لوگو سایت دکتر مجید نداف کرمانی
برای مشاهده آدرس و شماره تماس از طریق لینک رو به رو اقدام کنید. لینک اپلیکیشن
Search
Close this search box.
لیف ابرو مقاله

لیفت ابرو (معرفی روش ها، مزایا و معایب)

دکتر مجید نداف کرمانی / عمل های جراحی زیبایی صورت / لیفت ابرو (معرفی روش ها، مزایا و معایب)

امروزه با پیشرفت تکنولوژی، روش های بسیار متعددی به وجود آمده اند که می توان به کمک آن ها مشکل افتادگی ابرو را حل کرد. عمل لیفت ابرو یک روش بسیار موثر و پیشنهاد شده است. در این مقاله همه چیز درباره لیفتینگ ابرو به صورت دائمی شامل روش های مختلف انجام این جراحی، هزینه و عوارض آن را توضیح داده ایم. با ما همراه باشید. برای گرفتن وقت مشاوره از دکتر نداف کرمانی، فوق تخصص جراحی پلاستیک و زیبایی می توانید روی بنر زیر کلیک کنید:

گیف مشاوره با دکتر نداف کرمانی

چرا ابروها دچار افتادگی می شوند و نیاز به لیفت دارند؟

لیفت ابرو یک روش درمانی کارآمد برای جوانسازی پوست می باشد که در جوانسازی چهره بسیار تاثیر می گذارد و بهترین روش به منظور بالا کشیدن ابروها و رفع افتادگی آن ها می باشد. لیفت ابرو علاوه بر رفع افتادگی ابروها تا حدی چین و چروک اطراف چشم را نیز برطرف می کند و بسیاری از نشانه های پیری که موجب نارضایتی در افراد می شوند هم در این جراحی برطرف می شوند.

بعد از جراحی لیفت ابرو حالت صورت افراد به میزان بسیار کم تری خسته، عصبانی و ناراحت به نظر خواهد رسید. در واقع لیفت ابرو منجر به رفع افتادگی، چین و چروک و دفرمیته ابرو و پیشانی می گردد. جراحی لیفت ابرو می تواند به روش های متفاوتی مانند لیفت ابرو به کمک آندوسکوپی، با استفاده از اندوتاین، جراحی کلاسیک و تزریق ژل و بوتاکس صورت گیرد.

انواع روش های لیفت ابرو 

اگر تحقیق و مطالعه کنید، متوجه می شوید که در گذشته برای لیفت ابرو برشی در پیشانی ایجاد می کردند و از طریق آن لیفت را انجام می دادند، این روش که به عنوان ابتدایی ترین راه لیفتینگ ابرو شناخته می شود، دارای معایب بسیاری است. مثلا ایجاد برش بر روی پیشانی هر چقدر هم ظریف انجام شود باز هم جای اسکار آن باقی خواهد ماند. با گذشت زمان و به روز شدن روش های لیفت بخش های مختلف صورت، این امکان فراهم آمد تا بتوان به آسانی و بدون هیچ خطر و ضرری لیفت ابرو را انجام داد. در ادامه بهترین روش های لیفت ابرو را با هم بررسی خواهیم کرد:

لیفت ابرو با اندوتاین 

لیفت ابرو با اندوتاین را ماندگارترین روش بالا کشیدن ابروهای افتاده می دانیم. تقریبا از اوایل سال 2000 میلادی این روش کشف شد و بعد از آن با پیشرفت علم گسترش یافت. از آنجایی که خانم ها در سن پیری و میانسالی خود نگران چروک شدن، افتادگی و خط های به وجود آمده بر روی پوست پیشانی هستند، می توان گفت لیفت ابرو به روش اندوتاین یکی از بهترین روش های پیشنهادی برای آن هاست.

01:42
truncate dir-rtl

فیلم جراحی لیفت ابرو با اندوتاین

لیفت ابرو با اندوتاین چگونه است؟

برای شناخت مزایا و ویژگی های روش اندوتاین نیاز است تا در ابتدا نحوه کلی لیفت ابرو با اندوتاین را بشناسیم. در لیفت ابرو به کمک اندوتاین، ایمپلنت هایی به نام اندوتاین در ناحیه لیفت شده مانند ابرو، گونه و گردن قرار می گیرند و به کمک گیره های بسیار ریزی که بر روی سطح زیرین خود دارند، بافت را در جای خود ثابت نگه خواهند داشت. برای جایگذاری این ایمپلنت ها باید متخصصان پلاستیک برش های بسیار کوچک و ریزی را در محل رویش مو و  شقیقه ها ایجاد کنند. هنگام ایجاد برش و شکاف کوچک, پزشک اندوتاین را با فشار کنترل شده ای زیر پوست قرار می دهد.

