جراحی پروتز سینه

جراحی پروتز سینه

آیا نیاز است که پروتز سینه انجام داد؟ آیا گزینه های جایگزینی برای این جراحی وجود دارد؟ آیا نیاز به جراحی دوباره برای تعویض پروتز سینه می باشد؟ در صورتی که قصد انجام جراحی پروتز سینه بگیرم چه گزینه هایی در اختیار دارم و از چه نوع پروتزی بهتر است استفاده کنم؟ نیاز به مراقبت های ویژه ای می باشد؟ در ادامه مقاله با ما باشید تا به اینگونه سوالات پاسخ بدهیم.

جراحی پروتز سینه

جراحی بزرگ کردن سینه یا ماموپلاستی همراه با افزایش حجم سینه ها یک روش جراحی برای تغییر شکل، افزایش سایز و پر کردن سینه ها است. در این روش جراحی، پروتزهای سینه با جنس های سیلیکون، سالین یا مواد جایگزین دیگر وارد سینه می شوند و در پشت ماهیچه های قفسه سینه قرار می گیرند. در ادامه مقاله با ما باشید تا نکاتی را در رابطه با این جراحی خدمت تان ارائه دهیم.

همه چیز درباره پروتزهای سینه

سازمان غذا و داروی آمریکا استفاده از پروتز های سینه را برای افزایش حجم سینه ها مورد تائید قرار داده است. برای بازسازی بعد از جراحی سرطان سینه و یا جراحی های ترمیمی برای سینه جهت رفع نقایص مختلف از پروتز سینه کمک گرفته می شود. همچنین برای ترمیم و بهبود و اصلاح نتیجه جراحی های سینه پیشین، می توان از پروز سینه کمک گرفت.

تحقیقات زیادی در مورد پروتز سینه و افزایش حجم سینه ها و در کل جراحی ترمیمی سینه انجام گرفته است و بیماران از نتیجه جراحی راضی بوده اند. پروتز های نمکی و پروتز های سیلیکونی که با ژل پر شده اند هر دو مورد تائید FDA می باشند. هر دو نوع پروتز لایه بیرونی سیلیکونی دارند و از لحاظ سایز، ضخامت و شکل با هم متفاوت هستند.

هدف از جراحی بزرگ کردن سینه

این روش جراحی با ایجاد برش هایی در سینه و وارد کردن پروتزهای سینه انجام می گیرد. افزایش حجم سینه ها با اهداف زیر انجام می گیرد:

 • بزرگ کردن سینه هایی که به طور طبیعی بزرگ هستند.
 • بهبود سایز سینه ها و تغییر شکل سینه ها بعد از زایمان، کاهش وزن شدید یا شیردهی
 • بهبود تقارن سینه ها
 • بهبود شکل سینه ها بعد از جراحی برای سرطان سینه

جراحی پلاستیک شامل جراحی بازسازی و زیبایی است. جراحی بازسازی سینه ها می تواند به عنوان بخشی از جراحی سرطان سینه انجام گیرد. جراحی زیبایی سینه با هدف زیبایی انجام می گیرد. افزایش حجم سینه ها به منظور زیبایی انجام می گیرد.

انجام این جراحی زیبایی به افزایش حس اعتماد به نفس زنان و بهبود احساس آن ها درباره جنسیت شان کمک می کند.

عوارض و خطرات پروتز سینه

پروتزهای سینه تحت بررسی ها و آزمایشات فراوانی قرار می گیرند تا تائیدیه سازمان FDA را دریافت کنند. با این حال این جراحی همانند جراحی های دیگر دارای عوارض جانبی است که در ادامه به آن ها می پردازیم:

 • نیاز به انجام جراحی های دیگر
 • سرطان غدد لنفاوی
 • ایجاد بافت اسکاری که به فشردن پروتز های سینه می انجامد.
 • درد سینه
 • علائم آسیب به پروتز مانند پارگی و ایجاد سوراخ
 • آسیب به پروتز سینه بدون علامت
 • عفونت

چه مواردی در خصوص پروتز های سینه باید مورد توجه قرار گیرد؟

پروتز های سیلیکونی که برای پروتز سینه به کار می رود با سیلیکون تزریقی متفاوت است و سیلیکون تزریقی مورد تائید FDA نمی باشد. در ادامه به پنج نکته ای که برای جراحی پروتز سینه باید به خاطر داشته باشید اشاره می کنیم:

 • بدانید که پروتز های سینه برای تمام طول عمر نیستند و عمر مشخصی دارند. عمر پروتزهای سینه تنها برای اندکی از افراد 20 تا 30 سال است و این مورد برای همه افراد صدق نمی کند.
 • بررسی کردن لیبل روی محصولات – پیشنهاد می شود که خلاصه ای از ایمنی و میزان تاثیر پروتزهای مصرفی خوانده شود.
 • با جراح خود صحبت کنید – درباره سایز، شکل، بافت، محل ایجاد برش و محل جاگذاری پروتز با جراح خود صحبت کنید. همچنین درباره اینکه پروتز سینه به چه صورت بر روند زندگی فرد تاثیر می گذارد از پزشک خود سوالات لازم را بپرسید.
 • در مورد خطرات بلند مدت پروتز سینه اطلاعات لازم را به دست آورید.
 • بررسی های منظم پروتز سینه در فواصل زمانی مشخص اهمیت بالایی دارد. در صورتی که هرگونه علائم و نشانه عجیبی مشاهده شود لازم است که سریعاً به پزشک مراجعه گردد. در برخی موارد آزمایشات لازم مانند ام آر آی برای بررسی تاثیر پروتز بر بافت سینه ها انجام می گیرد.

