تلفن ۲۲۱۳۴۹۹۷ آدرس تهران، سعادت آباد، میدان کاج، خ نهم، پ ۱، ط ۲، واحد ۱۰
پروتز سینه و شیردهی

پروتز سینه و شیردهی

پروتز سینه و شیردهی

تا به حال به این فکر کرده اید که تاثیر پروتز سینه در شیردهی چیست؟

آیا پروتز سینه مانع از شیردهی می شود؟

اگر مایلید به پاسخ پرسش های فوق دست یابید با ما همراه باشید.

در ابتدای این مقاله به بررسی پاسخ به این پرسش می پردازیم که:

 آیا پروتز سینه اختلالی در شیردهی ایجاد می کند؟

از نظر تئوری هرگونه اعمال جراحی در بافت پستان ممکن است باعث ایجاد اختلالاتی در روند شیردهی شود. اما تکنیک جراح و روش کاربردی آن می تواند این احتمال را از بین ببرد.

زیرا اگر پروتز سینه از طریق صحیح و به وسیله ی جراحی متبحر صورت گیرد، پروتز سینه اختلالی در شیردهی فرد ایجاد نمی کند.

دکتر مجید نداف کرمانی ، فوق تخصص جراحی پلاستیک و زیبایی و عضو جراحان زیبایی و پلاستیک می باشند. شما عزیزان می توانید از طریق زیر با ایشان ارتباط برقرار کنید:

شماره تماس: 22134934

کانال اینستاگرام دکتر نداف کرمانی

تاثیر نوع پروتز سینه در شیردهی

یکی دیگر از موارد مورد توجه در مبحث پروتز سینه و شیردهی این است که ؛

آیا در مادرانی که پروتز سینه سیلیکونی دارند، احتمال انتقال سیلیکون از طریق شیر به نوزاد وجود دارد؟ اگر این احتمال وجود داشته باشد، آیا سلامت نوزاد به خطر می افتد؟

در پاسخ به سوال مطرحی باید گفت؛ طبق تحقیقات به عمل آمده در انجمن متخصصین طب کوکان آمریکا، هیچ خطری نوزاد را تهدید نمی کند. این تحقیقات نشان داد که مادرانی که پروتز سینه سیلیکونی دارند، مانعی برای شیردهی به فرزند خود ندارند.

طبق آماری که در سال 2000 در انجمن های اروپایی بدست آمد، مادرانی که تحت جراحی پروتز سینه توسط بهترین جراح پلاستیک تهران از نوع سیلیکونی قرار گرفته بودند هیچ مشکلی در شیردهی به دلبند خود نداشته اند.

عوامل موثر در شیر دادن با پروتز سینه

همانطور که در مطالب فوق بیان شد اگر جراحی پروتز سینه توسط جراح متبحر و تکنیک مناسب صورت گیرد فرد دچار اختلال در شیردهی نمی شود. در این قسمت از مقاله به بیان چند نکته ی مهم در مبحث پروتز سینه و شیردهی می پردازیم:

1-    نوع بخیه در جراحی پروتز سینه

اگر برای جایگذاری پروتز اطراف آرئولا (ناحیه ی قهوه ای رنگ در نوک سینه) برش داده شود ممکن است اعصاب این ناحیه آسیب ببینند. با این حال اگر برش در ناحیه ی زیر سینه یا زیر بغل صورت گیرد، احتمال آسیب دیدگی اعصاب و غدد شیری پستان کاهش می یابد و به دنبال این امر مادر در شیردهی به نوازد خود دچار مشکل نمی شود.

2-    محل قرار گیری پروتز

یکی از نکات مهم در جلوگیری از ایجاد اختلال در عملکرد شیردهی مادران، مکان قرار دادن پروتز سینه می باشد. اگر پروتز سینه ، زیر عضلات قفسه ی سینه جایگذاری شود، به اعصاب و غدد شیری پستان آسیب نمی رسد و عوارضی در طی شیردهی بر مادر تحمیل نمی شود.

نتیجه گیری

انجام جراحی پروتز سینه هیچ اختلالی در عملکرد شیردهی و بارداری فرد ندارد. لازم به ذکر است مادرانی که پروتز سینه دارند دچار اختلالات نامطلوبی در روند بارداری، رشد جنین و شیردهی نمی شوند.

شما عزیزان می توانید برای انجام پروتز سینه با کیفیت بالا و بدون عارضه، به بهترین جراح پروتز سینه مراجعه نمایید. در جلسات معاینه روش و تکنیک جراحی تعیین و همچنین هزینه ی پروتز سینه برآورد می شود.

لیپوماتیک شکم و پهلو

لیپوماتیک شکم و پهلو

امروزه افراد بسیاری مخصوصا خانم ها با چاقی موضعی در قسمت شکم و پهلو خود مواجه هستند و این امر موجب برهم خوردن تناسب اندام

دکتر مجید نداف کرمانی

دکتر مجید نداف کرمانی

دکتر مجید نداف کرمانی، پس از طی دوره پزشکی عمومی و تخصص جراحی عمومی دوره ۳ ساله فوق تخصصی جراحی پلاستیک و ترمیمی را در دانشگاه شهید بهشتی در بهترین مرکز جراحی پلاستیک ایران گذرانده و عضو انجمن جراحان پلاستیک و زیبایی ایران می باشد. با انجام عمل های زیبایی همچون: عمل زیبایی بینی، جراحی بینی گوشتی، عمل بینی استخوانی و... جراحی سینه شامل پروتز سینه، لیفت سینه و... جراحی لاغری با لیپوماتیک، پیکرتراشی، ابدومینوپلاستی و...

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

آیکون سایت دکتر نداف کرمانی

"*" indicates required fields

برای مشاهده نمونه کارهای جراحی شکم، فرم زیر را پر کرده
و منتظر پیامک کد تایید باشید.