تلفن ۲۲۱۳۴۹۹۷ آدرس تهران، سعادت آباد، میدان کاج، خ نهم، پ ۱، ط ۲، واحد ۱۰
مراقبت های بعد از جراحی پروتز سینه

مراقبت های بعد از جراحی پروتز سینه

پروتز سینه به منظور حجیم کردن بافت سینه ها انجام می شود و به افراد کمک می کند به شکل و اندازه ای مطلوب در سایز سینه های خود برسند. امروزه با توجه به اهمیت زیبایی اندام ها جراحان پلاستیک موافقند که این جراحی جزو روش های محبوب و موفق است. البته موفقیت جراحی پروتز سینه به عوامل مختلفی از جمله انتخاب درست بهترین جراح پلاستیک تهران و انجام مراقبت های بعد از پروتز سینه بستگی دارد. در این مقاله از سایت دکتر نداف کرمانی، همه مراقبتهای بعد از عمل پروتز سينه را نام برده و توضیحات مناسبی در رابطه با هر یک از آن ها ارائه کرده ایم.

مراقبت های بعد از پروتز سینه

چرا اهمیت مراقبت های بعد از پروتز سینه انقدر بالاست؟

در پروتز سینه ایمپلنت را در زیر بافت های نرم سینه قرار می دهند تا به حجم مورد نظر در ناحیه سینه ها دست پیدا کنند. پروتزهای سینه به دو نوع سالین و سیلیکون هستند. پروتز های سالینی به برش کوچکتری برای جایگذاری نیاز دارند در این نوع از پروتز ها بعد از تعبیه در بافت سینه با مایع (سرم) پر می شوند. پروتز های سیلیکونی حاوی ژل سیلیکون می باشند و نسبت به پرتزهای سالینی طبیعی تر به نظر می رسند و برای جایگذاری در بافت سینه نیاز به برش بزرگتری دارند.

این جراحی بر پایه انتخاب درست اندازه پروتز سینه، مبتنی بر خواسته و نظر بیمار و همچنین معاینه بیمار توسط پزشک است. در جراحی پروتز سینه انتخاب جراح مناسب با تجربه بالا در نحوه  و نتیجه جراحی اهمیت زیادی دارد. قبل از جراحی پروتز سینه در زمان مشاوره دکتر نداف کرمانی فوق تخصص جراحی پلاستیک ارزیابی کامل را انجام می دهند و در این زمینه پیشنهاداتی را می کنند تا شما را در این فرایند راهنمایی کنند. بعد از جراحی پروتز سینه نیاز به یک سری مراقبت ها می باشد تا در این جراحی بهترین نتیجه را دریافت کنیم و عوارض پروتز سینه به حداقل برسد.

مهم ترین توصیه های مراقبتی بعد از پروتز سینه

بعد از این جراحی، در صورتی که به بهترین جراح پروتز سینه مراجعه کرده باشید، او در رابطه با کارها و اقداماتی که باید بعد از انجام این جراحی صورت گیرد توضیحاتی را به شما ارائه می دهند که رعایت تمامی این توصیه ها در بهبودی سریع تر بسیار تاثیر گذار می باشد.

پس از جراحی پروتز سینه اقداماتی باید انجام شود تا بهترین نتیجه را پس از این جراحی دریافت کرد در این قسمت به توضیح مختصری در رابطه با این موضوع که بعد از جراحی پروتز سینه یا تعویض پروتز سینه چه باید کرد پرداخته شده است. چند مورد از مهم ترین اقدامات مراقبتی بعد از پروتز سینه به شرح زیر هستند:

 1. در صورتی که پس از جراحی پروتز سینه تورم و کبودی مشاهده کردید می توانید از کمپرس یخ استفاده نمایید همچنین مصرف میوه هایی مانند آناناس تازه در افزایش روند بهبود کبودی و تورم پس از جراحی بسیار تاثیر گذار می باشد.

 1. استعمال دخانیات پس از جراحی پروتز سینه در روند بهبودی بسیار تاثیر گذار می باشد در نتیجه پس از جراحی از مصرف دخانیات به مدت 3 هفته اجتناب نمایید.