01:43
truncate dir-rtl

تاثیر عجیب لیفت ابرو با اندوتاین

کاندیداهای مناسب لیفت ابرو با اندوتاین

بسیاری از افراد وقتی جلوی آینه می ایستند و صورت خود را مشاهده می کنند، با موارد غیر قابل قبول و ناگواری روبرو می شوند. افتادگی ابرو یکی از این موارد است که می تواند تا مدت ها ذهن فرد را به خود مشغول کند.

لیفت ابرو با اندوتاین در واقع برای افرادی مناسب است که می خواهند نتیجه ای دائمی و طولانی از عمل لیفتینگ ابرو بگیرند و خواهان باقی ماندن نتیجه این اقدام زیبایی تا سال ها بر روی ابروهای خود هستند.

 • افرادی که چین های عمودی در بین دو ابرو آن ها ایجاد شده است
 • افرادی که ظاهر آن ها به دلیل افتادگی ابرو خسته، عصبانی و ناراحت به نظر می رسد
 • افرادی که ابروهای آن ها به سمت پایین کشیده شده است و قوس زیبایی ندارد
 • افرادی که افتادگی ابرو های آن ها موجب پوست اضافی بروی پلک ها شده است.
 • افرادی که بخش کناره های خارجی ابرویشان نسبت به حالت استاندارد پایین تر می باشد.
 • افرادی که افزایش سن موجب تحلیل رفتن عضلات ناحیه ابرو آن ها شده است و این امر موجب افتادگی ابروهای آن ها شده است.
لیفت ابرو همزمان با عمل بینی

لیفت ابرو با آندوسکوپی

لیفت آندوسکوپی ابرو یک روش مدرن برای لیفت ابرو است که از طریق ایجاد یک برش کوچک در زیر موهای ابرو توسط وسیله به خصوصی به نام آندوسکوپ انجام می شود. در نهایت این برش کوچک ایجاد شده توسط بخیه بسته می شود و به مرور زمان به کل محو خواهد شد.

02:13
truncate dir-rtl

جراحی لیفت ابرو اندوسکوپیک با اندوتاین

در لیفت آندوسکوپی ابرو جراح بدون این که نیازی به ایجاد شکاف های بزرگ در صورت داشته باشد به راحتی توسط همان شکاف ریز می تواند به عضلات مورد نظر خود دسترسی یابد. لیفت ابرو در روش آندوسکوپی عوارض کمتری و نتیجه بهتری در پی دارد که به منظور کشش ابرو به سمت بالا می توان ماهیچه ها را حذف نمود. در این جراحی به بی هوشی نیازی نیست و می توان با بی حسی موضعی این جراحی را انجام داد. می توان همزمان با انجام عمل لیفت ابرو، جراحی هایی چون جراحی پلک یا بلفارو پلاستی و لیفت صورت را انجام داد.

لیفت ابرو به روش باز (کلاسیک)

اگر بیمار در کنار لیفت ابرو خواستار لیفت پیشانی هم باشد، می تواند از روش جراحی باز برای این کار استفاده کند به گونه ای که جراح متخصص می تواند با ایجاد شکافی در سر و زیر موها دستکاری ها لازم را برای لیفت ابرو و پیشانی انجام دهد.

05:22
truncate dir-rtl

جراحی لیفت ابرو با نتیجه باورنکردنی

لیفت ابرو به کمک تزریق بوتاکس

تزریق میزان ناچیزی از بوتاکس در بالای ابروی افرادی که دچار افتادگی جزئی در ناحیه ابرو شده اند می تواند باعث لیفت و کشیدگی آن گردد. انتخاب پزشک متبحر و با تجربه در این امر بسیار مهم می باشد، زیرا اگر ناحیه انتخابی برای تزریق بوتاکس نادرست باشد عوارض جبران ناپذیری مانند افتادگی پلک را در بر خواهد داشت.

چرا انجام جراحی لیفت ابرو بهتر از تزریق بوتاکس است؟

تزریق بوتاکس بر خلاف انجام جراحی نتیجه موقتی به همراه دارد و باید بعد از چند ماه تکرار گردد. در مقابل جراحی لیفت ابرو می تواند تا بیش از 7 سال دوام و ماندگاری داشته باشد. در مقاله ماندگاری لیفت ابرو همه چیز درباره دوام شگفت انگیز نتایج این روش درمان افتادگی ابروها را بخوانید.

