تلفن ۲۲۱۳۴۹۹۷ آدرس تهران، سعادت آباد، میدان کاج، خ نهم، پ ۱، ط ۲، واحد ۱۰
انواع برش های جراحی پروتز سینه

انواع برش های جراحی پروتز سینه

در جراحی پروتز برای جایگذاری پروتز لازم است تا برش های برروی روی سینه ایجاد شود که بسته به نوع پروتز این برش از لحاظ اندازه و محل برش کاملا متفاوت هستند، پس اگر شما هم در مورد انواع برش در جراحی پروتز سینه هیچ گونه اطلاعاتی ندارید حتما مقاله فوق را تا انتها بخوانید چرا که د مورد انواع این برش های به مفصل صحبت خواهیم کرد.

انواع برش ها در جراحی پروتز سینه

جراحی پروتز سینه

خیلی از خانم هایی که سینه های کوچک یا افتاده ای دارند از ظاهر سینه های خود ناراضی هستند از همین رو برای بهبود شکل ظاهری سینه ها پروتز سینه را انجام می دهند، به منظور انجام این جراحی لازم است تا برش هایی برروی سینه ایجاد شود. خیلی از خانم ها نگران جای بخیه های خود بعد از جراحی هستند که جای هیچ نوع نگرانی در مورد این موضوع نیست چرا که انجام جراحی با کم ترین میزان جای اسکار انجام داده می شود و از همه مهم تر با مصرف پماد های مخصوص هیچ نوع آثاری از محل جراحی شده باقی نخواهد ماند.

علاوه بر تمامی موارد گفته شده باید اشاره کرد که اندازه برش در پروتز های مختلف کاملا با یکدیگر متفاوت می باشد به طور مثال در پروتز سالینی که یکی از انواع پروتز سینه است اندازه برش حدود 3 تا 4 سانتی متر و در پروتز های سلیکونی 4 الی 5 سانتی متر خواهد بود.  

انواع برش در جراحی پروتز سیننه

برش های استفاده شده در جراحی پروتز سینه از انواع مختلفی برخوردار هستند که در این بخش از مقاله قصد داریم تا به طور کامل در مورد هر یک از آن ها صحبت کنیم:  

برش دور ناف

یکی از سخت ترین نوع برش ها از دور ناف است که از همه بیشتر در پروتز های آب نمکی یا سالینی استفاده می شود، ذکر این نکته بسیار حائز اهمیت می باشد که برای استفاده از این نوع برش در ابتدا با بهترین جراح پلاستیک تهران مشورت کنید چرا که جزء برش های بسیار حساس محسوب می شود.

برش از زیر بغل

به منظور انجام این برش ابتدا لازم است یکی از خط های چین زیر بغل انتخاب شود تا از این طریق بتوان برشی را ایجاد تا از این طریق بتوان پروتز را وارد سینه کرد.

این نوع برش جزء یکی از سخت ترین ها محسوب می شود که اگر زمان ایجاد برش مشکلی ایجاد شود لازم است تا برش از روی سینه ایجاد شود. طبق بررسی های انجام شده به طور معمول این نوع برش محل اسکار و بخیه ها در آن خیلی کمتر است ولی باید اشاره کنیم که اگر فرد لباس بدون آستین بپوشد امکان مشاهده زخم ها وجود خواهد داشت.

برش از هاله سینه

در نوع برش پوست تیره نوک سینه ها برداشته می شود در نتیجه ممکن است فرد در آینده با مشکل شیردهی بعد از پروتز سینه مواجه شود.

استفاده از این نوع برش در خانم هایی که دچار افتادگی سینه هستند و از مهم تر قصد بزرگ کردن سینه ها خود را دارند بسیار مناسب خواهد بود علاوه بر آن باید اشاره کنیم که خانم ها با چنین شرایطی می توانند جراحی همزمان لیفت و پروتز سینه را انجام دهند که انجام همزمان جراحی می تواند مزایای بسیار زیادی را از جمله دوره نقاهت کوتاه و … را به همراه داشته باشد.

برش از زیر سینه

یکی از متداول ترین روش های برای جایگذاری پروتز سینه ایجاد برش از زیر سینه است. استفاده از این روش جراحی به طور معمول در خانم های جوان انجام می شود علاوه بر آن یکی از بارز ترین ویژگی های این روش می توان به دسترسی آسان به بافت سینه اشاره کرد.

با توجه به توضیحات کامل گفته شده در مورد انواع برش ها درجراحی پروتز باید اشاره کرد که انتخاب نوع برش و سایز پروتز سینه بستگی به نظر بهترین جراح پروتز سینه دارد چرا که ایشان با توجه به تجربه و مهارتی که دارند یک برش مناسب را برای جراحی انتخاب می کند.

حال که با انواع برش در جراحی پروتز سینه آشنا شدید بهتر است بدانید که داشتن کمی درد در محل برش خورده بعد از جراحی کاملا طبیعی است و پزشک برای تسکین این درد داروهای مسکن را تجویز می کند که می تواند بسیار کمک کننده باشد علاوه بر آن در صورت داشتن تورم و کبودی می توانید از کمپرس یخ استفاده کنید.

کلام آخر

با توجه به تمامی موارد گفته شده در مورد انواع برش های جراحی پروتز سینه باید اشاره کنیم که در مورد نوع برش حتما با پزشک خود مشورت کنید و هر نوع برشی که پزشک برای شما توصیه کرد بدانید که او با توجه به میزان تجربه و مهارتی که دارد برش را انتخاب می کند.

دکتر مجید نداف کرمانی

دکتر مجید نداف کرمانی

دکتر مجید نداف کرمانی، پس از طی دوره پزشکی عمومی و تخصص جراحی عمومی دوره ۳ ساله فوق تخصصی جراحی پلاستیک و ترمیمی را در دانشگاه شهید بهشتی در بهترین مرکز جراحی پلاستیک ایران گذرانده و عضو انجمن جراحان پلاستیک و زیبایی ایران می باشد. با انجام عمل های زیبایی همچون: عمل زیبایی بینی، جراحی بینی گوشتی، عمل بینی استخوانی و... جراحی سینه شامل پروتز سینه، لیفت سینه و... جراحی لاغری با لیپوماتیک، پیکرتراشی، ابدومینوپلاستی و...

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

آیکون سایت دکتر نداف کرمانی

"*" indicates required fields

برای مشاهده نمونه کارهای جراحی شکم، فرم زیر را پر کرده
و منتظر پیامک کد تایید باشید.