 1. ممکن است بعد از جراحی پروتز سینه، در ناحیه سینه احساس سفتی و کشیدگی پوست داشته باشید و دردی را احساس نمایید که کاملا طبیعی است. همچنین ممکن است تا چند ماه کاهش حس در ناحیه نوک سینه داشته باشید که تمامی این مشکلات موقتی می باشند و به مرور زمان برطرف می شوند. در صورتی که احساس درد شما برطرف نشد و همچنان با گذشت مدت طولانی بی حسی نوک سینه های شما برطرف نشد حتما با جراح خود تماس بر قرار نمایید و مشکل خود را مطرح کنید.
 2. بعد از جراحی پروتز سینه توصیه می شود که از سینه بند طبی استفاده شود تا از حرکات سینه جلوگیری شود و بافت سینه ثابت نگه داشته شود. همچنین استفاده از سینه بند طبیعی در روند ترمیم پس از جراحی بسیار تاثیر گذار می باشد. در صورتی که سوتین طبی باعث ایجاد فشار و درد شود و سایز پروتز سینه نامناسب داشته باشد می توانید آن را تعویض نمایید.
 1. کارهای فیزیکی سنگین در هفته های اولیه بعد از جراحی پروتز سینه نباید صورت گیرد اما رانندگی مانعی ندارد.

 1. بعد از گذشت 3 ماه از جراحی پروتز سینه به منظور بررسی و معاینات لازم باید MRI سینه صورت گیرد و بعد از آن هر 2 سال یک بار باید برای انجام MRI مراجعه نمایید.

 1. بعد از جراحی پروتز سینه رعایت یک رژیم غذایی مناسب دارای اهمیت بسیار بالایی می باشد به عنوان مثال از غذاهای پرنمک به هیچ عنوان استفاده نکنید زیرا موجب افزایش تورم و کبودی بعد از جراحی می شود و روند بهبودی را کاهش می دهد. توصیه می شود از آب میوه های تازه بیشتر استفاده شود.
 1. بعد از جراحی پروتز سینه برای عدم بروز عفونت و کاهش درد ناشی از جراحی داروهای تجویز شده باید به طور مرتب و کامل مصرف شوند.
داروهای بعد از پروتز سینه
 1. توصیه می شود بعد از جراحی پروتز سینه به عنوان همراه یک نفر مراقب فرد بیمار باشد.

 1. بعد از جراحی پروتز سینه بهتر است به مدت 3 هفته به پهلو نخوابید و به پشت بخوابید زیرا ممکن است به پروتز ها فشار وارد شود (روی شکمتان به هیچ وجه نخوابید)

 1. 1 الی 2 هفته پس از جراحی بیمار می تواند به فعالیت های اجتماعی خود ادامه دهد (در بعضی موارد بسته به روند التیام زخم فردی تا یک ماه نمی تواند به فعالیت های اجتماعی خود باز گردد)

 1. پس از جراجی پروتز سینه سعی کنید به عضلات قفسه سینه خود فشار زیادی وارد نکنید و از انجام دادن فعالیت های کششی موثر بر ناحیه بالایی بدن خوداری نمایید

نتیجه گیری

توصیه می شود برای انجام این جراحی پروتز هایی با سایز بسیار بزرگ یا کوچک انتخاب نکنید و به نظر جراحتان احترام بگذارید و انواع پروتز سینه را به خوبی بشناسید و بعد یکی از آن ها را انتخاب نمایید زیرا در صورتی که سایز پروتز بسیار بزرگ باشد، به دلیل سنگینی و کشش بیش از حد پوست و فشار پروتز به بافت های مجاور می تواند عوارضی را به همراه آورد و در نتیجه ممکن است نیاز به جراحی مجدد و در آوردن پروتز شود. به تمامی توصیه های جراحتان توجه نمایید و تمامی مراقبت های بعد از پروتز سینه را رعایت کنید تا بهترین نتیجه را از این جراحی دریافت کنید.

لیپوماتیک شکم و پهلو

لیپوماتیک شکم و پهلو

امروزه افراد بسیاری مخصوصا خانم ها با چاقی موضعی در قسمت شکم و پهلو خود مواجه هستند و این امر موجب برهم خوردن تناسب اندام

دکتر مجید نداف کرمانی

دکتر مجید نداف کرمانی

دکتر مجید نداف کرمانی، پس از طی دوره پزشکی عمومی و تخصص جراحی عمومی دوره ۳ ساله فوق تخصصی جراحی پلاستیک و ترمیمی را در دانشگاه شهید بهشتی در بهترین مرکز جراحی پلاستیک ایران گذرانده و عضو انجمن جراحان پلاستیک و زیبایی ایران می باشد. با انجام عمل های زیبایی همچون: عمل زیبایی بینی، جراحی بینی گوشتی، عمل بینی استخوانی و... جراحی سینه شامل پروتز سینه، لیفت سینه و... جراحی لاغری با لیپوماتیک، پیکرتراشی، ابدومینوپلاستی و...

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

آیکون سایت دکتر نداف کرمانی

"*" indicates required fields

برای مشاهده نمونه کارهای جراحی شکم، فرم زیر را پر کرده
و منتظر پیامک کد تایید باشید.