مزایای لیفت ابرو

لیفت ابرو یک روش جراحی زیبایی است که باعث ایجاد جوانی و تازگی در منطقه ابروها می‌شود. این روش می‌تواند به صورت گسترده‌تری تاثیر مثبتی روی ظاهر و جذابیت شما بگذارد. در زیر تعدادی از مزایای لیفت ابرو را برای شما ذکر می‌کنم:

جوانی و تازگی: با عبور از زمان، پوست ابروها ممکن است شل شده و ریزش کند. لیفت ابرو با برداشتن پوست اضافی و تنش دادن به بافت زیرین، باعث تقویت و جوانسازی ابروها می‌شود. این روش به شما ظاهری جوان و تازه‌تر می‌بخشد.

بهبود تناسب چهره: ابروها نقش مهمی در تناسب و تعادل چهره ایفا می‌کنند. با انجام لیفت ابرو، می‌توانید نسبت‌های صحیحی را بین ابروها، چشمان و سایر اجزای چهره ایجاد کنید. این موضوع می‌تواند به تعادل و زیبایی کلی صورت شما کمک کند.

حذف چین و چروک: لیفت ابرو می‌تواند به کاهش چین و چروک در ناحیه ابرو و پیشانی کمک کند. با برداشتن پوست اضافی و کشیدن بافتهای پایه، خطوط و چین‌های ابرویی که به نظر پیرتر و خسته‌تر می‌رسند، کاهش می‌یابند و پوست صافتر و جوان‌تر به نظر می‌رسد.

اصلاح ابروهای تنیده‌تر: در برخی افراد، ابروها به صورت طبیعی بسیار تنیده و بالا قرار دارند که ممکن است به ظاهر آنها زیبایی و اعتماد به نفس بیشتری بدهد. با انجام لیفت ابرو، می‌توانید ابروها را به شکلی طبیعی تر و متعادل‌تر قرار دهید.

زمان انجام عمل کم: لیفت ابرو یک روش جراحی نسبتاً ساده است که به طور معمول در حدود یک تا دو ساعت طول می‌کشد. این به معنی زمان کمتر برای جراحی و بازگشت سریعتر به فعالیت‌های روزانه است.

چه نکاتی بعد از لیفت ابرو باید رعایت شود؟

با این که مهم ترین عامل موثر بر روی نتیجه لیفت ابرو را انتخاب بهترین جراح لیفت ابرو می دانیم، اما اگر می خواهید تاثیر گذاری بهتری از لیفت ابرو را مشاهده کنید و میزان رضایت شما از انجام این جراحی بیشتر باشد، باید به چند نکته پس از انجام آن توجه کنید:

 1. اگر جای بخیه بر روی سر شما دچار تورم شد، از کمپرس یخ برای رفع آن استفاده کنید.
 2. سعی کنید تا حدود یک الی دو هفته پس از لیفت ابرو، فعالیت های شدید و ناگهانی مانند پریدن، برخاستن ناگهانی، دویدن و … نداشته باشید. چرا که این موارد سبب باز شدن بخیه ها می شوند و بروز این واقعه مشکل ساز است.
 3. طبق توصیه پزشک بهتر است تا چند روز پس از انجام لیفت ابرو، ناحیه مورد نظر را بر روی بالش نگذارید و فشار ندهید.
 4. در صورت مشاهده هرگونه اختلال و عوارض غیر معمولی، شرح شرایط را با پزشک خود در میان بگذارید.

آیا آقایان هم می توانند عمل لیفت ابرو انجام دهند؟

بله، انجام جراحی لیفت ابرو با جنسیت فرد داوطلب هیچ تداخلی ندارد. در ادامه می توانید ویدیوی لیفت ابرو برای یکی از صدها داوطلب آقای دکتر نداف کرمانی را ببینید:

03:30
truncate dir-rtl

لیفت ابرو آقایان

در نهایت…

لیفت ابرو برای افرادی که دارای چین و چروک هایی در ناحیه ابرو و پیشانی خود هستند، مورد استفاده قرار می گیرد و منجر به جوان تر شدن چهره خواهد شد. در این مقاله به طور کامل در مورد لیفت ابرو صحبت کرده و تمام روش های آن را نیز مورد بررسی قرار دادیم، امیدواریم که مطالب این مقاله مفید واقع شده باشد.

60 پاسخ
  1. سلام هزینه لیفت ابرو با اندوتاین بعد از معاینه مشخص می شود. با شماره 02122134997 برای هماهنگی وقت مشاوره و معاینه تماس بگیرید.

