبک تر می شوند و بیماران حس می کنند راحت تر هستند. سینه ها گردتر به نظر می رسند و نوک سینه در جای اصلی خود در مرکز سینه قرار می گیرد.

کوچک کردن سینه در موارد زیر به کار می رود

 • کاهش اندازه و وزن کلی سینه
 •  بالا بردن سینه
 •  ایجاد شکل گرد برای سینه
 •  بالا کشیدن مجموعه سینه-نوک پستان
 •  کاهش اندازه هاله دور سینه

کاندیدای جراحی کوچک کردن سینه

 • سینه های بزرگی داشته باشید که بر فعالیت های روزمره شما تاثیر بگذارند.
 • سینه هایی بزرگی داشته باشیدو سر سینه هاب ه سمت پایین باشد
 • وزن سینه های شما باعث ایجاد شیارهایی در شانه شود.
 • درد گردن یا پشت ناشی از فشار سینه های سنگین
 • سینه ها از نظر زیبایی بزرگ باشند
 • می خواهید سینه های افتاده را اصلاح کنید و همزمان آنها را کوچک تر نمایید.

مزیت های لیفت سینه :

اکثر بانوان برای ایجاد جذابیت بیشتر و خوش فرمی سینه های خود از روش های متعددی استفاده می کنند یکی از این روش ها لیفت سینه می باشد لیفت سینه مزیت های فراوانی را برای بانوان ایجاد می کند از جمله :

بالا بردن اعتماد بنفس در بانوان

جوانی و خوش فرمی سینه ها

بازگشت زیبایی و جوانی در سینه ها

به دلیل ایجاد تعادل در سینه ها شخص می تواند لباس های دلخواه که آزادانه است را بپوشد .

روش های گوناگونی را برای خوش فرمی سینه ها ایجاد می کنند یکی از تکنیک های که ایشان برای خوش فرمی سینه ها استفاده می کنند لیفت سینه است .

ماندگاری لیفت سینه تا چه زمانی می باشد ؟

برای ماندگاری جراحی سینه نمی توان زمان دقیقی را بیان کرد ، زیرا ماندگاری جراحی سینه به عوامل مختلفی وابسته است ، اما امروزه علاوه بر تغییر تکنیک های جراحی سینه و نسل های جدید پروتزهای سینه ماندگاری پروتزهای سینه نسبت به پروتزهای قدیمی بسیار افزایش یافته است .

پروتزهای سینه امروز علاوه بر ماندگاری بالاتر محکم ترنیز می باشند ، به گونه ای که در اکثر مواقع نیازی به تعویض پروتزها نمی باشد .

دلایل اصلی برای عمل دوم پروتز سینه

برای اینکه شما انتظارات واقع بینانه و معقول از عمل پروتز سینه خود داشته باشید، باید از همه خطرات احتمالی عمل پروتز سینه آگاه باشید تا در صورت بروز این خطرات آمادگی کامل برای رسیدگی به آن ها را داشته باشید. در زیر به 3 دلیل اصلی که منجر به انجام عمل پروتز سینه دوم شود اشاره شده است :

منقبض شدن کپسول دور پروتز سینه

یک لایه از بافت اسکار ثانوی به واکنش طبیعی بدن دور هر جسم خارجی که در بدن گذاشته می شود بطور طبیعی تشکیل می شود. اگر به هر دلیلی این لایه که کپسول نامیده می شود منقبض و زخیم شود مانند یک لایه سفت و محکم دور پروتز عمل می کند و موجب می شودکه پروتز سفت تر و حتی در بعضی موارد دردناک باشد. اگر از پروتز های بسیار بزرگ تر از سیاز معمول سینه تان استفاده کند احتمال بروز این مشکل نسبت به دیگران در شما بیشتر می شود. پس با انتخاب سایز معقول تر خطر احتمالی بروز این مشکل را به حداقل برسانید

بدن شما تغییر می کند و لی در پروتز سینه تان تغییری ایجاد نمی شود

ممکن است پروتز سینه با گذشت 20-10 سال آینده نسبت به گذشته افت کند و موجب نارضایتی شود. دو اقدام که شما می توانید برای جلوگیری از آویزان شدن و نزول سینه ها انجام دهید عبارتند از:

 • از همان اول پروتز مناسب با سایز سینه ها و متناسب با شرایط بدنی تان و نحوه زندگی تان انتخاب کنید
 • با عمل جراحی لیفت سینه می توانید مشکل این افت را حل کنید.

درخواست کاهش یا افزایش سایز پروتز را داشته باشید

در برخی از افراد که از عمل پروتز سینه های خود راضی هستند و از ظاهر جدید سینه های خود لذت اساسی را می برند و می خواهند با بزرگتر کردن آن ها وضعیت فعلی را بازم بهتر کنند تصمیم می گیرند از سایز پروتز بزرگتری استفاده کنند و خطرات ناشی از عمل دوم را که کم نیستند را هم بپذیرند.