جراحی پروتز سینه

چه انتظاراتی از جراحی بزرگ کردن سینه می توان داشت؟

جراحی بزرگ کردن سینه نوعی روش جراحی است و در هر حال بیمارانی که قصد انجام این جراحی را دارند نیاز است که به تمامی جوانب فکر کنند تا تصمیم درستی بگیرند. پروتز سینه می تواند در زیر یا روی عضله سینه قرار گرفته شود. قبل از جراحی جراح سایز مورد دلخواه بیمار و سایزی که نیاز است را تعیین می کند. با قرار دادن پروتزهای مختلف در داخل یک سوتین و بررسی چگونگی احساس بیمار هم می توان سایز پروتز را مشخص نمود.

این جراحی با بیهوشی کلی انجام می گیرد. بنابراین بیمار در طول انجام این جراحی خواب است. گاهی اوقات بی حسی موضعی در حالی که بیمار هوشیار است هم می تواند انجام گیرد.

انواع برش های مورد نیاز برای جراحی سینه

گزینه های مختلفی برای ایجاد برش در روی سینه وجود دارد. بیمار و پزشک گزینه های مختلف را مورد بررسی قرار می دهند. انواع مختلف تکنیک های برش در زیر آمده است:

 • برش هایی که در ناحیه چین سینه ( زیر سینه ) ایجاد می شود.
 • برش هایی که در زیر بغل ایجاد می گردد.
 • برش هایی که در ناحیه اطراف نوک سینه ایجاد می گردد.

انتخاب نوع برش به فاکتورهای بسیار مختلفی بستگی دارد که از جمله این موارد می توان به آناتومی سینه، نوع پروتز سینه، تمایل بیمار و پزشک و میزان بزرگ کردن سینه اشاره کرد.

دکتر مجید نداف کرمانی فوق تخصص جراحی پلاستیک و زیبایی در زمینه انجام کلیه جراحی های زیبایی صورت و بدن مشغول به فعالیت هستند.برای دریافت مشاوره و راهنمایی در خصوصجراحی پروتز سینه” می توانید با ایشان در تماس باشید. در صورت تمایل می توانید با شماره مطب ایشان تماس بگیرید. شماره مطب : 22134934 و 22134997 . همچنین می توانید با پیج اینستاگرام ایشان در ارتباط باشید.

وارد کردن و جایگذاری پروتز سینه

پروتز سینه در پشت عضله سینه یا جلوی آن در محفظه ای مشخص قرار می گیرد. دو نوع مختلف برای قرار گیری پروتز سینه وجود دارد که در ادامه به آن ها می پردازیم:

 • در این روش پروتز سینه در زیر عضله سینه قرار می گیرد. دوران نقاهت این روش طولانی تر است و درد بعد از جراحی شدیدتر است.
 • در این روش پروتز سینه در زیر بافت سینه و روی عضله چند شاخه سینه قرار می گیرد.

بستن بخیه ها بعد از جراحی سینه

جراح برش های ایجاد شده در این جراحی را با بخیه هایی مناسبی می بندد. بخیه های مناسب، چسب های مخصوص پوست و … برای بستن برش ها مورد استفاده قرار می گیرد.

در ابتدا بخیه ها کاملاً واضح هستند ولی به گذشت زمان جای بخیه ها کمرنگ تر می شود.

منبع : https://www.medicalnewstoday.com/articles/263567.php

دکتر مجید نداف کرمانی

دکتر مجید نداف کرمانی پس از طی دوره پزشکی عمومی و تخصص جراحی عمومی دوره 3 ساله فوق تخصصی جراحی پلاستیک و ترمیمی را در دانشگاه شهید بهشتی در بهترین مرکز جراحی پلاستیک ایران گذرانده و عضو انجمن جراحان پلاستیک و زیبایی ایران می باشد. با انجام عمل های زیبایی همچون : عمل زیبایی بینی ، جراحی بینی گوشتی ، عمل بینی استخوانی و... جراحی سینه شامل پروتز سینه ، لیفت سینه و ... جراحی لاغری با لیپوماتیک ، پیکرتراشی ،ابدومینوپلاستی و ...

پاسخ

چهارده + 8 =

مدت زمان مطالعه ۶ دقیقه
Call Now Button