 1. سلام من ورزشکار هستم آیا با انجام این کار میتونم به فعالیتم مثل قبل ادامه بدم یعنی بعد از مراقبت های بعد از عمل یا اینکه محدودیت داره و نمیتونم مثل قبل ورزش کنم

  1. سلام بستگی به نوع عملتون داره ولی در کل عمل راحتیه و محدودیت خاصی بعد از انجامش براتون ایجاد نمیشه

  1. سلام هزینه لیفت ابرو بر اساس میزان افتادگی تعیین میشه، لطفا دایرکت اینستاگرام عکس ابروهاتونو بفرستید تا دکتر نداف هزینه رو بهتون بگن.

 2. میشه لطفا راهنمایی کنید که اگر یه کوچولو افتادگی پلک داشته باشیم با لیفت ابرو برطرف میشه؟
  ماندگاری این روش چقدره؟

  1. باید معاینه بشید تا بتونم نظر بدم
   ماندگاری لیفت ابرو بیشتر از 7 تا 10 سال هست

  1. هزینه لیفت ابرو وابسته به میزان افتادگی ابروهای هر شخص تعیین میشه
   شما می تونید واتسپ پیام بدین و تصویر ابروهاتون رو ارسال بفرمایید تا به طور دقیق هزینه عمل براتون مشخص شه

 3. من نمونه کارهای لیفت ابروتونو تو اینستاگرم دیدم واقعا به جرات میتونم بگم اقای دکتر هیچ کس مثل شما عمل لیفت ابرو انجام نمیده

  1. هزینه لیفت ابرو وابسته به میزان افتادگی ابروهای هر شخص تعیین میشه
   شما می تونید واتسپ پیام بدین و تصویر ابروهاتون رو ارسال بفرمایید تا به طور دقیق هزینه عمل براتون مشخص شه

 4. چین بین ابرو بخوایم از بین بره با فیلر نمیشه؟؟؟ باید لیفت کنیم حتما ؟ میشه ی توضیحی بدین

  1. چین بین ابرو به خط اخم مربوط هست. در صورتی که بسیار عمیق باشه باید لیفت ابرو انجام بشه
   البته به وسیله فیلر هم قابل درمان هست اما ماندگاریش پایینه

  1. شما میتونید در واتسپ تصویر ابروهاتون رو برای دکتر نداف بفرستید تا دقیقا مشخص بشه چه میزان هزینه ای باید پرداخت کنید

  1. بهتره بالا 30 سال باشید و عوارض خاصی نداره در صورتی که جراح از مهارت و تجربه بالایی برخوردار باشه

  1. سلام وابسته به میزان افتادگی ابرو هزینه متغیر هست. شما می تونید در واتسپ تصویر ابروهاتون رو بفرستید تا به طور مستقیم از دکتر نداف مشاوره بگیرید

  1. خیر جراحی لیفت ابرو اگر به روش اندوسکوپیک و توسط یک جراح پلاستیک خوب انجام بشه هیچ جای بخیه ای ازش باقی نمی مونه

  1. در صورتی که جراح تبحر کافی در انجام عمل لیفت ابرو داشته باشه جای بخیه ها باقی نمی مونن

    1. سلام لطفا با شاره تلفن های زیر تماس بگیرید
     09105898005
     02122134934
     02122134997

  1. بله یکی از اصلی ترین مزایای عمل لیفت ابرو ایجاد تقارن بین دو ابروست

 5. با سلام و ورود بی پایان خدمت جناب دکتر شریف و بزرگوار نداف کرمانی. متجلی کلام قرآن کریم. الله جمیل یحب جمال را تجلی دیدگاه خالق هستی را با هنر خود خدمت به خلق را نمایان می سازید .در آموزه های دینی اگر دلی را شاد کنی انگار دنیا را شاد کردی خدا نگه دارت باشد در پناه امام زمان باشی. عبادت بجز خدمت به خلق نیست. سعدی زبان گویای قرآن کریم. فرموده. ارادتمند شما زارعی حاضرم بوسه بر دستان شما بزنم. بنده ۶۰ سال دارم افتادگی پلک بالا و پایین خط اخم وچروک پیشانی را تقاضا دارم آیا برای آقایان هم انجام میشود متشکرم.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

مطالب مرتبط
آیکون سایت دکتر نداف کرمانی

"*" indicates required fields

برای مشاهده نمونه کارهای جراحی شکم، فرم زیر را پر کرده
و منتظر پیامک کد تایید باشید.