در بعضی از موارد هم افراد خواستار کاهش سایز پروتز سینه خود هستند زیرا پروتزشان دیگر مطابقتی با نحوه زندگی شان ندارد و تصمیم به جراحی دوم برای برداشتن آن ها می گیرند در این صورت برای جلوگیری از آویزان شدن سینه ها می توانند عمل لیفت سینه را انجام دهند.

چرا پروتز های سینه را تعویض می کنند ؟

وارد شدن صدمه شدید به پروتزسینه یکی از عمده ترین علت های تعویض پروتز سینه است ، در برخی از مواقع اشخاص تمایل به افزایش سایز سینه ها دارند در این صورت نیاز به تعویض پروتزها می باشد .

آیا در زمان بارداری و یا شیردهی می توان جراحی سینه را انجام داد ؟

خیر – اگر بانوان شیرده و باردار قصد انجام جراحی سینه را دارند دکتر نداف کرمانی فوق تخصص پلاستیک و جراحی زیبایی توصیه می کند که پس از دوران شیردهی و بارداری به انجام جراحی سینه بپردازند .

جراحی سینه را بانوان که بیماری فیبروکیستیک دارند می توانند انجام دهند ؟

بله – اشخاصی که بیماری فیبروکیستیک دارند می توانند جراحی سینه را انجام دهند ، برای این اشخاص دکتر نداف کرمانی فوق تخصص جراحی پلاستیک پروتز را در زیر عضله قرار می دهد .

احتمال پارگی پروتز سینه پس از جراحی وجود دارد ؟

با توجه به تکنیک ها و پروتزهای که دکتر نداف کرمانی فوق تخصص جراحی پلاستیک و زیبایی انجام می دهند احتمال پاره شدن پروتز سینه بسیار نادر است ، اما اگر بر اثر صدمه پروتز پاره شود جای نگرانی بابت این مسئله نیست زیرا آن را خارج می نماید و با پروتز دیگری جایگزین می کند .

آیا جراحی سینه نیازی به عمل تکمیلی دارد ؟

معمولا طبق تجربیاتی که دکتر نداف کرمانی فوق تخصص جراحی پلاستیک و زیبایی کسب کرده اند در جراحی سینه هیچ عمل تکمیلی استفاده نمی کنند اما در برخی موارد نیاز است برای بیمار لیفت و پروتز سینه را همزمان انجام دهند .

دکتر نداف در زمان مشاوره شما را از لیفت و پروتز سینه به طور همزمان مشاوره خواهد داد.

با تشکر، مدیریت سایت دکتر نداف

آیا احتمال پارگی پروتز سینه وجود دارد؟
پارگی یا ترکیدن پروتز سینه

آیا می دانید که احتمال ترکیدن پروتز سینه بعد از جراحی وجود دارد، در صورتی که در مورد این موضوع اطلاعاتی ندارید لازم است حتما

کاندید پروتز سینه
کاندید جراحی پروتز سینه

پروتز سینه یا جراحی بزرگ کردن سینه یکی از انواع روش های جراحی زیبایی سینه به شمار می رود که منجر به بالاتر رفتن اعتماد

لیفت پیشانی
انواع روش های لیفت پیشانی

انواع لیفت پیشانی لیفت پیشانی ممکن است از طریق مختلفی انجام پذیرد. ازمیان این تکنیک های متنوع می توان به دو روش شایع و پرمخاطب

دکتر مجید نداف کرمانی

دکتر مجید نداف کرمانی

دکتر مجید نداف کرمانی، پس از طی دوره پزشکی عمومی و تخصص جراحی عمومی دوره ۳ ساله فوق تخصصی جراحی پلاستیک و ترمیمی را در دانشگاه شهید بهشتی در بهترین مرکز جراحی پلاستیک ایران گذرانده و عضو انجمن جراحان پلاستیک و زیبایی ایران می باشد. با انجام عمل های زیبایی همچون: عمل زیبایی بینی، جراحی بینی گوشتی، عمل بینی استخوانی و... جراحی سینه شامل پروتز سینه، لیفت سینه و... جراحی لاغری با لیپوماتیک، پیکرتراشی، ابدومینوپلاستی و...

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

شانزده + 10 =

8 پاسخ

 1. سلام و عرض خسته نباشید من سال ۸۶ عمل کوچک کردن سینه داشتم اونموقه ۲۲ سالم بود یکی از سینه هام دچار اشکال شده یک توده بزرگ داخلش به وجود اومد مثل چسبندگی از زیر هاله سینه مثل اینکه بخیه زیر هاله باعثش بود و سر سینم از یک طرف کج شد دقیقا مثل بالای یک سیب خیلی زشت شد ولی من از ترسم به کسی نگفتم الان واقعا غیر قابل تحمله برام الان ۳۲ سالمه هنوز بچه ندارم میترسم ترمیم کنم کلا سر سینم رو بردارن برام کابوس شده میشه راهنماییم کنید

آیکون سایت دکتر نداف کرمانی

"*" indicates required fields

برای مشاهده نمونه کارهای جراحی شکم، فرم زیر را پر کرده
و منتظر پیامک کد تایید باشید.